December 7, 2022

Daily Club Golf Results Thursday, 18 November 2021

NSW & ACT golf results - Manildra Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Thursday, 18 November 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: S Wheatley (19) K Mcgreavy (16) 47 cb. A: S Newbery (9) 37 cb. B: K Mcgreavy (16) 41. C: I Couper (19) 41.

ASQUITH: Women: Stableford: A: A Nam (22) 39. B: W Lim (31) 36. 9-hole: J Cooper (35) 19.

BALGOWLAH: Women: Stableford: M Fleming (45) 21 cb.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: 2B: Div 1: K Vickers (20) M Doyle (45) 47. Div 2: A Caterson (30) W Donelan (23) 45. M O’Neill (28) 37.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: I McAllister (24) G Wilson (33) 55.

BERMAGUI: Men: Par White: A: R Struthers (13) 3 up cb. B: J Murray (17) 4 up cb. C: L Murphy (25) 3 up cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: L Stannard (26) D Hilton (29) 48 cb. Men: A: P Crehan (4) 40. B: R Dymock (16) 39. C: B Kelly (28) 41. Women: L Stannard (26) 41 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: J Steel (28) 38.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: J Wheatley (Avondale 9) 35 – $35 Voucher 2nd: M Hargreaves (Cronulla 3) 33 c/b – $25 Voucher Ball comp to 30.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: J Kim (53) Y Lee (30) 53. A: G Joshi (12) 39. A Scr: B Edgar (7) 29. B: G Nohokau (13) 37. B Scr: B Reddie (13) 24. C: J Kim (53) 46. C Scr: A Martin (20) 17.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: L Gietzmann (17) 37 cb. P Tilley (11) 37. Women: A: I Kelson (22) 36. B: A Richards (35) 29. Veteran: White: A: C Collins (10) 37. B: R Skien (21) 36 cb.

CAMDEN: Men: Par: Team: M Sinclair (14) T Knapp (17) L McLaren (2) M Jones (20) 93 up. Stableford: A: L Pogson (9) 42. A Scr: C Jaeger 35. B: M Sinclair (14) 42. B Scr: G Hosking 26. C: S Mc Cann (27) 42. C Scr: M Jones 21.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: D Williamson (15) 42 cb. G Winnall (10) 42 cb. Veteran Women: R McKimm (25) 41. L Lambros (30) 36.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: H Went (12) T Krapeshlis (23) 49 cb. Men: Div 1: N Kennan (13) 40. Div 2: G Connors (36) 41 cb. Women: K Kim (11) 39.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: K Jansen (16) 74. Div 1 Scr: J Pridmore 83. Stableford: Div 1: V Lee (21) 33 cb. Div 2: C Cunningham (27) 38. Div 3: R Perkins (41) 35. Stroke: C’ship: Div 1 Scr: J Pridmore 344, C Shin. Div 1 Nett: K Jansen (18) 301. Div 2 Scr: M Darcy 312, J Kahler 322. Div 2 Nett: M Darcy (27) 231. Div 3 Scr: S Yun 327, L Chan 344. Div 3 Nett: S Yun (34) 225. Veteran: Scr: K Romer 172, 177. Net:: S Yun (34) 147. Super Vets: L Papandrea 199, P MacDonald 202 cb. Nett: M Darcy (27) 157.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: P Thomas (8) 39 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: A Gee (33) 37.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: D Pocknee (12) 40. B: L Goodwin (20) 37. B McMaster (23) 37. Women: M Majernik (44) 34.

CROMER: Medley: Stableford: A: S Trathen (26) 40 cb. B: N Kerr (37) 40. C: J Ford (45) 38.

CRONULLA: Men: Stableford: A: T Hodges (13) 38 cb. B: C Allouche (18) 41. C: T Brain (23) 37. Scr: J Cripps 36 cb.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: I Lee (36) 40. 2B: E Munoz (13) L Ponferrada (18) 46.

DENILIQUIN: Women: Stroke: A: M Menadue (22) 70. B: R Lawrence (32) 72.

EASTLAKE: Stableford: A: M Guthrie (9) 39. B: W Speechley (13) 39. C: F Lavorato (25) 40. Scr: P Tunks (-1) 33. Women: J McDonald (27) 33 cb.

