February 6, 2023

NSW & ACT Golf Results – 29 September 2022

NSW & ACT golf results - Gloucester Country Club

NSW & ACT golf results for Thursday, 29 September, 2022.

PGA PRO-AM at Muswellbrook GC: (par 72): Final scores: 133: L Higgins. 135: D Bransdon. 136: A Campbell J Clarke J Mullaney J Mackenzie. 137: A Stolz A Townsend J Conran. 138: M Millar B Smith. 139: K McBride K Barnes. 140: D Boyd D Lawson L Armour J Widdicombe D Brereton. 141: J Cripps K Michel D Vasquez. 142: S Hawkes L Yip N Miller C Lamb A Lautee C Dann. 143: J Fuchs W Bruyeres N Green A Choat T Williams. 144: D Priest Z Garcia A Edge N Basic. 145: H Gulliver L Tighe P Joseph. 146: J Hook B Small T Pritchard-Davies A Richards B Petersen. 147: J Pountney C Whitelock B Benkovic B Kivimets M Davis H Webb J Stephen A Simpson. 148: H McMillan L Ryan J Santi M Brown. 149: H Wills J Mee J Fuller. 150: P Spargo K Ciupek P Martin S Tuionetoa C Small. 151: K McMahon A Haughie. 152: M Duffy-Smith M Gannon J Hundy A Brennan M Nakatani. Sheldon Harris D Shivalkar. 153: J Bugdalski D Royal. 154: J Serhan J Freeman A Maxwell. 155: J Ingram J Pelc S Ford M Holden. 156: J Serhan. 157: D Kirwan J McCosh. 158: J Slade J Rachel. 159: T Carss. 161: M Dawson. 162: G Rae. 165: J Teague.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Multi: White: T Burnus (5) B Higgins (8) 100. A: B Higgins (8) 43. B: M Dalrymple (15) 38. C: G Phillips (26) 39.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B Agg: A Midgley (33) A Bacic (20) 46. D Coulpasis (30) 37. Scr: S Todd 34. Women: Div 1: S Law (35) 34 cb. Div 2: K Vickers (23) 34.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: B Kelly (8) 35. B: G Grant (16) 39. C: J McIntosh (25) 40. D: A Anderson (36) 49.

BERMAGUI: Women: Stableford: P Byrne (26) 36. L Ponsford (19) 34.

BLACKHEATH: Women: Stableford: S Keenan (28) 34.

BONVILLE: Medley: Stableford: M Grahn (11) 36.

BRIGHTON LAKES: Par: 2B R Waterer (25) C Collinson (15) 11 up. A: T Stewart (6) 4 up. A Scr: D Brooker 1 down. B: D Odewahn (17) 1 up. B Scr: S Barter 8 down. C: J Harker (25) 5 up. C Scr: C Poletti 12 down.

CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: R Suplat (13) 37. Women: Stroke: C’ship: Div 1: K King (23) 77. Div 2: K Hadley (42) 76. Div 1 Scr: L Thompson 92. Div 2 Scr: T Shanahan 113.

CAMDEN: Men: Stableford: A: N Beattie (15) 39. A Scr: D Coombes.

CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford White: Div 1: P Titherington (18) 36 cb. Div 2 Scr: D Pirie (19) 36. Women: Div 1: F Keane (16) 23.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B Multi: White: Y Choi (9) C Kim 71. Men: B Smith (20) 41. Women: E Kim (23) 35.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: L Papandrea (19) J Cannon (12) 48. Div 1: J Wakulicz (15) 40 cb. Div 2: D Mathieson (25) 40. Div 3: J Song (32) 38.

CASTLECOVE: Medley: Stableford: R Wallace (8) 38.

COBRAM BAROOGA: Men: Par: A: G Deards (12) 3 up. B: A Kirk (18) 3 up. C: S Truelsen (24) 4 up. Women: A: S Vogel (+1) 4 up.

