December 6, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 20 November 2021

NSW & ACT golf results - Moss Vale Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 20 November 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: G Langston (8) 39 cb. B: M Wafer (13) 42 cb. C: S Roberts (19) 45. Split Six: T Chell (13) S Roberts (19) K Schuhmeier (22) R Walsh (16) 90.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: G Brien (29) I Bollinger (18) 48. 4B Agg: L Williams (7) A Harvey (6) M Harvey (1) A Yang (6) 108 cb. A: K Mccaw (10) 40. B: Y Oh (17) 41. C: G Brien (29) 41. Scr: M Harvey 36.

AVALON: Women: Par: M Reed (28) 2 up.

BALGOWLAH: Men: Stableford: A: D Hanshaw (7) 39. B: D Watson (18) 40. C: S Mardon (37) 41. 2B Agg: S Mardon (37) A Mardon (18) 80.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: P Weewan (21) R Winney (12) P Yee (25) J Pepping (15) 85. B Alexander (13) 41. K Vickers (20) 36. A Scr: L Sanchez 33. Men: Stroke: C’ship: I Elliot (2) 64.
BARNWELL PARK: Women: Par: L Coleman (14) 3 up. Men: Stableford: A: G Marshall (8) 40. B: J Aurelius (16) 44. C: J Robertson (33) 40. 2B Agg: A: R McGuiness 79. C Avis 79.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: J Rankin (12) 41. B: C Jones (16) 42. C: F Coates (20) 43. Scr: A Scr: J Rankin 30 cb. Women: Stableford: Div 1: A Gluckman (18) 37. Div 2: L Edwards (35) 37. Medley: 2B: D Baker (21) C Jones (16) 53.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: R Drew (6) 32. B: T Dahlstrom (18) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke White: A: M Brown (4) 66 cb. B: A Payne (16) 66 cb. C: D Papoutsis (32) 63. A Scr: O Davis (-2) 67. B Scr: A O’Sullivan (13) 81 cb. C Scr: M Jinks (21) 85.

BEXLEY: Men: Stroke: Cup: A: M Henley (+1) J Dodds (3) 65 to playoff. Shield: B: B Eagleton (12) 73. C: G Lee (20) 78. Medley: Stableford: J Kepreotes (26) 40.

BLACKHEATH: Women: Stableford: E Daly (33) 34. Men: Stroke Medal: Black: A: J VanVeen (5) 66. B: T Schwartz (16) 70. C: P Mahony (21) 68. Stableford: D Birrell (21) 35.

BONDI: Men: Stroke C’ship: Black: A: D Boland (9) 56 cb. B: J Powell (13) 56. C: G Aldridge (33) 57.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: G Macris (0) 32. A: T Walliss (11) 37 cb. B: J Hersch (14) 39. C: A Innes (29) 39. Men: Stroke Black: A: S Twaddell (+1) -1 cb. A Scr: M Ireland (7) 75.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: G Brislane (43) 43, Runner up: M Jones (11) 40.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: A Conlon (12) 42. A Scr: D Burge 32. B: B Sharp (17) 38. B Scr: W Patman 24. C: D Grace (23) 43. C Scr: W Brennan 21. 2B: A Conlon (12) W Hancock (17) 49.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: J Mediati (10) J Hewitt (5) 75 cb. Div 2: F Pello (14) C Hilton (13) 76. Div 1 Scr: W Park M Barbon 62. P Martin (16) T Martin (13) 74. A: S Gal (5) 38. B: A Carroll (13) 41 cb. C: J Locchi (19) 43. D: J Tuovinen (30) 40 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: A: B Johnston (18) 39. A Scr: S Marsh 22. B: J Page (27) 39. B Scr: J Matheson 18. C: A Toto (40) 42. C Scr: A Toto 9. Men: A: B Delaney (7) 40. A Scr: D Cummins 38. B: M Baker (16) 46. B Scr: A Ahern 28. C: D Bexon (22) 41 cb. C Scr: D Kidd 20. 2B: K Dilucchio (17) M Baker (16) 51. 2B Scr: J Harvey C Jaeger 40 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: P Higgins (5) 144. A Scr: C Lawson (5) 144. B Scr: G Winnall 169. G Smith 169. B Scr: A Batcheldor 169. A Scr: P Higgins 144. A Scr: C Lawson 144. B Scr: G Winnall G Smith 169. B Scr: A Batcheldor W Kelly 169. C Scr: R Hawes K Dillon 181. A: P Higgins (5) C Lawson (5) 138. C: R Hawes (19) K Dillon (19) 141 cb. Foursome: A: J Dunn (10) J Byrnes (10) 66.5. B: J Davis (15.5) D Teague (15.5) 67. C: C Main (25.5) R Bransdon (25.5) 66. Stableford: K Nichol (21) 35.

