November 27, 2022

NSW & ACT Golf Results – 24 September 2022

NSW & ACT Golf Results - Leeton Golf Club

NSW & ACT golf results for Saturday, 24 September, 2022.

ANTILL PARK: Women: Stableford: A Dickey (15) 36. Medley: Stableford 2B: White: J Holland (11) D Mumford (28) 50. Men: A: P Bale (6) 39 cb. B: S Pulbrook (14) 38 cb. C: B Murphy (26) 40 cb. Medley: A Scr: D Humphries (-2) 71. B Scr: G Hampton (13) 84. C Scr: S Kinnear (19) 91.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: G Dashwood (20) S Jenkins (13) 49. 4B Agg: C Brobbel (10) K Whittaker (6) K McCaw (7) A McRae (10) 110 cb. A: K Whittaker (6) 40. B: D Moore (13) 39 cb. C: G Dashwood (20) 43. Scr: C Allen 37.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: B Williams (11) 39. B: K Devenish (14) 35. C: M Van Der Saag (22) 35. A Scr: G Smith 34.

BARDWELL VALLEY: Medley: Hole in one: B Sprake at 11th. J Rogerson at 7th. Stableford: Team Multi: D Williams (12) D Pillay (13) G Hooker (22) Z Acevski (9) 1. T Crowe (7) K Noone (34) 28. A Scr: N Katholos 34.

BARHAM: Women: Par: A R-Mel (23) 1 up cb. Men: A: B MacTaggart (12) 3 up. B: G Weaver (19) 2 up. C: L R-Mel (24) 7 up.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: T Roach (11) L Coleman (13) J Sharma (23) D Brown (18) 50.875. Men: A Scr: P Bakker (3) A Washington (3) M Calleja (8) A Jacks (8) 49. A: P Bakker (3) A Washington (3) M Calleja (8) A Jacks (8) 46.25.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: M Carr (13) 32. B: R Cattanach (21) 36. C: J Stichbury (26) 31.

BEVERLEY PARK: Medley: Stroke: Ambrose: A: C Bletsas D Papoutsis (11) 56. A Scr: M Tuite S Palonis 67 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: Div 1: P Bates (7) 40. Div 2: W Matthews (1) 36. Div 3: N McMahon (24) 33. Div 4: S McKay (17). Men: Stroke: Cup: B: J Karagannakis (11) 74. Div 2: S Cox (11) 74. Div 2: J Chalker (11) 74. C: K Grasevski (18) 76. Div 1: L Clarke (17) 80. Div 2: N Moraitis (16) 82. B: A Arboleda (14) 63. C: S Russo (19) 64.

BLACKHEATH: Women: Stableford: R Brown (24) 39. Men: G Dowdell (8) 38. 2B: B Simpson (11) D Gawthorpe (15) 45 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: D Doyle (24) M Kearney (41) 74. A: C O’Leary (7) 37. B: J Scanlan (16) 35 cb. C: M Kearney (41) 38.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: A Cinelli (0) 38. A: A Cinelli (+1) 37. B: M Green (16) 45. C: A Woolley (24) 39.

BONVILLE: Medley: Stableford: M Studley (29) 40. K Watson (7) 38 cb. G Bowles (8) 38.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: N Pitchford (10) 39. A Scr: R Frankham 30. B: M Williams (17) 42. B Scr: B Solo 27. C: S Brock (32) 41. C Scr: R Brady 21. B Sidney (32) D Odewahn (18) 80.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Cup: J McGarr (20) 69. P Pollard (22) 70 cb. D Alvarez (18) 70. C Scr: T Pendlebury 89. P Martinuzzi 90. D: D Brannan 94 cb. S Zitka 94. Stableford: A: C Ing (7) 38. B: A Holmes (12) 38.

