September 24, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 16 April 2022
Calderwood Valley Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 16 April 2022.

ANTILL PARK: Men: Stableford White: A: M Post (5) 38. B: R Carter (16) 38 cb. C: W Moody (20) 39. 2B Multi: M Post (5) D White (5) 77. Women: Stableford: L MacMillan (22) 30.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: D Garrett (9) 38 cb. B: B Perry (19) 39. C: S Tse (24) 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: A Mcgann (13) J O’hearn (27) 45. A Scr: S Lohmann I Elliot 37. M De montfort (8) 39. P Everett (36) 35. A Scr: T Shaw 32.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: S Robertson (9) 37 cb. B: C Towner (19) 40. C: M Khan (21) 33. A Scr: R Viola (1) 35. Women: L Coleman (13) 34.

BERMAGUI: Men: Par White: A: C Falkland (6) 2 up. B: G Wright (20) 1 up. C: J Stichbury (22) 5 down.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: P Chiandotto (11) P Poulos (19) 49. Scr: M Henley 42. A: M Millyard (Wallacia) (6) 39. B: P Kollar (15) 41. C: A Abellar (21) 39.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 9-hole: M Unsworth (11) 21. Women: D Pease (24) 20.

BONDI: Men: Stableford: E Martin (18) 41. 2B Agg: E Martin (18) V Dos Santos 74.

BONVILLE: Medley: Stableford: T O’Rourke (1) 40 cb. P Warncken (13) 40. J Cottee (20) 39. A Francis (5) 37. J Morris (5) 36 cb. A Scr: T O’Rourke (1) 39.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: J Stefanowicz (12) 20. A Scr: D Horton 17. B: G Wilson (17) 22. B Scr: B Stinson 14. C: S Power (20) 19. C Scr: M De Haan 9. B Couper (12) G Wilson (17) 41.

CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: M Arnold J Watson A Stephenson L Hudson (6) 53. Scr: M O’Toole T Ballantyne B Moyes R Midei 60. Mxd: Ambrose: W Bell A Rousell M Bell C Bell (3.75) 54.25.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: D Toy (9) 38. B: N McDonald (13) 41. C: H Duffy (33) 42. 2B Multi: J Waltho (21) G Harris (19) 79. 2B Scr: Z Kadir C Matthews 70.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: B Lee (15) D Youn (24) 47 cb. 2B Scr: D Gainsford S Bolger 39. A: P Song (11) 41. B: J Byun (13) 38. C: S Kim (24) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: L Khoo L Tsen 46. A: N Heanes (6) 38. B: M Raggio (13) 40. C: J Mathison (22) 37. Men: 2B: J Hwang M Halcrow 48. A: M Chizzo (1) 40. B: J Hwang (19) 42. C: R Patten (24) 36.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: J Berry (14) J Rumpler (9) 42 cb. J Wright (12) 36 cb. Women: Stableford: E Brasch (31) 29.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: G Kath (10) 74. B: R Wallace (17) 71. C: C Rowe (20) 70. Women: A: S Soloman (6) 72. B: J Curran (22) 72. C: N Ellen (29) 74.

CRONULLA: Medley: Stableford: 9-hole: A: A Watts (8) 19 cb. B: J Christ (15) 21. C: P Nickerson (25) 19.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: A Stenning (16) S Smith (14) 45. Div 1 Scr: B Van dongen A Wright 38. Div 2: S Douglas (18) D Mahood (20) 41. Men: Div 1: B Van dongen (6) 42. Div 2: B Pearce (17) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: T Thompson (9) 40 cb. B: A Wild (14) 40 cb. C: D Kell (25) 41. A Scr: S Robertson (-4) 42.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: T Pearce (9) 38. B: L Adler (41) 16. C: T Brookes (30) 37.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: S Binder (2) 36. A: T Tully (5) 38 cb. B: D Cullen (17) 42. C: I Armstrong (21) 43. D: J Pilson (26) 39. 2B Agg: I Armstrong (21) J Leggett (22) 79.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: R Middleton (20) 52. M Riley (25) 52. K Stawpert 33. G Fomiatti 33. Y Naito (Woollahra) (10) 40. K Farley (17) 43. R Middleton (20) 40.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: S Hunt (3) 36. Div 2: A Rider (Lynwood 26) 39. Div 1 Scr: B Michelmore 36.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: D Bosley (0) 41. B: G Harrison (14) 39. C: B New (23) 43.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: A Sufferini (13) 39. B: N Miller (17) 41. Men: C: R Iddon (23) 38.

