September 27, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 11 August 2022

Frack Air Compressors Daily Club Golf results for Thursday, 11 August 2022 from across Metropolitan and Regional NSW as well as the ACT. (Image: Pacific Dunes Golf Club | Scott Campbell).

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: M Dalrymple (16) T Slater (10) 47 cb. A: T Slater (10) 39. B: M Dalrymple (16) 39. C: S Ross (31) 40.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: B Standaloft (6) G Flynn (15) 44. S Hodson (13) 41. A Scr: B Meyn 30.

BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: F Conallin (5) 38. Div 2: R Eaton (26) 37.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: J Leo (14) 41. B: G Pettenon (22) 41. C: R Ferguson (27) 43. D: B Jensen (34) 41.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: P Jones (24) 31. B Whiffen (27) 30. Div 2: V Schilling (39) 38. T Howarth (38) 29. Men: Par White: A: B Simmons (13) 4 up. B: R Cattanach (20) 6 up. C: R Cullen (24) 3 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: B Reddie (7) 32 cb. B: M Amanovich (16) 38. C: C Tegg (26) 40.

BLACKHEATH: Women: Stableford: R Gorey (43) 37.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: 2B Agg: T Crawford (14) B Dale (29) 75. A: A Wren (12) 41. A Scr: K Stegbauer 34. B: R Benson (16) 39. B Scr: D Gray 22. C: G DePasquale (14) 22. C Scr: F Rossiter 15. 

CABRAMATTA: Men: Stableford White: M De Haan (20) 36. Women: G Chong (34) 37. Veteran: White: R Suplat (9) 39. Women: Stroke: Matchplay: L Schwarz (30) bt K Lee (36) 1up.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: P Koutroubas (10) W Cullen (27) 48 cb. 2B Scr: H Al Salemi G Matheson 41. A: G Matheson (3) 39 cb. A Scr: W Linden 37. B: A McGrath (19) 41. B Scr: B Senior 26. C: R Pershouse (26) 38 cb. C Scr: K Bate 19.

CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford White: Div 1: D Fleming (35) 42. Div 2: A Clark (21) 39. Veteran Women: Div 1: L Lambros (29) 32. Div 2: R McKimm (22) 31 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford: E Kim (23) A Park (28) 46. Men: Div 1: M Lee (12) 36. Div 2: J Langley (21) 38. Women: E Kim (23) 37 cb.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Wakulicz (18) 72. Div 1 Scr: C Shin 82. Div 2: M Darcy (28) 78. Div 2 Scr: M Darcy 106 cb. Div 3: C Wynne (35) 71. Div 3 Scr: C Wynne 106.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: R Wentworth Ping (12) 36. Women: R Finnigan (34) 16 cb.

CROMER: Women: Stroke: Foursome: A: V Younger S Pham 72.5. B: B O’Hagan J Johnstone 74. C: N Kerr K Tonoli 70.5. Foursome C’ship: A Brimmer S Adams 179. Medley: Stableford: T VuAnh (22) 38.

CRONULLA: Men: Stableford Black: A: G O’Sullivan (12) 40. B: G Johansen (18) 40. C: C Jameson (27) 42. Scr: S Brown (3) 34.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: H Cho C Kim 47. Men: G Arreza 39. Women: H Cho 37.

EASTLAKE: Men: Stableford: A: B Smith (14) 41. B: M Griffiths (19) 40. Women: M Flemming (43) 38.

ELANORA: Men: Stableford: White: R Murray (15) 40 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford 2B: G Dawkins (30) T Taylor (19) 60. A: S Commons (12) 35. B: H Joyce (15) 35. C: G Smith (23) 40.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: D McDonagh (33) 32. P Johnson (40) 28. V Hughes (21) 27 cb. S Frost (32) 27.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: J Harris (33) R Haynes (27) 45. Men: A: I Shoulder (10) 33. B: P Robson (17) 37. C: J Harris (33) 35 cb. Women: A Garnett (16) 34.

GOSFORD: Women: Stableford: M Mcgann (36) 35 cb. 9-hole: B Adams (30) 19.

HOWLONG: Medley: Stableford: G Bills (9) 36. Veteran: A: J Cashman (18) 38. B: K Garfield (24) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: K Sinton (14) 40. Div 2: C Walton (20) 43.

KOGARAH: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: R Mayson (23) 70. Div 2: M Main (33) 76.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal Aug: H Prentice (31) 70. K Morehead (35) 72. S Ridd (26) 98.