CAMDEN: Women: Stroke: Foursome: A: L Newcombe W Kozinski (17) 73. A Scr: K Hunt M Thorn 89. B: J Maas A Wilson (33.5) 76.5. B Scr: J Maas A Wlson 110. Foursome C’ship: A: P Gleeson M Malcolm (26) 148. A Scr: K Hunt M Thorn 182. B: A Wilson J Maas (33.5) 154. B Scr: A Wilson J Maas 221. Men: Stroke Foursome: Black: A: D Mc Dermott J Van Der Weegen (8.5) 71.5. A Scr: T Ballantyne M Arnold 83. B: M Wright D Grzelak (15.5) 68.5. B Scr: J Ferreira M Ferreira 85. C: J Gammage D Moore (22.5) 68.5. C Scr: M Hobbs S Smart 91. Foursome C’ship: A: P Nonnenmacher G Nonnenmacher (9) 146. B: D Grzelak M Wright (15.5) 140. C: A Singh S Kumaran (23) 145. A Scr: T Ballantyne M Arnold 160. B Scr: D Grzelak M Wright 171. C Scr: S Smart M Hobbs 187. Mxd: Stableford: A: S Taylor (6) 40. A Scr: G Matheson 33. B: G Dent (19) 39. B Scr: S Ash 20.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A: P Higgins C Lawson M Fowler A Weekes 154. B: L Dunne L Kable 172. Stroke: C: K Deweske C Harris 189.

CARNARVON: Men: Stroke: C’ship: A: D Chun (6) 72. A Scr: S Sahazad 78. B: D Tucker (12) 66. B Scr: M Mcglinn 78. C: M Senchenko (13) 63. C Scr: M West 83. D: B Eltakchi (26) 64. D Scr: J Tan 90.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: K McWhirter (12) 43. B: L Longhurst (10) 42. C: J Mathieson (23) 40. A: M Jess (12) 39. B: P Chapman (18) 42. C: T Carney (23) 39. 2B: D Pearce K Clarke 49.

CASTLECOVE: Men: Stableford Split Six: White: T MacDonald (22) J Cox (26) D Kalcher (25) I Moon (13) 84. A: D Fleming (17) 39. B: D Yeaman (25) 39. Women: Stableford: L Murray (26) 37.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: Ambrose: J Carlyon (6) R Carlyon (30) 63 cb. Women: N Ellen (27) S Jenkins (48) J Mays (34) 65. Mxd: M Fountain (9) T Fountain (29) 67.5.

CONCORD: Medley: Stableford: A: T Nesci (2) 40. B: M Bettridge (16) 46. C: C Calabro (22) 37. 2B Agg: P Bettridge (13) M Bettridge (16) 77. 2B Agg Scr: N Poynting M Gleeson 55.

CROMER: Medley: Stableford: A Scr: J Thomas (-1) 36. A: M Bishop (11) 43. B: R Wightley (22) 41. 4B: B Lalli (4) A Hamilton (11) 47.

CRONULLA: Men: Stroke C’ship: Black: A: M Osborne 282. Medley: Stableford A: T Wood (9) 40 cb. B: L Michels (19) 42. C: D Marler (23) 36. Scr: D Ettridge 36.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Multi: D Beazley M Cross 86. 2B Scr: D Auremi W Buscombe 50. Div 1: N Khouri (10) 41. Div 2: D Beazley (14) 43. Div 3: C Wering (20) 42. A Foreman 35.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: C Partridge (10) T Jackett (17) 50. Div 1 Scr: A Carruthers C Carruthers 40. Div 2: L Trussel (30) G Nabarro (31) 50. Div 1: C Partridge (10) 39. Div 2: T Jackett (17) 42.

ELANORA: Men: Par: Captain’s Trophy: C Taylor (26) 6 up.

