October 7, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 2 January 2022
Aberdeen Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 2 January 2022.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: B Wu S Mcgrath 48. Mxd: K Lee A Lee 47. Men: A: R Fonti (11) 41. C: B Wu (24) 39. B: K Lee (14) 39. Women: J Kim (18) 37.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: P Dickson (23) 41. W Donelan (22) 36. Scr: B Carr 35. Div 2: K Johnson (8) 38.

BARHAM: Medley: Stableford: G Thorne (5) 40. O Rossi-Mel (22) 42.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: J Barnett (20) 39. Women: A Banks (28) 42. Medley: A: F Antonelli (13) 38 cb. B: T Butler (17) 37 cb. C: G Ward (23) 38. Scr: M Brown (2) 33.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Kyriazopoulos (26) M Koutouridis (36) 48. A: M Giannaros (Beverley Park) (4) 38. B: E Lobo (15) 35. C: T Diterlizzi (17) 40 cb. Scr: W Matthews 35.

BONDI: Men: Stableford: 2B: C Hurell (17) C Hurrell (8) 51. B Duffy (17) 41.

BONVILLE: Medley 2BBB 2BBB: S Lawrence & G Lawrence (45). 2BBB R/Up: M Sullivan & G Sullivan (44). IND: B Boucoiran (38). NTP 17th: D Kennedy Ball Rundown to 34.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: J Yi (11) 37. B: S Ares (17) 42. C: J Thompson (20) 41.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: S Woodley (13) C Andrews (8) 79. Div 2: S Lee (19) B Kwoun (22) 78. 2B Scr: N Kitchen (5) W Park (3) 59. A: S Nouanlasy (9) 36. B: S Woodley (13) 46. C: S Lee (19) 44. D Hoang (13) 37.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: R Matthew (26) 39.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Choi (6) J Han (12) 49 cb. 2B Scr: J Lind G Loughnan 42. A: J Han (12) 43. B: A Pappas (19) 42. C: J North (24) 40. Mxd: 2B: J Honeybrook (12) J Cramer (18) 47. Women: 2B: V Park (21) S Lee (12) 47. Div 1: H Lee (16) 39. Div 2: V Park (21) 38. Div 3: L Zhang (30) 38.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: N Heanes (5) D Beggs (17) 51. Men: A: M Williams (6) 40 cb. B: J Johansen (15) 41. C: T Kim (27) 39. Women: N Tsurumi (41) 38. Medley: PM 2B: J Cannon (15) L Papandrea (19) 48. Men: A: M Scuglia (1) 39. B: P Kearney (15) 38. C: P Hill (32) 39. Women: J Cannon (15) 37. Medley: 2B Scr: M Scuglia (1) P Scuglia (7) 42.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A Ellero (21) 36.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: K Haddrell (26) 42.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: T Palmer (15) H Capra (12) 47 cb. 2B Scr: C Roach (8) B Phillips (-2) 38. A: L Lazar (10) 39. B: M Zhang (14) 41. C: R Xu (21) 40.

CROMER: Medley: Stableford: 9-hole: A: B Edwards (8) 23. B: S Johnston (22) 23 cb.

CRONULLA: Women: Stableford Green: J Seeho (43) 46. Scr: N Haines 23. Men: G Haslem (16) 45. Scr: C Tennant 34.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: K Chung (15) A Kim (45) 52. 2B Scr: A West (6) J Russo (+2) 40. Div 1: A Park (10) 42. Div 2: K Chung (15) 42. Div 3: J Ti (31) 41. Scr: J Russo (+2) 36. Women: R Hannaford (26) 39.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: M Yang (18) J Jeong (25) 79. S Morgan (10) 45. Scr: C Fitzsimmons 35. Women: T Jones (25) 35.

EASTLAKE: Stableford: A: S Wong (6) 39 cb. Scr: C Hicks (0) 39. B: J Critchley (15) 40 cb. C: M Gough (33) 41.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Wachowicz (9) 38 cb. B: P Green (14) 39. C: J McChlery (32) 42. Women: A Lee (37) 36 cb.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: S Whipp (14) S Sheehan (27) 48. S Olver (16) 41. Women: S Sheehan (27) 38.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: S Horgan (12) 40. Women: Stableford: C Buttsworth (20) 38.