ELANORA: Men: Stableford: White: A Spiller (22) 40 cb.

FOX HILLS: Medley: Par: 2B: C Bryan (18) K Winter (36) 11 up. 2B Scr: P Minko P Sinclair 2 down. A: P Minko (8) 3 up. B: D Worthington (17) 9 up. C: D Barnes (22) 5 up.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Ambrose: A: N Homann A Gollan 69.75. B: V Hughes S Armstrong 70.75. C: D Simpson S Frost 71.5.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D McKay (Penrith) (11) 40. Div 2: C Potter-Jugovac (21) 37 cb. Scr: R Rignall 37. Women: J Edwards (37) 35.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Agg: I Beatty (18) D Hillerman (21) 75. Men: A: I Tiltins (Pymble) (6) 37. B: P Thomson (18) 40. C: D Porter (20) 39 cb. Women: S Udowenko (20) 38.

GOSFORD: Women: Par: Trophy: A: M Maclachlan (22) 5 up. B: S Hall (44) 4 up. Medley: Stableford White: D Furey (30) 39.

HOWLONG: Medley: Stableford White: A: D Smith (11) 50. B: C Kong (37) 43. Veteran: A: B Bengough (11) 40. B: D Anthony Snr (17) 39. C: K Donovan (24) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: C Cradick (6) 37 cb. Div 2: B Kirk (19) 40.

LANE COVE: Mxd: Stableford: S Johnson (35) 33.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: M McCormick (17) M Cusack (20) 45. Scr: P Coulter P Good 37. A: D Stevenson (4) 37. B: M McCormick (17) 41. C: R Henry (31) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: 2B Agg: P Jones (17) G Vale (19) 83. 2B Agg Scr: D Cirillo (3) S Quagliata (4) 63. A: B Koo (1) 39. B: P Jones (17) 44. C: J Hilton (21) 39.

LONG REEF: Women: Stroke: A: K Sloane (13) 70. B: L Stafford (28) 71. C: J Mahn (37) 71. A Scr: E Thurlow 80. B Scr: L Stafford 99. C Scr: J Mahn 108.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Split Six: R Cheetham (28) C Jones (24) D Sebbins (26) G Varcoe (16) 100.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Saroufim (2) A Watkins (8) 49. A: A Watkins (8) 41 cb. B: N Clark (19) 40. C: R Jewell (26) 42. Scr: S Carroll 37 cb.

MONA VALE: Women: Stroke: A: A Vickers (23) 75. B: J Gooding (26) 73. C: C Reeves (33) 75. A Scr: P Gilliland (16) 94. B Scr: M Mushan (24) 99 cb. C Scr: C Reeves (33) 108. Stableford: E Butler (38) 37.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: L Crowfoot (28) J West (33) 45. Men: White: R Contractor (10) 37 cb. Women: S Durst (15) 34 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: M Iversen (36) 42. 2B: M Iversen (36) K Cahill (25) 52.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: Div 1: G Mathiske (13) 39. Div 2: A Ford (16) 37. Div 3: D Wilkins (34) 38.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: M Reisch (19) 35. W Heapy (24) 35. Div 2: J McTaggart (45) 33. I Nash (45) 33.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: A Pericak (22) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: B Wilkinson (8) 37 cb. B: C Geary (18) 42. C: P Hudson (21) 39. Black: R Mann (25) 37. Women: T Kerr (27) 33. R Mann (25) R Cross (32) 48.

OATLANDS: Women: Stroke: Medal Nov: L Perkins (23) 71. A: V Chivers (22) 73. B: L Perkins (23) 71. C: D Lawton (36) 74. Scr: L Gyzen (6) 87.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: P Tate (12) W Fell (31) 85. T Underwood (18) 40 cb. Women: N Kempson (18) 33. 9-hole: L Sanders (37) 19.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: J Harvey (25) 70. Scr: S Wales 27. Stableford: G Holsgrove (28) 38. 9-hole: H Durham (44) 22.

RANDWICK: Men: Stableford: Team Agg: D Horran (10) L Blank (16) T Morelli (17) W Dayment (12) 123. S Billingsley (30) 48.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: M Emery (12) 40. B: R Byron (14) 43. C: M Delaney (21) 40 cb.