EVERGLADES: Medley: Stroke: Holden Scramble: J Clifford (3) B Vawdrey (28) B Schonkala (8) T Mcleod (25) 51.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Split Six: P White (10) J Marshall (10) 62. A: T Markovski (11) 37 cb. B: D Sookee (16) 38 cb. C: L Hollands (35) 31 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford Black: D Boyd (14) 37. A Scr: D Boyd (14) 23. Men: Stroke Foursome C’ship: A: D Bateman & M Bonnett (11) 71. B: T Verduci & R Morgan (14) 72. C: C Eccleston & J Wallis (22) 72. A Scr: D Bosley & D Snelson (1.5) 77. B Scr: G Wilson & P Miller (12.5) 85. C Scr: T Jenkin & A Hodgson (20) 88.

HOWLONG: Men: Stableford: A: T Merrit (1) 38. B: K Hibbet (26) 38. Women: A: G Goodman (19) 30.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: J Belinha (8) 38 cb. B: I Rydstrand (11) 44. C: A Aziz (22) 39. Women: Stableford: D Williams (20) 38.

KAREELA: Men: Stroke: Medal May: A: M Cooper (9) 62. A Scr: W Knight (5) 73. B: S Penny (16) 61. B Scr: A Wood (13) 79. C: J Pearse (22) 62. C Scr: C Penny (26) 89.

KILLARA: Men: Stroke: A: S Ponkshe (11) 68. B: M Hill (19) 71. C: R Sindel (24) 69. A Scr: R Seeto 74.

KOGARAH: Medley: Stroke Foursome: White: C McHatton (6) P Turner (9) 55.5. A Scr: S Puskaric T Small 60. Cup: C McHatton (6) P Turner (9) 113. Men: Foursome C’ship: A: A Honeysett A Rachid 121. B: A Todd R Sargent 138. C: W Christie S Barker 152. Medley: Stableford M Lamerton (11) 39. A Scr: M Tierney 33.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: R Hoole (10) 40. B: P Loveridge (17) 43. C: J Caputo (21) 42. Women: Stableford: K Coventry (24) 36.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: G Kitchen (9) J Naylor (14) 71. 2B Agg Scr: R Hayward (0) J Webb (-1) 68. Medley: A: H Leicester (10) 40. B: B Dixon (12) 36. C: L Dib (20) 42.

LANE COVE: Men: Stableford: J Hickson (22) 36 cb. 2B Multi: J Hickson (22) R Paterson (19) 59.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: P Kitley (7) 30. B: G Bisset (14) 34. C: F Gow (19) 33. D: J Fahey (25) 29.

LIVERPOOL: Men: Stroke: Cup: D Shepherd (1) 68. Stableford: S Mckimm (14) 38 cb.

LONG REEF: Women: Stroke: K SHANKS (10) 79. Men: A Scr: C Gillespie 73. A: B Boatwright (6) 70. B: R Spence (17) 69. C: A Rust (22) 70. Mxd: 2B: M Weir (20) 61. M Broadhead (11) 61.

LYNWOOD: Women: Stableford: A: J Smith (9) 31. Men: Stableford White: A: J Goldhagen (5) 42. B: T Keverian (15) 40. C: W Lewis (29) 43. A Scr: R Fletcher (-3) 39. B Scr: T Ferraro (14) 27. C Scr: B Smith (21) 16. 2B: J Wong (9) 47. W Lewis (29) 47. T Farrar (-4) 44. R Fletcher (-3) 44.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: A: D Holmes (12) 39. B: J Riley (19) 39. C: M Frame (24) 34. Women: C Lynn (45) 37.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: Div 1: D Walker (4) 41. Div 2: B Taylor (19) 37 cb.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Scr: A Scr: D Cremin (1) 63. M Lakiss (9) 69. B Scr: M Jesson (13) 73. C Scr: L Yang (19) 79. Hcp: A: L Restrepo (8) 57. P Farrugia (10) 61. B: A Faraday (16) 60. C: S Snowden (31) 60. Men: 36-hole: A Scr: T Shaw (0) 125. T Skinner (8) 137. B Scr: T Harrison (13) 151. C Scr: D Dolan (17) 157. A: L Long (6) 120. G Marsh (11) 121. B: M Lakiss (15) 122. C: S Snowden (31) 118.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: L Morris (16) 40. Div 2: B Broadbent (29) 37. Men: President’s Trophy: B O’donnell (22) 39. Captain’s Trophy: A Blaikie (14) 41.

