November 27, 2022

NSW & ACT Golf Results – 15 November 2022

NSW & ACT golf results - Taralga Golf Course

NSW & ACT golf results for Tuesday, 15 November 2022.

ASQUITH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: R Park J Kim (25) 69. Div 2: M Seo L Jang (34.5) 72.5.

AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: F Dowsing (20) 38. Div 2: H Stewart (27) 41. Div 3: P Everall (39) 39 cb.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford 2B Agg: White: A Ferreira (15) J Mendes (18) 74 cb. J Rogerson (13) 40.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (29) 41.

BEXLEY: Women: Stableford: N Walsh (24) 38. C: K Baker (40) 42.

BONVILLE: Medley: Stableford: A Crane (35) 35.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: A: J Park (12) T Youn (11) 93. R Scarlett (27) 43.

BWDVGC at Gosford: Veteran: Stableford Irish Team: White: S Reeve M Hockley W Butts M Attwooll 86. Div 1: M Osborne (10) 39. Div 2: N Audsley (22) 39.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: P Shehadie (18) W Lee (7) 50 cb. 2B Scr: W Lee E Lee 37. A: E Lee (9) 39. B: P Shehadie (18) 46. C: P Moses (27) 40.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team Multi: White: D Shanahan (11) R Williams (23) R Dow (25) K Frye (22) 102. A: A Vladtko (14) 34. B: K Frye (22) 35 cb.

CASTLE HILL: NSW SENIOR PGA: (par 72): Final scores.- 142: A Revai 69 73. 143: N Lane 73 70. 144: P Lonard 71 73, P O’Malley 72 72. 145: M Long 74 71, C Taylor 74 71, G Wall 75 70. 146: A Stolz 77 69. 147: A Welsford 78 69, M Zilko 73 74. 148: L Tinkler 76 72. 149: D Diaz 77 72, A Summers 78 71, P Jones 75 74, J Onions 75 74, P Parker 73 76, S Tooman 75 74. 150: D Purchase 78 72, N Robb 77 73, D Sipson 79 71, S Conran 76 74, P Fowler 76 74, P Powell 76 74. 151: M Graham 78 73, A Henwood 76 75, R Mitchell 74 77. 152: M Ferguson 77 75, C Hollingsworth 79 73, S Mongol 78 74, D Van Raalte 77 75, S Jagot 76 76, M Peterson 76 76. 153: B Burns 77 76, A Le Vesconte 78 75, G Stinson 79 74, M Pettigrew 77 76. 154: T Collier 81 73, K Tarling 78 76, B Wearne 78 76, P Woodward 77 77, E Walters 80 74, L Bates 74 80. 156: G Kenny 81 75. 157: M Ecob 78 79, D Fearns 78 79. 158: A Rogers 76 82. 159: W Rogers 81 78, N Sarkies 81 78. 160: R Baglin 83 77, B Jackson 81 79. 161: P Dalgleish 82 79, M Holden 79 82. 162: G Hohnen 81 81, G Haynes 83 79. 163: S Aisbett 87 76. 164: S Ford 80 84. 165: A Dakers 81 84. 166: D Brosnan 86 80, S Treisman 88 78. 167: Mk Tickle 85 82. 168: D Green 88 80, P Hodge 82 86, J Trevaskis 84 84. RTD: A Cooper RTD WDN.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Par White: A: B Gook (8) 2 up. B: R Lacy (23) 1 up cb. C: M Keamy (32) 1 up.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: B Heath (10) P DeClauzel (21) 47. Black: R Hutt (32) 39 cb. Scr: J Cripps 36. Snr R Nakkan (28) 45.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: M Nam (36) S Park 49. Div 1: S Yoo (18) 38 cb. Div 2: S Shin (30) 37 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: T Wykes (19) 38.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: V Borg (33) R Reardon (28) 70 cb. 2B Agg Scr: K Ackroyd C Fotheringham 42. A: C Fotheringham (11) 35. B: D Douwes (18) 40. C: T Taylor (20) 39.

GOSFORD: Women: Stableford: 2B: F Bailey (23) F Wales (29) 48. Div 1: R Robertson (18) 40 cb. Div 2: N Tabart (45) 39 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: K Roche (9) 38 cb. Div 2: J Etcell (18) 43. Women: Gold: J Corcoran (32) 37 cb.

KAREELA: Women: Stableford: Trophy: N Lloyd (36) 39. Div 1: S Dempsey (22) 37. Div 2: D Field (27) 36 cb. Div 3: D Fraser (47) 34.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: M Bowditch (6) 41. B: T Iving (17) 43. C: G Rapmund (30) 40. Women: J Aldrich (22) 37.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: M Shanahan (13) G York (13) 68. 2B Agg Scr: L Arthur (-1) S Pullen (Camden 7) 60. Medley: A: S Huffadine (3) 34. B: S Reading (13) 35 cb. C: D Narayan (20) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: D Mansfield (17) 38. Women: Div 1: D Ronald (28) 41. Div 2: N Crump (38) 40. 9-hole: J Vassaleu (37) 17.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A Phiyasirikul (3) 42. Scr: M Finn 32.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Bayliss (Barnwell Park 9) J Robinson (21) 47. G Jarvie (Bardwell Valley 12) 39. Scr: D Jones (3) 35. Women: 2B Multi: S Mooney (34) M O’Shannessy (28) 80. G Varcoe (17) 38.

