February 7, 2023

NSW & ACT Golf Results – 18 October 2022

NSW & ACT golf results - Junee Golf Club

NSW & ACT golf results for Tuesday, 18 October 2022.

ASQUITH: Women: Par: Div 1: A Nam (22) 5 up. Div 2: J Noh (35) 4 up. Div 3: G Barnett-Smith (38) 4 up.

AVONDALE: Women: Stableford: 12-hole: F Tobin (18) 37. M Stewart (40) 26.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford White: Div 1: H James (11) 37 cb. Div 2: E Soliola (15) 37. Div 3: B McMillian (34) 38 cb.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (29) 44 cb.

BEXLEY: Women: Stroke: S Song (19) 66. C’ship: S Mckay 238. Hcp: A Ng (27) 210.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: C Donoso (14) 40.

BONVILLE: Medley: Stableford: G Zacher (8) 37.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: J McGaughey (12) 44.

CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: C’ship: A: A Evans (19) 72. B: L Black (31) 70. C: G Margetson (44) 69.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Antouny (15) M Brooks (22) 49. A: A Salkeld (10) 39 cb. B: J Antouny (15) 42. C: J O’brien (35) 42.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team Agg: White: A Cunningham (31) K Wallis (1) I Christiansen (9) J Maguire (11) 90. A Cunningham (31) 39 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Hcp: R Jackson (22) 70. S Pappas (17) 71. Scr: M Sadler (10) 82. T Clouston (8) 85. 36-hole: G Mitchelson 143. J Daniel 170. Stableford: B Hind (45) 34. M Kania (34) 31 cb. 36-hole: M Kania 61.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: P Griffith (17) 36 cb. Div 2: S Yap (22) 37 cb. Div 3: L Perini (37) 37. 9-hole: J Haddley (37) 19 cb.

CROMER: Medley: Stableford: P Collins (16) 38.

CRONULLA: Medley: 9-hole Stableford: J Trenear (19) 24 cb. Scr: M Deas 17. Veteran: B Farrawell (20) 22 cb.

CUMBERLAND: Women: Stroke: 54-hole C’ship: Div 1 Scr: E Park 270. Div 1: W Kim (10) 229. Div 2 Scr: K Kim 278. Div 2: J Lee (26) 221. Stableford: S Norton (32) 42. 54-hole C’ship: Div 3 Scr: M Oh 22. Div 3: J Na 96.

DUNHEVED: Snr Stroke White: J Wachowicz (10) 68. Scr: R Kellam 71.

EASTLAKE: Medley: Stableford: B O’Toole (35) 42.

ELANORA: Medley: Stableford: R Chadwick (26) 43.

FORSTER: Women: Stroke: Div 1: T Bartlett (18) 70 cb. Div 2: D Redman (27) 69 cb. Div 3: W Quinn (34) 69. Div 1 Scr: A Norton-Smith (8) 79. Div 2 Scr: D Patch (22) 94 cb. Div 3 Scr: G Salmon (31) 103.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: L Sammut (22) I Pike (26) 76. A: J Swinburne (12) 36. B: I Hudson (19) 35. C: L Sammut (22) 46.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: G McSullea (16) 42.

GOSFORD: Medley: Stableford: Trophy: M Carmichael (27) 38.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: C Childs (11) 40. B: P Morton (16) 37. C: N Lowe (23) 36.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Crews (13) 43. Div 2: T O’Reilly (18) 39. Women: Gold: L Holland (28) 36.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: S Walsh (30) 34. Div 2: G Thompson (51) 39.

KAREELA: Women: Stroke: Div 1: A Smith (25) 71. Div 2: I Culbert (33) 71. Div 3: S Millington (38) 72. Medal: Div 1: N Axford (21) 71. Div 2: J Franklin (27) 64. Div 3: H Mulley (36) 71. Salver: J Franklin (27) 64. Cup: Y Rochford 83.

KILLARA: Women: Stroke C’ship: Yellow: A: J Crichton (+3) 69. B: J Corrigan (20) 74. C: A Horsley (22) 77. D: R James (32) 75.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: S Quinn (13) 43. B: J Segalla (16) 41. C: M Dwyer (21) 37. Women: M Campbell (22) 40.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Jong (9) A Brown (31 Camden) 78. 2B Agg Scr: L Arthur (-1) R Hayward (0) 68. A: J Keevers (7) 38. B: M Shanahan (14) 38. C: A Brown (31 Camden) 41 cb. Women: L Hall (17) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: T Bracey (8) 40. Women: Div 1: C Bell (16) 37. Div 2: S Rossi (43) 36. Mxd: 9-hole: F Sinnot (34) 21.

