December 7, 2022

Daily Club Golf Results Monday, 15 November 2021

NSW & ACT golf results - Warialda Golf and Bowling Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Monday, 15 November 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Green (17) H Duffy (32) 74. A: K McGuire (3) 35. B: G Green (17) 38. C: T Iredale (25) 39.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: D Moffat (33) G Abignano (24) 46. Div 1: F Cesti (17) 39 cb. Div 2: G West (25) 37. Div 3: P Davey (35) 39. Men: Hole in one: G Lacis at 17th.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: B Howie (22) 33.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: C George (11) 37.

PGA ASSOCIATE MATCH at Bexley GC: (par 64): 64: J McLeod R Taylor S Shadbolt. 66: J Walden D Nesbitt. 67: C Banks H Drewitt Smith A Maxwell. 69: M Brewer. 70: J Bugden J Kim W Flannigan C Mackey C Ritchie. 71: S Gibson B Ryan D Brewer L Robinson S Seifertova L Malcolm. 72: A Grant D Shipp J Brown. 73: T Williams M Gaskin J Kirk M Thomas. 74: C Shearer A Kelly W Wells S Wilkinson S Mecham. 75: W Burkinshaw N Nicolitsis. 76: B Taylor. 79: M Dakic. 80: E Tuckwell R Jones.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: J Hume (7) 41. Scr: W Daibarra 35

BOWRAL: Medley: Stableford: N Reinhard (7) 36.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: P Chesher (12) 38. D Jurd (19) 34 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: T Rutherford (28) D O’neil (21) 46. 2B Scr: M Faulkner (7) P Atkinson (Mullumbimby 3) 34. Men: A: S Sampredro (10) 35 cb. B: M Street (14) 35. C: D O’neil (21) 40. Women: P MacDonald (16) 33. Men: Gold: P Pellegrini (35) 31.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 9-hole: S Henderson (44) 18.

CROMER: Women: Stableford: 2B: C Ireland A Brimmer 43. A: H Selinger (15) 36. B: L Dinnie (33) 36. Scr: H Selinger 23. Medley: S Magalas (14) 38. Veteran: L Freidemstein (26) 36. Hole in one: T Lyndon at 18th.

CUMBERLAND: Medley: Par: 2B: G Laws M Albury 11 up. Div 1: S McCreedie (16) 4 up cb. Div 2: G Laws (23) 1 up.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: S Hinks (34) T Hunter (25) 45. Div 1: R Courts (10) 37 cb. Div 2: A Sullivan (18) 38. Scr: E Banguis 29.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: S O’neill (10) 37. B: P White (13) 39. C: A Fuglestein (26) 38. Scr: B Hazali (7) 29.

GOSFORD: Medley: Stableford White: F Flaherty (31) 40 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: M Wood (43) 20.

KILLARA: Women: Stableford Green: L Blackburn (38) 37. Men: B Johnson (14) 40.

LEONAY: Men: Stableford: 2B: D Holland (20) B Mckeown (12) 48. A: S Walker (3) 36. B: S Archer (13) 39 cb. C: A Scott (25) 39 cb. Women: H Eisbacher (44) 38. Men: Hole in one: R Bell at 13th.

LONG REEF: Men: Stableford: A: A Daddo (6) 37. B: M Pitt (15) 38. C: J Hanson (21) 39. Scr: D Campbell 36. Women: J Cheng (30) 40.

MANLY: Men: Stableford: R Frost (20) 36. Women: 9-hole: J Jory (36) 20. I Bianchi-Cromback (33) 29.

MONA VALE: Medley: Stableford: K Effenberg (19) 41.

MONASH: Snr Stableford White: A: S Marks (34) 41. Div 1: O Drysdale/James (58) 46 cb. H Chapman (17) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: C Brady (28) S Brady (35) 47. S Roh (29) 43.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: S Kim (12) 36. B: S Derkatch (17) 44. C: H Kim (21) 38. D: B McKew (36) 37.

NOWRA: Veteran Medley: Stroke: C’ship: Div 1: W Snelgrove (Shoalhaven Ex-Serv 14) 65. Div 1 Scr: C Fraser (Shoalhaven Ex-Serv) 76 cb. Div 2: J Tudor (Sussex Inlet 18) 69. Div 2 Scr: K Wills 86. Div 3: J Kemp (St Georges Basin 24) 68. Div 3 Scr: J Kemp (St Georges Basin) 92 cb.

NSW: Women: Stableford: R Buck (36) 44. Medley: G Mymin (20) 37 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: S Wales (13) 39. B: B Milroy (32) 39. Men: R Edge (7) 41 cb. Irish Team: I Macqueen (9) R Edge (17) B Ebert (7) T Fairbairn (12) 92.

PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: G Sutherland (15) 40 cb. Veteran Women: P Hatch (27) 37.

RIVERWOOD: Veteran: Stableford: 2B: B Jones (31) I Reeves (26) 44. Veteran Men: P Paoli (22) 36.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: J Buttenshaw S Potter 50 cb. A: K O’Connell (10) 39. B: N Robertson (19) 39. C: J Ackerman (22) 42. Snr Green: J Stack (23) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Veteran: Stableford: A Jones (27) 34. E Pektuzun (20) 37.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: E McErlean (21) 39. Div 2: A Bromfield (40) 39. Men: M Garrett (8) 38.

TALLWOODS: Veteran: Stableford White: A: G Foster (7) 36. W Byrnes (14) 35 cb. B: C Beauchamp (20) 37. T Bodycote (19) 36. C: B Colvin (27) 39 cb. J Patfield (36) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: C’ship: H McNeill bt J Carrigan 5-4. C Perkins bt K Convoy 1 up. A Rathbone bt E Kennedy 4-2. S Hall bt S Perkins 5-3. A res: V Jellis bt E Wong 6-4. K Crone bt J Wise 4-3. L Townsend bt J Emery 8-7. N Pines bt F Nethery 6-4. Bronze: L Hardjono bt S Aldridge 7-5. K Grattan bt C Ferster 3-2. A Witteman bt C Fryer 2 up. J Sinclair bt G Shanahan 3-2. Bronze 2: W Brender bt R Fitch at 19th. K Stephens bt C Walker 3-1. S Pines bt A Lim 9-7. L Devine bt T Whalley 7-6. Stableford: Div 1: F Lomax (20) 33. Div 2: A Grant (26) 41. Div 3: C Rowan (32) 36. Scr: A Grant 18.

THE COAST: Men: Stroke: C’ship: A: J Dunphy (9) 64. A Scr: J Dunphy 73.

THE RIDGE: Stableford: A: S Kelman (2) 37. B: M Magrath (18) 38. C: S Sydes (26) 37. Veteran: N Redman (22) 37 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Penfold (36) C Mackenzie (15) 47. Men: A: A Seeto (10) 41. B: B Aulburn (18) 37. C: G Penfold (36) 37 cb. Women: H Ma (23) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Fatai (13) 40.

WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: A: P Owen (12) 37. B: L Satchell (27) 39. C: J Flewin (30) 37 cb.