HOWLONG: Men: Stableford: A: R Feltrin (14) 40 cb. B: C Wood (25) 46. Hole in one: P Donovan Medley: Stableford: A: D Star (14) 44. B: T Pargeter (16) 37 cb. C: M Janz (24) 37 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: K Walton (40) 39.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: E Mednis G Thomas 47. Mxd: 2B: C Millington S Millington 46. Men: Div 1: C Ow (12) 41. Div 2: D Robertson (29) 38 cb. Women: L Osborne (35) 35 cb.

KILLARA: Mxd: @b: White: J Gallichan (12) J Ee (27) 49. Medley: 2B: M Fleming (20) F Maclenan-Pike (4) 49. Men: White: M Fleming (20) 45. Women: Green: K Mesrop (28) 43.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: H Woudsma (9) S Hann (20) 46. Men: H Woudsma (9) 40 cb. Scr: R Davis 37 cb. Women: Stableford: A Donaghey (25) 36.

LIVERPOOL: Stableford: 2B: A McGrath (25) T Hagan (10) 53. Medley: 2B Scr: J Perkin (-2) M Hoppitt (9) 42. A: A Murgatroyd (6) 39. B: O Bou (14) 44. C: C Yong Jung (27) 43.

LONG REEF: Men: Par: T Millard (19) 6 up. Women: K Sloane (14) 1 up.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Scuglia (-2) H Mercer (15) 74. Div 1 Scr: M Norbis (-6) 44. Div 1: P Knipler (3) 41. Div 2 Scr: G Kemp (14) 24. Div 2: J Workman (22) 38.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Yellow: P Cavanough (18) 39 cb.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: B Howard (29) 44. 2B: F Tzavellas (18) M Tzavellas (23) 56.

MANLY: Men: Stableford White: A: P Wilsdon (9) 39. B: R Bradgate (14) 43. C: J Cambridge (23) 39.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: G Varcoe (15) 39. Scr: A Payne (5) 33.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: T Stott (7) F Keh (28) 46. Div 1: P Robinson (10) 40. Div 2: S Alp (18) 38.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: H Tran (12) B Tran (18) 48.

MONASH: Men: Stableford: 2B: H Savitz (30) S Schneider (17) 49. J Dawber (6) 41. Mxd: 2B: G Gordon (26) T Kalmin (15) 47. 2B Scr: J Dawber (6) J Dawber (13) 40. Women: G Gordon (26) 45.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: P Ratanakasikorn (16) K Day (31) 47 cb. Men: A Clifford (18) 41. Women: K Day (31) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: M Lenart (21) F Fitzgerald (31) 50. Men: P Suo (20) 42. Women: F Fitzgerald (31) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: S Conrades (15) 36. B Matwijow (8) 35. B: R Conner (23) 39. D Stocks (20) 35. C: B Elloitt (25) 32. T Hall (26) 31. Women: A: F Giudes (16) 31 cb. K Heggie (18) 31. B: I Collins (41) 35. J Punshon (26) 30.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Fallon (12) D Seo (17) 47. A: R Cincotta (13) 39. B: T McCauley (15) 39. C: M Lee (21) 40. Mxd: 2B: A Lee (21) M Lee (14) 48. Women: S Mezger (25) K Psaltis (21) 44. Div 1: F Montgomery (12) 36. Div 2: P Phillips (31) 39. Jnr: Y Wang (16) 39.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: C O’Rorke (7) 39.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Jones (20) R Pirrello (12) 49 cb. Men: A: S Chan (6) 39. B: R Pickering (38) 19. C: D Deng (40) 26. Scr: S Chan (6) 33. Women: B Lewis (16) 40.