CROMER: Women: Stableford: A: A Brimmer (14) 36. B: V Quin (31) 38. C: K Tonoli (42) 37 cb. Scr: L Davis 26.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: G West (21) M Corbett (19) 45. A: S Gilliland (13) 35. B: A Byrne (18) 40. C: R Byrne (27) 37 cb. Scr: B Simpson 31. Hole in one: K MacDonald at 5th.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: M Ko (29) 38.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: W Railton (21) G Clarke (30) 47. A: G Dunn (9) 33. B: P King (16) 33. C: A Al Hage (21) 39.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: 2B Multi: A: J Chuck R Rorison 52. B: A Gollan S Frost 46. C: P Johnson S Frost 44. D: J Chuck L Reynolds 43.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Multi: R Wong (25) D Barry (8) 57. Men: A: J Ritchie (Mona Vale 11) 33. B: R Bergin (14) 34 cb. C: R Wong (25) 33. Women: E Donnellan (32) 32.

GOSFORD: Women: Stableford: J Walker (27) 36. Medley: White: W Reynolds (16) 35.

HOWLONG: Veteran: Stableford: A: M Walter (12) 36. B: J Blunsden (19) 34. Medley: G Bills (9) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: K Taff (16) 39. Div 2: R Bowman (23) 39.

JACK NEWTON INTERNATIONAL CLASSIC at Cypress Lakes: (par 72): Rd 3: Boys C’ship: Z Swanwick (Napier) 209 D Snyman (Sanctuary Cove) 209 V Subramaniam (Ryde Parramatta) 212. 17yrs: M Song (Metropolitan) 215. Hcp: M Song (Metropolitan 0) 215. 16yrs: Z Swanwick (Napier) 209. Hcp: H Robb (Cromer 2) 216. 15yrs: D Snyman (Sanctuary Cove) 210. Hcp: V Subramaniam (Ryde Parramatta 3) 203. Girls C’ship: J Wong (The Metropolitan) 203 M Bang (Concord) 210 R Lee (Avondale) 213. 17yrs: J Wong (The Metropolitan) 203. Hcp: J Wong (The Metropolitan +5) 218. 16yrs: H Nakatani (Surfers Paradise) 215. Hcp: S Clarke (St Michael’s 3) 220. 15yrs: M Bang (Concord) 210. Hcp: R Lee (Avondale 0) 213.

JACK NEWTON INTERNATIONAL SUB-JNR CLIASSIC at Crowne Plaza, Hunter Valley: (par 71): Rd 3: Boys C’ship: J Hong (Macquarie Links) 207 I Kim (St Michael’s) 207 H Gourlay (Mollymook) 208. 14yrs: I Kim (St Michael’s) 207. Hcp: M James (Eastlake 17) 190. 13yrs: J Hong (Macquarie Links) 207. Hcp: D Lee (Nth Ryde) 199. 12yrs: H Preece (The Vintage) 227. Hcp: E Russell (Dunedoo) 198. 11yrs: J Linden (The Vintage) 236. Hcp: J Park (Ryde Parramatta) 199. 10yrs/u: R Fang (Newcastle) 248. Hcp: T Monaroa (Waratah 21) 200. Girls C’ship: M Komulainen (Emerald Lakes) 215 I Leniartek (Mt Lawley) 217 O Spitty (Commonwealth) 219. 14yrs: A Maikpa (Stonecutters Ridge) 234. Hcp: A Maikap (Stonecutters Ridge 7) 213. 13yrs: M Komulainen (Emerald Lakes) 215. Hcp: S Knevitt (Emerald Lakes 10) 198. 12yrs: C Kim (Lynwood) 222. Hcp: S Zou (Bonnie Doon 10) 207. 11yrs: S Chau (Gold Creek) 244. Hcp: C Sun (Sanctuary Cove 31) 132. 10yrs/u: F Yang ( Commonwealth) 246. Hcp: C Sun (Killara 18) 198.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: J Borg (10) D Gallagher (13) 46. 2B Scr: J Borg D Gallagher 34. A: J Borg (10) 39. B: W Kullen (15) 37. C: G Thompson (24) 38.

LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: R Furfaro (16) P Van Vliet (25) 47. A: S Park (10) 42. B: R Furfaro (16) 40. C: A Habib (23) 39.

