October 7, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 26 March 2022
Woollahra Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 26 March 2022.

ANTILL PARK: Women: Stableford: A Dickey (12) 33. Men: Stableford White: A: P Bale (6) 38. B: I Phillips (13) 35. C: T Nguyen (24) 35. 2B: P Bale (6) L Byrne (10) 43.

ASQUITH: Men: Stableford: A: D Moore (12) 39. B: N Gilbert (16) 43. C: T Loughhead (19) 41. A Scr: B McGiffen (3) 35. 2B: P Morgan (22) M Hewitt (15) 52. Team Agg: P Morgan (22) M Hewitt (15) M Blackmore (4) A Handel (14) 113.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: J Perry (12) 38. B: P Ross (19) 37. C: J Hough (36) 40.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: S Leat (15) 40. Div 1: S Lohmann (3) 37 cb. A Scr: N Katholos 36.

BARHAM: Men: Stroke: A: D McKnight (6) 70. B: D Dudding (18) 71. C: P Waller (22) 71. C’ship: A: C James (6) 233. B: S Fullerton (8) 255. C: R Stanton (15) 273. D: S Boorer (18) 279. Women: Stableford: A: L Cook (24) 37. B: J Bibby (29) 40.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: T Roach (10) 33. Men: A: A Mihaljek (4) 40. B: P Quinn (13) 37. C: D Jarvis (23) 32.

BERMAGUI: Men: Stroke Ambrose: White: R Drew (6) A Hart (3) K Brown (11) S Roberts (15) 56.12.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: P Hammond (13) 38. B: R Walker (19) 39. C: J Balasas (32) 35.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: N Hassapis (9) 34. A Scr: S Andreacchio 26. B: A Arboleda (11) 34. B Scr: D Marriner 21. C: A McDonald (18) 36. C Scr: N Pizanias 17. Div 1: M Pham (10) 34. Div 2: P Kollar (15) 33. Div 3: H Hassapis (20) 35.

BONDI: Men: Stableford: D Callen (15) 34 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: G Smith (0) 36. A: J Purcell (11) 42. B: S Hughes (18) 40 cb. C: B Elliott (19) 39. D: M Aspros (32) 27.

BONVILLE: Medley: Stableford: J Algie (16) 37 cb. A Bowles (1) 36.

BOWRAL: Men: Stableford: P Barnes (9) 37 cb.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: T Mateos (13) D Govender (28) 44. A: D Murphy (18) 38 cb.

CAMDEN: Men: Par Medal Mar: Black: A: L Hudson (3) 2 up. A Scr: R Minns 4 down. B: J Ward (19) 1 up. B Scr: K Murray 12 down. C: T Elmoh (20) 1 down. C Scr: B Keys 13 down.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A De Souza (21) 38 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: M Fleming (14) M West (9) 77. 2B Scr: J Lind P Ellison 72. A: S Bae (11) 40. B: M Fleming (14) 40. C: T Webb (26 hawks nest) 37.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Billyard (30) C Billyard (14) 81. A: D Mcnamara (11) 38 cb. B: C Billyard (14) 40. C: M Rudd (26) 39.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: K Baird (17) M Dembecki (14) 80. K Baird (17) 41 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: J Curran (21) 36. B: C Hrdina (32) 36. Men: Stroke: A: A Storer (+2) 70. B: S Naughton (14) 71. C: A Manuel (18) 69. D: T Wouters (23) 73 cb.

CONCORD: Men: Stableford White: A: B Marshall (8) 38 cb. B: A Mcgrath (14) 41. C: G Keating (24) 35.

COROWA: Men: Par: A: G Burnell (10) 1 up. B: A Coburn (17) 4 up. C: J Conroy (21) 4 up. Women: D Eason (10) 1 up.

CROMER: Medley: Stableford: A: A Kirkman (6) 40 cb. B: N Morelli (14) 41 cb. C: S Short (20) 39. A Scr: C Rae 38. 2B Agg: A Kirkman N Morelli 81.

CRONULLA: Men: Stableford: 9-hole: D Marler (18) 23. Scr: I Macauley 18.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Potter-jugovac (15) S Marahaj (18) 46. Div 1 Scr: C Fitzsimmons O Coletto 39. Div 1: C Potter-jugovac (15) 42. Div 2: S Hartley (20) 41.

