Daily Club Golf Results Saturday, 19 March 2022

NSW & ACT Club Results - Aerial view of Gungahlin Lakes Golf Club
Image Shows:  Gungahlin Lakes Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 19 March 2022.

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Hall (+3 the Australian) 31. Men: Stableford 2B Agg: White: A: A Rae (12) 38 cb. A Scr: J Richards (1) 35. B: K Smith (17) 35 cb. B Scr: G Neal (14) 21 cb. C: K Wilkins (20) 36. C Scr: J Kinnear (21) 17 cb. A Rae (12) T Slater (12) 75.

ASQUITH: Men: Stroke: A: C Kim (9) 69 cb. B: S White (18) 68. C: G Burt (25) 67. A Scr: I Malcolm (2) 73. B Scr: M Hewitt (15) 84. C Scr: P Morgan (20) 94.

BARHAM: Women: Stableford: J Goodwin (21) 38. Men: Stroke: A: A Goudie (8) 69. B: S McKenna (13) 71. C: B Boorer (18) 73.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: T Roach (13) 46. Men: A: S Spiteri (6) 38. B: A Smith (18) 38 cb. C: D Jarvis (23) 36 cb. 2B: C Mctaggart 48. M Wilson 48.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: A Nasko (9) 41. B: J Perry (16) 39 cb. C: S Danielson (22) 37. Scr: P Clarke 32 cb. Medley: 2B: J Paver (18) B Stobbs (13) 47.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 9-hole: S Gray (10) 21 cb.

BONNIE DOON: Stableford: A: S Macaulay (2) 41. B: B Locke (15) 38 cb. C: D Eskell (23) 39. A Scr: S Macaulay 39.

BOWRAL: Men: Stableford: P Chen (38) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: A: R Kim (11) 38.

CAMDEN: Women: Stableford: B Johnston (20) 33. Men: T Bryan (23) 40. Scr: M Fereirra 33. 2B: A Nokes (9) T Bryan (23) 45. 2B Scr: C Zanoni G Matheson 35.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: A Kable (7) 38. B: I Donaldson (18) 37. C: G Onham (23) 37 cb. 4B Agg: G Nichols (12) I Donaldson (18) 71 cb. 4B Scr: S Elder A Weekes 61.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Wolfe (18) L Chung (15) 47. Div 1: D Chun (5) 41. Div 2: J Lee (23) 37.

CASTLE HILL: Men: Stableford 2B: Black: B Jendren (18) S Hutton (19) 41. A: D Cantor (3) 38. B: B Jendren (18) 36. C: G Hanigan (22) 37.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: D Pearce (33) 72. Men: A: D Wilson (9) 73. B: J Wiseman (13) 70. C: D Gumbleton (17) 69. D: R Diramacca (23) 71 cb. Medal: D Gumbleton (17) 69.

COROWA: Women: Stableford: S Barkley (10) 38. Men: A: J Reid (10) 37. B: L Payne (11) 38 cb. C: B Considine (34) 37 cb.

CROMER: Medley: Stableford: A: B Robins (7) 40. B: J Hubbard (26) 39. A Scr: C Rae 40. 2B Multi: S Floyd (2) G Arcus (18) 80.

CRONULLA: Medley: Stableford: 9-hole: A: R Greentree (19) 20.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: E Marsden (21) 42.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: S Winstanley (12) 39. B: M Smith (16) 38. C: I Armstrong (23) 38. D: R Fordham (27) 39. 2B: L Bradstreet (5) M McQuade (36) 49.

GLENMORE: Medley: Par: Div 1: A Wright (Dunheved) (8) 3 up. Div 2: S Ellem (14) 3 up. Div 1 Scr: M Barton 1 down.

GOULBURN: Women: Stableford Green: M Callanan (18) 35.

HOWLONG: Women: Stableford 9-hole: Yellow: A: S Van De Ven (18) 19 cb. Men: White: A: B Kerr (22) 22. Women: Stroke Medal Mar: Yellow: A/Medal: G Reid (26) 71. Men: Black: A/Medal: T Grubisa (8) 66. B: B Watson (17) 68 cb. C: B Harvey (26) 73 cb. A Scr: K Tuckett (1) 70.

LEONAY: Mxd: Stroke: Medal: A Scr: P Kitley 73. A: P Kitley (7) 66. B Scr: G Shaylor 85. B: G Shaylor (16) 69. C Scr: C Haywood 84. C: C Haywppd (19) 65. D Scr: P Appleby 99. D: K Moffatt (30) 76.

