February 6, 2023

NSW & ACT Golf Results – 27 September 2022

NSW & ACT Club Results - Narromine Golf Club

NSW & ACT golf results for Tuesday, 27 September, 2022.

LEADERBOARD: Upper Hunter Open NSW Regional Open Series at Muswellbrook Golf Club

ASQUITH: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Williams (21) 67. Div 1 Scr: J Merrick (11) 84. Div 2: J Shin (27) 68. Div 2 Scr: J Shin (27) 95. Div 3: S Lee (41) 74. Div 3 Scr: M Blakeley (37) 113.

AVONDALE: Women: Par: Div 1: J Wheatley (11) 4 up. Div 2: T Gresham (21) 2 up cb. Div 3: J Craig (45) 6 up. Trophy: L Bloxham (21) 2 down.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stroke: Div 1: D Williams (13) 63 cb. Div 2: C DaSilva (15) 60. Div 3: P Nash (22) 61 cb. C’ship: A Scr: G Lee 140. B Scr: T Riches 151. C Scr: P Nash 166. Super Veteran: Stroke White: J Mitchell 186.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (29) 42.

BEXLEY: Women: Stroke: Cup: S McKay (17) 83. Shield: A Ng (29) N Walsh (23) S Song (19) 221.

BONVILLE: Medley: Stableford: S Clarke (9) 44.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: N Kennan (10) A Salkeld (16) 69. A: B Moffatt (12) 38. B: I Johns (13) 40. C: R Rangel (21) 38.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: M Jovanovich (16) G Borrowman (32) R Wentworth Ping (12) C Campion (17) 88. R Wentworth Ping (12) 40.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: B Oldham (13) 40. B: S Truelson (25) 41.

CONCORD: Women: Stableford: Ambrose: L Perini (41) L Ikeda (33) I Borsky (28) R Magner (11) 56.875.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B Agg: T Mullane (14) C Hunter (13) 70. L Elphick (9) 38. Scr: D De Traubenberg 31. Veteran: Green: D McLean (19) 44.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: K Na J Jo 52. Div 1: K Kim (22) 39 cb. Div 2: J Joo (28) 46. Div 3: S Lee (42) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford: T Douglas (22) 46 cb.

FORSTER: Women: Stroke: C’ship: Div 1: L Farrar 65. Div 1 Scr: A Norton Smith 66. Div 2: D Redman 69. Div 2 Scr: D Patch 96. Div 3: F Lyons 72. Div 3 Scr: M Boniface 105.

GOSFORD: Women: Stableford: Div 1: S Asken (13) 33. Div 2: A Lee (41) 38.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Sep: A: L Ross (22) 70. B: C Simmons (31) 64. C: E Edmonds (45) 64.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: E Wiseman (10) 41. Div 2: T Morris (18) 41.

KAREELA: Women: Stableford: 2B: B Kerr J Hird 48. Div 1: N Axford (21) 34 cb. Div 2: C McElroy (33) 34. Div 3: C Balacco (43) 35. Stroke: Chick o’ Walk: J Franklin L Solness bt I Culbert G Berges 1up.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: R Lloyd (5) 41. B: P Butcherine (17) 41. C: M Kriz (22) 36. Women: S Rapmund (16) 33.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: B Harding (14) C Allison (20) 46. 2B Scr: R Allison (2) J Choma (1) 42. A: R Allison (2) 38. B: A Cox (18 Kiama) 38. C: T Phillips (20) 39. Women: T Wood (10) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: G Osborne (6) 42. Women: Div 1: K Sloane (17) 38. Div 2: L Mackenzie (41) 38. 9-hole: D Seisun (39) 13.

MANLY: Women: Stableford: A: B Cook (21) 40. B: N Phillips (27) 40. C: J Press (38) 37. 9-hole: Gold: L Boyd (42) 19 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Ambrose: M Phillips J Greenberg (6.75) 54.25. Scr: J Chong D Fletcher (1.75) 58. Women: Stableford: G Varcoe (17) 34. Scr: L Yang (19) 14.

MONA VALE: Medley: Stableford: A Brandwood (16) 38.

MONASH: Women: Stableford: 2B: L Zhao (35) R Livanas (22) 46. Div 1: K Mayoh (21) 36. Div 2: B Brocklehurst (22) 37. Div 3: L Zhao (35) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: F Fitzgerald (32) 35.