EASTLAKE: Medley: Par: A: J Wright (10) 4 up. B: R Faludi (19) 5 up. C: S Antflick (24) 3 up. A Scr: S Robertson (-4) 73 up.

ELANORA: Mxd: Stableford: Hcp: A: C Mushan (11) 42. B: L Adler (17) 38. C: J Hodgkinson (33) 35 cb.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: R Burton (9) 38. B: G Hillard (14) 40. C: I Armstrong (20) 40. D: D Wadey (31) 38. 2B Multi: I Cameron (8) D Cornwall (8) 76.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: M Saunders (11) 39. B: A Borg (16) 36. C: B Middleton (20) 36.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: P Godber J Mills (3.25) 63.75 cb. Div 1 Scr: B Michelmore D Smith 69.

GOULBURN: Women: Stableford: C Smith (15) 36.

HAWKS NEST: Men: Stableford: N Kleinmeulman (8) 38. N Kleinmeulman (8) 38.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: N Dipple (14) 40. B: R Martin (18) 40. C: M McDonald (38) 43. A Scr: D Wegener (4) 35. Women: Yellow: A: D I’anson (18) 40.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: C Curry (3) 38. A Scr: C Curry 35. B: J Kennedy (13) 37. B Scr: J Kennedy 24. C: D Carter (18) 39. C Scr: D Carter 21. D: G Parker (23) 33. D Scr: G Parker 14.

LONG REEF: Mxd: Stroke: Ambrose: A: M Collins (27) L Cheng (18) M Rogan (24) R Steet (8) 52.375. A Scr: N McCook J Dowse M Dickson N Sherlock 61.

MANLY: Men: Stableford: A: A Hunter (10) 40. B: N Helm (15) 39. C: H Wilkinson-Gill (22) 42.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B: A Parker (8) M Hamilt (14) 49. Div 1: M Harris (16) 41. Div 2: K Weymark (22) 41 cb. Scr: N Hayes 36.

MONA VALE: Men: Stroke MM: Black: A: N Bellamy (12) 65. B: A Bombara (18) 68. C: L Gargate (30) 61. Stroke: Scr: B Gross 71. Stableford Black: C Hemsley (27) 38.

MONASH: Mxd: Stableford White: C Pui (24) 34. Stableford: 2B: J Davis (12) E Clugston (8) C Jugmans (18) K Lewis (15) 90. 2B Scr: C Abbott (2) M Perry (3) 43. A: D Brown (8) 41. B: J Kim (16) 42. C: T Loewensohn (30) 41.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: M Krok M Edinburg 46 cb. Men: Stableford White: D Starr (27) 39 cb. Women: Stableford: L Quilliam (2) 38. Mxd: 4B Scr: D Mulhall M Tey 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Lee (21) G Lee (29) 43 cb. A: A Babu (9) 38. B: M Furlong (15) 36. C: J Lee (21) 37.

MURRAY DOWNS: Men: Par Black: A: A Graham (6) 4 up. B: D Hutchen (17) 4 up. C: J Engelbrecht (21) 8 up. Women: Par: A: L Bishop (17) sq. B: B Gardner (31) sq.

NELSON BAY: Men: Stroke: A: L Lawson (8) 66. R Grace (8) 66. B: S Cockburn (21) 71. T Maher (19) 74. C: J Harvey (24) 89. M Fisher (27) 70. Stableford: Div 1: G Watt (10) 38. B Scott (17) 36.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: M Bastin 46. A Scr: O Gilson 38. B: P Daly 39. Women: J Blenkey 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: A: P Giles-Jones (5) 62 cb. A Scr: J Renshaw 63. B: M Fletcher (14) 63 cb. B Scr: J Lambert 74. C: A Wong (21) 65. C Scr: A Wong 86. Women: Stableford: L Mills (32) 36. Medley: Stableford Black: P Murphy (11) 41.

NOWRA: Medley: Stableford: N Brown (13) 38.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: J Mark (12) 39. B: D Ledwidge (18) 43. C: D Brimicombe (19) 34. A Scr: C Kim 35.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: I Sablatnig (18) S Sablatnig (11) 45. Women: Par: J Lester (31) 3 down.