MONASH: Women: Stableford: 2B: M Jones (38) E Green (45) 44. A: I Burgess (20) 36. B: P Lim (23) 39. C: A Coates (33) 35. Green: C Angelucci (27) 36.

MUIRFIELD: Women: Stableford: P Davidson (31) 39. 9-hole: E Shewring (45) 17.

MURRAY DOWNS: Mxd: Stableford: R Holdsworth (31) 36.

NELSON BAY: Women: Stroke: Ambrose: D Moon M Good M Cousins J Schultz 60.5. L Davis R Kennett M Reisch A Milne 60.75.

NORTH RYDE: Women: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Chang (23) L Jang (6) 73. Div 2: H Bathgate (28) J Edminston (33) 78. Div 3: E Sheppard (32) M Mitchell (36) 68.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Davidson (21) R Walsh (16) 46. Men: M Vandervaere (16) 39. R Walsh (16) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: Snr: J Harrison 72. S Halim (15) 67.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: E Huber (17) G Wood (13) 50. A: D Horan (12) 41. B: G Wood (13) 42. C: A Langtry (26) 40. Scr: R Fernandes 33.

RICH RIVER: Men: Stroke Ambrose: East: Green: S O’Donnell L Young 60.25.

ROSEVILLE: Women: Par: Div 1: A McBurnie (26) 3 up. Div 2: S Gazzoli (29) 3 up cb. Div 3: D Brissett (45) 5 up. 9-hole: T Graham (45) 5 up. Green: S Reynolds (45) 2 up.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: K Mcnamara (17) 38. Women: Stroke: Foursome: Div 1: M King H Veverka (22) 74. Div 1 Scr: Y Lei C Fairclough 89. Div 2: F Yuan N Perederienko (25) 76. Div 2 Scr: J Kim C Choi 111. Div 3: E Mcguigan R Hassall (36.5) 81.5. Div 3 Scr: J Wang B Sekine 117. Foursome C’ship: Div 1: J Jung J Kim (18) 160.5. Div 1 Scr: C Fairclough Y Lei 177. Div 2: W Kemp L Bortfield (31.5) 160. Div 2 Scr: N Perderienko F Yuan 200. Div 3: J Radburn M Jones (43.5) 173. Div 3 Scr: P Tan G Lee 229.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: A Puffet (13) 40. B: B Smith (17) 40. C: K Baker (24) 40.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A: V Pitre (27) J Cadelina (13) 47 cb. A: J Carpenter (6) 42. B: C Field (14) 41. C: E Han (30) 43.

TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: Div 1: M Wright (26) 35 cb. J Puxty (15) 35. Div 2: F Lane (31) 37. C Crombie (31) 35. Medley: 9-hole: Yellow: R Coulter (23) 20. D Feilon (37) 14 cb.

THE COAST: Stableford: 2B: Div 1: C O’Riordan (7) M Walker (21) 51. A: E Gulden (11) 39. B: S Mackenzie (16) 39. Scr: J Mortimer (+1) 33.

THE LAKES: Men: Stableford White: A Collick (17) 43. Women: Div 1: J Loveday (13) 38. Div 2: D Livingstone (36) 39. 9-hole: Gold: S Lancaster (45) 14. K Eck (39) 18.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: A Franz (18) P Clarke (16) 79. Men: A: G Butler (8) 37 cb. B: A Franz (18) 41. C: D Lucey (25) 42. Scr: J Bodecker (Eastlake) 37. Women: E McGee (30) 40.

TOCUMWAL: Women: Par: A: M Pearce (14) 3 up. B: A Castles (21) 2 up. C: G Deverela (44). Stableford: Gold: M McMahon (18) 35.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: P Yates (19) 35. Div 2: S Denton (29) 39. Div 3: O Arneil (38) 40.

WAKEHURST: Women: Stableford: 2B Agg: J Choi (20) S Lee (45) 73. A: J Choi (20) 40. B: A Avis (30) 39. C: L Debnam (33) 37. 2B Agg: R Charnell C Wright 138.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: F Jones (14) R Stepniewski (19) 46 cb. F Jones (14) 37 cb.

WARRINGAH: Women: Stableford: 2B: R Tapp (36) L Alexander (43) 48. Div 1: C Richmond (23) 39. Div 2: G Gillies (30) 37 cb. Div 3: R Tapp (36) 42. 9-hole: T Dutfield (27) 22.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Nov: A: H Berckelman (21) 72. B: L McMorrow (34) 74. C: P Gothelf (40) 70. Stableford: G Peston (45) 40.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: 3B: K Parker (33) K Anderson (34) K Lock (31) 49.

WORRIGEE VETERANS: Stableford 2B Multi: Black: W Magill W Beckenham 65. C Brigstock N Themsen 50. M Temby C Pender 48. W Beckenham (24) 34 cb.

WYONG: Men: Stableford White: S Cook (6) 40. Red: W O’Brien (32) 33.