September 25, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 14 November 2021
Bingara Sporting Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 14 November 2021 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: G Moran (21) R Agostino (10) 46. A: C Kim (12) 39. B: J Park (17) 38. C: D Sylvester (19) 38. Mxd: 2B: F Lui (29) G Suen (34) 43. Women: H Wechsler (50) 35.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: T Thomas (10) 41. D Fisher (17) 39 cb. F Hudson (32) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A Reynolds (21) M Hughes (16) 48 cb. A: J Domazetovski (6) 39. B: G McKinley (17) 39 cb. C: A Reynolds (21) 39 cb. Scr: S Kludass (4) 34. Men: M Cran-Crombie (11) 42. Women: L Stannard (28) 36 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: W Matthews (1) N Munro (10) 73. A: B Marciante (5) 36. B: R Dence (11) 36. C: A Chalmers (27) 39. Scr: M Underhill 25.

BONDI: Men: Stroke C’ship: Black: C Brown (8) 56. Scr: L Furlong (5) 62.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: Scr: D Hanafi 38. A: D Hoskins (9) 42 cb. B: A Palmer (17) 43. C: M Houstan (30) 38. Women: Stableford: M Johnstone (21) 40.

BONVILLE: Medley Stableford IND: T Smith (37) cb. Medley 2BBB 2BBB Winners: S Doyle (Long Reef) & M Tancred (Ballina) (45). 2BBB R/Up: M Smith & M Smith (43). 2BBB 3rd: R Grieve & R Lang (42).

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: D Lu (31) R Chan (27) 87. A: B Edgar (7) 39. A Scr: A Derbas 31. B: J Campbell (13) 38. B Scr: S Moxey 22. C: P O’Brien (24) 40. C Scr: M Suann 18.

CAMPBELLTOWN: Medley Stableford B.Flood (20) 40 cb. Mixed Foursome C’Ship Scr: M Henry & J Dunn.

CARNARVON: Men: Par 2B: White: J Choi (8) J Lee (14) 12 up. 2B Scr: A Wittaya T Won 1 up cb. A: C Kwon (11) 3 up cb. B: A Eun 3 up. C: A Michael (21) 5 up. Women: Stroke: Div 1: H Park (16) 70. Div 2: J Cramer (19) 66. Div 3: S Lee (40) 70.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S Planinic (13) D Baker (28) 48. Men: A: T Dibble (5) 37. B: G Heanes (16) 41. C: B Zubrycki (20) 36 cb. Women: M Kim (16) 35. Medley: PM 2B: D Mann (16) P Mann (15) 45. Men: A: K Ha (6) 38. B: C Hwang (15) 39. C: M Vassallo (23) 38. Women: L O’Brien (20) 35. Medley: 2B Scr: J Gardiner (11) A Gratland (4) 36 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: L Hutton (15) 36.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: C Priuljith (28) 39 cb.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: G Brown (14) J Stanning (23) 47 cb. A: K Peng (13) 40. B: D Connellan (15) 38 cb. C: J Van Der Velden (44) 41. Hole in one: L Rogers at 14th.

CROMER: Medley: Stableford: 2B Agg: S Blank C Blank 49. 4B: T Cronan J Beatty 40. A: S O’Connor (13) 37. B: M Naylor (26) 41 cb. Men: Stroke: M Bonnici (14) 67. Women: S Hickey (25) 69.

CRONULLA: Men: Stableford: C Pryer (24) 38. Scr: J Cripps 32. Women: Green: C Newman (22) 37. Scr: J Thuge 23. Men: Stroke Hcp: Black: J Parkes (9) 67 cb. Trophy: G Osbourne (4) 73 cb. D Van Kampen (0) 67.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: T Tomic C Serraeo 48. 2B Scr: B Leafe S Moylan 38. Men: Div 1: A Park (11) 39. Div 2: C Scott (20) 42. Div 3: J Hartikainen (22) 38 cb. Scr: J Russo 33. Women: B Smith (13) 38.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Morgan (10) C Watts (10) 46 cb. Div 2: J Aspland (17) L Milligan (26) 48 cb. Div 1: H Brenner (36) 41. Scr: L Rodger 34. Mxd: 2B: P Fairbrother (11) J Watson (10) 41 cb. Women: J Watson (10) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: C Hicks (1) 35 cb. A: M Driver (6) 40. B: J Mcgrath (18) 40. C: A Etzine (32) 36 cb.