PENRITH: Men: Stableford Split Six: White: J Kibourne (8) G Plevey (10) J D’ermilio (2) J D’ermilio (13) 84. Scr: J Scott D Cominas J Swift 66. Hcp: A: A Kavana (12) 37. B: P Turvey (18) 37. C: M Borg (23) 35.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: S Levett (11) J Muirhead (18) 76. A: S Taylor (5) 38. B: K Dellavedova (14) 42. C: W Chin (21) 39. Scr: C Mcmahon 31.

RICH RIVER: Women: Stroke: East: J Kirkman (16) 73 cb. Men: Stroke White: A: G O’ Sullivan (4) 71 cb. B: T Fusti (14) 68. C: M Lake (17) 68.

RICHMOND: Medley: Stableford: Irish Team: L O’Hare (12) M Kluska (9) D Austen (17) L Stockman-Collins (31) 97.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: M Cowley (18) 33. Women: Stableford: M Beard (45) 39. Men: Stableford White: A: M Soo Jang (7) 39. B: M Tafe (15) 38. C: T Evennett (27) 35. Scr: M Cheng (+1) 38. Medley: Stableford: 2B: B Zekulich (18) S Zekulich (24) 46.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: M Brown P Staines 73. Men: A: G Gocher (8) 37. B: E Daza (15) 40. C: M Brown (20) 40. Women: J Tarran (6) 36.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: L Hickey (5) 44. B: T Clayton (16) 40. C: T Norman (19) 39. Scr: E Bourke 35 cb. Gold: T Brandtman (20) 31. 2B: White: L Yong (19) B Yong (23) 49. 2B Scr: S Grant M Hammond 40.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: A: M Smith (7) 38. B: G Bernard (15) 40 cb. C: C Kroon (19) 39. Stableford: Split Six: Div 1: M Smith (7) M Horton (2) 68. Div 2: A Spicer (16) B Leafe (4) 66 cb. A Scr: C Baird M Merryfull 44 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: R Lucas (6) 39. B: V Kirkby (13) 43. C: G Crawford (22) 36. A Scr: D Gillard 34.

THE COAST: Women: Stableford: L Foley (27) 33 cb. Medley: A: M Sheedy (8) 42. B: A Hanbridge (15) 36. C: T Doyle (20) 39. A Scr: T Podvorec (3) 35.

THE LAKES: Stableford: Trophy: T Hindle (10) 41 cb. 4B: J Rayner (1) N Breakspere (11) 50. 9-hole: K Lasky (9) 20.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: K Newton (7) 42. B: S Ross (19 (Kareela GC)) 38 cb. C: G Karagiannis (26) 36. 2B: A Camilleri (16) M Hales (8) 47.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: M O’Brien (11) 38. Div 2: H Jankov (15) 38. Div 3: R Burns (22) 38. Women: Div 1: L Quick (19) 37. Div 2: S Desailly (25) 35. Mxd: Stableford Gold: M McLeay (24) 22.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: M Wahbe (27) D Tormay (22) S Black (19) M Lonergan (21) 82 cb. Men: A: D Shortland (12) 35 cb. B: L Pugh (17) 37. C: D Tormay (22) 35 cb. Women: K McKinnon (11) 19.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Gold Medal: Black: T Green (15) 75. Women: Green: J Lee (27) 71. Men: Medal Mar: Black: A: M DeVries (0) 67. A Scr: T Emtage 76. B: C Park (13) 70 cb. B Scr: D Chen 85. C: H McMillan (25) 68 cb. C Scr: D Williamson 91. Women: Green: J Lee (27) 71.

WALLACIA: Men: Stableford White: G Vigne (9) 37.

WARRINGAH: Men: Stableford: 2B: J Nieuwenhof (22) J Tutty (18) 24 cb. 9-hole: A: G McMullan (20) 21. B: A Azara (20) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: L Horgan (11) 33. M Ashford (21) 32 cb.

WYONG: Men: Stableford: A: P Owen (10) 37. B: J Cleary (15) 40. C: T Haynes (21) 38 cb. 2B: P Launt (20) T Haynes (21) 46.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: G DaCosta (14) 39. B: D Bishop (21) 43. Murray: A: J Stevenson (9) 41. B: P Latham (24) 41. Women: A: J McCarthy (26) 35 cb. B: J Luke (36) 38.