October 8, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 26 February 2022
Aerial view of Coolangatta Tweed Heads Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 26 February 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: D Chambers (18) 35.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: M Reynolds (15) 36. B: B Hargreaves (21) 36. C: G Cummins (22) 30.

BONVILLE: Medley: Stableford: G Bowles (9) 39. T Smith (0) 36 cb. S Jennings (25) 36. J Hagarty (5) 35 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: N Giles (5) 69. B: R Jappe (14) 64. C: T Nolan (16) 67. D: J Holt (32) 72 cb. Medal Feb: R Jappe (14) 64. Women: A: J Daniel (13) 73. B: R Messner (27) 72.

COROWA: Men: Stableford: A: P Glidden (+1) 40. B: B Taylor (15) 37 cb. C: K Allsopp (30) 39. Women: J Widdop (36) 45.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: N Stemi (17) 42.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: L Barbara (8) 38 cb. B: P Wilkinson (13) 40. C: B Moran (23) 40. 2B Agg: R Mole (11) B Moran (13) 78.

FINLEY: Medley: Stableford: Team: T Jackson H McRae S McRae B Murphy 106 cb. Women: H McRae (37) 39. Men: Stableford White: T McCaw (7) 37.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: P Godber (4.88) J Mills D Kinsella S Kinsella 58.12.

GOULBURN: Women: Stableford: C Nolan (34) 41. Men: Par: S Wilson (16) 6 up. A Swanson (7) 4 up. J Reardon (17) 2 up cb. G Nesbitt (9) 2 up. G Croker (11) 1 up cb.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: K Griffiths (24) 39. B: P Wicks (38) 37. Men: B: L CAMPTON (26) 37. A: M KERR 41 cb.

HOWLONG: Men: Stableford: A: J Mason (13) 41. A Krause (7) 41. N Quinlivan (7) 38. D Stevens (13) 38. B: J Fairweather (20) 40. S Milton (17) 40. D Johnson (18) 39. D Eastick (15) 38. C: L Garth (22) 37. G Ganning (22) 36. T Whelan (24) 36. G Hellman (25) 35. Women: A: F Barnes (14) 38. H Sarau (12) 37. B: B Pilfoot (24) 36. M Stevens (26) 34.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: G Henry (14) 35.

MASSEY PARK: Men: Stableford: Div 1: D Bowyer (15) 37.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: J Tucker (23) 38. Men: A: S McKenzie (5) 39. B: A Beacham (12) 39. C: W Gurnett (33) 43.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: S Conrades (15) 41. Z Semmens (13) 40. B: D Hancock (16) 42. D Stocks (20) 40. C: L Williams (29) 39. G Flux (25) 35. A: P Beatty (15) 43. K Oberman (14) 40. B: D Rann (16) 41. S Rigby (17) 38. C: M Fisher (30) 42. D Hurley (29) 36. Women: Div 1: J McClymont (23) 34. B Frost (19) 32.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: T Duck (10) 65. A Scr: O Gilson 72. B: D Mehan (18) 70 cb. C: J Ticehurst (31) 69 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: J Bond (20) 40.

NSW: Men: Stableford: B Cutler (6) 37. Cup: K Lamb (17) 33.

RANDWICK: Men: Stableford: K Della vedova (14) 34.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: S Presser (7) 37 cb. B: J O’Callaghan (12) 43. C: K Dullard (21) 41. Women: Stableford: A: K Fitsgerald (11) 37.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: A: E Casagrande (RCGC 12) 39.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: N Hall (5) 42. B: P Feest (16) 41. C: I Kerr (28) 42. A Scr: S Cascio (2) 34.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: F Boskovic (11) 37. P Wright (15) 36. B: J Sands (22) 37. M Gaffey (28) 34. Women: D New (23) 29. M Byrnes (25) 26 cb.

THE COAST: Medley: Stableford President’s Trophy: White: K Isch (6) 39. Cup: S Henriques (11) 33. Medley: Stableford: S Ross (23) 32.

THE RIDGE: Medley: Stableford: L McCauley (9) 41.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: B Walters (9) B Volkiene (29) G Volkiene (23) M Rootes (26) 87. Men: Div 1: S Brooks (11) 39. Div 2: B Volkiene (29) 42. Women: K McKinnon (10) 29.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal: S Djura (6) 68. Medal: M Ashford (20) 77.

WYONG: Men: Stableford: A: B Ward (4) 42. B: M Kenny (18) 34. C: B Lemmon (33) 36. 2B Agg: M Williams (21) B Ward (4) 77.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: T Williams (9) 43. B: I Hancock (15) 41 cb. Murray: A: P Orr (10) 38 cb. B: J Fountain (22) 44. Women: A: J Milner (25) 37. B: J McCarthy (27) 36 cb.