MANLY: Women: Stableford: A: J Haverfield (12) 37. B: P Pogson (26) 43. C: A Lord (33) 38. 9-hole: Gold: K Kelly (43) 22.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: S Baddeley (25) G Jarvie (12) 45. K Kerrigan (5) 38. Scr: D Jones (3) 31. Veteran Medley: 2B Multi: J Wallas (13) L Williams (24) 66. Women: J Priem (20) 32.

MONA VALE: Medley: Stableford: P Evans (35) 42.

MONASH: Women: Stableford: 2B: K Mayoh (22) S Snow (22) 50. Div 1: L Liu (19) 41. Div 2: S Snow (22) 41. Div 3: L Parsonage (37) 35 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: J Haggar (29) 41. Women: 9-hole: L Dixon (22) 19.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: A Levonpera (24) 41. D Moon (25) 39. J Frost (10) 38 cb. B: J Punshon (26) 42 cb. E Pfennigwerth (28) 42. N Bethwaite (26) 40. C: R McClurg (37) 42. P Townsend (40) 41 cb. L Goudge (42) 41.

NORTH RYDE: Women: Stroke: A: C Kim (23) 68. B: E Shin (26) 72. C: M Anderson (35) 73. D: S Shin (38) 78. Scr: L Jang (7) 79.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: E Yi D Illingworth 48. M Erichsen (9) 40 cb. Black: R Lowndes (24) 44.

NOWRA: Veteran: Stableford: M Russell (8) 39. Women: L Hatchman (26) 33.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: P Cox (4) M Endicott (22) 44. Black: A: T Roscoe (10) 38. B: L Brian (14) 36. C: M Endicott (22) 40. A Scr: Z Mullins 36.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: W Butler (19) 35. Div 2: D Brezny (28) 37. Div 3: M Lewis (41) 41. 9-hole: L Chinn (33) 20. Green: R Brachi (45) 15.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: C’ship: A: C Zhang (15) 71. A Scr: M Bang 75. B: E Lee (24) 73. B Scr: L Lee 96. C: B Young Lee (33) 66. C Scr: S Lee 102. Stableford: D: S Virzi (42) 34.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: B Archer C Brett 47 cb. A: R Carpenter (9) 40. B: J Scorgie (15) 44. C: B Archer (21) 41. D: B Chafe (30) 40.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: A: M Hunt (27) C Martin (37) 12 up cb. A: P Im (p) 1 up cb. B: A Lalor (12) 6 up. C: S Vecchio (34) 6 up cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: D Park (16) 39. Women: E Kim (23) 35.

TALLWOODS: Stroke Veteran Women: Green: Div 1: J Stephens (19) 72. D New (20) 77 cb. Div 2: M Melick (30) 71. C Crombie (31) 75. Medley: Stableford 9-hole: Yellow: B Ruff (24) 15. P Wilson (20) 13 cb.

THE COAST: Stableford: A: Z Clark (10) 39. B: M Cross (17) 43. Scr: P Bonomy (4) 30.

THE LAKES: Women: Stroke: Medal Oct: Div 1: L Clemow (21) 75. Div 2: R Griffiths (31) 71. Gold Medal: N Harwood (31) 71. Stableford 9-hole: Gold: J Yap (45) 17. K April (26) 12 cb. Men: S Miers (23) 39.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Shirley (17) P Deane (22) 95. Men: A: C Willis (4) 41. B: G Foster (17) 43. C: D Siu (23) 44. Scr: S Arnold 44. Women: D McGregor (32) 41.

TOCUMWAL: Women: Stableford Gold: A: J Boake (2) 40. B: C Butcher (7) 45. C: S Lawson (11) 42.

TOUKLEY: Women: Stroke: Div 1: K McKinnon (13) 76. Div 2: J Handebo (33) 77. Div 3: L Call (45) 87.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: R Charnell (12) 35. B: L Sladden (23) 36. C: T Taylor (37) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: D Plunkett (12) B Gibbons (6) 43 cb. D Plunkett (12) 39.

WARRINGAH: Women: Stableford: T Emerson (22) 46. 9-hole: A McCorquodale (42) 20 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: F Olsen (20) 35.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: B Hammond (12) 41. Div 2: M Wood (30) 37. Div 3: C Sweeney (44) 37 cb.