CARNARVON: Men: Stroke: Medal Nov: A: M O’Keefe (12) 70 cb. A Scr: W Lee 78 cb. B: P Park (13) 68. B Scr: D Graham 83. C: I Roh (24) 68. C Scr: R Leabeater 92. 2B Agg: I Roh (24) Y Cho (22) 139. 2B Agg Scr: S Sagdic P Ellison 157 cb. C’ship: A Scr: K Gibb 319. A: S Bolger 294. B Scr: E Lee 328. B: D Kim 289. C Scr: L Weir 348. C: S Brooks 287. D Scr: T Lee 374. D: P Gill 295.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: N Trimble (12) 70. A Scr: P Idquival (1) 72. B: M Wylde (19) 71. B Scr: B Bestford (15) 87. C: T Beck (23) 68. C Scr: T Beck (23) 91. A: M Hardy (10) 72. A Scr: W Grant (7) 81. B: G Cooper (16) 70. B Scr: G Cooper (16) 86. C: M Dransfield (25) 63. C Scr: M Dransfield (25) 88. Veteran Men: T Beck (23) 68. P Maginn (19) 72.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: K Wallis (3) C Leadle (5) 71 cb. B: S Bullen (12) M Hill (21) 77 cb. C: S Ewing (22) G Hawkins (25) 89. Foursome: A: A Seeto (11) P Ventura (14) 62.5. B: S Bullen (12) M Hill (21) 60.5. C: S Ewing (22) G Hawkins (25) 65.5. Women: Foursome C’ship: A Smith (27) J King (31) 94. Foursome: A Smith (27) J King (31) 65.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: T Meiklejohn (4) 38. B: R Penman (16) 40. C: M Wheelahan (23) 46.

COROWA: Women: Stableford: C Clifford (20) 38. Men: A: P Dunning (10) 39. B: P Griffin (16) 37. C: G Zabenko (22) 40.

CROMER: Medley: Stableford: A: S Adams (13) 41. B: R Journeaux (17) 42. C: P Dyer (32) 41. A Scr: C Rae (-2) 39.

CRONULLA: Medley: Par Black: A Scr: J Cripps (-1) 2 up. A: P Boutell (12) 3 up cb. B: D McKinley (14) 6 up. C: D Conley (21) 5 up.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Shaw (6) Z Shaw (23) 49 cb. Div 1 Scr: C Fitzsimmons D Burazin 44. Div 2: T Miles (20) M Smith (15) 50. Div 1: P Argyriou (9) 41. Div 2: J Scott (18) 44.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: S Robertson (+2) 36. A: A Reed (8) 39 cb. B: J Chong (19) 43. C: M Georgiades (24) 39.

ELANORA: Mxd: Stableford: Cup: P Clarke (24) 44. Women: Hcp: P Bergin (23) 38 cb. Men: P Clarke (24) 44. Mxd: Irish Team: J Montgomery (17) 99. A Brown (22) 99. J Dotch (16) 99. J Randall (24) 99. Composite: M Storey (13) 16.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: L Bradstreet (8) 40. B: J Martin (13) 41. C: D Boursnell (23) 40 cb. D: D Remy (29) 37. 2B Agg: W Mcmurray (12) P Bamforth (20) 76.

FINLEY: Medley: Stableford: M Davies (28) 42.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: N Moana (12) 67 cb. A Scr: J Delaney 70. B: M Henry (19) 64 cb. B Scr: M Lane 81. C: D Hall (21) 62. C Scr: J Gordon 87.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: H Pene-Roycroft (21) B Raumati (21) S Saunders (17) D Saunders (16) 91 cb. A: A Johnson (6) 39. B: R Jarrett (14) 40. C: R Wynn (27) 41.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Div 1: A Bell Jnr (14) 67. Div 1 Scr: W Knapp 71. Div 2: R Harelle (32) 72 cb. Div 2 Scr: T Campbell 96 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: P Groves (5) 41 cb. Div 2: C Ridgewell (15) 43. Div 1 Scr: A Robb 37. 2B Multi: P Kelly (16) T Tamruksa (15) 81.