RICHMOND: Women: Stableford: C Davidson (33) 34.

ROSEVILLE: Men: Stableford: Irish Team: E Tang (25) J Mahony (24) H Ohff (15) M Pieterse (17) 87. White: A: D Gordon (9) 39. B: R Schiller (17) 43. C: B Olivier (20) 37. Green: E Tang (25) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: A Ljubicic (14) S Smith (12) 49. Men: R Thomas (26) 37. Women: C Han (6) 41.

LEGENDS PRO-AM at SPRINGWOOD: Final scores: 67: M Peterson P Fowler. 68: D Van Raalte. 69: N Robb S Ford. 70: D Fearns P Lonard M Harwood. 71: J Wade A Summers D Purchase G Wall. 72: G Kenny S Mongol N Sarkies D Kirwan T Elliott A May. 73: B Mawhinney B Roach M Holden B Wearne. 74: G Fyander J Onions. 75: G Smith T Collier D Ecob R Nancarrow P Woodward L Tinkler G Hohnen. 76: A Revai D Snelling S Conran. 77: M McFadden S Aisbett. 78: R Beer J Serhan D Bennett M Zilko. 79: M Forrest G Rae P Jones. 80: S Treisman C Hunt. 81: F Conallin. 82: A Dakers M Egan A Villinger. 83: A Rogers.

ST MICHAELS: Men: Stableford: 2B: B Chesher (32) P Wylie (36) 48. 2B Scr: H Crowe T Musgrove 38. White: A: S Grant (4) 37. B: A Sullivan (18) 37 cb. C: R Shotland (19) 39. Visitor: A Hayes (16 The Coast GC) 37. Scr: H Crowe 38. 2B: Gold: J Allen (20) M Clover (7) 43. J Allen (20) 41. Women: P Pitsawong (12) 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: Div 1: D Fitzgerald (15) J Stojic (19) 81. Div 2: N Connaire (13) L Robinson (24) 74 cb. Scr: B Young P McGuffie 64. A: J Perica (10) 40. B: S Kirkby (12) 37 cb. C: B Henderson (27) 40.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: R Murray (17) 37. J Gosling (19) 36. Div 2: J Colvin (33) 37. J Hicks (32) 34 cb.

TERREY HILLS: Stableford: M Kim (12) 36 cb.

THE COAST: Women: Stableford: Irish Team: J Worley (31) D Craven (34) K Timewell (45) S Halloran (45) 89. C Fukushima (20) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 4B: B Wood (0) E Bokan (11) R Elliott (18) G Russell (35) 92. Men: A: E Bokan (11) 42. B: T Dixon (21) 40. C: L Smith (23 Kareela ) 41. Women: S Schwarz (27) 38. Scr: B Wood 36.

WAKEHURST: Men: Stableford: K Kaneso (24) 41. Women: A: J Cha (24) 39. B: M Chung (36) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G McMillen (13) C Goff (28) 46 cb. 2B Scr: J Calrow D Calrow 36. A: J Kuzmanovic (12) 37. B: M Sheen (13) 39. C: R Flood (23) 38. Veteran: G Bright (16) 37 cb. Super Veteran: G McMillen (13) 41.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: A Law (20) 41. Stableford: 9-hole: M Tichelaar (37) 23.

WENTWORTH FALLS: Medley: Par White: M Griffin (20) 5 up. M Kearns (23) 3 up cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: J Banting (13) J Kellner (13) 46. Men: A: R Newman (17) 39 cb. B: B Kennedy (19) 36 cb. Women: A: D Henry (24) 34. B: J Reynolds (48) 35.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (27) 38. B: G Shaw (37) 37.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: C Brigstock (6) 36. K Turner (10) 35 cb. S Cornford (15) 35 cb. Div 2: R Wolfenden (20) 39. A Liebert (16) 35 cb. I Cockburn (16) 35. Div 3: C Moy (22) 36. N Catterall (24) 35. J Mason 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: A Bult (12) 34 cb. B: J Jones (15) 41. C: E Kerr (20) 35. D: S Ambrose (28) 37. Lake: A: S Campion (4) 36 cb. B: P Clarnette (18) 37 cb. C: D Guest (26) 38.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: P Gregory (13) 22. Red: R Rodda (17) 17.