LEONAY: Mxd: Stableford White: 2B: C Faico (2) B Bell (17) 46. Scr: C Faico P Wallace 38. A: M Cain (8) 38. B: B Fielding (15) 40. C: L Berrisford (21) 38. 

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: E Jennis (6) 39. B: S Jin (13) 39. C: R Chan (22) 36 cb.

LONG REEF: Women: Par: A: F Bone (23) 2 up. B: W Thomas (26) 2 up. C: T Gadiel (37) 2 up. Scr: R Loomes (18) 12 down. 9-hole: A Henderson (43) 15.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1: A Romalka (15) 44. Div 2: P Grislis (29) 39.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: R Spratt (20) P Spratt (12) 79. Div 1: S Mccoll (10) 42. Div 2: K Hogg (15) 37. Div 3: R Spratt (20) 44. Scr: B Smith 39.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: P Zarra (19) K Cahill (25) J Smith (15) A Coulter (15) 64.75.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: A: N Brady (4) 42. B: R West (23) 33.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: S Brown (11) 37. P Campbell (19) 34. Women: A: M Reisch (19) 35. B Frost (17) 33. M Kay (28) 32. B: V Melrose (43) 37. W Larter (45) 32. H Durie (34) 29.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: H Lee (28) 39. B: M Mitchell (40) 35.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: M Delatovic P Lewis 75. 2B Scr: D Illingworth D Hunt 40. Men: Black: D Small (20) 40. White: A: R Ambrogio (4) 40. B: S Dunlop (13) 40. C: D Harwood (21) 36. Women: H Harlow (20) 32.

NOWRA: Women: Stroke: Foursome C’ship: L Weatherill C Ison (24) 193.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: L Guthrie (13) 33. B: L Bestford (23) 40 cb. C: K Winter (35) 37.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P Tate (21) T Paradine (18) 73 cb. D Montefiore (10) 42. Women: 9-hole: K Warren (29) 21.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: Foursome C’ship: A Eldridge M Usher (12.5) 76.5. Medley Stableford: J Davidson (28) 37. 9-hole: B Thompson (45) 19.

PENRITH: Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1: D Montgomery (12) T Warne (12) 79. Div 2: J Robertson (18) K Hill (42) 77. Div 1 Scr: J Ogle I Mansfield 80. Div 2 Scr: J Schuler J Abbott 107. Div 2 Scr: J Robertson K Hill 107.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: B Hill (3) 41. Div 2: T Durante (20) 43.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: B Baumann (10) 38. B: J Burr (15) 37 cb. C: M Camenzuli (23) 41.

ROSEVILLE: Men: Par: 2B: M Cowley (18) T Lotz (22) 10 up. Green: M Cowley (18) 6 up. White: A: T Dobell-Brown (12) 4 up. B: P Bridle (16) 2 up. C: R Lyon (22) 3 up. Scr: D Chan (3) 2 down.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: J Berry (33) S James (36) C Thomson (22) 48 cb. Centenary: I Morrow (39) R Jarvis (42) J Day (35) 46.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: S Bull (28) J Collins (33) 43. J Collins (33) 36.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: S Gibson (4) L Furlong (+1) 78. A: S Gibson (4) 40. B: T Clayton (17) 40. C: J Powell (24) 42.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: B Mahony (10) 40. B: I O’Toole (15) 38. C: D Thompson (19) 33.

THE COAST: Veteran: Stableford: D Anderson (31) 42. Women: Stroke: C Balafoutis (36) 74. Medal: Div 1: K Parker (24) 83. Div 2: C Balafoutis (36) 74. Div 3: S Pickering (35) 87.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Paton (9) S Tierney (19) 76. A: A Tanti (11) 39. B: C O’Keefe (20) 42. C: R Gage (23) 39 cb. Scr: A Choat (Emu Park GC) 42. Women: S Schwarz (25) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: E Scicluna (22) J Kanaley (29) 49. J Kanaley (29) 40. Veteran: W Moser (8) 36. Super Veteran: V Gallen (22) 40 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Nieuwenhof (20) 39. 9-hole: J Levido (34) 19.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: L Brincat (32) 37.

WORRIGEE VETERANS: Stableford: Div 1: C Pender (13) 39. K Cole (11) 36 cb. L McMaster (12) 36. Div 2: J Black (17) 35. R Wolfenden (19) 34. L Berghofer (20) 33. Div 3: D Thomas (21) 30. W Ryan (21) 29 cb. N Catterall (22) 29.

WYONG: Women: Stableford: 2B: D Sullivan (36) K Raishbrook (23) 47. Men: White: N Bradshaw (53) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: D Wilson (14) 38. B: R Graham (21) 37 cb. C: D Beatty (24) 37.