September 25, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 2 February 2022
Teven Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 2 February 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: A Todd E Jurd 46. 2B Scr: L Malcolm (0) Q Price (7) 41. 4B Agg: Q Price (7) G Bower (14) L Malcolm (0) D Keith (2) 133. A: Q Price (7) 38. B: L Wong (18) 35 cb. C: C Benjamin (20) 36. D: G Shortis (32) 34.

BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Feb: C Rudneski (23) 70. Div 1: F Vercoe (23) 75. L Ponsford (18) 75. Div 2: C Skidmore (35) 79. E Cripps (36) 79.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: D Blackwell (16) T Hyde (8) 45. A: T Hyde (8) 37 cb. B: K Blake (14) 39. C: C Sawtell (23) 27 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: K Williams (28) R Humphreys (9) 45. 2B Scr: M Henley B Russell 39 cb. A: P Keogh (7) 38. B: M Symes (13) 36 cb. C: P Petrovski (28) 34.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: W Parker (15) P Mack (25) 53. B Bienefelt (19) 38.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B Agg: K Risk (4) G Dalzell (6) 80. 4B Scr: A Weekes G Cruickshank 69. A: G Dalzell (6) 40 cb. B: R Hawes (17) 41. C: J Marlowe (24) 40.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: Y Lee (30) R Forrester (21) 45 cb. S Ryu (30) 37.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: C Nicholson (11) D Brown (23) 44 cb. A: C Nicholson (11) 38. B: R Kim (15) 40. C: P Barden (22) 33. PM 2B: B Jendren (16) T Amery (8) 45. PM: A: T Amery (8) 39. B: G Cooper (14) 39. C: R Patten (26) 37. 2B Scr: K Dignam B Lambert 38.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: T Mentha (18) 1 down cb. B: V Irving (39) 2 up.

CONCORD: Men: Stableford: 2B Agg: A Hyland (12) D Salter (14) 73. A: A Hyland (12) 42. B: D Jarosch (18) 40. C: M Lloyd (27) 40.

CRONULLA: Women: Stableford Team Multi: Green: C Axford (22) S Wiggins (3) J Brownson (23) K Battye (22) 101.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Mcdonald (17) G Kershaw (29) 48. J Mcdonald (17) 42.

EASTLAKE: Men: Stableford: B Carey (10) 45.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: M Anthony (10) J Bowron (5) 46. A: M Anthony (10) 37 cb. B: P Haworth (16) 37. C: D Cunningham (19) 36. D: I Lindsay (34) 35.

GOSFORD: Men: Par White: A: P Beavan (11) 4 up. B: A Knight (27) 3 up cb. Scr: Z Duffy (-1) sq.

GOULBURN: Women: Stroke: G Moroney (17) 73. A: H Peterson (21) 74. B: G Prigg (34) 74. Scr: A Ridley (8) 85. Gold: H Bayliss (17) 77.

HORIZONS: Men: Stableford: S Andrews (9) 40. Women: C Ramsey (16) 38.

HOWLONG: Women: Stroke: A: F Anderson 72. B: K Maloney 76. Stableford: 9-hole: A: F Young 17.

JAMBEROO: Men: Stableford White: H Osman (20) 40.

KAREELA: Men: Stableford: A: A Momsen (10) 38 cb. A Scr: T Mayne (6) 31. B: P Beardsley (16) 38. B Scr: P Cook (16) 21. C: E Mednis (33) 35. C Scr: S Ross (23) 13. Women: Salver: Div 1: D Stewart 108. Div 2: I Culbert 107. 9-hole: A: F A Smith (22) 18 cb. B: F C Murphy (26) 21. C: F M Shanahan (37) 16 cb. B R Candy (22) 22. B D Curran (29) 19. C: B W Richmond (43) 19.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: P Goode (21) M Mirabitur (15) 47 cb. 2B Scr: R Gordon I Norton 39 cb. A: T McKay (10) 40 cb. B: B Dodds (14) 38. C: D Brand (18) 37.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Borg (12) D Gallagher (0) 45. Hcp: T Meszaros (16) 41. Scr: B Nagi 36. Veteran: G Millar (8) 38.

LANE COVE: Men: Par: 2B: G Webster (25) D Cameron (27) 7 up. G Webster (25) 3 up.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: M Dennis R Smith 43. A: M Dennis (9) 25. B: S Rorke (16) 36. C: R Larkins (25) 28. Scr: J Knox 34. Stroke Gold: Aust Hickory Shaft C’ship: T Sayers 72. D Saunders 74. Hcp: D Watt (2) 73. Women: C’ship: Yellow: I Mansfield 94.

