November 27, 2022

NSW & ACT Golf Results – 5 October 2022

NSW & ACT golf results - Fox Hills Golf Course

NSW & ACT golf results for Wednesday, 5 October 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: Z Johnson (5) 37.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A/Medal: S Jones (21) 69. C/Medal: J McClean (36) 67. Scr: J Perera (28) 101.

BERMAGUI: Women: Stroke: S Wilder (29) 69. B Harrup (35) 72. L Ponsford (20) 73.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: N Petitt Young (19) R Levi (14) 41 cb. 2B Scr: P La Vite D Carroll 31. A: S Smithson (Marrickville 9) 32 cb. B: D Marriner (11) 41. C: G Mayhew (26) 35.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: W Smith (5) 40. Scr: W Smith 35.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Blackman (13) G Bowles (7) 47. G Urbani (15) 39.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: D Pitchford (36) 35.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: J Miljak (12) I Fitzpatrick (24) 46. D Murphy (15) 40.

CAMDEN: Women: Stableford: W Kozinski (16) 32 cb.

CARNARVON: Women: Stroke: Cup: C Shin (Castle Hill) 84. G Lee (18) 72. H Chung 95. S Lee (21) 75 cb. Stableford: S Kim (30) 36.

CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: S Arcus (12) J Arcus (7) 75. Stableford White: A: S Arcus (12) 39. B: J Ramsay (18) 36 cb.

CRONULLA: Women: Stroke: Gold Medal: S Wiggins (6) 72. Stableford Green: A: K Eager (16) 38. B: K Battye (22) 34. C: C Geelan (34) 32. D: B Brown (43) 28.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: M Van Epen (8) 38 cb. B: P Batty (17) 39 cb. C: P Eaton (23) 39 cb. D: W Harper (28) 36. Hole in one: J Shaw at 8th.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Oct: Black: Div 1: D Sookee (16) 64. Div 1 Scr: W Kelly 85. Div 2: P Fellows (25) 75. Div 2 Scr: P Goulbourn 96. Stableford: P Saunders (8) 33 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford 2B: White: G Drennan B Wyatt 46 cb. A: P Smith (16) 41. B: A Kennedy (21) 38. Scr: B Martin (1) 32.

HAWKS NEST: Stableford: A: D Smith (9) 42. B: P Ibbetson (22) 41. C: S Muna (32) 35.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: T Dixon (19) A Borg (12) 45. A: D Horton (7) 40 cb. B: G Folcarelli (14) 41. C: B Mortis (19) 36 cb. Scr: D Gannon 34 cb. Veteran: G Folcarelli (14) 41.

LIVERPOOL: Jnr: Stroke: Cup: R Lancaster (7) 76. J Sun Seol (19) 69. Women: Scr: M Bang 75. Hcp: M Naaman (6) 72. Jnr: Stableford: P Becina (24) 35.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: I Maclennan (4) M Dennis (8) 43. A: M Buckley (13) 37. B: L McGrath (14) 37. C: M Kenneally (36) 36. Scr: I Maclennan 32. Cup: M Dennis (8) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: Div 1: S O’Malley (5) 36. Div 2: F Tzavellas (19) 35. Div 3: D Barringer (21) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: S McLoughlin (22) M Maiden (9) 40. S McLoughlin (22) 32.

MANLY: Men: Stableford White: A: I Smits (11) 40. B: R Stewart (15) 44. C: M Day (28) 37 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: G Wills (16) 39.

MONA VALE: Men: Stableford: F Nicholls (22) 38.

MOORE PARK: Men: Stroke Medal Oct: White: A: B Morriss (8) 71 cb. B: R Szancer (16) 68. C: S Lou (18) 70. Veteran: F Svorinich (15) 71.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: P Metham (14) 41. A Mundey (14) 36. B: S Wilkinson (23) 41. B Stimpson (23) 39 cb. C: N Yearsley (33) 43. P Sinclair (26) 37. Gymea Lily: A: M Moussa (13) 42. P Kent (11) 40. B: C Ermer (18) 43. R Palmer (17) 38. C: D Schmarr (26) 39. P Kelly (32) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: R Shuttleworth (5) C Godfrey (14) 45. C Godfrey (14) 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: P Langdon (17) 37. Scr: B Frome 31.

RANDWICK: Women: Par: C Owen (22) 2 up.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: S Jung (12) J Im (18) 47. S Jung (12) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: S Sands (18) 42. D Frith (9) 39. B: K McMahon (21) 38 cb. B Colvin (24) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: P Dunworth (17) 45. Scr: T Williams D Flanagan 38. Z Moradi (9).

THE COAST: Stableford: P Richardson (14) 40. T Edwards (12) 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: P Tang (27) T Klineberg (13) 46. Scr: M Faraday A Pemberton 37. M Faraday (13) 41.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: T Pello (2) 17. B: G Vigna (15) 19. C: B Connolly (The SGA GC 35) 19 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: J Gardner (20) N Roylett (34) 49. 4B Scr: R Oliver B Willett 43. A: W McGovern (9) 41. B: B Kopu (13) 41. C: J Gardner (20) 42. L Virgo (29) 38.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Middleton (18) P Richardson 46. A: G Ross (12) 32 cb. B: K Lam (19) 37. C: H Zhang (31) 39.

WALLACIA: Women: Stroke: Div 1: J Thorpe (21) 69. Div 1 Scr: Y Hong 105. Div 2: D Chant (32) 83. Div 2 Scr: V Witton 95.

WARRINGAH: Men: Stableford 9-hole: White: A Greenland (18) 22.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: P Ikutegbe (9) J Brown (2) 69 cb. M Greening (7) 38. Scr: K Rugless 33.