September 27, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 16 July 2022
Campbelltown Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 16 July 2022.

ANTILL PARK: Men: Stableford White: A: G Rodgers (Scr) 38. B: M Carr (14) 41. C: P Rimmer (23) 37. Medley: Split Six: K Smith (15) R Smith (32) 65. Women: Stableford: L MacMillan (23) 38.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: M Taylor (16) J Gardiner (14) 49. 4B Agg: G Bensley (12) C Lindeman (19) M Taylor (16) J Gardiner (14) 111. A: K McCaw (6) 40. B: J Gardiner (14) 43. C: A Herden (23) 40. Scr: D Keith 35.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Asser 41. B: D Byrne 40 cb. C: P Newton 38 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: D Frankish (25) B Spilsted (21) 44. I Westley (13) 38. S Mcgann (33) 34. A Scr: S Lohmann 33.

BARHAM: Women: Stroke: Ambrose: S Hall 71. A Suckling 71. Men: C Morrison 64.5. R Hicks 64.5.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: G Mankey (10) 40 cb. B: R Tuckett (16) 43. C: M Coy (21) 41. Scr: P Clarke 34. Women: Div 1: R Muller (14) 38. Div 2: L Taylor (30) 34. Medley: 2B Agg: R Tuckett (16) R Murphy (17) 82.

BERMAGUI: Men: Stroke C’ship: Black: A: O Reid (12) 72. B: B Simmons (16) 77. C: B Matters (22) 69.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: C Rayner (6) 40. A: R Christie (11) 39. B: G Jahns (18) 39. C: L Byrne (20) 39. A Scr: S Smith 37.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: S Harrington (19) 40. Div 1: K Klem (8) 36. Div 2: D Watt (16) 35. Div 3: D Cunneen (19) 36. Medley: Scr: A Scr: S Capuano 32. B Scr: S Long 22. C Scr: A Crawford 16.

BLACKHEATH: Women: Stableford: 9-hole: P Honeysett (33) 19. Men: G Cope (15) 19. 9-hole 2B: S Tolhurst (9) R Delaney (17) 35.

BONDI: Men: Stableford: L Pearse (22) 39. 2B: L Pearse (22) I Sykes (12) 46.

BONNIE DOON: Stableford: A: M Franks (4) 39. A Scr: B Carrol 38. B: P Jourdain (12) 40. C: J Mueller (23) 40.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Craig (15) C Bushby (18) 47. Div 1 Scr: M Conrades J Hewitt 39. A: T Lovric (14) 44. B: J Svorinic (17) 40.

CAMDEN: Mxd: Stroke: Foursome: A: K Dilucchio P Dilucchio (18.5) 74.5. A Scr: K Hunt G Hunt 82. B: A Brady N Besgrove (19) 70. B Scr: D Johnstone B Johnstone 98. Women: Stableford: Hcp: S Marsh (19) 28. Men: A: D Cummins (0) 38 cb. A Scr: L Hudson 36. B: T Small (15) 39. B Scr: B Bailey 25. C: R Brady (Brighton Lakes) (21) 38. C Scr: M Hobbs 19. 2B Multi: B Bailey (13) K Billinghurst (21) 79. 2B Scr: D Mulley L Hudson 71.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: C Sim (11) 42. B: S Mitchell (14) 38 cb. C: A Stewart (27) 40. 2B: K Healy (17) B Quine (6) 48 cb. 2B Scr: R Bruce (3) A Kable (6) 38 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: P Mcrae (15) L Maggs (16) 78. A: L Mcsweeny (10) 41. B: S Kang (16) 40. C: B Eltakchi (28) 38.

CASTLE HILL: Men: Stableford: Split Six: N Heanes (5) G Heanes (16) 67. A: D Sayer (11) 39. B: G Heanes (16) 40. C: T Losco (25) 37 cb. Scr: J Hatchett 36. Split Six: P Tappenden (15) W Cash (4) 79. A: W Cash (4) 41. B: P Tappenden (15) 40. C: G Bailey (20) 41. 9-hole: K Gosper (28) 19.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: R Ollerenshaw (5) 38. B: T Watson (13) 40 Cb. C: J Monorchio (21) 36 Cb. 2b: J Kayrouz (21) E Tabet (8) 46. 2b Scr: A Maiolo M Thomas 39.

COROWA: Women: Stableford: M Tobin (8) 35. Men: A: A Lockett (5) 38. B: B Taylor (15) 39. C: S Smith (22) 39.

CROMER: Medley: Stableford: 9-hole: A: H Robb (2) 19. B: E Wilkie (11) 21. C: S Benson (20) 22 cb.