GOSFORD: Medley: Hole in one: Black: R Dwyer at 5th. Stableford A: G Sammons (9) 43 cb. B: P Scollon (13) 42 cb. C: A Jewiss (29) 46. A Scr: M Coombs (1) 35.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: B Deppi (13) 42. B: D Hancock (15) 41. C: T Turner (28) 40 cb.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: K Maloney (23) 40. Men: Black: A: S James (4) 40. B: R Martin (17) 37. C: S Sargeant (30) 43. A Scr: K Tuckett (2) 34.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: J White (6) 40 cb. B: R Galbraith (8) 41. C: A Cooper (14) 39. Women: M Tildsley (26) 45.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Sep: A: G Stone (4) 60. A Scr: A Harrop (6) 72 cb. B: S Barlow (16) 61. B Scr: B Hardy-Smith (13) 78 cb. C: T O’Shea (23) 60. C Scr: D Wood (20) 87. Stableford White: V Waring (24) 39 cb. D McGlynn (29) 39. Stroke: 54-hole C’ship: A Scr: K Mudadana (+1) 214. G Stone (4) 215. B Scr: S Crane (14) 237. M Broach (13) 241. C Scr: K O’Dowd (20) 260. S Glazier (20) 270.

KILLARA: Men: Stroke: A: T Kim (10) 65. B: G Hazen (18) 69. C: A Du Pont (22) 65. A Scr: J Wooster 73. P Sears (11) 28.

KOGARAH: Medley: Stroke: Foursome: P Faddy (27) J Dwyer (28) 53.5. A Scr: B Hayden J Heron 56.

LAKESIDE CAMDEN: Women: Stableford: Team: T Wood (6) K Hansen (20) D Forrest (10) M Irvine (21) 139. Men: Stroke: A: M Dib (7) 63. A Scr: R Vella (1) 97. B: B Walker (13) 62. B Scr: H Leicester (10) 77. C: M Fogarty (20) 64. C Scr: S Breen (15) 81.

LANE COVE: Men: Stableford: S McDonald (23) 44. 2B Multi: C Taylor (5) D Pritchard (16) 83.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: A Brennan (3) O Brennan (16) 45. A Scr: A Brennan O Brennan 37. A: A Brennan (3) 39. B: M Haworth (15) 37. C: T Sinclair (18) 36. D: P O’callaghan (32) 40.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: T Brown (8) 65. B: M Borg (18) 67. C: J Marr (27) 66. A Scr: J Perkin (+1) 71. B Scr: R Moiler (14) 82 cb. C Scr: J Callao (20) 89.

LONG REEF: Women: Stroke: J Garrett (11) 73. Men: Stroke Black: A: D Bradstreet (11) 67. B: H Wilson (19) 58. C: G Phillips (25) 62. A Scr: C Wu 68.

LYNWOOD: Men: Stroke: A: J Macklinshaw (10) 68. B: K Cambaz (17) 69. C: J Scuglia (18) 66. A Scr: C Harper (+5) 69.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: A Augustynowicz (8) 64. B: P Kember (13) 64. C: P Cavanough (20) 61.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Div 1 Scr: B Elliott (15) 61. Div 2: P Deaves (25) 64.

MANLY: Men: Stableford White: A: V Madsen (13) 40. B: W Donnelly (16) 42. C: J Smith (21) 43. Stroke: C’ship: J Roche bt M Webber 8-7. B Herring bt A Tunny 4-3. J Smith (JNR) bt T Webber 3-2. W Wright bt D Tweedale 2-1.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: C’ship: A: H Salmon bt D Fletcher 3-2. Div 1: P Gay bt P Stafford 2-1. B: J Gozdzialski bt B Robinson 7-6. C: J MCcarthy bt S Francis 7-6. Medley: Stableford: Hcp: B Mould (17) 41. 2B Agg: J Chong (5) 76. S Gray (18) 76. 2B Agg Scr: D Cremin 69. J Dunn 69. Scr: J Gudmundsson 31.

