February 6, 2023

NSW & ACT Golf Results – 2 November 2022

NSW & ACT golf results - Cabramatta Golf Club

NSW & ACT golf results for Wednesday, 2 November 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: M Winspear (31) R Lloyd (19) 49. 2B Scr: D Morgan T Felton 37. 4B: R Walters R Edwards B Coward 108. A: C Kim (9) 38. B: S Sharma (15) 42. C: R Lloyd (19) 40. D: R Edwards (34) 41.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: S Painter (4) 34 cb. B: G Hare (20) 32. C: R Hare (25) 39.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: L Peach (29) 39.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A Coyle (26) F Harvey (20) 47 cb. 2B Scr: L Zahra J Martyn 31 cb. A: P La Vite (9) 37. B: R Cunneen (16) 41. C: G Hearne (29) 38 cb.

BONDI: Medley: Stableford: B Duffy (17) 34 cb.

BONNIE DOON: Stroke: A: J Millington (9) 37. A Scr: M Lowe 32. B: G Amey (14) 38. C: J Jahja (21) 43. D: M Aspros (33) 36.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Welch (28) S Kacsics (16) 51. J Welch (28) 40 cb.

BRIGHTON LAKES: Women: Par: C Stone (21) 1 down.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: J Perez (11) T Mateos (13) 40 cb. Div 2: M Olic (18) R Pavlovic (25) 47. 2B Scr: D Renouf A Marsh 37. A: A Marsh (1) 38. B: M Romberg (14) 39. C: A Abellar (26) 41 cb.

CAMDEN: Women: Stroke: A: S Goodall (21) 78. A Scr: S Chapman 92. B: P Gleeson (28) 78. B Scr: P Gleeson 106. C: D Kingma (34) 82. C Scr: D Kingma 116. Medal of Medallists: S Goodall (21) 78.

CARNARVON: Women: Stroke: Div 1: N Yeob (8) 69. Div 2: J Jeon (19) 71. Div 3: M Han (32) 70. C’ship: Div 1 Scr: N Yeob 326. Div 1: S Lee (12) 294. Div 2 Scr: O Choi 379. Div 2: A Cho (24) 289. Div 3 Scr: Y Yoo 416. Div 3: K Jang (30) 299.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P McLoughlin (21) P Scott (24) 51. A: V Manago (12) 39. B: P Camilleri (13) 40. C: P Hill (33) 46. 2B: B Turk (20) R Finn (16) 48. A: L Lynch (11) 36. B: C Hughes (18) 37. C: P Weber (26) 39.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: B Willis (17) 37 cb. B: M Wallace (28) 32. C: M Majernik (43) 31. Trophy: M Sadler (10) 37 cb.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: W Geddes (24) T Marcucci (27) 48. 2B Scr: M Scarfone (+1) B Cardwell (30) 40. A: K Lockery (8) 40. B: D Van Bleck (16) 38. C: A Walker (25) 39 cb.

CROMER: Men: Stableford: 2B: J Eddleston P De Gail 44 cb. Scr: L Toole 37. A: L Toole (3) 40. B: G Treasure (18) 36. C: J Grace (35) 40.

CRONULLA: Women: Stableford: President’s Trophy: J Bayley (26) M Gillies (17) 42 cb. Captain’s Trophy: C Murphie (28) L Bell (23) 44.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: C Bannerman (17) A Bannerman (15) 45 cb. V Sullivan (47) 37 cb. Women: D Bowen (38) 32. Veteran: Stroke: P Podbereski (26) 71.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: C O’Riordan (11) 45. B: D Shemesh (20) 34. C: L Hall (21) 38. Scr: C Hicks.

ELANORA: Women: Stableford: A: K Crone (16) 34. B: M Booker (21) 41. C: T Cormack (28) 35. D: P Williams (37) 34. Scr: M Booker (21) 20.

EVERGLADES: Men: Stableford: Scr: A Walters (-1) 36. A: D Holland (11) 37 cb. B: I Pentony (16) 39. C: W Norman (22) 35 cb. D: W Harper (28) 37 cb.

FINLEY: Women: Stroke: Brooch: H Wastle (16) 79. Men: Stableford White: P Beaver (16) 36.

FOX HILLS: Stroke: Ambrose: A Griffith S Donovan.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Nov: Black: Div 1: C Nicol (16) 69. Div 1 Scr: W Kelly 83. Div 2: P Fellows (25) 69. Div 2 Scr: R Gresty 93 cb. Stableford: R Watson (34) 36.

GOSFORD: Medley: Stroke Ambrose: White: F Bates M Stimpson 60.75.

HAWKS NEST: Women: Stableford: E Jones (27) 36. Men: White: A: J Rutter (3) 38. B: A Limbury (25) 35.

KAREELA: Men: Stableford: A: P McIlwraith (9) 35. A Scr: T Mayne (5) 25 cb. B: M Thompson (13) 34. B Scr: C Irwin (13) 22. C: B Hemmett (30) 39. C Scr: S McIntyre (23) 16.

KOGARAH: Medley: Stableford Team Agg: White: J Quill (24) P Foley (18) C Cooper (36) B Worrall (25) 86. A: G Millar (10) 40. A Scr: A Adam 31. B: G Heron (15) 38. C: J Quill (24) 43. Veteran: J Quill (24) 43.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: F Hurford (35) M Smith (24) 48. M Smith (24) 37.