CRONULLA: Mxd: Stableford: 9-hole: A: T Bayley (1) 21. B: S Evers (16) 21 cb. C: K Stone (22) 19. Scr: T Bayley 21.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Grey P Burge 47 cb. 2B Scr: T Hill A Welsh 39. Div 1: E Keith (5) 40. Div 2: P Burge (16) 39. Div 3: N Shaw (21) 36. D Scr: T Hill 34.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: O Coletto (2) J Fitzgerald (1) 70. Div 1 Scr: C Williams D Williams 62. Div 2: C Whyms (17) C Thornton (20) 67. Div 1: R Kellam (2) 36 cb. Div 2: G Ebb (18) 39 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: M Xu (7) 39. B: D Burke (16) 37. C: B Brown (26) 39. A Scr: C Hicks (0) 35.

ELANORA: Men: Par: Hcp: A: R Sommerville (10) 4 up. B: P L’Green (16) 4 up cb. C: C Yuncken (28) 6 up. Stableford: Scr: A Reeve-Parker (4) 36.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: B James (3) 36. A: P Martin (9) 42 cb. B: M Smith (17) 40 cb. C: S Vincent (22) 41 cb. D: J Gilbert (25) 39. 2B: P Wright (20) P Bish (16) 50. Hole in one: C Links at 4th. G Outram at 7th.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: D Prasad (6) 46. G Clark (25) 46. P Robertson 37. J Abdisho 37. M Davies (8) 37 cb. R Hankinson (18) 38 cb. M McConnell (24) 39.

GOULBURN: Women: Stableford Green: M Webb (21) 35.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A: M Dickson (10) 72 cb. B: R Mullins (29) 69. Men: Stableford White: A: T Freeland (13) 40 cb. B: M Braithwaite (18) 38 cb. C: A Limbury (26) 40 cb.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A Scr: I Charles (2) 37. A: C Clark (10) 40. B: B Kelly (15) 38. C: C Kitt (24) 39. Hole in one: A Locke at 5th. Women: Stableford Yellow: A: R Stevens (24) 37.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: D Mikkelsen (7) 37 cb. B: M Abel (13) 42. C: S Daher (17) 44. Women: Stableford: N Hellyer (9) 37.

KAREELA: Men: Stableford: A: J Woolley (5) 39. A Scr: J Gibbs (3) 31. B: A Dookie (19) 39. B Scr: G Innes (14) 24. C: P Scarfo (23) 38. C Scr: C Titmuss (20) 17.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: R Timms (3) D Hawkins (3) 70. 2B Scr: J Webb (-1) C Neville (-1) 66. A: R Timms (3) 37. B: B Dixon (14) 38. C: T Tideswell (18) 35. Women: 2B: L Hall (17) S Murray (25) 56. L Strano (25) 29.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: L Alexander (7) 42. B: J Markham (15) 38. C: G Mclaughlin (19) 40. D: H Renny (25) 36. 2B: A: L Alexander (7) I Barnes (6) 47. A Scr: L Alexander I Barnes 40.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: L Edgell 37. A: A OBrien (9) 44. B: N Lucey (20) 41. C: A Kerr (22) 41. Women: J Cheng (27) 31. Mxd: 2B: A Philip (15) 49. A Prinsloo (11) 49.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: Div 1 Scr: A COX (15) 38. Div 2: B FARDY (22) 40.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: Hcp: H Ree (19) 42. P Gay (8) 41 cb. L Long (6) 41. Scr: T Shaw (0) 36.

MASSEY PARK: Men: Stableford: Div 1: R Craig (10) 40. Div 2: J Doig (25) 41. Scr: S Watson 32. 2B: C Baukes (16) S Leslie (26) 46.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Catterall (7) 41. B: C McKegg (13) 41. C: N Gandha (19) 42. Scr: C Bowe (+2) 37. Women: Stableford: R Kimura (29) 35. Scr: L Quilliam (3) 29.

MURRAY DOWNS: Men: Par: A: S Kresojevic (6) 2 up. B: C Grant (17) 1 up. C: J Halligan (20) 2 up. Women: A: J Foster (36) 4 up.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: I Skoda (15) 37. A Pride (14) 35. B: D Herbert (23) 36. C Windon (16) 35. C: J Delaney (31) 39. A Driscoll (33) 39. A: R Fitzgerald (8) 69. M Galloway (15) 70. D Hogan (7) 72. B: M Pisani (20) 70. W Cleaver (16) 71. N Hodges (17) 72. C: G Arndell (24) 71. M Fisher (25) 71. G Mccann (27) 72.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: A Sanchez 38 cb. A Scr: M Gilson 38. B: H Bartlett 41. C: H Melville 39. Women: J MacDonald 40.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: M Peterson (25) 35.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: K Harmes (17) 44. Stableford: A: N Bennett (9) 38 cb. A Scr: J Renshaw 34. B: M Bowman (17) 38. C: C Whitwell (23) 38 cb. Women: Stableford Green: J Cooper (13) 32. Medley: Stableford: 2B: P Woodley (19) S Dunlop 48.

NOWRA: Medley: Stableford: A: M Carney (12) 41. B: M Kable (16) 35 cb. C: P Courtney (29) 42.

