February 6, 2023

NSW & ACT Golf Results – 8 November 2022

NSW & ACT golf results - Tuncurry Golf Club

NSW & ACT golf results for Tuesday, 8 November 2022.

ASQUITH: Women: Stroke: A: S Yang (17) 69. B: K Lee (30) 66. C: S Podgornik (39) 76. Medal of Medallists: Medal: M Drever (34) 72. Stableford: E Oh (34) 40.

AVALON: Men: Par: R Mitchell (22) sq. C Palm (17) sq.

AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: M Bloxham (17) 38 cb. Div 2: B Dyke (21) 40 cb. Div 3: J Hopkins (31) 37.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford White: Div 1: B Alexander (12) 40. Div 2: J Pedeira (15) 39 cb. Div 3: B McMillan (32) 39 cb.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (29) 42.

BONVILLE: Medley: Stableford: G Worrall (Denman 17) 38.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: B Nadkarni (24) 41 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: B Dunn (36) C Michael (28) 75. 2B Agg Scr: J Lind S Israel 60. A: J Mitchell (7) 41. B: A Ko (17) 37 cb. C: J Kim (28) 40.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: A Vlatko (16) J David (21) 46. A: J Rumpler (8) 41. B: J Davis (21) 40.

CROMER: Medley: Stableford: A: D Pastro (27) 44.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: G Bradshaw (17) G Long (21) 46. J Wood (7) 41. Scr: J Wood 34. Hole in one: C Tennant at 5th. Snr Stableford: G Goodyer (14) 42.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: D Nam J Joo 44. Div 1: E Park (17) 39. Div 2: G Kim (21) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: P Rigoni (5) 38.

FORSTER: Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: J Cush (18) 66. Div 1 Scr: J Sampson (15) 83. Div 2: K Stait (23) 63. Div 2 Scr: M Lowry (24) 89. Div 3: G Salmon (31) 67. Div 3 Scr: F Lyons (30) 101.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: D Bisram (12) 39. A Scr: B Taylor (Richmond) 27. B: K Farley (14) 39. B Scr: K Ackroyd 21. C: T Melican (31) 41. C Scr: B McCann 17.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: T O’Halloran (14) 38. B: S Martin (18) 39. C: P Murphy (24) 41.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Graham (12) 42. Div 2: M Spring (31) 41. Women: Gold: M Hyland (22) 36.

KAREELA: Women: Stroke: Div 1: N Axford (22) 66 cb. Div 1 Scr: Y Rochford 82. Div 2: L Solness (29) 58. Div 2 Scr: J Franklin 98 cb. Div 3: G Roeder (34) 65. Div 3 Scr: H Mulley 107. C’ship: Y Rochford 165. Div 2: L Solness 188. Div 3: H Mulley 214.

KILLARA: Women: Stroke Yellow: Div 1: G Stanistreet (14) 65. Div 2: D Brand (23) 71. Div 3: L Sexton (23) 69. Div 1 Scr: J Crichton 68. C’ship: Div 1: J Crichton 137. Div 2: J Richardson 181. Div 3: F Crothers 196.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: R Riddle C Riddle 45. Men: White: A: P Day (4) 35. B: M Spence (17) 39. C: V Goryachev (22) 33. Women: K Adams (23) 34.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: I Hobson (14) R Price (18) 79. 2B Scr: R Hayward (1) L Arthur (-2) 67. A: M Donnelly (10) 38. B: R Price (18) 43. C: R Petrillo (21) 44.

LONG REEF: Men: Stableford: G Black (28) 38. Women: Div 1: R West (20) 37. Div 2: R Carson (45) 39. Medley: 9-hole: L Mackenzie 22.

MANLY: Women: Stableford: A: C Gibbons (11) 37 cb. B: M Collins (26) 38. C: M Mcallan (38) 39. 9-hole: M Graham (43) 22.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Maxymenko (10) D Reeder (12) 76. C Dyson (9) 40. Scr: D Jones (3) 35. Women: C Forrester (24) 40. Scr: A Beaven (15) 23.

MONA VALE: Medley: Stableford: J Twight (29) 44 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A White (22) 40. Women: 9-hole: L Dixon (22) 16.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: H Rosewarne (30) 39.