MURRAY DOWNS: Mxd: Stableford Gold: J Condely (20) 37.

NELSON BAY: Women: Stroke: A: F Guides (19) 72. B Frost (18) 73. S Dunn (22) 74. B: J Hazer (25) 72. J Petith (25) 73 cb. K Allen (25) 73. C: J Fey (36) 69. S Mckay (48) 72. R Manley (34) 73.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: J Kim (21) 38. Div 2: M Yoon (27) 36. Div 3: E Sheppard (33) 34. Div 4: T Kim (36) 43. Stroke: Matchplay: Div 1: L Jang bt A Stubbs 5-4. Div 2: J Moffatt bt L Mathieson 1up. Div 3: R Hanlon bt M Kim 3-1. Div 4: T McManus bt A Yim 7-5.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: P Lotz (11) P Kozub (12) 79. T Cox-Wilson 46. Black: P Saunders (15) 42.

PYMBLE: Stableford: G Kalaf (19) 40.

RANDWICK: Men: Stableford: A: S Todd (1) 37. A Scr: C McMahon 32. B: R Deeks (14) 38. B Scr: D Hunter 21. C: T Canty (23) 37. C Scr: J Oakes 17.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Div 1: W Butler (19) 64. Div 2: J Madsen (28) 65. Div 3: D Johnson (38) 68. Scr: S McAllister (9) 78. Stableford: 9-hole: W Boyd-Boland (45) 21. Green: L Cahill (38) 21.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Brown (19) 36 cb. Div 2: J Cosgrove (27) 36 cb. Centenary: Div 2: C Anderson (26) 35. Div 3: S Staff (32) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J O’Malley (42) J Lonergan (38). Women: Div 1: K Peck (21) 38. Div 2: J Kim (25) 38. Div 3: S Yang (33) 37. Div 4: J O’Malley (42) 37. Men: T Guo (13) 39.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: M Sheldon (16) T Johns (11) 48. A: T Johns (11) 41. B: M O’Rourke (14) 38 cb. C: W Thompson (20) 41. D: S Evatt (26) 34 cb.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: Div 1: K Thompson (15) 36. Div 2: B Rickard (21) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: K Park (15) 43. Women: R Kissane (40) 36. Stroke: L Kim (23) 72. Scr: D Song (14) 90.

TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: Div 1: J Stephens (19) 35. D New (20) 34. Div 2: F Lane (33) 34 cb. P Livermore (28) 34. Veteran: 9-hole: White: A: J Pearson (10) 20. T Kemp (13) 19. B: M Gaffey (19) 19. G Lane (20 Manly) 18. Medley: Stroke 9-hole Yellow: P Wilson (20) 19. P Quinlivan (17) 17.

THE COAST: Stableford: 2B: K McCgraw (17) J Bunce (14) 49. A: A Ayliff (13) 44. B: K Crosland (31) 42. Scr: G Kennedy (4) 32.

THE LAKES: Men: Stableford White: B Wales (25) 38. Women: Div 1: S Clark (15) 41. Div 2: L Schweikert (20) 36 cb. Grandmothers Trophy: E Chan (27) 36 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: M Griffiths (23) R Lay (24) 80. Men: A: A Tanti (12) 41. B: R O’Riordan (21) 38 cb. C: R Lay (24) 39. Women: D Goble (38) 34. Scr: R Henderson 30 cb.

WAKEHURST: Medley: Stroke: 4B: M Fitzsimmons (40) L Rudolph (35) 68.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Vigne (10) J Joukador (18) 44 cb. G Sayer (8) 38.

WARRINGAH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: T Walker (24) S Hughes (16) 76. Div 2: G Gillies (29) M Creighton (30) 82. Div 3: R Tapp (36) S Littler (41) 83.5. Div 4: L Rose (43) S Stewart (41) 82. Stableford: 9-hole: L Browne (36) 12.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: 4B: L Seeber (44) S Okeby (35) 51.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Irish Team: M Stroh (44) S Shaw (36) P Findlay (45) A Julian (39) 84.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: R Allen (18) 42. B: O Persaud (27) 35 cb. Lake: A: P Warner (7) 42. B: D Moore (35) 44.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: K Dyer 22.