September 27, 2023

NSW & ACT Golf Results – 23 October 2022

NSW & ACT Golf Results - Riverside Oaks Golf Club

NSW & ACT golf results for Sunday, 23 October 2022.

BARHAM: Mxd: Stroke: Pinehurst: G Bartels R Hicks 66.625.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: C’ship: A: O Davis 208. B: C Bletsas 252. C: T Clayton 271. Jnr: O Davis 208. Snr A: P Keegan 233. B: C Bletsas 252. C: S Peters 278. Medley: Stableford: A: W Williams (5) 37. B: A Bonura (15) 37 cb. C: P Morris (27) 39.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: S Van (13) J Kepreotes (28) 75. Scr: W Matthews 33. A: J Starr (Marrickville) (5) 36. B: B Wu (Royal Hobart 15) 38. C: T Diterlizzi (18) 41.

BONDI: Men: Stroke: Medal Oct: A: B Lainchbury (7) 56. B: K Moore (12) 55. C: N Banwell (18) 51. C’ship: A: B Lainchbury (7) 56. B: A O’Farrell (9) 57. C: N Banwell (18) 51.

BONNIE DOON: Stableford: A: H Ando (7) 43. A Scr: S Robinson (3) 39 cb. B: V Delvecchio (12) 43. C: N Mcmahon (28) 41. Women: G Stubbs (33) 38.

BRIGHTON LAKES: Par: E Rattigan (13) +4 up.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: A Barakat (18) N Loh (10) 48 cb. 2B Scr: A Wittaya N Sagdic 36 cb. A: M Feng (11) 40 cb. B: K Oh (14) 43. C: J Ford (24) 41. Women: Stroke: Div 1: N Yeob (9) 70 cb. Div 2: D Trevena (25) 70. Div 3: K Jang (30) 67.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: D Johnston (8) 40. B: P Bowie (18) 44. C: P Jenkins (32) 44. Women: S Romer (25) 37. Medley: 2B: P Jenkins L Jenkins 50.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: P Power (29) 72 cb. B: C Hrdina (34) 76. Men: A: B Miller (9) 69. B: A Coosar (14) 69. C: D Woods (19) 70 cb. D: J Stephens (30) 68. Medal Sep: J Stephens (30) 68. Medley: Stableford: N Park (13) 36.

CONCORD: Men: Stableford: A: S Anderson (10) 38 cb. B: J Lee (20) 40. C: T Seeto (34) 40 cb. 2B: T Seeto (34) G Stephenson (35) 48. 2B Scr: M Harry (-3) G Cullen (13) 37. Women: Stroke: A: P Griffith (17) 71. A Scr: M Bang (-2) 72. B: S Conlon (26) 73. B Scr: K Bird (21) 97. C: J Avvenevole (34) 73. C Scr: J Avvenevole (34) 107.

CROMER: Women: Stroke: Trophy: A Matthews bt A Horne 1up.

CRONULLA: Women: Stableford Green: J Nelson (20) 42. Scr: J Nelson 22. Men: Black: D Castle (30) 39 cb. Scr: S Cranley 28. Mxd: Stableford: Team: B Turnbull (25) E Turnbull (17) L Johnstone (15) M Abbott (10) 84.

CUMBERLAND: Men: Stroke: C: F Rodriguez (24) 66. C Scr: S Couper 88. Stableford: D Bowen (16) 41. Women: S Ji (31) 41.

DUNHEVED: Women: Stroke: Cup: M Clohesy (22) 74. C’ship: A Scr: R Jones 176. A: T Horan (18) 158. Medley: Stableford: 2B: B Paluch (19) A Casey (14) 47. Div 1: M Fitzpatrick (16) 38. Div 1 Scr: J Robertson 32.

ELANORA: Mxd: Stroke Foursome C’ship: Black: J Smith K Smith 4/3. Women: Stableford: Hcp: R Chenoweth (38) 39. Men: Stableford White: L Adler (12) 39. Mxd: 4B: L Adler (43) L Adler (12) 44 cb.

FINLEY: Men: Stroke White: R Shaw (36) 65. Women: Stroke: S Simpson (22) 80.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: S Punj (11) 36 cb. B: J Jesuthasan (17) 37 cb. C: K White (45) 40. Women: C Davidson (33) 31.

