October 7, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 22 December 2021
Glen Innes Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Daily Club Golf Results Wednesday, 22 December 2021 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: M Daniels (7) M Black (3) 49. Team: L Fogden (35) D Turner (21) G Gierek (31) R Schreiber (12) 147. A: M Black (3) 42. B: W Wright (14) 39 cb. C: B Geary (22) 38. D: J Wilson (28) 39 cb.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: G Hobson (11) 41. B: C Dennis (20) 41. C: G Young (26) 40.

BARHAM: Women: Stableford: D Walker (37) 41.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: J Tan K McFarlane N Armstrong 58.167.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: P Blenkhorn P Whipp 86. A: G Hartshorne (5) 42. B: B Stobbs (17) 39. C: D Davison (29) 43.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: P Jones (21) 37. K Collingham (27) 36. Div 2: B Stolk (33) 35. L Ashton (29) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A Payne (14) 42 cb. A: S Stakos (9) 41. B: G Smith (18) 42. C: T Simpson (21) 41. Scr: J Georgiou (2) 34 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: L Liang (5) M Papadopoulos (13) 78. 2B Agg Scr: J Nikifordis J Colligan (Kogarah) 64. A: S Loreggia (6) 39 cb. B: J Dunne (16) 38 cb. C: D Salt (17) 37 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: S Tolhurst (9) R Delaney (17) 49. K Newcombe (4) 37.

BONDI: Medley: Stableford: L Evans (8) 39. Veteran Men: K Boden (17) 38.

BOWRAL: Men: Stableford: S Harvey (27) 41.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: W Moser (11) R Courts (10) 48. Div 2: B Roma (25) N Singh (19) 48. Scr: A Naaman G Fay 37. A: R Courts (10) 41. B: G Tracey (18) 40. C: J Svorinic (19) 43.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: S Marsh (16) 38. A Scr: S Chapman 25. B: S Byrne (27) 39. B Scr: P Gleeson 16. C: W Hyndman (33) 35. C Scr: W Hyndman 8.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B Agg: A Cook (12) S Robinson (13) 78. 4B Scr: P Hanley M Eason 58.
A: S Robinson (12) 40. B: B Dombkins (13) 41. C: D Pringle (27) 39.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: J Lee (30) H Lee (28) 47 cb. Div 1: Y KIm (15 Cumberland) 41. Div 2: C Tucker (21) 38. Div 3: H Lee (28) 40.

CASTLECOVE: Women: Stableford: H Muscat (34) 43.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: B Bravo (12) 37. B: G Beck (15) 40. C: S Keniry (33) 38.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: C Crawford (22) 70 cb. B: V White (39) 71.

CONCORD: Men: Stableford 2B: White: B Lorusso (17) A Chahl (12) 50. 2B Scr: B Phillips J Phillips 43. A: G McLaughlin (11) 44. B: B Lorusso (17) 41. C: T O’Çonnor (21) 43.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: S Perkins (5) 43. B: B Turnbull (24) 39 cb. C: K Attwells (30) 38. D: R Pardy (38) 40 cb. Scr: S Perkins 38. Stroke: C’ship: S Perkins 70.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Kelly-Pain J Chang 51. 2B Scr: S Kelly-Pain G Northam 37. Div 1: S Kelly-Pain (15) 43. Div 2: P Pisani (21) 43. Div 3: T McLeod (25) 45. Scr: F Kidenya 33.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: J Grieve (5) C Potter (17) 47. R Ayre (16) F Harvey (21) 46. Div 1: R Ayre (16) 42. Div 2: C Potter (17) 40 cb. Scr: C Carruthers 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Ong (9) 42. B: S Qing Zhao (19) 42 cb. C: L Dare (22) 43. Scr: C Hicks (1) 32.

ELANORA: Women: Stableford: G Taylor (41) 39.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: A: G Gartner (18) D Parto (13) R Wakeham (32) G Johnson (32) 91. Div 1: G Gartner (18) 41 cb. Div 2: J Sullivan (19) 37.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: G O’Connor (23) 42.

