September 27, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 30 June 2022
North Ryde Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Thursday, 30 June 2022.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Peters (5) G Mccabe (18) 75. A: K McGuire (5) 39. B: G McCabe (18) 39. C: E Wyszynski (20) 36 cb.

AVONDALE: Men: Par White: A: J Phelan (21) 9 up. B: T Tucker (22) 4 up. Scr: D O’Donovan (+3) 1 up.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: E Zadravec (22) P Dickson (22) 48. Men: I Westley (12) 37. Scr: B Meyn 31.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B Agg: C Conder (11) P Waring (30) 85.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Haase (12) 40. B: S Rees (21) 39. C: A Watson (22) 35 cb.

BLACKHEATH: Women: Par: R Allen (29) 1 down.

BRIGHTON LAKES: Par: 2B: R McMaster (22) D Hawkins (19) 9 up. A: W Grace (12) 2 up. A Scr: D Hawkins 4 down. B: C Bourquin (19) 3 up. B Scr: J Campbell 9 down. C: R McMaster (22) 5 up. C Scr: A Derbas 3 up.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: P Lockyer (7) 41. Veteran: J Casey (21) 37. Women: Stroke: Ambrose: L Thompson (10) K Lee (36) 68.50.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: I Goodall (25) C Zanoni (4) 75 cb. 2B Agg Scr: S Walda (Lakeside) B Cook 51 cb. A: A Daley (7) 38. A Scr: G Matheson 34. B: T Roberts (18) 36. B Scr: N Bradbury 22. C: I Goodall (25) 41. C Scr: G Eamens 16.

CAMPBELLTOWN: Stableford: Veteran Men: White: T Hibbert (13) 39 cb. K Nichol (21) 39 cb. Veteran Women: L Black (30) 39. B Regan (21) 35.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: D Tucker (28) B Lynch (39) 49. Men: White: Div 1: D Kim (13) 38. Div 2: D Tucker (28) 40 cb. Women: S Lee (15) 41.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: M Vidler (38) K Song (33) 47. Div 1: J Yoo (19) 36. Div 2: L Jenkins (28) 37. Div 3: K Song (33) 38. Hole in one: S Hunt at 17th.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: J Diggins (9) 39. Women: R Harrison (42) 13.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: L Jarjoura (Scr) 72 cb. B: J Florance (19) 70. C: G Hocking (34) 71. Women: M Kania (36) 74.

COROWA: Medley: Stableford: G Nicholls (14) 39 cb.

CROMER: Women: Stableford: Split Six: D Meyer R Buizen 63. Medley: Q Nguyen (16) 37. Women: A: S Pham (18) 39. B: J Paterson (35) 40. Scr: R Buizen (14) 22.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: D Glenn (22) C Schweighoffer (16) 44 cb. A: T Wood (9) 41. B: C Schweighoffer (16) 37. C: J Chahine (24) 35. Scr: M Hargreaves (5) 34.

ELANORA: Men: Stableford White: R Ford (20) 38 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: L Kembrey (27) K White (45) 47. 2B Scr: M Harry G Maguire 30. A: B Noorbergen (10) 37. B: D Worthington (14) 37. C: L Kembrey (27) 40. Women: K White (45) 33.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: S Frost (32) 35. A Gollan (25) 33. R Rorison (26) 28. C Kirby (35) 27.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: M Marcer (8) B Evenden (14) 45 cb. Men: A: J Fleming (8) 34. B: L Heinrich (17) 41. C: G White (23) 39. Women: M Bright (23) 37.

GOSFORD: Medley: Stableford: Trophy: D Rogers (22) 36. Women: S Whitehill (43) 43.

HOWLONG: Men: Stableford: A: M Hibberson (12) 36 cb. B: I Doig (22) 41. Medley: T Jelbart (20) 37.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: B Ridley (12) 39. Div 2: J Rudd (15) 39.

KILLARA: Men: Stableford: M Musgrave 34 cb. Women: J Crichton 31.

KOGARAH: Women: Stroke: Canadian Foursome: J Gannon (19) D Bates (39) 54.25.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: J Viney (26) P Blazek (17) 46. Scr: L Cupples D Stevenson 37. A: P Homan (5) 38. B: O Brennan (19) 41. C: G Aiken (28) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Multi: E Vikirtzis (4) J Vakirtzis (19) 79. 2B Scr: A Naaman J Hoang 65. A: S Seo (12) 37. B: K Le-Campanaro (16) 40. C: I Neilson (21) 36.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 4B: Div 1: D Sebbens (24) C Forrester (29) 50. Div 2: P Sultana (26) T Keelty (18) 47. Div 1: G Johnson (19) 47 cb. Div 2: P Shumack (20) 39.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B Multi: D Buda (31) J Englaro (29) 82. Div 1: L Waterhouseuse (10) 38. Div 2: M Silvia (14) 38. Div 3: J Englaro (29) 42. Scr: S Carroll 39.

