November 26, 2022

NSW & ACT Golf Results – 16 November 2022

NSW & ACT golf results - Nundle Golf Club

NSW & ACT golf results for Wednesday, 16 November 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R Babb A Yang 48. 2B Scr: C Locker B Silwal 38. 4B: K Kim R Allen J Allen L Allen 116. A: J Allen (8) 43. B: J Spencer (15) 42. C: R Babb (26) 41. D: G Thomas (27) 37.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: D Garrett (10) 40. B: G Hare (20) 39. C: M King (22) 38.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Nov: A: C Chew (23) 60. B: M Foord (27) 63. C: L Russo (47) 59. Scr: C Yum (24) 89.

BERMAGUI: Women: Stableford: 2B Multi: C Rudneski L Ponsford 63. C Skidmore L Laing 61.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: K Crapp (19) N Delfendahl (31) 79. N Delfendahl (31) 44. A: R Moses (8) 35. B: P Allen (17) 37. C: P Morris (24) 37. Scr: M Tuite 29 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: B Hinley (19) G Costello (13) 48 cb. 2B Scr: K Woo B Russell 36 cb. A: A Flood (9) 38. B: A West (12) 39 cb. C: D Cunneen (17) 43.

BLACKHEATH: PGA LEGENDS PRO-AM: (par 69): 65: P Lonard. 67: G Stinson A Stolz. 68: G Wall. 69: C Taylor. 70: R Baglin A Summers A Welsford. 71: A Le Vesconte T Collier L Bates S Conran R Mitchell K Tarling M Zilko. 72: G Haynes S Tooman D Purchase M Tickle. 73: P Dalgleish P Fowler M Peterson P Hodge. 74: P Woodward S Ford S Aisbett P Jones M Mosher D Fearns J Onions N Sarkies. 75: G Rae C Hunt A Rogers J Trevaskis W Rogers A Henwood G Kenny D Van Raalte E Walters. 76: P Parker N Robb S Treisman G Hohnen N Lane B Mawhinney. 77: M Holden A Dakers A Revai D Diaz C Hollingsworth. 78: B Cumming. 79: M Graham R McConnell D Brosnan B Jackson S Mongol. 80: D Walden P Powell. 82: J Ballard B Wearne.

BONDI: Medley: Stableford: T Williams (21) 39.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: W Mordue M Studley 48.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: E Hamilton (27) 40.

CAMDEN: Women: Stableford: A: E Giovenco (18) 38. A Scr: W Kozinski 20 cb. B: J Page (29) 43. B Scr: J Page 16. C: S Purnell (43) 36. C Scr: M Poulton 6 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Scr: P Higgins P Pringle 45. 2B Multi: G Powers (18) R Morrison (21) 76. A: I Barry (5) 39. B: N Samaras (15) 39. C: G May (28) 40.

CARNARVON: Women: Stableford: Split Six: S Lee (19) J KIm (13) 68. Div 1: J Kim (13) 38. Div 2: D Trevena (22) 37. Div 3: O Chaggar (33) 41.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Foursome: V Hobbs (32) R Ting (35) 70.5.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: C Perus (21) 2 up. B: M Majernik (28) 1 up cb. C: B Truelsen (49) sq cb.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Barker-Whittle (31) R O’Connor (14) 52. 2B Scr: M Thomas B Burrows 41. A: R Tregeagle (12) 40. B: D Button (19) 40 cb. C: J Barker-Whittle (31) 41.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: K Ranger (20) 41. B: A Pryke (27) 39. C: J Degnan (32) 33. D: N Green (35) 39. Scr: D Rann 28. Gold: N Gray (37) 31.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Multi: T Keegan B Barnes 82. 2B Scr: A Foreman J Gilarte 51. Div 1: B Baker (11) 40. Div 2: B Atkinson (21) 39. Div 3: B Barnes (26) 45. Scr: J Gilarte 29.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: P Gill (13) J Banting (15) 81. P Gillham (13) 39. Snr Stroke: Veteran Men: A: M Fitzpatrick (13) 67. B: T Nuij (18) 63. C: K Gray (25) 68.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: W Stemi (10) 38. B: G Mandroules (17) 34. C: T Bartone (26) 35. Scr: C Hicks (0) 35.