HOWLONG: Men: Stableford: A: R Reid (12) 39. B: C Barnett (17) 39. C: I Barber (44) 41. Women: A: S Mitchell (17) 40. B: N He (24) 42.

KAREELA: Men: Stableford: A: M Thompson (12) 25. J Gibson (6) 22 cb. B: G Moon (13) 26. S Brooke (18) 25 cb. C: D Turner (21) 27. J Pearse (20) 26 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: D Didcott (18) J Colligan (7) 49. A: M Lee (5) 41. A Scr: T Corr 34. B: G Vouris (17) 38. C: F Wong (19) 36 cb.

LEONAY: Mxd: Stroke: Medal: A: T Cook (9) 69. A Scr: K Zvirbulis 74. B: A Burnes (12) 66. B Scr: A Burnes 79. C: J Grey (21) 64. C Scr: J Grey 85. D: M Pavert (25) 70. D Scr: N Pillay 95.

LONG REEF: Men: Stableford: A: B Verrills (8) 40. B: B Boyce (14) 41. C: R Lee (23) 42. A Scr: C Wu 40. Women: J Atchison (13) 34. Mxd: 2B Agg: B Verrills (8) 78. D Mitrovic (9) 78.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 9-hole: H Ree (13) 26. R Christie (13) 24. A Wilding (7) 23 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: S Tizzone (16) 43. Div 2: P Donnellan (19) 41. Scr: L Natale 32. 2B: P Canty (12) G Ni (20) 48.

MONASH: Men: Stableford: A: G Molam (10) 40 cb. B: D Lensink (13) 40. C: P Byrne (21) 38 cb. Medley: 2B: J Dawe (9) A Wood (14) 48. Men: 2B Scr: M Perry (2) J Clendining (2) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Kim (3) 38. B: A Clifford (17) 37 cb. C: N Gandha (21) 35 cb. Scr: M Hooper (0) 34. Women: Stableford: Y Mon (20) 35. Scr: L Quilliam (1) 29.

MURRAY DOWNS: Men: Par Black: A: A Peterson (10) 1 up. B: P Higgins (14) 2 up. C: J Degregorio (29) 3 up. Women: Par: J Krahnert (28) 3 up.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: J Finney (7) 41. G Kerslake (12) 41. B: K Hitchen (16) 39. R Moore (17) 38. C: J Fletcher (30) 35. R Megson (36) 32. A: M Moussa (12) 38. G Nunan (12) 37. B: D Herbert (22) 36. M Davison (22) 35. C: H Payne (30) 38. P Sutcliffe (29) 36.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: A Bosworth (4) 41. A Scr: A Bosworth 37. B: T Theakstone (15) 39. C: J Meredith (26) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: D Lum (6) 40. A Scr: D Lewis (0) 38. B: M Barden-Case (19) 41. C: J Cayzer (20) 30 cb. Women: J Cooper (13) 39. Medley: 2B: D Lum (6) M Barden-Case (19) 47 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: S Bingham (11) 39 cb. B: L Bradshaw (15) 40. C: A Farhart (21) 36. D: C Jones (29) 35. A Scr: S Tarrant 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Laidlaw (27) 31. Men: A: Z Rochester (11) 40. B: S Farr (14) 39. C: F Rodriguez (21) 38.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: G Simmonds (10) 43. A Scr: R Richards 38. B: G Tompsett (20) 40. J Simmonds (7) G Simmonds (10) 46.

