Daily Club Golf Results Saturday, 14 May 2022

Aerial view of Barnwell Park Golf Club
Image Shows:  Barnwell Park Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 14 May 2022.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: R Saunders (10) A Cassin (8) 49. A: R Saunders (10) 43. B: V Smith (13) 39. C: H Wilson (21) 35. Scr: M Harvey 38.

BALGOWLAH: Stableford: A: D Bowyer 37. B: B Perry 37. C: M Eagan 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: S Sheldon (5) N Katholos (+1) 78. D Cordina (20) 41. C Noone (20) 41. A Scr: G Lee 34.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: A: F Jimenez (8) 59 cb. B: G Evans (17) 59. C: G Pettenon (21) 66 cb. A Scr: J Lind (-1) 59. B Scr: P Katonivualiku (15) 75. C Scr: R Hellmers (23) 89.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: N Rutherford (7) 35 cb. B: B Matters (20) 30. C: G Lingard (25) 33.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: P Keegan (4) 40. B: R Christie (12) 44. C: M Holt (26) 42.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: A Vasovic (25) A Clifford (22) 82. Scr: J Dodds 35. A: N Hassapis (8) 41. B: J Lee (14) 39. C: S Kyriazopoulos (20) 39. Hole in one: G Longbottom (6th).

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 9-hole: M Hillier (12) 20 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: G Walker (24) 38. J Admiraal (24) E McCall (14) 38 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stroke Black: A Scr: P O’kane (0) 42. A: P O”Kane (-1) 66. B: B Hughes (12) 66 cb. C: H Skacel (21) 68 cb. Stableford White: A Scr: A Schwartz (0) 24. H Scott (19) 37. D: M Aspros (33) 20.

BONVILLE: Men: Stroke: Medal May: A: A Watson (9) 68. B: G Martin (11) 71. C: Z O’Brien (25) 73. A Scr: A Louez (0) 75. Women: H Priest (30) 84.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 9-hole: A: N Pitchford (11) 23. A Scr: S Wells 17. B: D Kaiki (13) 20. B Scr: W Patman 13. C: T Tarmo (29) 25. C Scr: N Clarke 11. 2B: R Benson (18) H Van Der Hoven (18) 27.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: R Hodge (11) 41. B: C McCorey (13) 39. C: S Kim (20) 42. 4B: N Bagot (9) C Main (25) 49.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Turnbull (15) A Cooper (10) 66. A: S Bevan (1) 38. B: C Hansen (8) 37. C: L Judd (19) 40. 2B: M Freeman (18) B Leafe (4) 64. A: S Mccahery (7) 38. B: B Komoroski (16) 42. C: J Lim (21) 31.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: G O’toole (8) 40 cb. B: S Scott (18) 38 cb. C: F Giannuzzi (26) 37. 2b: G O’toole (8) A Goldrick (20) 46. 2b Scr: N Watts S Spence 39.

COROWA: Men: Stableford: A: L Clark (12) 40. B: R Bradford (16) 38. Women: M Tobin (7) 35.

CRONULLA: Men: Hole in one: K Owen at 7th. Par: A: M Gillard (12) 3 up. B: S Amy (17) 4 up. C: E Zimmerman (25) 2 up cb.

DUNHEVED: Men: Stroke: Bowl: J Fitzgerald (10) L Fitzgerald (14) 136. President’s Trophy: C Fitzsimmons D Neill 149. Div 1: D Adhar (17) 66. Div 1 Scr: C Fitzsimmons 74. Div 2: L Hinton (36) 73. Women: Stableford: Y Song (39) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: D Ferguson (4) 34 cb. A: O Hooper (10) 40. B: D McDonnell (18) 39 cb. C: K Mcdonagh (34) 35.

EVERGLADES: Men: Stroke: A Scr: S Hoyland (2) 69. A: B Radford (9) 65 cb. B Scr: T Walsh (13) 78. B: T Belotti (16) 64 cb. C Scr: J O’Grady (19) 85. C: C New (21) 64.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: B O’Connell (16) 72. Div 2: D Cordell (19) 74. Women: A Harding (24) 78.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: K Booth (6) 39. B: L Holmes (18) 42. C: K Santhasoropan (33) 45. Split Six: G Stephens (14) K Booth (6) 75. A Scr: G Sinclair G Maguire 55.

GLENMORE: Medley: Stableford: 4B: Div 1: K McClung (20) M Winter (5) 49. Div 1 Scr: A Robb S Hunt 42.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal May: A: D Matheson (15) 68. B: R Bernardin (35) 71. Men: Stableford: A: G Davies (8) 39 cb. B: J McDonald (21) 36. C: K McInerney (24) 39.

HOWLONG: Men: Stableford: 4B: A: M Reid S Reid 49. Medley: A: R Van Klaveran (16) 38 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: D McCarthy (8) A Adam (4) 44 cb. A: S Dunlop (4) 38 cb. A Scr: D Axford 35. B: T Pearsall (14) 38. C: F Wong (19) 34.