ELANORA: Women: Stroke: Ambrose: L McKinnon (13) A Bennett (32) J Smith (45) 64.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: A Micalleff (23) C Melia (21) 48. 2B Scr: D Chivas (+2) S Bennett (+2) 42. Scr: D Chivas (+2) 36. A: P Hyland (10) 40. B: K Condren (17) 38. C: R Kimber (22) 38. D: K Pratt (28) 38 cb. Hole in one: R Moran at 17th.

FINLEY: Women: Par: M Polkinghorne (21) 2 down. M Polkighorne (21) 2 down. Men: Stableford White: P Cu (35) 35 cb.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford: Forster: A: S Coleman 41. B: D Rankin 41. C: D Leonard 39.

FOX HILLS: Stroke: Canadian Foursome: S Donovan E Edwards.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Team: W Farrer S Vrachas G Gartner C Nicoll 88. Div 1: P Wallis (13) 37 cb. Div 2: F Naylor (26) 39.

GORDON: Men: Stableford: N Cowell (17) 41.

GOSFORD: Men: Stableford 2B: White: S Gittoes (27) C Tarrant (23) 47 cb. Scr: G Drennan (4) 32. A: D Medcalf (11) 41. B: D Molloy (14) 41 cb. C: P Smith (37) 44.

GOULBURN: Women: Stableford Green: Div 1: A Croker (25) 40. Div 2: S Langbein (29) 39.

KAREELA: Men: Stableford: Team: G Adoranti (27) R Di Bartolomeo (17) R Connon (13) K Wood (24) 73 cb. A: A Beazley (10) 36. A Scr: W Knight 29. B: C McCarry (13) 37 cb. B Scr: T Sadler 24. C: L Dewhurst (22) 39. C Scr: W Foster 19.

KILLARA: Men: Stroke: Ambrose: J Wooster (0) P Henry (13) S Kugel (8) 53.5.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: S Puskaric (4) T Small (3) 80. A: S Puskaric (4) 40 cb. Scr: J Nikiforidis (3) 36. B: Y Yonemori (15) 36 cb. C: A La Vite (30) 39. Veteran: S Puskaric (4) 40.

KOOINDAH WATERS: Women: Stroke: J Aldrich (23) 74.

LANE COVE: Men: Par: 2B: D Martin (23) C Tan (25) 10 up. P Kelly (12) 3 up cb.

LEONAY: Women: Stableford: 2B: P Savage (30) R Brown (37) 45 cb. Div 1: P Savage (30) 38. Div 2: T Whiteside (32) 38.

LONG REEF: Men: Par: 2B: A Frith (8) G Milsted (31) 9 up. A: D Brown (11) 3 up. Scr: J Little 2 down. B: L Bates (16) 6 up. C: G Milsted (31) 3 up.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Multi: White: R Joson (9) J Scuglia (16) 93. Men: A: R Joson (9) 43. B: J Scuglia (16) 39. Scr: P Lumb (3) 34. Women: Stableford: T Lindsay (24) 35.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: M Doyle (22) J Adams (27) 43. G Groizard (13) 36 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: A Pentony (20) G Moore (12) 71. B Murphy (11) 40.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: K Holtzhausen F Nicholls 79. M Castle (16) 44.

MONASH: Men: Stableford: 2B: A: G Schofield (12) G Sheehan (23) 49. B: I Burgess (20) F Pikardt (31) 47. 2B Scr: S Morgan (5) T Pritchard-Davies (-1) 40. A: J Davis (12) 41. B: K Hunt (18) 43 cb. C: R Lipman (33) 40 cb. White: W Plunkett (28) 36.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: W Burgess (23) G Reid (21) 11 up. A: B Evans (8) 2 up. B: P Hamdorf (13) 6 up. C: W Burgess (23) 4 up.

MURRAY DOWNS: Women: Par: R McAlister (30) 3 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Starr (16) N Shackle (17) 49. A: D Hyland (12) 39. B: C Buckingham (16) 42. C: J Beard (25) 41. Irish Team: C Bryant (25) W Donaldson (17) L Frawley (21) H Pharo (26) 128.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: A McKinnon (36) D Edwards (23) 47. J Sharpe (4) 39.

