October 8, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 30 December 2021
A view of Branxton Golf Course

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Daily Club Golf Results Thursday, 30 December 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: G Bale (Camden Valley 25) L Foley (20) 47 cb. A: G Langston (7) 36 cb. B: T Davies (17) 39 cb. C: L Foley (20) 40. Hole in one: W Bergmann at 5th.

ASQUITH: Women: Stableford: G Harrison (30) 36.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: S Law (37) K Coldrey (13) 47. G Doyle (13) H Matar (3) 46. B Hurson (22) 42. S Mcgann (35) 36. Scr: L Sanchez 36.

BERMAGUI: Men: Par White: A: M Carr (10) 2 up. B: R Briggs (19) 6 up. C: M Smith (27) 2 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: L Gozzo (28) D Gozzo (32) 49. A: G De Jongh (6) 41. B: G Harris (20) 39. C: D Galante (32) 41. Men: L Gozzo (28) 46. Women: M Smith (25) 41 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: N Lavers (27) 34.

BONVILLE: Medley Stableford: D Laus (Bankstown) (43) c/b. R/Up: C Kemp (43). 3rd: H Winchester (39) c/b. 4th: C Lang (39). 5th: P Cottee (38) NTP 17th M Williams Ball Rundown to 34.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B: White: M Horder (19) P Holland (23) 54. A: D Sattout (10) 40. A Scr: I Elliot 36. B: R Manea (17) 43. B Scr: M Horder 23. C: E Park (24) 44. C Scr: D Jia 21.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: Z Marsh (9) 41. B: F Rodriguez (26) 39. Women: I Kelson (22) 34. Medley: Holes in one: White: G Spies at 12th, L Samuels at 14th.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: M Langfield (Lakeside 35) D Hoare (5) 51. 2B Scr: D Meldrum W Healey 42. A: C Zanoni (4) 43. B: P Napper (18) 39 cb. C: A Saville (21) 40. Scr: A Scr: D Meldrum 39. B Scr: B Bailey 24. C Scr: D Kable 19.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: P Dennis (Lane Cove 28) C Avis (Barnwell Park 22) 48. Men: Div 1: P Park (11) 40. Div 2: L Maggs (24) 41. Women: S Kim (13) 36.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: L O’brien (21) 38 cb. Div 2: J Kahler (28) 39. Div 3: S Follington (39) 33.

CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: A Orrell (34) 18.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: M Smith (25) 34.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: A Kennedy (9) 37. B: D Thomas (14) 43. C: S Deller (17) 41. D: K Hindson (23) 42. Women: B Bull (33) 38.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: S Smith (9) J Moroney (11) 46 cb. 2B Scr: M Alison (1) A Wilson (10) 38 cb. J Clay (24) 43.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: H Kim J Min 48 cb. Men: D: J Min (27) 46. Women: E Farrar (35) 42.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: V Hutton (14) 39.

EASTLAKE: Women: Stableford White: T Gough (19) 38. Men: A: R Willis (9) 40. B: J Reddy (16) 41. C: T Kouts (22) 42. Scr: H Holohan (3) 36.

ELANORA: Men: Stableford Hcp: White: R Debenham (18) 41 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: Team: V Sikwila (13) L Muscat (21) M Tolhurst (8) S Yoo (31) 98. Team Scr: D Pellegrin M Harry G Maguire K Ackroyd 69. Men: A: P Kent (12) 40. B: A Nunan (15) 38. C: S Yoo (31) 43. Women: K White (43) 31.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: R Laskazeski (13) 39. Div 2: T Ardouin (21) 38 cb. Scr: M Barton 36.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: K Broadhead (28) A Broadhead (33) 48. Men: A: S Basford (8) 39. B: M Torning (14) 41. C: E Andrew (21) 43. Women: K Eberbach (33) 37.

GOSFORD: Medley: Stableford Trophy: White: D Kidd (13) 40. Women: Stableford: K Chung (14) 35.

HOWLONG: Medley: Stableford White: A: N Chapman (15) 43. B: I Rough (26) 41. Veteran: A: W Delany (13) 36 cb. B: J Blunsden (21) 39. C: R Duursma (28) 37.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: T Abel (10) 39. Div 2: S Abel (21) 37 cb.

KOGARAH: Women: Stableford: C Patman (20) 40.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: S Malesevic (13) P Kitley (7) 47. 2B Scr: B Tormay A Brennan 36. A: P Mcfarlane (11) 43. B: S Malesevic (13) 41. C: P Tucker (20) 38.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: M Sheehan (23) M Cox (2) 49. 2B Scr: B Davies R Bruker 44. A: B Davies (+1) 42. B: S Bounds (14) 41. C: M Thomaidis (21) 43.