GORDON: Men: Stableford: G Smith (12) 39. Women: M Mullins (29) 35. Medley: 2B: G Smith (12) P Mallyon (19) 44.

GOSFORD: Medley: Stableford White: D Rogers (17) 38 cb. A Scr: M Hams (13) 82.

HOWLONG: Women: Stableford: A: V Walsh (15) 36. Men: A: B Mcphail (26) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: B Sardelis (32) 48.

KAREELA: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: D Dodd J Gibson 79. C Graham F Graham 69.5. Men: Stableford: P Bendeich (12) 35. Women: N Maughan (19) 29.

KOGARAH: Women: Stableford: M Hronis (8) 42. Medley: 2B: J Doherty (26) R Sellers (22) 47. Men: R Mitchell (16) 38 cb. A Scr: W Marsh 34 cb.

LANE COVE: Women: Stroke: Brooch: L Guo (23) 62.

LIVERPOOL: Women: Stroke: C’ship: A: C Yu (17) 73. B: S Lee (25) 74 cb. C: S Kim (32) 75. A Scr: Z An (5) 84. B Scr: D Gwon (22) 96. C Scr: V Micallef (31) 113. Men: Stableford: A: J Yang (12) 40. B: T Tran (13) 38 cb. C: S Kim (24) 35. 2B: G Zoabi (17) E Alberici (17) 51.

LONG REEF: Men: Stableford: Matchplay: A: C Wu bt K Hooker 5-4. M Hunter bt I Perrin 20th. Stroke: A: C Gillespie bt R Smith 4-3. J Little bt M Bockman 1up. B: D Karlsson bt D Wing 2-1. G Brown bt B Roberge 7-6. B: M Pitt bt T Waters 7-6. L Cleary bt P Blanshard 3-2. C: J Davison bt R Smylie 4-3. P O’Reilly bt C Loh. C: M Weir bt P Hensman 7-6. S Gaundar bt L Cheng 10-8. Div 2: A Frith bt A Reid 10-8. J Carroll bt T Bracey 3-2. Div 2: R Kocass bt K Andrich 3-1. P Bowler bt A Herriot 21st. Women: J Garrett bt S Hay 3-2. K Sloane bt J Brown 1up. H Garrett bt C Wiggett 7-6. S Smiles bt P Bardsley 4-2. Men: Stableford: R Mander (19) 41. Women: W Thomas (25) 37. Mxd: 4B: P Goodall (21) 49. S Cunningham (10) 49.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: K Wallace (12) 44. Women: J Priem (20) 36.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: R Wood (4) J Rogers (4) 81. F Cook (25) 39.

MONA VALE: Medley: Stableford: 4B: P Gilliland (16) P Gilliland (21) 52.

MONASH: Men: Stableford: S Schneider (17) 41. Women: S Levy (18) 35. Men: 2B: M Zhang (15) J Xiao (8) 48. Mxd: M Jayasinghe (19) C Bell (15) 43. 2B Scr: M Zhang J Xiao 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Elliott (33) G Gerber (10) 52. Men: B Zaouk (16) 45. Women: M Kim (17) 35.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Grace (11) 35. B: J Redmond (21) 43. C: Z Wasilewicz (29) 36. Stroke: Gymea Lily: A: J Marshall (7) 71. N Matwijow (3) 72 cb. B: W Finney (14) 70. D Plimmer (14) 74 cb. C: S Cockburn (21) 67. P Cale (20) 69. D: M Trigas (23) 70 cb. P Walker (26) 70.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Hcp: A: S McCloskey (14) 39. B: K Chang (18) 37. C: A Cicchini (25) 37. Women: Div 1: E Sung (18) 35. Div 2: T Kim (34) 32. Men: 2B: B Lamaro (26) P Feros (30) 47. Women: K Coales (36) F Montgomery (13) 43. Mxd: R Kim (14) T Kim (34) 43.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: M Herman (17) 42. Women: L Mills (31) 38 cb. Medley: 2B: L Mills (31) S Mills (18) 51.

NSW: Medley: Stableford: L Neumann (20) 41. T Wall (16) 34. Stroke: Scr: D Van Kampen (3) 72. Stableford: 4B: C Gordon (10) 46. D Van Kampen (3) 46.

