November 27, 2022

NSW & Act Golf Results – 19 November 2022

NSW & ACT golf results - Lakeside Golf Club Camden Clubhouse

NSW & ACT golf results for Saturday, 19 November 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: A: M Black (4) 42. B: D Taylor (17) 44. C: M Geelan (23) 44. A Scr: A Williams (4) 36. 2B: M Geelan (23) M Gallman (14) 50. 4B Agg: M Geelan (23) M Gallman (14) B Boyd (15) N Walker (21) 116.

AVONDALE: Stableford White: B Spain (36) 40. Men: Stableford: A: T Sun (11) 44. B: K Cummings (17) 44. C: X Culbert (29) 43. Stableford Scr: Black: C Fan (+6) 38.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: A Beale (13) 39 cb. B: G Ryan (17) 43. C: S Bennett (20) 41.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J Mendes (18) J Canilho (18) cb. S Kadiev (7) 41. J Ammit (28) 38. A Scr: B Meyn 32.

BARHAM: Women: Par: D Waller (22) 1 up. Men: A: G Graeme (12) 2 up. B: J Pearce (16) sq.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: S Noble (10) 40. B: S Beardmore (16) 36. C: M Khan (23) 46. Women: Par: S Wegener (27) sq.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: Z Southen (7) 41. B: M Reading (16) 41. C: D Taylor (33) 36. Scr: Z Southen 34. Women: Div 1: S Storer (17) 37. Div 2: B Jenkinson (30) 34 cb. Medley: Team: R Wilmott (20) D Skitt (16) G Henderson (25) M Alder (16) 90.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: B Simmons (13) 40. B: T Jack (21) 39. C: R Simpson (23) 35.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Foursome: A: S Palonis P Crehan 157. B: P Calantzis D Anderson 175. C: D Downey M Polling 101.

BEXLEY: Men: Stroke: Cup: Div 1 Scr: W Matthews 65. Div 2 Scr: J Dodds 66. Div 3 Scr: O Davis 67. K Isomoto (10) 61. Medley: Stableford: A: A Pollock (10) 35. B: H Hassapis (16) 35 cb. C: D Cunneen (17) 39. Scr: T Le 28.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: B Pidgeon (12) 38. Women: L Pressley (23) 37. Medley: 2B: S Caswell (16) J Ballard (7) 75.

BONDI: Men: Stableford: 2B: G Rice (20) 38. I Sykes (7) W Ng (19) 38.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: B Solo (12) 40. A Scr: G Gavin 32. B: G Lawther (38) 19. B Scr: M Williamson 25. C: T Park (28) 38. C Scr: R Benson 18. B Solo (12) R MacKay (21) 86.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: L Markovski (5) C Ing (6) 78. Div 2: P Baker (14) M Haining (23) 79. Div 1 Scr: M Conrades B Luu 60. A: L Markovski (5) 41. B: E Narayan (13) 45. C: D Bithell (17) 41. D: A Thomas (29) 42.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: S Goodall (20) 35. B: J Maas (35) 37. Men: A: P D ‘Arbon (12) 40. A Scr: D Cummins 36. B: B Ward (17) 44. B Scr: D Wulff 27. C: M Bexon (35) 42 cb. C Scr: G Cook 20. 2B Agg: J Ward (18) B Ward (17) 87. 2B Agg Scr: G Matheson S Taylor 62.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: R Bruce (5) 66. B: P Pranesh (19) 63. C: M Wiggins (26) 67. Stroke: A Scr: B Vella 72. Stroke Black: B Scr: P Pranesh 82. C Scr: W Butler 91. Medal of Medallists: Z Kadir (5) 70.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Jin (29) B Lee (14) 77 cb. 2B Agg Scr: N Sagdic S Sagdic 61. A: M Feng (12) 39 cb. B: J Wolfe (17) 40 cb. C: B Choi (26) 40 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: M Rofe (6) 40. B: P Trainor (15) 41. C: B Ronan (26) 41. A: K Meurant (5) 38. B: R Nasso (15) 39. C: J Drummond (24) 37.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: L Kerr (15) 41. B: A Rayner (19) 38 cb. 2B: B Mackay (17) L Kerr (15) 50 cb. Women: Stableford: J Cole (25) 37.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Medal Oct: C Huggins (24) 67. Medal Nov: C Huggins (24) 67. A: C Huggins (24) 67. B: P Power (29) 69. Men: Medal of Medallists: S Carr (7) 68. Medal Nov: G Brooks (15) 66. A: S Carr (7) 68. B: D Wilson (10) 71 cb. C: G Brooks (15) 66. D: J Mathers (26) 67 cb.