MONA VALE: Women: Stableford: A: J Tebbutt (22) 36. B: C Ewing (27) 37. C: W Hayter (36) 39.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: W Cary (29) D Starr (25) 48. Men: P Connelly (31) 40. Women: W Cary (29) 38.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Smith (14) 37. Div 2: M Byun (26) 43. Div 3: J Kim (39) 36.

MURRAY DOWNS: Stableford: J Cotter (16) 42.

NELSON BAY: Men: Stableford: H Payne (23) 41. S Brown (10) 33. Veteran: 9-hole: R Daniels 24. D Curtis 19. Women: Par: A: D Woodruff (33) 3 up. B: J O’Reilly (37) 2 down.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: S Bates (29) 40. Div 2: K Clark (33) 39.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Lotz B Benson 47 cb. 2B Scr: P Lotz B Benson 39. Men: White: A: B Benson (3) 37 cb. B: S Carter (13) 38. C: R Del-Grande (27) 39. Women: P Beckton (11) 34.

NOWRA: Women: Stableford: Div 1: J Brown (26) 37. Div 2: E Ryan (37) 37. Div 3: K Themsen (41) 37 cb.

OATLANDS: Women: Stroke: Medal: S Ferm (29) 70. A: L Gyzen (8) 71. B: S Ferm (34) 70. C: T Garniss (36) 75. Men: P Lee (18) 38 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: D Langley (25) R Quin (14) 50. Women: 9-hole: C Reid (22) 21.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: Irish Team: A Chan (37) S Sham (35) S Ip (34) T Lee (21) 92. 9-hole: C Skillicorn (21) 19.

PENRITH: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: J Berg (13) 74. Div 2: J Porter (27) J Schuler (23) 75 to playoff. Div 3: M Procter (37) 75. Stableford: J Schuler (23) 37.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: R Barker (28) L Lane (17) 43. P Reid (20) 37.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Multi: B Trippas (17) R Towers (20) 87. White: A: D Owen (6) 40. B: J Screen (14) 39. C: R Towers (20) 43. Scr: D Owen (6) 34. Green: C Lewis (17) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: R Smith (9) P Tkachuk (21) 47. C Han (5) 44.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: R Ridley (37) P Wilkinson (21) 46 cb. A: J Swanson (1) 39. B: M Sheldon (18) 37. C: H Cope (20) 37. D: J Griffiths (34) 41.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: D Loumanis (+3) J Pullen (+2) 71. 2B Agg Scr: S Gibson (4) L Furlong (+2) 76. A: C Kourt (7) 41 cb. B: M Fearon (16) 41. C: J Byrnes (23) 36 cb. Visitor: S Woolf (26) 36. Scr: L Furlong (+2) 39. D Beck (+4) 40. Women: K Moses (15) 32. Men: 2B Agg: Gold: R Crowe (15) R Gates (19) 65. J McEntee (36) 36.

TALLWOODS: Women: Stroke: Medal Jun: J Hicks (33) 72. R Murray (18) 75.

THE COAST: Women: Stableford: G Chance (36) 32.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Rixon (28) H Lindsay (21) 48. Men: A: J Lucas (4) 40 cb. B: T Starr (17) 45. C: J Teuma (26) 38 cb. Women: S Schwarz (25) 37 cb. Scr: M Gibson 35.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: E Scicluna (21) G Bright (17) 46. 2B Scr: K Walker G Lehn 35 cb. A: J Mansfield (10) 39. B: G Bright (17) 39 cb. C: R Shackley (22) 38. Veteran: G Joukador (20) 40. Super Veteran: T Malicki (19) 42.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Baker (26 Killara) 44. 9-hole: S Wallace (34) 22.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: B Norris (29) 36. B: C Caws (40) 33.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: P Wallace (9) 39. C Pender (15) 38. A Steeden (15) 37. Div 2: P Conlon (17) 35. I Cockburn (16) 32. S Dossetor (21) 31. Div 3: R Wolfenden (22) 36. C Fripp (25) 31. W Ryan (22) 30.

WYONG: Men: Stableford: A Spartalis (2) 40. Women: Div 1: J Kidd (20) 38. Div 2: C Parker (26) 34. Div 3: J Roache (34) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: 4B: Murray: M Grant (22) M Currie (15) 22. Lake: M Lawless (12) J Wilson (5) 44.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole Ambrose: Blue: T Shead P Taylor (4.75) 30.25. Red: Boers J Kapp (3.5) 31.5.