LANE COVE: Men: Stableford: W Heim (19) 37. 2B: S Tan (20) X Guo (19) 40 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: I Barnes (7) 40. A Scr: A Brennan 35. B: J Dominish (23) 34. B Scr: B Elderton 17.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: R Bockman 34. A: S Parsons (13) 39. B: J Malin (19) 39. C: M Harris (21) 40. Women: J Cheng (29) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Par Black: A: G Roden (8) 5 up. B: S Goodwin (17) 7 up. C: D Pudman (25) 5 up.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: G Sidorow (8) 39. B: P Raudino (18) 39. C: J Degregorio (27`) 43. Women: A: L Bishop (16) 41. B: J Mason (38) 38.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: P Gibson 122. L Lawson 122. Div 2: M Barden 126. P Kent 126. Div 1: T Maher 110. S Maher 110. Div 2: G Nunan 111. M Gambrill 111. A: S Conrades (13) 37. T Hammond (14) 34. B: D Stocks (17) 39. R Mclean (17) 38. C: H Payne (26) 37. S Punshon (31) 35.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: R Fenton 40. A Scr: J McBeath 38. B: E Meredith 42. C: J Carter 41 cb. Women: S Moore 36.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: TrophY: M Teply (8) 41 cb. A: B Krygsman (10) 40 cb. B: G Tilsley (17) 40. C: B Bell (22) 41. A Scr: P Skurrie (3) 34. Women: B Lewis (18) 35. Medley: 2B: B Bell (22) P Dhingra (32) 48.

NSW: Men: Stableford: A Rachid (0) 40 cb. Scr: A Rachid 40. Stableford White: B Studdon (22) 31. Women: Stableford: S Goldschmidt (34) 29.

RANDWICK: Men: Stroke: Foursome C’ship: C Mcmahon A Pustetto 125. Stableford: 2B: D Lomas (12) S Mcdonald (27) 47. A: M Mcnamee (8) 39. B: B Mackey (15) 42. C: S Mcdonald (27) 41. Scr: R Fernandes 34.

RICH RIVER: Men: Stroke Medal: West: Black: A: D Carey (10) 66 cb. B: S Locke (12) 67. C: A Barker (19) 68 cb. Women: Stroke: A: M Whately (21) 66.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: B Lawson (18) P Griffin (7) 47. A: M Davies (9) 38. B: G Cracknell (13) 39. C: V Askew (21) 36. A Scr: C Maddinson (+1) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: Trophy: R Greenwood (11) 1 down cb. A Scr: M Giles 2 up.

THE COAST: Medley: Stableford: M Sheedy (7) M Bennett (5) 59. A: L Burgess (12) 40. B: D Truong (17) 41. A Scr: P Hogg (4) 32. Women: Stroke: M Hogan (18) 76. Medal: Div 1: J Rose (21) 79 cb. Div 2: L Foley (26) 88. Div 3: E Deenick (41) 95. President’s Trophy: J Rose (23) 156.

THE LAKES: Stableford: 4B: P Phung (30) K Teo (15) 49. 4B Scr: J Ganderton C Webber 39 cb. A Linden (23) 44. PM: K Kang (13) A Young (8) 47. 4B Scr: C Haines J Ribarovski 42. S Ribarovski (8) 40. 9-hole: J Davis (25) 18. T Happell (10) 18.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: L Taylor (9) 41. B: M Harris (22) 40 cb. C: J Ossington (24) 36. 2B Multi: S Brown (15) A Harris (15) 73.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: R Watmore (4) 42. Div 2: B Morgan (17) 39. Div 3: H Garlick (23). Women: K McKenna (18) 33. Mxd: Stableford Gold: J Conrad (23) 29.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: G Whitford (11) S McKiernan (28) 77. A: W Holden (8) 38. B: S King (15) 37 cb. C: S McKiernan (28) 41. Women: C Walters (21) 31.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: P Borg (4) 40. A Scr: M Pearce (-2) 38. B: S Shearer (18) 39. B Scr: K Kim (14) 22 cb. C: D Williamson (19) 37. C Scr: J Franich (19) 18. Women: Green: J Kim (17) 36.

WALLACIA: Men: Stableford White: A: C Blakeley (1) 41. B: E Scicluna (19) 36. C: G Koteff (21) 32.

WARRINGAH: Men: Stableford White: A: J Felice (13) 39 cb. B: L Plumridge (18) 42. C: J McCann (24) 37. 2B Multi: M Sorensen (21) J McCann (24) 72.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: P Wong (15) 39.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: L Christie (20) 38. Men: Stroke: C’ship: Murray: A: T Bryan (9) 71. B: B Bonwick (12) 74 cb. Stableford: R Adkins (16) 41 cb. Lake: J Borg (28) 37 cb.

Our Partners