LONG REEF: Women: Stableford: A: J Brown (13) 36. B: A Bowen (27) 43. C: C Hickman (36) 34. Scr: P Bird 25.

MASSEY PARK: Stableford: 2B: P Canty (14) P Gore (16) 50. A: W Ellis (11) 42. B: P Canty (14) 40 cb. C: G Waide (22) 37 cb. Scr: S Fitzpatrick (+1) 41.

MONA VALE: Women: Stableford: M Stack (33) 39.

MONASH: Medley: Stableford: White: M Tate (22) 44.

MOORE PARK: Men: Stableford White: B Engel (17) 39. Women: J Clarke (26) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: A Suttie (15) S Beed (18) 51. Men: S Beed (18) 42. Women: C Chang (30) 39.

MURRAY DOWNS: Mxd: Stableford: A: A Spitty (0) 42. B: A Bethune (19) 48. C: B Caccianiga (35) 41.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: M Reimer (31) 33 cb. B: D Buckley (39) 33 cb. Men: R Pearson (10) 39. P Campbell (17) 36. Div 1: B Kalousek 22. S Manley 21.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: S Jedlin (18) 39. Div 2: K Burrows (33) 39.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: C Ward (14) 40. B: K Cunningham (44) 38.

NSW: Medley: Stableford: D Lucas (Terrey Hills 12) 39. Women: J Driscoll (1) 42.

OATLANDS: Men: Stableford White: A: B Doherty (+4) 41. B: J Kang (15) 39. C: P Lu (22) 37. Women: Yellow: A: D Jepson (7) 44. B: K Butler (34) 39. C: K Chee Wong (35) 39.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: P Bourne (17) B Bourne (-5) 47 cb. J Essenstam (10) 42.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: A Stannard (2) 41. B Jones (19) 40.

RANDWICK: Veteran: Stableford: M Kandara (10) 39.

RICH RIVER: Men: Stroke East: White: A: J Ridge (10) 65. B: V Pavone (11) 67 cb. C: P Lyon (22) 63.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: N Kenny (28) M Kenny (8) 49. N Kenny (28) 41. Scr: J Kim 36.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: C Jackson (10) C Jackson (14) 76. 2B Scr: G Shneier D Shneier 65. A: B Harding (5) 42. B: C Jackson (14) 38 cb. C: I Timewell (22) 40. Scr: C Baso 35. Visitor: B O’Sullivan (Honiara GC 13) 39. Women: Stableford: M Heller (22) 39. Men: Stableford 2B: Gold: J Allen (18) C Williams (18) 72. W McDonald (23) 37.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: A Brown (35) J Brown (11) 49. Div 2: R Clapham (19) G Dannoun (24) 47. 2B Scr: M Horton H Wilde 43. A: J Brown (11) 39. B: D Mead (15) 39. C: M Connelly (31) 44.

TALLWOODS: Women: Stableford: K Aldham (27) 29. J Bodycote (38) 28.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: A Jodrell (6) 40. B: E Lee (14) 36. C: H Baek (44) 40.

THE COAST: Women: Stableford: D McDermott (26) 41.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: P Brown (14) S Schulz (3) 87. A: R Wilder (12) 41. B: K Power (20) 42 cb. C: J Dib (Massey Park 26) 49. Women: A Pinn (19) 42. Men: R Willis (-3) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: K Walker (7) D King (16) 47. 2B Scr: N Reitsma J Jamieson 40. A: G Blair (6) 40. B: S Duchnicz (13) 40. C: B Treak (20) 38. Veteran: K Walker (7) 45. Super Veteran: C Goff (29) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: T Herring (13) 43. 9-hole: S Grant (19) 21 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford 2B: White: G Chappman J Pamanter 44 cb. A: M Kluska (10) 39. B: N Eddie (24) 34 cb. A: J Young (14) 32. B: G Gambler (40) 28.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: C Thompson (30) 35.

WORRIGEE VETERANS: Stableford: Div 1: S Cornford (15) 42. K Stevenson (11) 39. C Pender (11) 37 cb. Div 2: G Ganderton (18) 39. R Cannon (17) 37. S Timbery (16) 34. Div 3: W Magill (26) 32 cb. D Forster (21) 32. M Gall (23) 30 cb.

WYONG: Men: Stableford: A Hooke (11) 41. Women: N Sharpe (23) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: A: C Rowlands (7) 41. B: R Stevens (15) 42 cb. C: S Crouch (20) 45. D: W Turnell (27) 40 cb. Murray: A: T Newman (9) 41. B: D Giangualano (17) 43. C: R Jack (34) 39.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: A: N Loveridge (12) 23. B: B Gorman (13) 21.