GORDON: Men: Stableford: J Byrne (15) 41.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: B Binns (11) 37 cb. B: N Goff (18) 39 cb. C: A Knight (31) 38. Scr: T Van Der Kolk (-1) 35.

HORIZONS: Men: Par: T Varvaressos (26) 10 up. Women: S Istomin (39) 4 up cb.

HOWLONG: Women: Par: A: D Tyrell-Miller (16) 2 up. B: E Coxon (27) sq. Medley: Stableford: 9-hole: K Dance (47) 21.

JAMBEROO: Mxd: Stableford White: J Draper (18) 42.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: T Robinson I Elton 47. A: B Zhang (12) 41. A Scr: D Price (1) 36. B: J Prier (21) 41. B Scr: S Barlow (16) 24. C: P Jones (23) 41. C Scr: S Ross (25) 16 cb.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: S Judd (21) M Town (13) 47. 2B Scr: G Hohnen I Norton 42. A: H Haberlin (10) 39. B: P Kelly (14) 39. C: B Wilson (18) 39.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: B Watkin (26) D Leckie (13) 82 cb. X Guo (21) 46.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: S Rorke D O’Sullivan 48. A: J Knox (2) 40. B: T Millard (19) 39. C: R Adams (22) 41. Scr: C Wu 40.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: J Seaman (14) G Livesley (18) 75. J Seaman (14) 43.

MANLY: Men: Stableford: 2B: N Imhoff (26) P Young (12) 49 cb. A: R New (9) 41. B: B Gordon (19) 41. C: L Gaha (20) 42 cb. Scr: M Hill 35 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: P Willis (12) 41 cb. R Swinnerton (31) 41. Women: Div 1: P Glover (21) 37. Div 2: C Nelson-Smith (33) 37.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: G Stanford (1) A Stanford (28) 50. A: R McDonald (13) 41 cb. B: D Judge (41) 41. C: A Stanford (28) 46. Scr: T Reeves 38. Hole in one: L Williamson at 6th.

MONASH: Men: Stableford: Team: S Mott (14) M Sender (31) R Knight (20) G Dear (23) 96. 2B Scr: D Brown S Patel 41. A: S Clarke (6) 42. B: G Kubizniak (17) 43. C: G Sutton (24) 45.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Pattenden (6) 38. B: R Hardy (15) 40. C: A Waitsman (29) 41. Veteran: O Nemme (26) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Gribbin (23) G Longe (17) 50. A: K Nicoll (9) 39 cb. B: D Roy (15) 40. C: C Gribbin (23) 44.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: J Silverstri (15) 40. D Rann (15) 39. B: D Hurbert (21) 38 cb. C Tognon (17) 38. C: M Fernance (27) 37. G McCann (25) 36. A: D McAuliffe (8) 39 cb. P Kent (10) 39. B: B Scott (18) 40. M Day (17) 38. C: L Goodwin (32) 41. C Hani (25) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Team: Div 1: R Lawson (22) B Smith (17) P Keegan (18) K Morgan (18) 88. Div 2: T Morris (33) T Lofts (31) T McCarthy (23) R Maxwell (12) 97. A: S McCloskey (13) 38. B: C Wybenga (18) 45. C: G De Waal (24) 41. D: D Stewart (30) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: M Matchett (15) J Watts (17) 50 cb. K Moloney (36) 49.

NOWRA: Men: Stableford: A: N Brown (13) 42. B: R Tooley (29) 40.