MASSEY PARK: Men: Stableford: N Penman (10) 37 cb. 2B: D Curran (18) R Slowgrove (10) 43. Stroke: T Myers (27) 64. Scr: S Carroll 65. Women: Par: Div 1: L Morris (17) 2 up. Div 2: L Wright (30) 2 up.

MONA VALE: Men: Stableford: A: T Noldus (13) 43. B: P Churchill (17) 40. C: J Van Der Meer (31) 45. A Scr: J Hurst 34. 2B: J Boughton (18) T Noldus (13) 49. Stroke Black: G Stanford (4) 70 cb. A Scr: A Radford 74.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Contractor (10) 39. B: S Leibman (13) 45. C: G Weinberg (19) 42 cb. Stableford: Scr: J Boaz 39. Hole in one: White: K Knackstedt at 7th. Women: Stableford: N Haines (7) 38 cb. Scr: L Quilliam 30.

MOSS VALE: Medley: Stableford: A: A Remm (11) 38 cb. B: N Cameron (15) 41. C: A Kich (26) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: P Lautre (23) J Jang (22) 51. A: K Kwak (11) 41. B: S Mamone (20) 44. C: S Jones (23) 46 cb.

NEWCASTLE: Medley: Stableford: A: J Plummer 42. A Scr: B Hillard 38. B: C Wratten 40. C: M Gianacas 38 cb. Women: C O’Brien 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: D Hughes (9) 41. B: A Cross (17) 40. C: G De Waal (27) 40. D: Z Allen (29) 40. 2B: D Mead (21) R Donaldson (12) 48. 2B Scr: G Blundell (3) B Cummerford (6) 42.

NOWRA: Medley: Stableford: A: P Russell (7) 37. B: H Lamond (17) 38. C: G Parker (22) 36 cb.

NSW: Men: Stroke: Medal Aug: A: R Spalvins (11) 66. B: R Jackson (15) 66. Stroke White: C: R Johnston (19) 66. Stableford Gold: O Berman (24) 34. Women: Stroke: A Bennett (25) 71. Men: Stableford: Cup: G Jansz (17) 40.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: A Oakley (12) 65. B: R Main (16) 65. C: P Mccowage (26) 64. Stableford: Scr: G Ormaechea 33 cb. Stableford White: T Gilchrist (12) 38.

PENRITH: Men: Stroke: Hcp: A: D Purdon (12) 64. B: R Wilson (15) 65. C: M Alexander (22) 68. Scr: A Scr: J Gadd 69 cb. B Scr: M Donaldson 81 cb. C Scr: P Mckenzie 89.

RANDWICK: Men: Stroke: C’ship: A Scr: C Mcmahon 61. A: P Ridgewell (10) 57. B Scr: B Dambrosio 69. B: B Dambrosio (15) 54. C Scr: R Turner 75. C: R Turner (19) 56.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Taniane (18) P Cotton (21) 47. Women: W Butler (17) 37. Veteran: Stableford Green: G Chard (33) 40. Men: White: A: W Grob (11) 40. B: R Farrelly (18) 39. C: T Mineo (24) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: L Furlong (10) 44. B: M Taylor (16) 40. C: M Kang (21) 41. D: H Chong (27) 44. A Scr: M Su 34. Split Six: Div 1: F Carollo (11) S Spackman (11) 77. Div 2: D Palmer (25) B Eldridge (8) 76.

SEFTON: Men: Stroke: A: S Melham (9) 55 cb. B: P Kingi (11) 53.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: C Rigby (11) 42 cb. B: G Anastasiou (16) 39. C: D Wilkinson (12) 40. Women: J Mayfield (35) 38. Men: 2B: J Anderson (21) S Langer (12) 48 cb.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: P Lyons (11) 43. B: J Davidson (17) 42. C: A Mawer (30) 42. A Scr: A Demidjuk (+2) 35.

