September 27, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 23 November 2021
Macksville Countryy Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 23 November 2021 2021.

ASQUITH: Women: Stableford: A: A Lee (21) 37. B: C Whalley (28) 35. C: J Hester (45) 34.

AVALON: Men: Stableford: 3B: R Slee (21) R Mielnik (16) D Oliver (12) 141.

AVONDALE: Women: Stableford: J Stevens (14) 35.

BALGOWLAH: Women: Stableford: S Mouldey (28) 33. Mxd: Stableford 9-hole: White: R Toovey (50) 18.

BEXLEY: Women: Stroke: S McKay (15) 64.

BONVILLE: Medley Stableford Bienefelt (23) 36.

BOWRAL: Women: Stableford: J Ferguson (22) 33.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par White: A: G Williams (8) 2 up. B: M Mcswiney (14) 2 up. C: P Humphreys (28) 6 up.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: J Greig (13) 39 cb.

CAMPBELLTOWN: Women’s Stableford 2BBB – P Pringle & L Black 50 Ind – L Black 46.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Multi: J Coorey (14) M Youssef (15) 80 cb. A: P Merrigan (8) 40 cb. B: M Morritt (13) 39. C: D Kang (21) 37 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: C Stevens (19) J Maxwell (18) 49. A: G Dare (12) 42 cb. B: C Severn (27) 38 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: A Gee (32) 37. 9-hole: S Borean (36) 16.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: R Ryan (7) 35. B: M Burton (24) 39. C: T Sutton (28) 37.

CONCORD: Women: Stroke: C’ship: Div 1: K Every-Burns (18) 72 cb. Div 1 Scr: D Bennett (8) 81. Div 2: M Barnett (25) 72 cb. Div 2 Scr: B Good (22) 94. Div 3: A Lee (34) 74. Div 3 Scr: A Lee (34) 107. Stableford: 9-hole: M McCarthy (40) 17.

CROMER: Medley: Stableford: L Gamblin (17) 36. Snr: B Lalli (13) 41. Scr: N Joseph (3) 36 cb.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B Agg: O Liessmann (12) M Parker (18) 78. S Dickson (19) 40 cb. Scr: R Simpson 37. Veteran: Green: R Bayley (33) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: R Kzaizan (23) 43 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: K Gehrig (30) L Sammut (19) 86. A: D Bisram (12) 35 cb. B: S Gavin (17) 38. C: K Gehrig (30) 46.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: 2B Multi: J Findlayson (12) C Bentley (16) 76.

GOSFORD: Women: Stroke Black: Div 1: S Coyle (16) 76. Div 2: K Walker (32) 77 cb. Div 3: P Mylan (36) 79.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A Benton (14) 33. B: D O’Brien (28) 29. C: D Dummett (36) 33.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: K Gray (13) 38. B: D Freeman (20) 39. C: A Panther (24) 40. Scr: G O’Brien (4) 31.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Nikolovski (9) 41. Div 2: R Milne (18) 39. Hole in one: K John at 16th. Women: Yellow: F Daly (23) 36.

JAMBEROO: Women: Stableford 2B Agg: White: L Knight (35) L Waine (43) 71.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: S Jedlin (17) 36 cb. Div 2: C Bartlett (28) 43.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Agg: C Gittoes (14) T Macri (23) 78. 2B Scr: R Allison (1) K Thessman (8) 67. A: M North (6) 39. B: C Gittoes (14) 41. C: P Coles (19) 42.

LONG REEF: Men: Stableford: G McHugh (16) 35. Women: Div 1: H O’Connell (24) 38. Div 2: M Milsted (40) 46.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: I Marscham (19) 41 cb. B: J Ilacqua (22) 43.

MANLY: Women: Stableford: A: C Gibbons (13) 35. B: R Cain (31) 37. C: I Madsen (35) 37.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Hanna (16) S Leat (17) 46. 2B Scr: D Cremin P Harrison 37. Hcp: W Hornby (13) 41 cb. Scr: J Gudmundsson 36. Women: Irish Team: T Nguyen A O’Shea C O’Leary G Shaw.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Tomkins (15) 40.

MUIRFIELD: Men: Par: M Fogarty (32) sq cb. Women: M Byun (29) 4 up.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: C Dunlop 38. Div 2: K Burrows 43. Div 3: K O’Sullivan 34 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: A Stubbs (12) 40. B: S Currie (26) 39. C: L Wells (30) 38. D: J Gorman (43) 35.