NSW: Men: Stroke: Medal Jul: A: T Warwick (10) 69. B: C Wing (15) 72. Stroke White: C: I Grossberg (24) 71. Stroke: Scr: Z Mullins 74 cb. Women: J Widarma (6) 79. Men: Medal Jun: A: D Topper (12) 80. Challenge: J Cassimatis A Scott B Swanston H Varner III 142.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: E Eim (12) 41. B: G Hinchcliffe (17) 40. C: D Wahbe (19) 39. D: L Brown (43) 40. A Scr: J Karam (Scr) 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Lester (32) 40. Men: 2B Multi: G Chester (20) 78. C Badger (16) 78.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: R Hellstern (12) 43. A Scr: D Bailey 36. B: D Andrews (16) 39. C: M Carasso (31) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Multi: D Taylor (15) B Taylor (11) 83. A: G Royston (11) 43. B: D Taylor (15) 35. C: T Barron (20) 37. Scr: M Williams 36.

RICH RIVER: Men: Stroke East: White: A: A Loader (O) 70. B: R Byron (14) 72. C: R Lewandowski (18) 70.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: T Savage (9) R Faulkner (12) 46. Women: M Beange (22) 35. Veteran: Stableford Green: A Richards (19) 36. Men: White: A: C Ridley (8) 39. B: H Pauley (19) 41. C: R Cooper (24) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: C Dickson (11) 40. B: F Coulson (15) 41. C: R Mcrae (22) 39. D: D Muirhead (24) 40. Scr: D Wadsworth 33. Split Six: Div 1: R Mwenye (18) G Smith (12) 75. Div 2: S Thompson (21) H Holden (15) 81.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: J Domazetovski (7) 41. B: C Oh Park (13) 41. C: A Spencer (20) 36 cb. 2B: T King (27) A De Manincor (18) 46. Scr: K Walther (2) 34 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford: T Saville (7) 19 cb. S Browne (9) 19 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke White: A: O Davis (1) 69. B: K Brough (13) 70 cb. C: H Dyball (22) 67. A Scr: O Davis 70.

THE COAST: Medley: Stableford: G Hetherington (13) R Simpson (13) 76. A: N Flanagan (13) 37. B: K Hindle (17) 40. C: J McDonald (21) 42. A Scr: C Smith (4) 33. Women: J Ryan (10) 37.

THE LAKES: Stroke: Medal Jul: A: M Dries (3) 69. Scr: A Coull 72. Medal Jul: B: R McMahon (17) 70 cb. C: T Hudson (25) 70. S Rossi (26) 75. Stableford: 9-hole: M Stubbs (22) 15 cb. H Touw (4) 17.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: T Greenberg (10) 41. B: K Ritchard (19) 40. C: M Scarra (29) 41. 2B Agg: T Stubbs (13) T Greenberg (10) 77.

TOCUMWAL: Men: Stroke: Div 1: D Giangualano (14) 71 cb. Div 2: E Brown (24) 70. Women: Div 1: J Brown (23) 74. Div 2: J Loversidge (29) 73. Medley: Stroke Gold: K Morey (21) 79.

TOUKLEY: Men: Stableford: A: C Quin (6) 38. B: K Roberts-Barker (15) 40. C: R Brown (20) 38. Women: K McKinnon (13) 31.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Gold: A: R Kim (8) 67. A Scr: M DeVries 69. B: D Williamson (15) 65. B Scr: K Neat 85 cb. C: S Anderson (20) 68. C Scr: B Lasam 91. Women: Stroke: Div 1: J Kang (15) 73.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: J Seddon (24) N Filacuridi (20) 47. A Scr: S Holland D Adamson 35. Men: A: J Zieisman (12) 39. A Scr: J Chung 31. B: S Hunter (15) 41. B Scr: S Hunter 27. C: N Filacundi (20) 39. C Scr: N Filacundi 20. Women: L Donnelly (19) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Duchnicz (10) M Toohey (20) 48 cb. 2B Scr: N Reitsma B Haynes 43. A: S Small (10) 42. B: D Coombes (17) 38. C: P Sutton (20) 38. Women: Yellow: C Hoppe (39) 39.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: S Kim (11) 38. B: J Felice (13) 40. C: P Soiland (20) 36. D: D Mills (25) 35 cb. Scr: S Springall (1) 32. 2B: M Adams (32) S Femia (22) 46.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: K Dargan (14) 38. 2B Agg: P Wong (16) J McInnes (9) 70.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: M Hegarty (6) M Sear (1) 57.25. Scr: J Cook A Gosby 59.

WYONG: Men: Stableford: 9-hole: A: S Deniet (11) 19. B: R Lord (14) 20. C: W Jones (23) 19.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: G Roome (31) 39. Men: Lake: A: S Kelly (12) 38. B: L Bridgeman (24) 38. Murray: A: F Foley (16) 37. B: T O’Sullivan (25) 37.