NSW: Medley: Stableford: 2B: C Devrye (32) S McAlister (23) 45. C Goldschmidt (12) 38. Women: C Bloch (33) 38. Medley: Scr: J Trinder 33.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: M Taylor (16) P Henson (26) 47. Mxd: R Arnold (28) R Arnold (54) 48. Men: White: L Pigram (12) 42. Women: Yellow: J Wong (20) 40.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: F Mills (27) M Mills (13) 72. Men: F Mills (27) 39. Women: C Jones (19) 38.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: S Austin (27) B Gold (4) 45. B Miller (5) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: G Windel (26) M Atkins (17) 52. G Windel (26) 45 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: S Boyd (13) 42. Div 2: J Aropio (21) 41. Scr: S Todd 35.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: B Faint L Virzi 53. A: S Errey (4) 40 cb. B: M Ashton (19) 40. C: B Faint (24) 44.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B: M Antico (17) K Johnson (12) 50. Men: A: K Faulkner (5) 41. B: M Zekulich (19) 43. C: J Twomey (23) 38. Women: H Davis (29) 43. Veteran: Green: L Pincott (23) 39.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: B Pelly (26) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: J Pearce (17) V Princi (17) 46. Mxd: S Yang (32) M Yang (19) 45. Men: A: D Naylor (11) 39. Scr: J Kim (0) 39. B: J Pearce (17) 42. C: M Yang (19) 40. D: K Wen (33) 37. Women: S Oh (34) 41.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: L Yoon (19) H Williamson (25) 49. Div 2: M Wong (6) G Titmuss (9) 47. 2B Scr: R Hall T Osteler 41. A: G Titmuss (9) 41. B: P Jeffrey (13) 40. C: H Williamson (25) 41. Women: L Yoon (19) 37 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: B Kho (7) 40. B: C Weber (19) 38. C: H Bong (21) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: K Osgood (23) 32.

THE COAST: Medley: Stableford White: G Movick (18) 41 cb. Scr: C Weber 35.

THE LAKES: Medley: Stableford: S Ryba (31) N Breakspere (10) 44. D Mahony (20) 44. J Davis (24) 40.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: J Araullo (11) 44. B: G Sclavos (Bankstown 27) 40. 9-hole: A: M Smith (11) 16. B: G Solomon (15) 21. C: D Neill (23) 19.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: P Olsen (8) 39. B: P Davies (16) 38. C: L McDonald (25) 36. Women: M Babic (45) 37. Medley: Gold: R Eaton (29) 31.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: N Beukers (14) M Hall (8) 47. Medley: 2B: C Walters (22) A Prince (17) 51. Men: Div 1: B McCann (16) 43. Div 2: K O’Malley (37) 39. Women: R Muller (18) 40.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: R Kim (8) 39 cb. A Scr: L Arthur (-3) 35. B: P Ryan (15) 43 cb. B Scr: D Chen (14) 28 cb. C: S Choe (28) 43. C Scr: P Anderson (21) 20. Women: Green: K Kim (26) 39 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: Y Kim (46) M Chau (23) 46. Men: A: M Zimmerman (11) 38. B: Y Kim (16) 37. C: B Lynar (29) 35. Women: A: H Garvey (15) 38. B: J Jackson (32) 36.

WALLACIA: Men: Stableford White: W Manser (9) 42.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: T Chesters (8) 40. 9-hole: G Gillies (29) 20.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A Mavin C Bessant 47. A: L Estacio (18) 38. B: S Bagwe (25) 41.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: S Penman (14) P Sulman (16) 47. Div 1: S Penman (14) 42. Div 2: P Galea (19) 36. Div 3: I Mackinlay (20) 36. Women: C Thompson (30) 35. Medley: 9-hole: Women: S Denenberg (35) 16. Men: I Feder (31) 20.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: C Sawdy (13) S Symeou (11) 46. Men: G Jarman (31) 38 cb. Scr: J Brown 32. Women: K Branch (24) 40.

WYONG: Men: Stableford: 2B: C Allday (31) S Michael (37) 50. Mxd: G Richardson (23) S Richardson (35) 45. Men: Div 1: T Mellon (11) 43. Div 2: S Michael (37) 43. Women: S Richardson (35) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Mxd: Stableford: 4B: Lake: J Old (24) M Old (22) 46.