CROMER: Medley: Stroke: Canadian Foursome: E Ambrosius (18) D Gilmartin (13) 69.375. Men: Stroke Foursome C’ship: Black: C Rae S Rankin 142. Foursome: M Vanstone (22.5) M Fraser 132.

CRONULLA: Men: Par Black: A: M Edwards (9) 4 up. B: D Arentz (15) 3 up. C: D Carlton (24) 2 up. Par: Scr: B Thompson 2 down. Medley: Par Green: W Coman (27) 2 down.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: P Blade J Bramston 49. 2B Scr: H Smtih I Pemble 41. Div 1: A Tarabay (14) 39. Div 2: J Bramston (17) 42. Div 3: N Shaw (24) 39 cb. D Scr: I Pemble 35.

DUNHEVED: Men: Stableford: Trophy: S Paris (20) 46. A: J Craig (12) 42. A Scr: P Argyriou 33 cb. B: A Abit (17) 41 cb. C: M Iauluano (20) 38 cb. D: D Egan-lee (25) 37 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: M Reynolds (1) 39. B: B Orlander (18) 40. C: J Kyriazis (21) 38. A Scr: M Stephens (2) 32.

ELANORA: Men: Stableford: A: D Thompson (11) 36 cb. B: R Farrar (20) 41. C: L Jones (34) 38.

EVERGLADES: Men: Stableford: A Scr: D Beer (0) 35. A: D Grimish (7) 38. B: R Mullen (13) 39 cb. C: R Wilkinson (19) 40. D: N Bowman (25) 38. Women: N Skripkina (21) 36. Medley: 2B: C Links (24) G Hall (17) 47.

FINLEY: Women: Stroke: S Pyle (15) 72. Men: Stableford: Div 1: C McNamara (8) 68. Div 2: P Cu (22) 69. Stroke: Medal of Medallists: C McNamara (15) 76. C McNamara 68. Women: S Pyle (15) 87. S Pyle (15) 72.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: H Richards (7) 39 cb. C Roberts (16) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: S Mock (14) 72. M Timbs (12) 72. A: M Timbs (12) 39. B: C Bryan (18) 42. C: W Potter (29) 39.

GEORGES RIVER: Medley: Par: Team: L Hollands (36) P Reinke (18) P Paoli (27) J Shields (22) 15 up. A: A Johnson (4) sq. B: P Reinke (18) 5 up. C: A Lancaster (36) 7 up.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: D Smith (7) 69. Div 2: W McMahon (25) 63. Div 1 Scr: S Zingle 72. Stableford: J Moore (22) 40.

GORDON: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: N Brady M Carney M Butcher R Nurse 75. A: D Ticehurst D Barry 79. B Scr: J Qi W Sincock 79. C Scr: E Andrew A Wong 85. Foursome: A: M Butcher R Nurse (10) 65. B: J Qi W Sincock (16) 79. C: E Andrew A Wong (22) 63. Stableford: P Strauss (24) 44.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: E Rogers (8) 40. B: B Pilling (17) 41. C: L Baker (35) 45. A Scr: M Buckley (0) 33.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J Hammond (22) 36. B: M Pratten (45) 36.