LYNWOOD: Stableford: 2B Agg: S Wilson W Myles 72. Scr: J McPhillips S Nelson 40. Div 1: T Ogden (1) 37. Div 2: J Edwards (25) 40. Div 1 Scr: M Fin 34. Div 2 Scr: L Codd 24.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: K King (17) 37.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: N Taplin (8) M Foran (16) 46. 2B Scr: H Woolford S Cameron 38. A Heinrichs (11) 39.

MONASH: Men: Stableford: Team: G Hendy (14) J Anstee (18) M Clayton (4) P Hickman (8) 49. 2B Scr: M Leitch D Cullam 36 cb. A: C Abbott (5) 38 cb. B: A Dinte (18) 40. C: A Ginns (21) 44.

MOORE PARK: Men: Stableford White: C Smedley (7) 33. Veteran: K Vaughan (21) 30.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: H Hedley (12) 40. B: G Morris (14) 38. C: G Heading (22) 38. D: J Dowling (33) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: W Bridgwood (22) D Grattan (22) 47 cb. Medal Feb: A: A Bratz (6) 39. B: A McPherson (16) 40. C: D Grattan (22) 38. Scr: A Bratz 33.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Hughes (19) S Skala (15) 46. A: B Cummerford (6) 37. B: R Ryan (15) 36. C: N Douglas (23) 35.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: N Stack (25) W Hatfield (16) 45 cb. S Bartholomew (22) 41.

NOWRA: Men: Stableford: T Hosler (10) 39.

NSW: Medley: Stableford: 2B: Z Mullins (-2) T Whiteley (7) 44. Men: D Lenagan (10) 37. Scr: Z Mullins 32. White: G Phillips (26) 27. Women: L Buckley (15) 35.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: M Stone (6) J Sharpe (31) 48. A: M Stone (6) 42. B: M Clout (15) 41. C: J Sharpe (31) 36. Scr: R Nakaad 40.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: N Windsor (8) 68 cb. Scr: J Skuodas 72. B: C Phillips (14) 72. C: S Grigson (23) 70. Stableford: R Meek (17) 35.

PENRITH: Medley: Stableford White: G Matthews (19) 36 cb.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: J Cowan (9) T Sheehan (23) 47 cb. P Rubenach (11) 40 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: G Elder (37) M McNamara (14) 49. M McNamara (14) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: F Coulson (16) B Wheelhouse (15) 44. Div 2: R Hale (19) B Trent (18) 48. A: J Mcraith (5) 40. B: B Maike (18) 37. C: R Hale (19) 38. D: J Glasson (36) 33. Scr: S Park 36.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: G Barnsley (15) C Fallon (35) 45. 2B Scr: M Reeve (-3) S Maiolo (3) 38. A: A Kim (12) 37. B: G Barnsley (15) 38. C: J Leehy (24) 35.

TALLWOODS: Men: Stableford: P Quinlivan (29) 41. T Bodycote (18) 37.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: G Giga (10) 38 cb. B: J Simpson (14) 36. C: M Church (21) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: P Wood (12) R Trotter (7) 48. Scr: P Wood R Trotter 40.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: R Birrell (11) S Jordan (33) 41. Scr: J Dalley J Cummings 31. J Dalley (6) 32. 4B: B Nair (14) P Jumikis (22) 44. Scr: T Sidley J Rubenstein 35. A Lugtenburg (18) 37. 9-hole: J Kalaf (15) 19.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: L Potts (19) W Hutchinson (25) 46. A: G Royal (12) 36 cb. B: P Shields (18) 38. C: L Buxton (19) 42. D: S Connelly (28) 40.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: Split Six: D Chen (12) R Gu (16) 70. Scr: M Pearce W Vassallo 39. A: E Eou (9) 37 cb. B: R Gu (16) 39. C: R Glascott (21) 39.

WAKEHURST: Men: Stableford White: A: L Naude (7) 37. A Scr: L Naude 30. B: A Liao (16) 38. B Scr: A Liao 22. C: P Morris (20) 38. C Scr: P Morris 18.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: R Worner (20) J Duthie (28) 72. A: N Hobbs (4) 40. B: R Worner (20) 37. C: B Porter (22) 40. Trophy: B Porter (22) 40 cb. 9-hole: R Woods (20) 17.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: M Hurly (5) D Strong (3) 75. R Anderson (18) 40. Scr: J Comerford 37.

WYONG: Men: Stableford: 2B: S Grey (20) B Henry (12) 47. Div 1: D Connolly-Jackson (7) 40 cb. Div 2: M Fry (21) 40. Div 3: M Hobson (26) 38.