LONG REEF: Women: Par: A: G Severino (21) 3 down. B: L Millward (30) sq. C: L Sinclair (37) 3 up. Scr: J Brown 14 down. 9-hole: L Chen (45) 1 down.

MONA VALE: Women: Stroke: C’ship qlfrs: A: R Smith (22) 74. A Scr: P Gilliland 93. B: H Stead (24) 77 cb. B Scr: H Stead 101 cb. C: M Brown (34) 84. C Scr: M Brown 118. Stableford: P Dover (45) 30 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Bracken (25) 38. Women: S Young (40) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: S Lenart (39) H Kim (30) 71. Women: H Kim (30) 36.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: Div 1: W Wisby (12) 39. Div 2: B Lacey (16) 38. Div 3: T McDonald (32) 38.

NELSON BAY: Women: Stroke: A: R Fitzgerald (20) 75. F Giudes (19) 76 cb. J Frost (10) 76. B: J Tolhurst (26) 72 cb. E Pfenningwerth (29) 72. D Moon (25) 76. C: R Birss (36) 72 cb. D Buckley (42) 72. A Milne (34) 73.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: C Fisher (29) 41. Div 2: A Yim (41) 39.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: E Wolfenden C Cheong 49. 2B Scr: P Stephens S Carter 37. Men: A: T Livingstone (8) 38. B: C Cheong (16) 42. C: F Curtis (21) 36. Medley: Black: S Pollitt (14) 34 cb. Women: Green: H Harlow (21) 31.

OATLANDS: Men: Stableford: White: G Ogilvie (38) 39. Women: Stroke: A: J Doherty (13) 69. B: D Lee (24) 67. C: K Chee Wong (40) 76. Stableford 9-hole: Yellow: M Patterson (47) 17 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: W Burgess J Brown 48 cb. D Lamont (16) 44. Women: 9-hole: M Curtis (39) 20 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: R Scott (23) 39.

RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: R Carr (10) 40. B: B Murray (13) 42. C: G Kelly (19) 40.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Multi: P Ham (11) R Baker (14) 82. White: A: S Barbera (12) 38. B: R Baker (14) 39. C: C Metzner (24) 37. Green: C Lewis (17) 40. Scr: J Murray (4) 31.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford 3B: Championship: Yellow: N Finlayson (32) J Curtis (27) J Dempsey (34) 44 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford Black: A: S Fisher (6) 34 cb. B: S Catanzariti (8) 37. C: G Kenny (20) 38. D: G Hackett (26) 37.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: J Giardina (10) S Gibson (3) 69. 2B Scr: R Hayes (21) M Hammond (+2) 37. A: S Gibson (3) 36. B: R Chapman (14) 35. C: A Lindenberg (23) 34. Scr: M Hammond 36. Visitor: S Leibman (17) 30. Women: J McDade (19) 29. Men: 2B Agg: Gold: R Davoren (24) P Foley (34) 57. P Foley (34) 30.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Gallen (6) S Baird (11) 47. White: A: P Kerrigan (9) 37 cb. B: M Kim (17) 39. C: S Coventry (21) 35.

STRATHFIELD: Women: Stroke: K Higgins (28) 70.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: B Jenkins (14) L Boa (6) 45. Men: A: L Boa (6) 41. B: P Deane (22) 35 cb. C: R Cansdell (25) 34 cb. Women: K Turner (35) 33. Scr: T Fedes 32 cb.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Morehead (26) G Quested (11) 47. 2B Scr: P Borsato B Gibbons 35. A: G Quested (11) 41. B: D Graham (16) 37. C: R Sinclair (19) 35 cb. Veteran: J Littlebury (7) 35. Super Veteran: R Cafe (21) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Nieuwenhof (19) 38. 9-hole: J Loveridge (21) 14.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Multi: D Payens (14) J Pittendrigh (23) 71. B Shakeshaft (31) 41.

WYONG: Women: Stableford: A: R Murray (22) 34. B: B Holloway (24) 39. C: P Dalton (32) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: K Parker (8) 37. B: S Webster (13) 42. C: I Kinlyside (19) 39. D: I Tuckey (28) 40. Murray: A: J M Taylor (13) 36 cb. B: L Collins (21) 41.