NELSON BAY: Women: Stableford: Brushbox: A: F Giudes (18) 36. S Dunn (19) 35. B: B Macduff (25) 39. N Brown (27) 38 cb. C: R Derrick (38) 39 cb. R Birss (34) 39. Men: S Gardner (19) 31. J Venckus (12) 26.

NEWCASTLE: Women: Stableford: 9-hole: Div 1: J Savage 18. Div 2: C Nesbitt 22. Div 3: R Parker 18. Div 4: D Walls 20.

NORTH RYDE: Women: Par: 2B: A: K Hwang (20) C Chang (23) 7 up. B: B Lee (16) L Cho (30) 4 up. C: R Bond (40) M Smith (31) 8 up. A: L Taylor (17) sq. B: C Fisher (28) 2 up. C: M Smith (31) 2 up. D: J Spalding (37) 2 up.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: R Smith S Watkin 49. Medley: J Ambrogio (12) 42. Black: N Lim (18) 45.

NOWRA: Veteran: Stableford: I Smith (41) 44. Women: P Austin (31) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Fernandes (3) D Crawford (11) 70. A: J Gellin (12) 37. B: C Lopez (15) 39. C: A Follmi (28) 38. Scr: Z Mullins 34.

RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: P Colliver (13) 39 cb. B: D Wilson (16) 38. C: J Holderhead (21) 37.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: H Kelly (18) 36. Div 2: M Joseph (25) 41 cb. Div 3: J Collins (33) 41. 9-hole: Green: R Brachi (45) 19. A McGrath (32) 21.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1 Scr: S Winning (15) 18. Div 1: J Moulder (22) 38. Div 2: G Grubb (30) 39. Centenary: Div 2: L Roberts (23) 31. Div 3: S Eady (31) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1: Y Lei (13.5) C Fairclough 74.5. Div 2: N Perederienko (25) F Yuan 74. Div 3: G Lee (35.5) P Tan 74.5. Stableford: H Christie (44) 38.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: B Archer B Williams 77. A: R Slater (12) 39. B: S Brown (14) 40. C: B Archer (19) 39. D: G White (26) 39.

STRATHFIELD: Women: Stableford: R Kissane (40) 35. Medley: J Bahng (8) 39.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: D New (20) 35. K Edwards (8) 34. Div 2: J Hicks (29) 36. F Lane (32) 34 cb.

TERREY HILLS: Stableford: G Kelly (7) 36 cb.

THE COAST: Veteran: Stableford: A Smith (30) 35. A: J Cook (7) 39. B: L Forbes (26) 46. P Bonomy (4) 33.

THE LAKES: Women: Stroke: Ambrose: J Loveday (10) J Jacobs 63. Men: G Everett (5.25) A Bosansky 68.75.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: J Dean (35) T Bui (9) 89. Men: A: B Deeth (12) 42. B: J Eager (15) 39. C: J Dean (35) 42. Women: T Wilton (28) 37. Scr: J Donnelly 33.

TOCUMWAL: Women: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: S Pyle (18) J Sommerville (18) 140. 27-hole: H Aston (27) W Bedford (27) 107.75.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: J Lindley (25) 34. Div 2: S Denton (29) 39. Div 2 Scr: L Call (45) 35.

WAKEHURST: Women: Stableford: 2B Agg: C Wright (13) R Charnell (11) 75. Div 1: C Wright (13) 40. Div 2: J Reddrop (24) 38. Div 3: J Lemm (45) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Vine (12) G Blair (5) 43. F Jones (15) 39.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: T Walker (25) 41. Div 2: M Newton (30) 38. Div 3: N O’Regan (42) 38. 9-hole: B Stevenson (31) 19.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: P McMahon (26) 74. B: M Robinson (31) 75. C: L Seeber (39) 65. C’ship: P Formosa (16) 285.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Div 1: B Hammond (12) 73 cb. Div 1 Scr: D Rann 86. Div 2: L Stannard (28) 68. Div 2 Scr: C McKellar 100. Div 3: S Shaw (34) 70 cb. Div 3 Scr: K Parker 109. Trophy: J Blackburn .

WYONG: Men: Stableford White: G Outram (16) 38. Women: D Kemp (29) 39.