ST MICHAELS: Men: Par White: A: M Webb (7) 5 up. B: B Murphy (16) 5 up cb. C: A Ossip (23) 4 up. Scr: M Hammond 1 up. M Davis (PGA) 5 up. Gold: B O’Regan (23) 3 down cb. Women: Par: P Pitsawong (12) 1 up. Men: Par 2B: White: M Rodriguez (18) B Murphy (16) 11 up. 2B Scr: S McHugh M Hammond 3 up.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Pan (15) 49. T Johnson (29) 49. 2B Scr: T Green (4) 41. H Kim (+1) 41. A: T Green (4) 40. B: S Pan (15) 41. C: J Elter (21) 41. Scr: Y Kim (+2) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: T Kemp (12) 39. T Daniel (13 Concord) 37 cb. B: D Brett (16) 40. I Blair (17) 37 cb. C: L Fernando (28) 40. A McNally (27 Mullumbimby) 38 cb. Women: F Lane (35) 39. S Ireland (23) 38 cb. Medley: 4B: S Ireland F Lane 52. N Mills D Clarke 48.

TERREY HILLS: Stableford: A: D Odell (12) 41. B: A May (19) 38 cb. C: J Clayton (26) 39 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: J Formosa (12) 40. B: S Cordaiy (19) 41. C: T James (32) 39.

THE COAST: Men: Stroke: Medal: A: W D’Avolio (12) 67 cb. A Scr: C Weber (2) 71. B: P Dillon (14) 67 cb. B Scr: P Dillon (14) 81. C: I Fraser (25) 65. C Scr: B Frost (19) 87. Women: Div 1: L D’Ambrosio (18) 72. Div 2: S Britton (26) 74. Men: C’ship: B: R Batten 171. C: G Warleigh 183. Women: Gold Medal: L D’Ambrosio (18) 72.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: S Schulz (5) 42. B: S Barton (17) 42 cb. C: M Gore (26) 47. 2B Multi: M Gore (26) J Franks (21) 88. 9-hole: M Reis (42) 18.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: M Grace (12) 68. A Scr: J Denniss 72. B: E Whitmore (15) 69 cb. B Scr: K Mexted 84. C: D Mackey (29) 67. C Scr: S Freeman 89. Women: Stableford: L Howell (19) 33.

TWIN CREEKS: Men: Stroke C’ship: Black: A Scr: L Arthur 288. A: S Babic (5) 288. M Johnson-Garcia 326. P Im (11) 288. B Scr: J Lee 355 to playoff. B: K Franich (16) 292. C Scr: E Yi 397. C: P Stanton (25) 306. Snr A Scr: P Borg 312. A: P Im (11) 288. Jnr: Stroke: S Babic 308. M Johnson-Garcia (7) 298. Women: Stroke Green: D Byrne 298. K Kim (30) 282. Men: Medal Nov: Black: A: R Choi (12) 70. A Scr: L Arthur (-1) 70. B: D Chen (17) 70. B Scr: G Walker (13) 84. C: C Oh (22) 63. C Scr: C Oh (20) 91.

WAKEHURST: Men: Stroke: Cup: M Hatcher L Naude 75 to playoff. Stableford: D Reed (13) 42 cb. B Scr: D Reed 29. C Scr: G Bee 23. Women: R Charnell (13) 37. A Scr: R Charnell 24. Medley: 2B Agg: M Hatcher (8) D Adamson (18) 80. A Scr: M Hatcher D Adamson 57.

WALLACIA: Men: Stroke: A: D Visser (10) 66 cb. A Scr: C Holmes 70. B: J Casis (15) 68. B Scr: N Hoppe 82. C: M Pronesti (23) 67. C Scr: J Danby 91 cb. Women: Stableford: D Chant (29) 40.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: M Patterson (10) 39. J Walsh (14) 38 cb. P Holmes (9) 38. 2B Agg: P Holmes (9) J Walsh (14) 76.

WINDSOR: Mxd: Stroke: Ambrose: I Nelson C Nelson (10) 59. C Appel K Hanigan (10.5) 62.5. A Scr: S Hudson M Whitmore 68.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Div 1: Z Weinberg (11) 62. Div 2: K Monkhouse (18) 67 cb. Div 3: M Richardson (35) 61.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Gold Medal: Black: M Samios (20) 65. A Fisher (14) 69 cb. Stroke: Scr: C Jamieson 70. A: D Strong (3) 67. B: D Counsel (15) 68 cb. C: M Samios (20) 65.

WYONG: Men: Stableford: 2B: D Kim (20) R Smith (30) 50. D Kim (20) R Smith (31) 50. A: V Tedesco (6) 40. B: J Elward (16) 44. C: S Collis (19) 72. A Scr: H Ireland 36.