PENRITH: Men: Stableford: Hcp: A: J Fog (5) 40 cb. B: D Otway (19) 41. C: S Villanueva (22) 39. Scr: J Gadd 37. Cup: C Vineburg (34) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: Irish Team: M Todd (2) S Todd (1) K Todd (13) J Hunt (16) 88. A: D Higgins (12) 40. B: K Todd (13) 38. C: C Lopez (19) 38. Scr: S Todd 36.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: D Adam (3) 36 cb. B: A Caithness (13) 38. C: G Manning (22) 34 cb. Stableford: Scr: D Miller (-2) 35. Stableford 2B: Black: G Cameron (22) A Caithness (13) 44. 2B Scr: M Fullerton (1) C Thorpe (0) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: K Jones (+2) 42. B: A Barrie (18) 44. C: G Shackleton (33) 41. Women: S Barrie (18) 39. Medley: 2B Multi: S Barrie (18) L Barrie (6) 49. Men: C Fennell K Jones (+2) 95.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Par: 2B: T Gyrnes (8) M Lara (22) 12 up. A: J Russo (+1) 4 up. B: A Robertson (16) 3 up. C: T Duggan (47) 1 up. A Scr: P Maiolo (+2) 2 up.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: S Gibson (2) 39. B: L Dryer (12) 41. C: S Brandtman (21) 37. Scr: W Wang 70. 2B: K Tayyar (33) M Nicholas (8) 49. 2B Scr: L King J Pullen 66 cb. Gold: T Brandtman (20) 32.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Trophy: E Hutcherson (12) 65. A: E Hutcherson (12) 65. B: J Callaway (17) 67. C: S Moraitis (22) 68. A Scr: R Balcomb 71.

THE COAST: Medley: 2B Agg: T Sedgeman (8) B O’Neill (10) 86. A: J Jakobsson (8) 40. B: R Simpson (13) 41. C: F Hopkins (20) 37. A Scr: P Kelly (4) 35. Women: M Grant (19) 32.

THE LAKES: Stableford: A: D Deverich (5) 42. B: R Horsley (15) 42. C: A Balderston (29) 39. Scr: R Vandersluis 37 cb. 9-hole: K Lasky (9) 21.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: B Condon (15) S Bates (27) 46. 4B Scr: K Rixon J Hawkshaw 43. A: J Hawkshaw (0) 41. B: M Jennings (13) 39. C: S Bates (27) 43. Women: K McKinnon (12) 38.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: R Chegwyn (10) 39 cb. A Scr: M Pearce (-4) 39. B: T Green (13) 41. B Scr: N Nadaan (15) 24. C: L Fittler (23) 42. C Scr: P Calopedis (19) 20 cb. Women: Green: M Youm (20) 37. Men: 2B: Gold: M Madan (+1) N Madaan 46. 2B Scr: R Pearce (6) M Pearce 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M McNamara (13) G Gregory (12) 46. Men: A: G Gregory (12) 44. B: A Prescott (16) 35. C: J Thompson (31) 33. Women: H Garvey (14) 32.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Woodward (4) T Validakis (26) 47. 2B Scr: J Calrow (8) D Calrow (1) 38. A: J Calrow (8) 42. B: M Sheen (13) 43. C: E Scicluna (23) 38. Women: Yellow: S Owen (22) 30.

WARRINGAH: Men: Stableford White: A: S Kim (11) 40. B: M Downey (17) 37. C: G Grieve (21) 38. D: G Underhill (28) 32. Stableford: Scr: J Roche (-2 (Manly) 34. 2B Agg: S Kim (11) J Felice (13) 74.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Multi: S Djura (7) 40. T Daniels (12) 37 cb.

WOOLOOWARE: Stableford: B: D Oostdam (17) 41. C: C Dickson (22) 40. Scr: D Hull 37. Men: Trophy: M Rugless (5) 44.

WYONG: Men: Stableford: A: J Belgre (5) 39. B: W Burke (18) 37 cb. C: P Wouterlood (22) 36. A Scr: J Belgre 34. 2B: B Lemmon (33) N Edwards (28) 44.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: J Cronk (14) 36. B: N Stone (31) 37 cb. Men: Murray: A: D Roome (5) 39 cb. B: J Lawford (16) 37. A: R Taylor (13) 39. B: N Tresize (19) 41 cb.