ELANORA: Medley: Stableford: 4B: K Jukes (42) L Adler (43) 47 cb. Men: G Hill (22) 39 cb. Women: V Fitzgerald (39) 40.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: A Mccabe (26) A Mccabe (17) 49. A: E Wilkinson (11) 40. B: T Wilkinson (15) 41. C: T Lawlor (22) 38. D: S Titmuss (25) 40 cb. Women: Div 1: J Moore (14) 38. Div 2: P Mitchell (43) 38.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: M Kim (27) S Rathinam (32) 45 cb. Men: M Vavasour (34) 40. Women: S Riotto (27) 42.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: R Grosvenor (36) P Ho (15) 46. M Mullins (28) 37. Men: Stroke: P Ho (15) 37.

HAWKS NEST: Medley: Stroke: Ambrose: P Gibbs B Gibbs 65.25.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: J Andrew (16) 38.

KAREELA: Women: Stableford: B Kerr (35) 36. Men: A: T Sadler (10) 42. B: G Waring (17) 39. C: D Nigro (23) 40.

KILLARA: Medley: Stableford White: A Leung (21) J Dudley (25) 50. Mxd: S Glass (17) R Johns (14) 44 cb. Men: R Chippendale (12) 43. Women: Green: K Coleman (34) 39.

KOGARAH: Women: Stableford: M Hronis (7) 35. Men: White: J Eguchi (23) 45. Scr: M Jones 35.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Multi: G Cornish (15) D Degiorgio (23) 84. A: G Lowe (10) 38. B: G Cornish (15) 39. C: J Bosnich (23) 41.

LANE COVE: Mxd: Stableford: Z Ng (46) 35.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: L Nguyen (19) T Nguyen (15) 49. 2B Scr: B Davies (1) G Richards (0) 38. A: R Younes (10) 41. B: J Ahn (19) 40. C: J Jung (23) 40. Women: Stroke: A: C Yoon (17) 74. A Scr: Z An (7) 84. B: S Son (28) 69. B Scr: J Lyons (20) 97. C: A Khuu (44) 74. C Scr: S Lee (30) 109.

LONG REEF: Men: Stableford: T Huizenga (24) 39. Women: J Jansson (14) 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: D Scuglia (+1) 37. B: B Carr (21) 38. Scr: M Norbis (+6) 32.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Austin (9) S Richardson (9) 70. J Austin (9) 41.

MANLY: Medley: Stableford: 2B Agg: J Brewer (16) J Gregory (8) 78. Men: A: J Gregory (8) 38 cb. B: J Brewer (16) 40. C: P Madsen (29) 41. Women: S Craigie (28) 42. Mxd: Trophy: S Mater (19) C Mater (26) .

MARRICKVILLE: Men: Stableford: J Breen (20) 39. Scr: D Fletcher 30.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Thompson (33) L McIlveen (15) 49. Div 1: S Page (12) 40. Div 2: R Thompson (33) 42. Scr: R Viola 34.

MONA VALE: Medley: Stableford: K Grant (20) 35 cb.

MONASH: Medley: Par: Team: P Figar (17) M Murphy (31) G Olstein (26) P Walker (15) 16 up. C Zhang (18) 5 up. Stableford: 2B Scr: F Gurren (6) D Cuda (8) 36.

MOSS VALE: Men: Stroke Vardon: Black: D Humphries (The Grange scr) 71. Stroke: C’ship: A: B Dodds 297. B: T Mattick 341. C: P Wright W Angel 396 to playoff.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: F Fitzgerald M Lenart 50. Div 1: T Muir (6) 43. Div 2: S Lee (19) 38 cb.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: C Chang (24) K Chang (16) 46. A: R Kim (14) 38. B: D Flanagan (25) 36. C: K Simmons (33) 37. D: P Mather (35) 33.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: M Whiting (11) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Nicholas (9) M Nicholas (6) 50. Men: White: A: M Nicholas (6) 44. A Scr: M Nicholas 38. B: J Thompson (13) 35 cb. C: J Dickinson (24) 41 cb. Medley: Black: N Major (29) 40. Women: Green: J Cooper (19) 35.