HOWLONG: Men: Stableford 9-hole: White: D Crittenden (15) 21. Stroke Black: A: A Locke (14) 65. B: N Dipple (16) 63. C: P Smith (21) 64. Women: Stroke: R Wright (17) 71.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: T Ridley (8) 38 cb. B: G Balis (9) 40 cb. C: L Plowes (19) 40. Women: Stableford: P Northey (21) 41.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Jul: A: A Momsen (10) 63. A Scr: G Stone (4) 71 cb. B: J Gorham (17) 63. B Scr: L Brown (13) 77. C: M Beardsley (25) 62. C Scr: G Brown (20) 84. C’ship: A: J Gibbs (3) 216. K Mudadana (+1) 218. W Knight (5) 224. B: C McCarry (14) 240. G Reilly (15) 244. A Bryant (15) 248. C: G Brown (21) 260. R Ellicott (21) 266. M Whitehouse (20) 275.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: R Maclean (14) R Montague (8) 47. A Scr: A Lamble J Wooster 41. Stableford: A: C Johnston (12) 39. B: C Santone (13) 38. C: P Lammi (24) 43.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: M Tumata (24) B Tumata (9) 45. A: M Owen (12) 40. A Scr: A Honeysett 34. B: S Karatasas (16) 38. C: M Tumata (24) 39.

LANE COVE: Men: Stroke: Foursome: J Erasmus (13) A Moss (14) 62.5. Foursome C’ship: J Erasmus A Moss 76. B: J Erasmus A Moss 76. C: M Thompson J Hickson 88.

LEONAY: Mxd: Stroke: A: A Taylor (23) 59. A Scr: A Brennan 66.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: M Frank (12) 40. B: E Kalonikos (14) 39. C: G Lot (23) 42. 2B: D Heo J Choi 49. 2B Scr: M Brandt T Shipway 40.

LONG REEF: Women: Stableford: J Brown (15) 35. Men: A Scr: C Wu 34. A: C Galloway (10) 41. B: A Rust (19) 42. C: B Murray (22) 37. Mxd: 2B Agg: C Galloway (10) 75. R Young (22) 75.

LYNWOOD: Women: Stableford: B Williamson (21) 37. L Harris (2) 35. Men: Stroke: Medal Nov: A: M Fullerton (1) 67. B: R Gasanz (13) 79. C: P Nicholson (20) 84.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: J Sindrey (10) 39. B: P Feltis (18) 40. C: I Nicoll (30) 38. Div 1: H Glenday (31) 34. 2B Agg: J Sindrey (10) G Thomas (+1) 74.

MANLY: Mxd: Stableford: A: S Madsen (12) 40. B: R Martin (17) 37 cb. C: J Nelson (34) 39.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Bowl: A Scr: T Shaw 62. A: G Marsh (10) 57. Stableford: B Scr: E Lakiss 26. B: M Solomon (16) 38 cb. C Scr: M Garnsey 21. C: T Liddicoat (26) 39 cb. Women: Bowl: J Wallas 21. C Forrester (23) 38. Snr C Sutton-Brady (30) 43. Jnr: T Skinner (5) 37.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: K Connolley (19) 38. Div 2: A Perry (32) 32. Men: 2B: Div 1: M Van reyk (16) C Lepre (9) 49. A: C Lepre (9) 42. A Scr: V Chieng (+1) 35. B: P Kup-ferroth (14) 38. C: L Giblan (27) 40.

MONA VALE: Men: Stableford: A: K Holtzhausen (14) 43. B: B Hutchinson (20) 42 cb. C: P Burge (29) 46. A Scr: B Edwards (0) 31.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Kim (13) C Kim (22) 48 cb. A: S Pallier (12) 41. B: P Yoon (19) 39 cb. C: W Fitzalan (31) 45.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Gold: A: O Rohde (8) 37. B: P Raudino (16) 38. C: S Cameron (22) 36. Women: Stableford: A: C Bourne (26) 32.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: J Rowland (13) 43. R Palmer (15) 40 cb. B: A Bailey (19) 39. R Moore (17) 38 cb. C: C Dunn (25) 41. L Williams (25) 40.

NEWCASTLE: Men: Stableford White: A: R White (11) 41. B: P Chand (19) 43. C: C Harrington (38) 40 cb. Women: Stableford: C O’Brien (17) 40.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Hcp: A: K Leslie (12) 41. B: D Stowe (17) 39. C: M Lee (25) 40. A: K Leslie (12) 41. B: D Stowe (17) 39. C: M Lee (25) 40.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: T Williams (17) 39.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: S Thomas (12) 42. A Scr: M Tepley (5) 32 cb. B: B Pearce (19) 40. C: B Batchelor (30) 44. Women: Green: M Geary (30) 39 cb. Medley: Stableford: 2B: N Bennet (22) R Haskard (7) 49.