NSW: Men: Stableford: Medley: 2B: A Kaye (11) B Duffy (26) 49. P Palmer (19) 42 cb. Scr: H Doig 41. White: P Halloran (26) 37 cb. Gold: O Berman (24) 43. Women: G Dooley (5) 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: W Cunninghame (9) 39. B: H McKenna (16) 41. C: P Hall (40) 51. Scr: G Sassen (2) 34 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: J Clark (19) R Naylor (19) 79. A: G Dawson (7) 41. B: S Driver (13) 39. C: A Bramston (19) 47. Scr: A Lam 36.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: Y Kobayashi (14) A Kobayashi (45) (Castlecove) 50. 2B Scr: R Zadravec D Lewis 41. Men: A: A Tavares (12) 41. B: R Cleminson (19) 49. Women: C: E Kobayashi (45 Castlecove) 41.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: G Willett (22) B Izzard (11) 47 cb. Scr: M Bertenshaw (8) D Bertenshaw (4) 39. A: B Izzard (11) 44. B: B Ellis (15) 40 cb. C: J Gray (25) 41. Scr: M Finn 38.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: P Doig (10) 69. A Scr: V Subramaniam 72. B: A Jones (16) 64. B Scr: M Kang 85. C: D Kevern (21) 66. C Scr: J Oh 91. D: W Williamson (25) 68. Scr: E Tsang 94. Trophy: W Williamson (25) 68. Stableford: R Farmer (29) 40.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: G Lee (24) 78. D Park (17) 78. 2B Agg Scr: S Wrigley (3) 71. T Green (1) 71. A: S Wrigley (3) 40. B: D Park (17) 38. C: P Byron (32) 40.

TALLWOODS: Men: Par White: M Summergreene (12) 5 up. N Patchett (18) 3 up.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Harris (9) 42. B: K Qin (15) 42. C: A Jury (24) 38 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: G Simpson (9) B Sammons (21) 44 cb.

THE COAST: Medley: Stableford: 4B: R Miller (35) M Miller (21) 52. A: D Meyer (11) 39. B: K Hindle (15) 42. Scr: M Buckingham (+2) 36.

THE LAKES: Medley: Stableford: P Tzannes (22) 45. Scr: J Zieme 37. PM: C McKenna (20) 38. Scr: J Rayner 35. 9-hole: M Nabarro (3) 17.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: S Phillips (Bankstown 7) 19. B: A Hudson (13) 22. C: S Taylor (28) 18.

TOCUMWAL: Men: Stroke White: Div 1: P Taylor (5) 69 cb. Div 2: P Cheesewright (20) 69. Div 3: S Rutherford (27) 68. Gold: G Sharp (26) 77.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Weeden (14) P Haines (7) 50. 4B Scr: B Willett N Miller 46. A: K Roberts (10) 40. B: S Chester (14) 41 cb. C: M Davison (19) 43. D: T Learmonth (25) 44. Hole in one: B Willett 8th Hole.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: A Bennett (10) 40 cb. A Scr: P Borg (3) 36 cb. B: J Earl (15) 44. B Scr: T Sampson (15) 24. C: C Lee (26) 42. C Scr: T Shakeshaft (19) 19. Women: Green: M Iwatani (10) 42.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Li (7) J Ke (13) 50. Scr: B Appleyard K Akyurek 38. A: K Akyurek (3) 39. A Scr: K Akyurek 36. B: J Je (13) 44. B Scr: J Je 31. C: M Chau (24) 40. C Scr: K Kaneso 22.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: H Grieve (22) 39.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: C Molloy (7 Northbridge) P Dunne (32) 49. A: P Wilson (13) 43. B: A Peacock (20) 41. C: P Catteau (21) 36 cb. D: P Dunne (32) 46. 9-hole: M Adams (16) 19.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: M Feltham R Bowman 49. 2B Scr: D Farrugia T Morier 36. A: T Clark (9) 37 cb. B: J Willemsen (17) 39. Scr: G Cobcroft (28) 39.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: P Hankin (15) I Urquhart (21) 47. A: S Wright (15) 42. B: P Blake (22) 41. Scr: J Rogan 38.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: P Dickinson (9) G McPhan (15) 76 cb. A: G Dean (14) 42. B: D Moffat (16) 43. C: D Lamb (21) 40. Scr: D McClelland 38.