September 25, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 28 June 2022
A view of Sawtell Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 28 June 2022.

ASQUITH: Women: Par: Div 1: J Williams (22) 2 up. Div 2: M Park (29) 3 up.

AVONDALE: Women: Stroke: American Foursome: S Thompson F Shortis (10.5) 64.5.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford 2B Agg: White: S Ryan (10) P McLenaghan (26) 74. T Riches (13) 37.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (30) 46.

BEXLEY: Women: Stroke: 2B: L Moles S McKay 61.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford Black: R Brady (25) 39.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: C Michael (27) R Abraham (26) 47. 2B Scr: S Israel G Hyde 32. A: J Jung (9) 35 cb. B: I Calvert (18) 39. C: R Abraham (26) 40.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford: A: P Ryan (17) 34. B: G Kerr (22) 37. C: S Truelson (27) 36.

CONCORD: Women: Stableford: Irish Team: Y Cho (13) S Shin (18) S Chung (28) B Chung (19) 101. Scr: J O’Halloran E Carroll J Wonders S Sok 71.

COROWA: Medley: Stableford: G Chappell (12) 38 cb.

CRONULLA: Medley: Stableford 2B: O Liessmann (14) G Phipps (20) 45. O Liessmann (14) 42. Scr: I Macauley 30. Veteran: 2B: Green: G Baker (19) P Sweeney (26) 44.

CUMBERLAND: Women: Stroke: Div 1 Scr: E Lee 91. Div 1: E Park (18) 77. Div 2 Scr: G Kim 101. Div 2: J Jung (26) 76. Stableford: Div 3 Scr: H Lee 11. Div 3: I Lee (36) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: R Cumins (9) 36.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: K Siow (13) G Yong (33) 71. A: S Saifullah (8) 39. B: G Woodley (14) 36. C: R Neri (36) 42.

GOSFORD: Medley: Stableford White: N Franks (26) 29. Women: Div 1: A Forrester (24) 37. Div 2: S Hall (44) 32. 9-hole: J Attwooll (49) 15.

HOWLONG: Medley: Stableford Black: A: I Charles (2) 39. B: R Petty (20) 36 cb. C: S Ash (22) 37. Scr: D Van Der Merwe 32.

HURSTVILLE: Medley: Stableford Yellow: Div 1: P Griffin (5) 40. White: Div 2: T Partridge (15) 38. Women: C Fifield (16) 36.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: K Gillson (16) 34. Div 2: A Fraser (28) 36. Div 3: C Jansen (39) 35. Grandmothers Trophy: N Maughan (19) 35 cb.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: B Young (9) D Milles (13) 46. 2B Scr: P Hiebler (18) J Choma (3) 37. A: J Choma (3) 38. B: G Buckley (14) 39. C: G Garven (28) 35 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: T Bracey (7) 35. Women: Div 1: J Hagan (20) 36. Div 2: S Sparke (29) 35. Mxd: 9-hole: N Crump (37) 15.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: M Oechsle (22) 39.

MANLY: Women: Stableford: 2B: R Cockburn D Luey 43 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: Hcp: C Pye (20) 39. Scr: J Bayliss 27. Women: Stroke: Foursome: R Cheetham J Morgan (23.5) 68.5.

MONA VALE: Medley: Stableford: S Tank (14) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: B Evans (8) 38.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Chim V Cunliffe (17.5) 76.5. Div 2: L Mathieson B Boyer (27.5) 71.5. Div 3: U Flanagan R Bond (38.5) 68.5. Foursome C’ship: Div 1: H Lee M Shon 184. Div 2: B Boyer L Mathieson 196. Div 3: P Joy A Conway 226.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: T Quilkey G Wood 45. P Skurrie (5) 39. Black: D O’Keefe (24) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: W Gardiner (7) D Hunter (14) 43. A: M Todd (1) 36. B: S McEwen (17) 37. C: G Kenneth (22) 35. Scr: C McMahon 31.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: C Johnson (13) 37. B: B Murray (16) 38. C: J Smith (24) 37.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1: C Angus S McAllister (11) 70. Div 2: A Peterson J Wong (27.5) 69.5. Stableford: 9-hole: V Reckling (27) 20.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: W Joe (5) 38. Par: Div 1: H Ma (21) 2 up. Div 2: M Kim (23) sq. Div 3: W Kemp (32) 3 up. Div 4: J Kim (40) sq.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Team Agg: B Norris C Wright W Stafford G Jones 69. A: W Doherty (6) 37. B: R Dorn (17) 33. C: P Tinslay (Cronulla 20) 38. D: J Wakim (28) 32 cb.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M Beehag (6) 44. B: P Coulter (42) 19. C: B Green (21) 43. Women: Yellow: J Nethery (22) 34.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: M Murphy (13) I Sneddon (14) 46. Div 2: G Gueco (27) D Lopez (23) 45 cb. 2B Scr: M Horton L Szkirpan 39. A: J Carpenter (6) 39 cb. B: M Dell (17) 40. C: D Lopez (23) 41. Women: Stroke Foursome: Gold: A: G Do S Son (10.5) 73.5. B: M Coppola D Rush (41.5) 70.5.

TALLWOODS: Women: Stableford Green: Div 1: J Puxty (17) 34. R Murray (14) 32. Div 2: H Roslaniec (33) 33. M Melick (29) 32.

THE COAST: Men: Stableford: 2B: D: K McCauley (10) D Oliver (18) 50. A: C Montgomery (14) 37. B: M Bonisch (22) 42. Scr: K McCauley 32. Veteran: F Thorncroft (18) 36.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Dalley (5) 38. Women: Div 1: M Graham (22) 35. Div 2: L Brecht (27) 42.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: R De Witt (19) B Jenkins (Port Kembla 14) 92. Men: A: G Harris (11) 38. B: R De Witt (19) 41. C: B Murray (25) 38. Scr: A Simpson 35. Women: T Wilton (31) 39.

TOCUMWAL: Women: Stableford: 2B: P Small (20) P Baker (20) 40.

WAKEHURST: Women: Par: A: A Dodd (18) 1 down. B: L Wrench (24) 2 up. C: M Fitzsimmons (37) 2 down.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Small (9) D Lane (35) D Lane (35) 38.

WARRINGAH: Women: Stableford: A: M Newton (30) 24. B: N O’Regan (41) 27.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Foursome C’ship: S Doyle P McMahon 199.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: T Arnold (17) 73. Div 2: J Dargaville (28) 76. Div 3: D Flis (42) 79. Div 1 Scr: D Rann 87. Div 2 Scr: M Moffatt 106. Div 3 Scr: K Parker 110. Medal Apr: Div 2: M Cozens (28) 87. President’s Trophy: T Arnold (17) 73.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: G Austin (3) 40. B: N Moraitis (17) 36 cb. C: J Coleman (27) 37. Murray: A: B Cadd (10) 38. B: P Hollands (14) 36. C: T Broadley (26) 35.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Par: 9-hole: Blue: D Beale (13) 5 up. Red: C Boers (3) sq.