September 27, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 11 May 2022
Denman Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 11 May 2022.

BARHAM: Women: Par: D Waller (24) 5 up.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: C Chew (23) 31.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Maurice (11) L Delahoy (11) 43. 2B Scr: G Chapple (Beverley Park) A Flood 28. A: A Pollock (10) 36. B: B Mitchell (12) 29 cb. C: S Dounis (Bankstown 20) 32.

BONDI: Men: Stableford: V Dos Santos (18) 33.

BONNIE DOON: Stableford: A: H Mulholland (1) 36. B: B Fain (15) 37. C: P Korch (21) 37. Scr: F Murray 35.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: G Sullivan (27) D Kennedy (8) 43. P Touma (Moss Vale 8) 38.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: O Moujaili (13) L Markovski (5) 44 cb. A: N Miller (4) 40. B: M Hunter (20) 40.

CAMDEN: Women: Stableford: B Johnston (20) 36.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B Agg: R Morrison (19) G Powers (15) 75. R Morrison (19) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Finn (15) E Tan (10) 44 cb. A: D Sayer (10) 40. B: D Harlum (18) 37 cb. C: C Muxworthy (27) 36. PM 2B: M Pilkington (13) P Camilleri (11) 50. P Camilleri (11) 41 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: D Ryan (20) 72. B: G Valente (30) 70.

COROWA: Women: Stableford: M Jeeves (35) 35.

CROMER: Men: Stableford: 2B: P Arber M Stephen 50. A: C Stone (17) 39 cb. B: P Arber (32) 44.

CRONULLA: Women: Stableford 9-hole: Green: A: R Cribb (24) 18 cb. B: B Brown (45) 22.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Eom A Foreman 47. A Foreman (4) 43.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Simpson (16) M John (21) 66. L Dulay (14) 38. Veteran: Stroke Medal May: J Bean (27) 70. E Zonaga (23) 71. S Hammond (25) 72.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: C Farr-Jones (12) 38. B: W Power (20) 37. C: J Bagnall (26) 41. Scr: G Cambell 33. Hole in one: J Lenord at 17th.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: J Pickvance (29) L Young (3) 44. A: K Gleeson (12) 36 cb. B: P Haworth (16) 37. C: S Ireland (21) 38. D: R Parslow (32) 35.

FINLEY: Stableford: Men: Stableford White: P Beaver (16) 37. Women: J Dean (17) 38.

GOULBURN: Women: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: C Smith J Dooley (12.5) 87. A: G Moroney W Stewart (15.5) 74.5. B Scr: M Manfred V Scarfi (29) 105. B: D Kent H Crisp (24.5) 83.5.

HORIZONS: Men: Stableford: B Francis (6) 40. Women: J Convoy (11) 36 cb.

HOWLONG: Women: Stroke: A: J Molesworth (19) 75. B: C Ballentine (29) 71.

KAREELA: Men: Stableford: 9-hole: A: A Beazley (9) 27. C Elton (9) 25. B: L Parsons (16) 23 cb. J O’Brien (22) 23 cb. C: F Khouri (24) 25. J Casey (26) 23.

LEONAY: Women: Stroke Medal May: White: P Savage (30) 80.

LONG REEF: Men: Stableford: C Sulway (7) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: C Abutaa (10) 42. B: S Tuite (18) 38. C: J Zaccagnini (24) 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Lee (8) 36. B: P Hickson (13) 37. C: R Devlin (20) 36. Veteran: M James (21) 34.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Muir (10) P Read (11) 35. A: C Whybrow (9) 29 cb. B: K Lee (17) 26 cb. C: S Purcell (26) 32.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: A Daubaras (10) 42. M Barden (12) 38 cb. B: P Rigby (17) 42. K Bryars (17) 37 cb. C: T Thornton (33) 40. P Lakeman (28) 34 cb. Stroke: Gymea Lily: A: S Ferguson (15) 69. E Kidd (15) 70. B: P Burgess (17) 68 cb. C Ermer (20) 68. C: K O’Shea (28) 72. R Baunach (28) 74.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: B Weir (19) P White (15) 70. A: W Regan (11) 40. B: C Mace (15) 36. C: A McIntosh (23) 34.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: J Sharpe (5) A Reisch (17) 45. D Chatillon (1) 38.

NSW: Medley: Stableford: 2B: S Anderson (15) J Ryba (19) 49. S Anderson (15) 39. White: D Sandor (31) 35. Scr: P Frankland 32.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: J Gadd (-1) M Organ (2) 75. 2B Agg Scr: B Gadd J Gadd 70. A: J Burns (5) 38 cb. B: P Rashleigh (13) 36. C: M Borg (23) 33.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: J Walsh (17) 67. Div 2: R Gibson (44) 69. Medal May: Div 1: J Walsh (17) 67. Div 2: S Hall (21) 71. Div 3: M Pacitti (28) 71. Div 4: R Gibson (44) 69.

RICH RIVER: Women: Stroke: Medal May: East: A/Medal: M Spiers (16) 66. B: M Howell (30) 71. C: D McMinn (31) 68 cb. J Rowbottom (33) 68.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: W Palmer (1) J Bullock (16) 68. W Howson (19) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford White: S Stephens (20) 39. R Glover (21) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: M Warren (8) T Daunt (8) 44 cb. 2B Scr: D Gillard S Farr-Jones 41.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: S Fung (8) G Michael (13) 47. Scr: B Reichman T Loewensohn 34. Hcp: J Tomlinson (7) 38. Scr: T Coroneo 34. C Allan (18) 41. 9-hole: S Sapsford (9) 18. H Touw (3) 15.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: S Coy (7) 19. B: C Stubbs (13) 20. C: C Callinan (34) 19.

TOCUMWAL: Men: Par: Div 1: M O’Brien (10) 2 up. Div 2: B Shaw (16) 5 up. Div 3: I McFarlane (24) 1 up. Gold: R Eaton (31) 2 down.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: J Daly (19) Z Nagy (24) 72. A: B White (1) 39. B: A Hodgson (14) 37. C: J Daly (19) 37. D: K Brummell (29) 36.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B Multi: Gold: J Pearman-Sultana (23) K Siczak (15) 58 cb. Medley: K Siczak (15) 38.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: Green: J Kinsey (13 Mona Vale) J Bennett (7 Mona Vale) 81. A: J Kinsey (13 Mona Vale) 41. B: K Price (19) 37. 9-hole: White: J Nieuwenhof (18) 16.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: B Seldon (7) 39. B: C Elliott (21) 41. C: L Satchell (25) 34. Scr: T Vella 30.