NSW: Medley: Stableford: J Randhawa (7) 38. White: J Briggs (21) 39.

OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: A Kim T Shin 45. Medley: J Jones (6) V Chivers (20) 45. Men: White: J Jones (6) 41. Women: Yellow: A Kim (20) 38. Hole in one: A Kim at 9th.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Bain (31) S Bain (45) 83. Men: R Fang (32) 46. Women: S Bain (45) 46.

PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Galante (37) M Gozzo (22) (Beverley Park) 80. Men: P Turvey (16) 38 cb. Women: Stableford: T Jung (22) 31 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: S Nutting (23) A Nutting (15) 50. A Nutting (15) 46.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: W Chin (22) A Xenophondos (25) 74. T Barrett (7) 38. Scr: M Williams 36. Women: Div 1: M Fitzgerald (24) 38. Div 2: C Schoots (32) 40.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: S Harkins (20) M Harkins (16) 46. A: M Guillaumier (7) 38. B: H Taylor (14) 40. C: M Manevski (21) 38.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: K Taylor (43) D Manson (26) 49. Men: White: A: D Beange (6) 37. B: T Smith (14) 39. C: D Anderson (21) 38. Women: K Taylor (26) 40. Veteran: Green: G Mellis (35) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Dippenaar (14) H Dippenaar (23) 47. Mxd: J Chung (20) H Chung (19) 42. Men: A: J Lee (13) 41. B: J Dippenaar (14) 40. C: L Camoux (19) 39. D: Y Sekine (29) 41. Scr: J Kim 29. Women: C Seeto (28) 36. Father/Son Trophy: J Dippenaar (14) H Dippenaar (23) 47.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: J Ginns (11) P Hibben (20) 48 cb. Div 2: P Gounden (16) Y Gounden (14) 48. 2B Scr: T Ostler W Cochran 41 cb. A: J Shin (6) 39 cb. B: J Jo (12) 42. C: P Hibben (20) 38.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: D Hayden (6) 41. B: C Weber (17) 37. C: H Bong (25) 40.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: S Perkins (7) 3 up.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Choon (32) 40. Scr: W Kim 35. 4B: P Goble (26) Z Pan (13) 43. 4B Scr: A Young A Harrold 28. PM: C Happell (18) 36. Women: Stroke: Div 1: L Wei (13) 73. Div 2: S Rossi (25) 70. Medal of Medallists: L Wei (13) 73. K Kang (13) 83.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: W Allen (12) 19. B: G Keyes (18) 22. C: A Chehade (29) 19. A: M Wadley (14) 40. B: B Davies (20) 38.

TOCUMWAL: Medley: Par Gold: G Sharp (27) 7 down. Men: Par: A: D Rowe (5) sq. B: B Adams (18) 3 up. C: R Hehir (24) 1 up. Women: R Vass (36) sq.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: B Scallan (10) 39. A Scr: A Singh (4) 33. B: N Howe (13) 36. B Scr: B Behnke (13) 20. C: P Anderson (22) 32. C Scr: J Kang (20) 13. Women: Green: L Kim (25) 37 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: I Benthem (18) A Clark (23) 43. W Smith (4) 38. 9-hole: M McCrann (18) 21.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: M Boyer (30) B Broadhurst (13) 69. Div 1: T Crowe (13) 35. Div 2: L Winton (16) 36. Div 3: M Boyer (30) 39. Women: F Boyer (42) 36. Medley: 9-hole: V Chong (24) 16 cb. M Shearer (31) 18.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: J Economos (25) 39. Women: B Foy (13) 37 cb. Jnr: R Lancaster (7) 38.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Cowie (12) G Ives (11) 47. Mxd: A Sharpe (18) N Sharpe (23) 44. Men: Div 1: P Green (16) 39. Div 2: S Grundy (20) 37 cb. Women: J Burns (30) 36.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: C Abbott (18) 44. Men: A: P Warner (5) 40. B: R Sonneman (19) 39.