NOWRA: Veteran Men: Stableford: 2B Multi: R Klein (23) P Done (17) 79. M Kable (14) 41. Veteran Women: J Brown (29) J Buttle (28) 71. J Brown (29) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Turner (18) B Dunn (14) 75. A: R Fernandes (4) 37. B: S Hurley (13) 38. C: I Jones (18) 40. Scr: L Adams 30. Hole in one: R Fernandes at 3rd.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: G Galvin (5) 39. B: N Findlay (16) 41. C: T Wines (27) 49.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 2B: Y Lei (11) H Li (38) 46. Div 1: M Kim (12) 38. Div 2: A Dane (25) 39. Div 3: B Sekine (33) 36. Div 4: H Chistie (16) 39. Men: M Kim (16) 39.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: M Sheldon A Woodbine 74. A: M Garrett (7) 39. B: M Stanton (16) 38. C: A Woodbine (20) 39. D: M Mansour (24) 36.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke: A: D Flanagan (6) 68. B: J Lowey (18) 66. C: J Foster (21) 68. Women: Yellow: Div 1: C Druwett (22) 72. Div 2: E Glanville (29) 76.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: M Milne (16) B Verma (17) 46. Div 2: G Foster (24) R Yap (17) 45 cb. Scr: S Dowd R Costello 39. A: L Szkirpan (9) 38. B: P Bridge (15) 37 cb. C: G Gueco (27) 37 cb. Women: Stroke Gold: A: S Kim (21) 72 cb. B: D Crofts (31) 69. C: M Coppola (52) 72.

TERREY HILLS: Stableford: C Du Rieu (22) 39.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: T Doyle (25) P Kham (5) 52. White: A: J Cook (10) 41. B: A Hayes (16) 60. Scr: C Matthews (2) 35. Veteran: F Thorncroft (18) 39.

THE LAKES: Women: Stroke: Div 1: J Bowen (7) 72. Div 2: M Nancarrow (31) 73. Medal of Medallists: N Finney (21) 76. Salver: Div 1: N Cave-Olfers. Div 2: M Velkou. Veteran: C’ship: Div 1 Scr: J Bowen. Div 2 Scr: J Thomas. Salver: Div 1: N Cave-Olfers. Div 2: J Thomas. Men: Stableford: R Waters (21) 41. Women: 9-hole: H Bathgate (42) 18. J Yap (44) 14.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: D Burnes (10) D Dickenson (19) 78 cb. Men: A: G Winters (Pennant Hills 8) 38 cb. B: P Terry (17) 40. C: G Priestly (23) 40 cb. Women: B Winters (Pennant Hills 22) 36. Scr: S Kelman 34.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: M Salder (8) 40. B: B Richard (23) 40. C: G Edwards (35) 44.  Gold: N B (8) 42.

WAKEHURST: Women: Par: A: K Chrisensen (17) 1 up. B: S Lockyer (26) 2 up. C: E Ramsden (36) 2 up.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Fava (17) A Hillier (15) 47 cb. D Calrow (1) 38 cb.

WARRINGAH: Women: Stroke: Ambrose: B Myers C Spencer H Broger (11) 65.

WINDSOR: Mxd: Stableford: 2B: C Dennis J Pamentar 40. A: S Fuller (25) 40. B: D Decent (28) 33. C: D Fairfax (41) 31.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: W Pontey (27) 37. B: S Williams (42) 41.

WOOLOOWARE: Stroke: Div 1: L Matthews (16) 69. Div 1 Scr: D Rann 82. Div 2: C Murphie (28) 70. Div 2 Scr: T Baker 100. Div 3: L Millican (34) 71. Div 3 Scr: S Lester 110. C’ship: Div 1: D Rann 253. D Timmins 258. Div 2: G Earl 294. K Branch 299. Div 3: M Cozens 328. S Wyse 328. Div 4: A Robertson 343. D Flaherty 352. Hcp: Div 1: L Matthews (16) 223 cb. Div 2: G Earl (23) 224. Div 3: D Bonnitcha (31) 239 cb. Div 4: J Blake (43) 231. Hole in one: C McEnearney at 3rd.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: K Parker (8) 35. B: F Foley (14) 39. C: M Elliott (23) 40. Lake: A: G Fawcett (13) 38 cb. B: T Cronk (14) 40. C: B Scott (21) 42 cb. D: G Jarrad (27) 38.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: D Murray (15) 24. Red: B Rapkins (9) 21.