NSW: Medley: Stableford: 2B: B Cooper (25) J Denford (20) 47 cb. 2B Scr: A Rachid K Mudadana 40 cb. B Cooper (25) 46. White: T Uher (22) 36. Gold: M Messis (31) 38. Red: L Buckley (15) 28.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: A Jackson P Netto 49. Men: White: Scr: G Lomas 35. A: C Walkerden (7) 38 cb. B: J Farrar (15) 39. C: J Wehbe (20) 37 cb. D: P Netto (29) 39.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B Agg: M Rowan (29) N Gordon (7) 77. A: A De Vries (5) 37 cb. B: D Andrews (16) 40. C: M Rowan (29) 42. Scr: S Herden 33.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: M Sinclair (13) D Mckay (9) 48 cb. 2B Scr: D Smyth D Hughes 40. A: P Scott (12) 39. B: F Sidrak (13) 41. C: A Viola (23) 38.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: I Jones (21) C Stamp (23) 47. B Nighjoy Wong (25) 41.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: M Sakakibara (19) 39. Div 2: H Elesseou (24) 39. Div 3: C Shean (30) 42. Div 4: D Rowles (35) 41.

RICH RIVER: Women: Stroke Medal of Medallists: West: Green: J McGuinness (20) 74. A: C Eddy (18) 68. B: N Bennett (24) 72 cb. R Devlin (21) 72. C Ashworth (21) 72. C: S Hutton (29) 69 cb. D McMinn (26) 69. D: V Riddington (35) 72.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: M Madgwick (14) M Simpson (14) 45. A: I Waters (3) 36. B: G Smith (16) 36 cb. C: E Godbee (28) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: C Oh (5) 69. A Scr: K Ha 81. B: J Zeng (15) 69. B Scr: W Bin Chen 89. C: R Jones (23) 70. C Scr: B Zhou 93. D: A Luo (29) 71. D Scr: B Roylance 96. Stableford: S Gu Jo (24) 41.

TALLWOODS: Men: Stableford 4B: White: G Richardson R Glover (The Vintage) 46. P Wilson (28) 40. N McCoy (23) 39 cb. Stroke 4B: S Burns (The Vintage) R Glover 47.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: D Odell (10) 41. B: W Kelly (13) 39. C: C Glase (29) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 4B: F Lee (23) A Turner (19) 45 cb. 4B Scr: J Todd R Thomson 39 cb.

THE COAST: Veteran: Stableford: F Thorncroft (18) 39 cb. A: A Jung (0) 40. B: J Reid (24) 44. Scr: L Adams (7) 27.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: P Fair (26) M Hing (36) 47. 4B Scr: T Coroneo N Birbas 37. L Waller (9) 37. 4B: A: K Chandler (18) M Cleary (32) 45. 4B Scr: C Marsh G Spindler 34. A Grossberg (16) 39.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: R Jakeman (7) 35. Div 2: D Myers (14) 41. Div 3: G Hanns (21) 38. Div 4: J Scandrett (35) 37 cb. Gold: L Red (26) 38.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: K Pellett (22) S Allen (7) 45 cb. 4B Scr: L Lear W McGovern 35. A: M Merlino (8) 39. B: N Patch (18) 40. C: L Barwick (23) 38. D: R Burton (28) 37 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A: K Hazzard (35) M Merrigan (22) 49. 2B Scr: C McBride A Prescott 35. A: D Mason (11) 39. A Scr: D Tapper 35. B: T Davies (16) 41. B Scr: T Davies 25. C: A Alex (Munro) 43. C Scr: J Scardino 17.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: G Campbell (13) N Baglin (6) 77. A: G Campbell (13) 39. B: J Calvert (16) 38. C: A Law (21) 41. D: I Redfern (24) 37. 9-hole: B Hartmann (15) 23.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: J Goodwin (10) 39. B: S Wright (17) 40. C: M Tass (31) 39. Scr: R Simpson 35.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: J Borg A Glavina 51. A: D Phillips (11) 39. B: J Borg (23) 40. C: C Gilroy (27) 41.