LEONAY: Women: Stroke: Ambrose: Div 1: C Mathias C McConnell T Whiteside (14.17) 67.83.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: M Fischer (35) M Eustace (32) 47. A: M O’Connell (11) 39. Scr: R Cordaiy 32. B: G Bush (19) 39. C: D Langford (25) 40.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: W Lewis (29) J Wong (10) 44. Men: A: S Aldacour (11) 41. B: P Mulder (12) 48. Scr: D O’Conner (7) 28. Women: M Selby (21) 29.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: Div 1: S Goodwin (12) 35. Div 2: P Micallef (19) 38. Div 3: M Spanoudakis (20) 35.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: J Arrowsmith (18) P Flaherty (31) 66. J Arrowsmith (18) 39.

MANLY: Men: Stableford 2B: White: T Sampson P Roberts 46 cb. A: G Dainton (9) 37. B: T Sampson (15) 36. C: B Halstead (32) 41.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: I Cairns (23) J Wang (32) 46. Div 1: G Marsh (14) 37. Div 2: J Brown (18) 38. Women: Stroke: Div 1: A Burt (15) 64. Div 2: R Woods (32) 72.

MONA VALE: Men: Par: A: H Gosper (10) 3 up cb. B: P Purnell (17) 5 up. C: B Denley (32) 7 up. Scr: M McInnes 2 down.

MONASH: Men: Stableford: 2B: D Morley (27) T Julien (23) 40.

MOORE PARK: Men: Par White: A: J Flanagan (10) 2 up. B: S Aristizabal (13) 6 up. C: P Reakes (29) 3 up. Women: J Clarke (26) 3 down. Veteran: White: J Hickson (13) 3 up.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Peters (24) J Lyons (35) 48. Medal Nov: A: M Thompson (1) 36 cb. B: A Haywood (17) 39 cb. C: C Johnston (21) 39 cb. Scr: M Thompson 37. Hole in one: D Collins at 2nd.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: L Gordon (13) 37 cb. P Woodruff (15) 37. G Donald (15) 36. B: C Buchanan (19) 38 cb. B Leathem (18) 38. C Clifton (20) 36. C: T Smith (31) 41. J De Ridder (38) 39. P Sutcliffe (32) 38. Brushbox: A: R McLean (15) 38. M Hoare (14) 37 cb. T Chaplin (15) 37. B: L Woods (16) 40 cb. R Howard (20) 40. S McGrath (16) 35 cb. C: N Edwards (27) 39. W Noble (24) 35. M Fernance (25) 34 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford 2B Scr: White: J McVie (7) A McVie (2) 37. 2B: M Leech (21) R Traeger (25) 49. A: G Rogerson (7) 36. B: D Stowe (17) 37 cb. C: M Leech (21) 41. Hole in one: T Dunlevy at 3rd.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: G Machan (16) S Kemp (18) 45. S McCarthy (28) 36 cb.

PENNANT HILLS: Stroke: Scr: G Naylor 77. Medal: A: R Trowler (12) 70. B: C Thompson (18) 64. C: N Kataria (23) 71 cb. Stableford: P Punia (22) 40 cb.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: G Whatman (20) J Ley (18) 47. 2B Scr: P Lyes D Steltenpool 37. A: T Spain (8) 39 cb. B: R Cloey (19) 36. C: M Lakeman (23) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: P Smith (31) P Crenigan (23) 46. D Clarke (18) 39 cb.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: M Pacitti (27) 38. Div 2: D Rowles (35) 32.

RICH RIVER: Women: Par West: Green: A: J McGuinness (20) sq. B: D McMinn (27) 6 up. C: L George (30) 3 up.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: B Kusto (12) B Laing (17) 49. Div 2: R Farmer (28) B Lidbury (24) 47. A: C Chen (12) 38. A Scr: H Kim 28. B: P Pannozzo (15) 37. C: M Shanley (23) 39. D: S Gu Jo (24) 40.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: E Walters (28) P Byron (31) 46. A: M Reeve (-3) 37. B: J Roumanous (15) 37. C: M Cho (21) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford: B Griffin (37) 46. T McBride (20) 37.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Irish Team: S Cox (15) R Holliday-Smith (15) R Angus (13) B Windred (+5) 87. I MacAskill (18) 38.

THE COAST: Stableford: A: D Oliver (9) 33. B: J Millington (27) 36. Scr: D Oliver (9) 26.

TOCUMWAL: Men: Stableford Gold: K Morey (22) 30 cb. Div 1: D John (8) 35 cb. Div 2: H Jankov (17) 40. Div 3: P Cheesewright (22) 38.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Minns (25) C Owen (7) 47 cb. 4B Scr: R Oliver B White 38. A: M Goddard (7) 41. B: P Compton (13) 41. C: S Connelly (23) 39 cb. D: L Virgo (29) 45.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: M Morgan (11) C Gallen (3) 66. Medley: A: I McLean (9) 38. B: A Jackson (18) 36. C: P Fittler (19) 36 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: Y Park (36) J Chung (8) 51. 2B Scr: R Garrick A Treacey 36. A: S Kirlew (11) 40. A Scr: J Lam 30. B: M Kelly (19) 45. B Scr: R Garrick 27. C: H Stratton (32) 40 cb. C Scr: S Simpson 18.

WALLACIA: Women: Stroke: Div 1: J Thorpe (20) 77. Div 1 Scr: S Owen 101. Div 2: R Murdoch (32) 77. Div 2 Scr: D Chant 113. C’ship: Div 1 Scr: J Thorpe 399. Div 1: C Wong (27) 323. Div 2 Scr: D Chant 447. Div 2: R Murdoch (32) 340.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Alexander (14) J Mason (14) 79. A: E Brown (14) 42. B: M Alexander (14) 43. C: N Winterton (21) 37. D: C Jones (31) 44. 9-hole: J Loveridge (22) 20 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: P Nesbit (18) R Noyes (23) 77. J Prowse (27) 42. Scr: G Soames 30.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: N Oven C Rider 49. A: T Hook (12) 40. B: A Turnbull (18) 42. C: N Oven (36) 43.