NOWRA: Women: Stableford: A: C Stubbs (12) 38. B: P Collins (17) 43. C: G Lymbery (25) 46. Men: A: C Stubbs (12) 38. B: P Collins (17) 43. C: G Lymbery (25) 46. Women: S Balzer (31) 48.

NSW: Men: Stroke: Foursome C’ship: J Trinder H Bolton 148. Hcp: B Connelly R Payne 144. Medley: Stableford 2B: White: R Perlov (15) P Sudarma (18) 49.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: E Armstrong (10) 40. B: W Skelton (15) 40. C: A Buchner (21) 38 cb. D: K Stevens (27) 35. A Scr: J You 36.

PALM BEACH: Men: Stroke: C’ship: A: M Upton (1) 62. A Scr: M Upton (1) 63. B: L Wicks (18) 61. B Scr: L Wicks (18) 79 cb. C: R Porter (23) 66. C Scr: R Porter (23) 89. Women: Stableford: M Gee (20) 30 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: A McDonald (10) 42. A Scr: H Maguire 35. B: G Antonas (15) 38 cb. C: P Prior (20) 42 cb. Medley: 2B: S Logan (24) M Sundquist (9) 51.

PENRITH: Men: Stableford Split Six: White: M Bourke (8) J Barnes (18) P Morris (1) D Day (1) 90. Scr: D Smyth J Roberts J D’ermilio D Hughes 74. Hcp: A: M Mcbride (6) 43 cb. B: T Zadravec (19) 42. C: A Thurlow (22) 40.

PYMBLE: Women: Stableford: C Adamsas (7) 35 cb. Medley: 2B: C Charlton (14) R Harper (17) 46. Men: A: J Mcguiness (7) 38 cb. B: G Hatch (17) 40. C: G Baird (19) 38.

RANDWICK: Men: Stroke: C’ship: A Scr: M Todd 60. A: I Russell (8) 54. B Scr: F Squadrito 68. B: F Squadrito (15) 53. C Scr: T Durante 75. C: T Durante (19) 56.

RICH RIVER: Men: Stroke East: Black: A: T Mccoomb (5) 67. B: P Whitbourn (11) 67. C: L Langone (14) 71 cb. D: W Brodribb (23) 69 cb.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: A Sanghvi (18) 40. Women: Stableford: G Lynn (19) 41. Men: Stableford White: A: M Zekulich (13) 36. B: K Hopkins (14) 40. C: W Cliffe (26) 39. Scr: D Chan (2) 31. Medley: Stableford: 2B: G Lynn (19) K Morris (26) 47.

RYDE-PARRAMATTA: Stroke: H Kim 35. Stableford: A: C Han (5) 41. B: R Myenye (15) 43. C: D Lloyd (20) 39. D: R Croyden (28) 40. 2B: Div 1: F Coulson (15) M Dolan (14) 73. Div 2: R Chuck (22) G Smith (14) 73.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: S Melham (10) J Glynn (12) 67.

SHELLY BEACH: Hole in one: F Smith at 4th. Men: Stableford: A: P Zepernick (6) 42. B: C Fennell (14) 39. C: B Brown (25) 41. Women: A: J Garner (24) 41 cb. Men: 2B: B Brown D Halloways 51. Medley: J Garner K White 48.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Jacobs (3) I Asbury (2) 78. A: E McLean (6) 41. B: S Fitzpatrick (13) 41. C: C Long (22) 40. A Scr: R Hennessy (4) 30.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: P Pitsawong (13) 32. Stableford Scr: White: H Wang (+1) 36. A: M Hooper (10) 37. B: G Kemp (18) 40. C: M Cohen (25) 37. A: M Hooper (10) 37. B: G Kemp (18) 40. C: M Cohen (25) 37. 2B: S Spielman (19) S Orleow (24) 46. Gold: B Patton (28) 37. 2B: A Millauro (25) B Patton (28) 45.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: A: S Hartman (6) 42. B: T Wishart (16) 40. C: H Williamson (27) 42. 2B Multi: A: M Pett (22) G Hann (8) 94. A Scr: L Lavalle M Yang 60.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: Div 1: D Daw (11) 41. Div 2: A Hwang (14) 40. Div 3: C Lim (45) 46. 2B: C Lin (45) C Haoying (41) 53.