LONG REEF: Men: Stroke Black: A Scr: L Edgell 71. A: W Edwards (13) 70. B: H Grant (16) 71. C: P Hooper (21) 72. Women: Stroke: E Thurlow (7) 76. Men: Stroke C’ship: Black: Div 1: L Edgell 288. Div 2: C Thorp 332. Div 3: R Watson 350. Div 4: J Crowley 371. Women: Stroke: J Bowen 338.

MONASH: Men: Stroke: A: D Maciver (6) 66. B: A Gatland (14) 70. C: B White (25) 73. Stableford: S Dyne (7) 36.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: J Thompson (9) 38. B: J Webb (17) 37. C: A Boys (28) 39. Women: A: M Kiley (16) 37.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: R Rocher (21) 34. J McClymont (22) 32. S Dunn (20) 30. Men: A: R Pearson (9) 36. R Johnson (15) 35. B: R McLean (17) 37. F Hill (17) 36. C: B Foley (29) 36. P Griffin (25) 35. A: W Cleaver (12) 41. G Luke (10) 41. B: R Connor (21) 41. R Carruthers (21) 37. C: C Dunn (28) 36. P Lakeman (28) 36.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: K Brewer (2) 40. A Scr: K Brewer 38. B: R Garland (15) 38. C: R Foggo (25) 44.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: T Wilson (5) 41. B: A Chew (18) 40. C: R Harmes (24) 38 cb. A Scr: T Wilson 36. Women: Green: H Harlow (20) 34. Medley: Stableford: 2B: S Guest (12) M Lorenceau (27) 46. 36-hole: A Chew (18) 76 cb.

NSW: Men: Stroke: P Lawrence (17) 66. Scr: J Ong 76. Stableford White: P Harris (23) 37. Women: Stableford: N Dress (17) 27.

PALM BEACH: Men: Stableford: C Mayson (21) 37 cb.

PYMBLE: Men: Hole in one: P Smith at 11th. Par: B Breytenbach (6) 4 up. 4B: R Warren (13) 9 up. R Kaan (13) 9 up.

RANDWICK: Men: Stableford: A: M Elliott (7) 39. B: R Williams (16) 37. C: J Mcmahon (19) 33. Scr: M Garvey 27.

RICH RIVER: Women: Stroke: West: V Shipp (29) 74 cb. Men: Stroke MM: Black: B/Medal: D Toll (14) 65. A: S Reid (10) 66. C: O Petrovic (22) 67. A Scr: K Ardley (1) 70. B Scr: K Richardson (12) 82. C Scr: B McGrath (18) 86.

ST MICHAELS: Men: Par White: A: S Aitken (9) 4 up. B: G Kuras (18) sq. C: M Cohen (25) 5 up. Scr: M Hammond 2 down. Gold: G Russel (24) 2 down. 2B: White: M Cohen (25) L Wainstein (17) 8 up. Par: 2B Scr: C Grant M Hammond 1 up.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Mar: A: S Tuckwell (10) 69. A Scr: K Webber 73. B: D Crofts (14) 69. B Scr: D McDougall 85. C: J Sharman (20) 71. C Scr: G McDougall 95 cb. Medley: Stableford: A: M Yang (8) 36. B: E Saab (22) 39.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: T McBride J Zirn 46. G Alexander K Eacot 43.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Trophy: C McAuliffe (6) 66. A: C McAuliffe (6) 66. B: B Brownjohn (19) 67. C: A Tilley (25) 71 cb. A Scr: J Todd 69.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: A Keniry (11) 39. B: N Leon (14) 41. C: L Mason (24) 38. 9-hole: P Luxford (11) 19.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: B Molnar (0) 42. Div 2: G Stewart (15) 38. Div 3: H Garlick (23) 37. Women: Div 1: S Pappas (15) 35. Div 2: L Forsyth (28) 34.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: E Whitmore (14) P Robertson (5) 74 cb. A: G Higgin (8) 39 cb. B: E Whitmore (14) 41. C: W Beverley (21) 42. Women: R Muller (15) 31.

WALLACIA: Men: Stableford White: D Duguid (1) 37.

WARRINGAH: Men: Stableford: 9-hole: N Knox (16) 21 cb. 2B: P Harvey (30) G Hyslop (22) 24.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: M Halse (15) 33. J Hardaker (32) 32. 2B Multi: J Hardaker (18) 52 cb. G Cassells (18) 52.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: Div 1: W Hennessy (15) 38. Div 2: L Kellock (45) 44. Men: Lake: A: M McInerney (9) 40. B: R Kennett (29) 42 cb. Murray: A: B Mahlstedt (13) 42. B: L Walsh (22) 41.

Our Partners