MONA VALE: Men: Stableford: A: M Radford (8) 39 cb. B: G Roney (18) 41. C: D Wolman (23) 38. 2B: G Roney (18) T Lawrence (28) 45. Scr: C McShannon 36.

MONASH: Men: Stableford: A: D Maciver (4) 39. B: B McCabe (18) 43. C: M Smith (29) 39. 2B: Div 1: P Lemoine (11) G Dear (22) 47. Div 2: A Ginns (21) B McCabe (18) 50.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: A Oaten (9) 41. B: S Mamone (20) 38 cb. C: P Kim (27) 40.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: A: R Kenyon (12) 39. B: G Mathiske (14) 41. C: A Ghedina (24) 39. Women: Stableford: A: S Clark (21) 42.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: A Daubaras (11) 41. B Rostron (15) 38. B: D Knight (17) 36. P Hamshaw (19) 34. C: C Dunn (28) 40. G Walker (24) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Cup: G De Waal (26) 42. A: P Richardson (9) 39. B: M Costigan (18) 39. C: J Walsh (21) 41. 2B Multi: A: B Loone (15) G Jones (14) 76. B: M Unwin (18) G De Waal (26) 89.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Vardon: J Renshaw (1) 66. Silver: A Vong (6) 62.

NSW: Men: Stroke: Medal Sep: A: T Gonski (12) 71. B: K Friendship (19) 69. Stroke White: C: J Cassimatis (19) 71. Stableford Gold: K Nossiter (26) 23. Women: Stroke: M McCarthy (21) 78. Men: Scr: P Frankland 75. Medal Aug: A: P Whalan (9) 85. Stroke White: C: P Gouge (19) 77.

OATLANDS: Men: Stroke: Medal Sep: P Crawford (12) 64. A: L Mason (3) 65. B: P Crawford (12) 64. C: P Camden (16) 65. D: M Bestford (26) 65. A Scr: R Easterbrook 69.

PALM BEACH: Men: Stableford: Team: M Kadwell (17) C Hughesdon (15) B Bradley (14) S Byrnes (16) 88. P Aroney (9) 40. Women: P Nolan (25) 36.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: L Waddell (24) M Kevin (18) 50. A: L Karatsiolis (11) 42. A Scr: B Saw 35. B: D Henricks (14) 41. C: G Shields (19) 42.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: S Perkins (4) T Reason (10) 76 cb. 2B Agg Scr: P Morris M Finnimore 69. Hcp: A: K Aylward (6) 39. B: P Turvey (17) 39 cb. C: B Crellin (25) 38 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: G Danton (10) T Tanner (19) 75. A: C Mcmahon (2) 39. B: A Danza (15) 37. C: T Tanner (19) 43. Scr: J Todd 35.

RICH RIVER: Women: Stableford East: Green: A: D Morden (19) 39. Men: Stableford: A: P Hannon (5) 41. B: N Sheldon (16) 38. C: K Segota (21) 38 cb.

ROSEVILLE: Snr Stableford Green: V Khanna (26) 36. Women: Stableford: M Thoumelou (31) 39. Men: Stroke: A: S Hilderbrand (10) 64. B: I Cooper (18) 64. C: A Hamilton (20) 65 cb. Stableford: W Webb (22) 38. Women: Stroke: S McAllister (10) 64.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: J Han (13) 38. B: P Zhang (15) 42. C: C Rahme (19) 41. D: B Coutts (31) 43. Stroke: W Everest (8) 35. Stableford: 2B: Div 1: W Everest (8) B Chellingworth (16) 47. Div 2: S Kerr (26) T Newcome (15) 49.