TALLWOODS: Medley: Stableford: M Hardie (11) 40. T Thompson (14 Port Macquarie) 39. Men: Stroke: Foursome: F Sharpe M Gaffey 72. N Patchett B Shields 72.5. Women: J Bennett M Miller 76.5. R Murray K Gordon 78.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A Scr: D Manassen 32. A: D Odell (10) 37 cb. B: J Carter (18) 40. C: B O’Toole (30) 39.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: N Saucis (20) 41. A: A McGill (11) 40. B: N Saucis (20) 41. C: J Mulcahy (21) 39. A Scr: S Jagot 34. Hole in one: M Mulcahy at 11th.

THE COAST: Women: Stableford: S Singh (36) 33 cb. N Leitch (11) R Carbanaro (18) 77. A: N Leitch (11) 42. B: M O’Dwyer (13) 41. C: B Dominish (21) 40. A Scr: M Bennett (5) 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: Y Rudman (21) B Rosenberg (16) 52. A Scr: B Xu P Donnan 38. B Xu (6) 42. A Scr: J Rayner 36. 4B: D Mitchell (12) W Mitchell (34) 49. A Scr: S Beck T Hindle 37. K Chandler (18) 39. A Scr: S Beck 34. 9-hole: K Lasky (10) 20. M Stubbs (24) 18.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: L Ward (29) 21. A: D Field-Read (8) 40 cb. B: N Matthews (14) 42 cb. C: C Rickard (33) 41. M Thompson (10) D Williams (16) 82.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Black (23) M Lonergan (23) 48 cb. 4B Scr: L Lear W McGovern 36. A: L Davies (10) 38 cb. B: G Eliasson (16) 44. C: M Davison (20) 41 cb. Women: R Primmer (19) 37.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: J Gasrcia (10) 41. A Scr: M Madan (-1) 39. B: K Kim (15) 42. B Scr: M Kim (14) 26. C: J Park (22) 43. C Scr: R Glascott (23) 19 cb. Women: Green: J Kang (13) 40. Men: 2B: Gold: A Pellegrino (26) M Stephenson 51. 2B Scr: M DeVires (-1) P Borg 44.

WAKEHURST: Men: Stableford: Bowl: G Gerner (24) 43. Stroke: Cup: D Adamson 77. Women: Stableford: J Reid (15) 38. Medley: 2B Agg: G Clarke (24) G Gerner (24) 74.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: F Emslie (11) P Gaudry (16) 43 cb. 2B Scr: R Hackett J Jamieson 41 cb. A: J Batman (5) 39 cb. B: P Cromer (13) 38 cb. C: D Vanderburg (20) 40. Mxd: 2B: C Hoppe (43) N Hoppe (10) 46. Women: Stableford: C Hoppe (43) 36 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: M Charteris (12) 38. B: B Brown (18) 39. C: G O’Rourke (19) 41. D: D Prince (29) 40 cb. 2B: L Trompp (36) D Prince (29) 49. Scr: C Macmillan (6) 29. Men: Stroke: C’ship: A: J Toro. B: C Brighton. C: H Dempsey.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: L Winton (15) J Rooz (23) 48. Div 1: T Browne (10) 42. Div 2: B Wolford (18) 38. Div 3: D Grant (25) 37.

WOOLOOWARE: Stableford: A: A Jackson (5) 39. B: D Gleeson (15) 38. C: A Tam (21) 39. Scr: P McColl 33.

WYONG: Men: Stableford White: A: J Parker (10) 41. B: J Pene (18) 40. C: C Glover (22) 44. A Scr: H Ireland (0) 34. Stableford: 2B: C Glover (22) M Williams (9) 49.