OATLANDS: Men: Stableford White: T Law (18) 41. Women: Yellow: A Kang (16) 45. Medley: Stableford: 4B: M Lee A Lee 48. Mxd: H Adey S Adey 46.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: D Garnsey (12) 39. Women: K Workman (22) 39.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: R O’linn (10) J Roots (25) 50. S Fletcher (26) 47.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: P Cox (5) 40. Div 2: J Santos (17) 41. D Scr: M Todd 31.

RICHMOND: Men: Stableford: Div 1: A Caithness (11) 39. Div 2: C Aldacore (24) 44. Medley: Scr: C Thorpe (0) 37. Women: M Taylor (30) 35. Medley: 2B: C Aldacore (24) T Zlatar (35) 46. 2B Scr: C Thorpe (0) C Mavin (0) 40.

ROYAL SYDNEY: Men: 36-hole c’ship: T Goh 14-12. Trophy: L Colbron 2-1. A Res: J Grace 4-3. Cup: H Solomon 8-7. C: D McCredie 1up. Jnr: Centenary: B Pelly 2-1. Women: L Roberts 4-3. C’ship: S Little 11-10. Cons: N Barrett-Lennard 3-2. Bronze: A Lenagan 1up. Cons: D Griffin 3-2.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: S Chim (21) 42. A: P Montague (6) 43. B: J Pearce (15) 43. C: J Camroux (20) 41. D: P Salamone (27) 42. Stroke: J Kim (0) 35. Stableford: 2B: M Estwick (28) J Camroux (20) 98.

ST MICHAELS: Medley: Par President’s Trophy: White: M Jennings (16) 6 up. Par: J Langridge (16) 4 up.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: P Sadovy (31) D Sadovy (20) 82. A: J Field (6) 41. B: J Su (12) 40. C: D Sadovy (20) 42. Div 2: P Sadovy D Sadovy (Husband/Wife Shield) 82.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: G Rolls (12) 44. A Scr: Y Kim (0) 33. 2B: N Brooks (7) G Rolls (12) 47.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: S Stephens J Stephens 24. R Murray P Livermore 23.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: P Culbert (10) 36. B: Y Rao (17) 40. C: V Hua (23) 39.

THE COAST: Stableford: J Cohen (14) T Doyle (20) D Tesoriera (21) 53. A: E Hughes (12) 38. B: C Brown (15) 41. C: J Koch (24) 42. A Scr: K Isch (2) 34. Hole in one: A White.

THE LAKES: Men: Stroke: C’ship: A: H Glenday. A res: M Farah. B: G Brooke. C: J Kavanagh. Women: A: I Kaloudis. Bronze: D Enahoro. Medley: Stableford: H Van Der Wall (26) 42. A Scr: S Koirala 38. 4B: A: R Chan (21) E Chan (33) 45. A Scr: M Carter T Carter 25.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: A: A Smith (3) 18. B: N Leon (13) 19. C: M Riordan (36) 20. A: A Yates (14) 40. B: C Collins (26) 37 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: Div 1: L Buxton (18) 42. Div 2: T MacMahon (26) 37. Women: J Knight (30) 36.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: D Chen (11) 39. B: J Ahn (15) 37. C: M Gao (35) 44. Women: Green: J Jeong (36) 38. Mxd: 2B: Gold: M Gao (35) R Kim (8) 65.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Gerner (21) M Gerner (35) 46. Men: A: N Datta (11) 40. B: J Lester-Smith (20) 39. Women: W Anderson (16) 39.

WARRINGAH: Medley: Par: J Curry (41) 3 up. Par 9-hole: White: J Finn (27) 6 up.

WOOLLAHRA: Men: Par White: Div 1: G Pepper (10) 2 down. Div 2: K Monkhouse (18) 2 up. Div 3: P Reed (26) 1 up. 2B: R Pollack (19) P Hammerman (26) 6 up. Women: Stableford: T Goulding (30) 36. Medley: 9-hole: K Goldberg (Ladies) (38) 18. B Selley (Mens) (19) 19.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: M Greening (7) L Manahan (14) 47 cb. Men: R Collins (24) 40. Women: C McKellar (27) 36. Jnr Pennant: Woolooware 5.5 bt Bankstown 0.5, Castle Hill 4.5 bt Cumberland 1.5, Stonecutters Ridge White 4 bt Cromer 2.

Our Partners