SEFTON: Men: Stableford: A: D Quain (6) 34. B: K Brake (11) 31.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: W Merchant (10) 40. B: G Bashford (17) 41. C: J Coburn (35) 43. A Scr: J Fearnley (+2) 36.

ST MICHAELS: Women: Stableford: M Heller (21) 34. Men: Stableford White: A: C Grant (6) 38. B: D Cutrupi (10) 40. C: J Powell (22) 39. Scr: L Furball 36. Gold: Gold: W Kilcran (27) 40. 2B: W Kilcran (35) J McEntee (27) 41. White: M Cohen (15) G Castanos (25) 50. 2B Scr: J Scruse (3) S Gibson (0) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Narder C Sarkis 50. 2B Scr: J Fanning J Floridia 35. Div 1: H Kim (7) 41. Div 2: J Nader (20) 40. Div 3: S Ferrone (23) 38. Scr: H Kim 34.

TALLWOODS: Medley: Stroke: 9-hole Ambrose: T Tynan K Tynan P Livermore B Livermore 29.25. P Quinlivan M Quinlivan M Summergreene M Summergreene 30.

TERREY HILLS: Medley: Stroke: A: D Fitzgerald (6) 71 cb. B: C Yim (17) 67. C: M Deere-Jones (20) 69.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: A McGill (11) 39. B: C Laundy (13) 36. C: A Birdsall (28) 40. A Scr: B Frewin 31.

THE COAST: Stroke: Foursome C’ship: A: G Neou (6) O Young (3) 156. B: V Johnson (16) M Pellegrini (17) 87. C: M Robinson (22) G Sparling (20) 90. Stableford: A: L Adams (7) 40. B: H Perks (17) 37. C: K Black (35) 44. Women: Stroke: J Ryan (12) 72.

THE LAKES: Men: Stroke Black: A: M Smith (11) 70. A Scr: S Koirala 74. Medley: Stableford: PM: C Comino (28) 38 cb. V Clark (6) 38.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Thompson (11) 40. B: K Draper (20) 40. C: M Mark (23) 38. 2B Multi: W O’Sullivan (17) K Draper (20) 79.

TOUKLEY: Medley: Stroke: Ambrose: A Ferguson (4) J Denniss 62. Stableford: B McCann (17) A Prince T McMahon 60.83.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: D Stein (12) 69 cb. B: J Martlew (18) 70 cb. C: J Park (24) 70. A Scr: J White 74. B Scr: J Lee 86 cb. C Scr: R Gu 93. Women: Green: Div 1: A Lee (19) 67.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: B Van de Water (30) W Brown (30) 48. A Scr: B Mason D Adamson 36. Men: A: P Silkman (10) 39. A Scr: A Sutton 34. B: D Goodrich (17) 39. B Scr: K Daley 24. C: B Van-de-water (30) 37. C Scr: P Cohen 19. Women: K Scott (27) 36.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Paz (7) J Sparks (32) 49. 2B Scr: J Pagett P Cheshire 39. A: K Hatter (11) 40 cb. B: P Williams (14) 42. C: S Denis (25) 42.

WARRINGAH: Medley: Stroke: Medal May: A: M Cuzzilla (12) 67. B: M Lander (16) 65. C: C Zanella (22) 62. D: T Molloy (31) 68 cb. Scr: S Springall (0) 70.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Koch P Garvan 151. Hcp: B Ainsby (18) G Pitt (16) 140.5. Foursome: I Selby (20) G Lane (19) 70.5. Stableford: Div 1: B Elliott (9) 35. Div 2: N Sullivan (20) 38. Div 3: J Rooz (27) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Irish Team: S Baraket (13) C Skein (13) M Higgins (20) P Baraket (9) 89. Trophy: P Lesmond (26) 40 cb. Scr: J Hallinan 34 cb.