October 7, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 31 October 2021
View overlooking Muirfield Golf Course

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 31 October 2021.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: C Fernando (10) P Morrison (19) 50. Mxd: M Simmons (17) G Simmons (32) 48. Men: A: B Rayner (3) 38. B: W Wright (14) 39. C: J Jugas (19) 39 cb. Women: M Simmons (17) 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: Ambrose: I Elliot H Matar W Hijazi M Doudar (5.375) 48.625. Scr: K Ferguson K Johnson M De Montfort E Deong 57.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: S Champion (12) J Piper (15) 47. S Champion (12) 43.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Cullen (21) P Iuliano (11) 48. A: G Ferguson (12) 39. B: S Kelloway (17) 40 cb. C: S Kalouris (28) 39. Scr: S Palonis (0) 33. Men: K Borges (17) 40 cb. Women: M Kinchin (42) 38 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B: C Hurrell (23) B Greenaway (8) 48 cb. C Hurrell (23) 43.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: M Lawlor (8) 42. B: P Hetherington (14) 43. C: D Capra (21) 42. Scr: P O’Kane 40. Women: K Howe (15) 36.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford 2BBB Winners: G Jones & C Chittenden 47. Individual Winner: D Dosen (+6) 36.

BOTANY: Men: Stableford: P McCanna (27) 36.

BOWRAL: Medley: Stableford White: A Southon (14) 43.

CAMPBELLTOWN: Medley Stableford B.Flood (26) 42.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: K Park (11) M Brooks (19) 78. White: A: K Park (11) 39 cb. B: P McCrae (15) 40 cb. C: S Yeo (24) 39 cb. Women: 2B Agg: S Oh (27) M Park (17) 75. Div 1: N Yeob (6) 39. Div 2: S Lee (20) 38. Div 3: S Lee (42) 40. Mxd: 2B Agg: White: S Lee (22) S Lee (42) 76.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: L Evans (34) 42.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B Agg: R Winter (38) R McCabe (25) 77. 2B Agg Scr: M Edgtton S Baldini 55. A: M Doherty (11) 40 cb. B: J Hall (14) 42. C: M Taylor (23) 41.

CROMER: Medley: Stableford: Split Six: C Aldren (12) J Lussick (36) 72. A: C Gutherson (13) 39 cb. B: B Picknell (22) 39 cb. C: J Lussick (36) . Scr: B McLeod (4) 34.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Split Six: L Lyons (29) P Lyons (20) E Zimmermann (28) J Zimmermann (29) 88. Women: Green: J Thuge (9) 39. Men: Par: L Girgis (35) 10 up. Scr: K Mudadana 2 down.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: T Shin B Min 48. 2B Scr: M Andrew T Hill 40. Men: Div 1: D Kim (13) 41. Div 2: H Ju (19) 38. Div 3: B Min (24) 41. Scr: J Butt 35. Women: S Cross (25) 40.

DUNHEVED: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Sutcliffe (1) A Carraway (17) 46. Div 2: D Rankmore (11) S Rankmore (25) 47. C Potter-Jugovac (20) 39 cb. Scr: M Sutcliffe 34. Mxd: 2B: S Beaton (15) D Barber (17) 47. Women: Stableford: D Barber (17) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B Agg: T Tomcyzk (36) A Muller (29) 79. A: S Appoo (7) 39. B: P Chadwick (17) 38. C: T Tomczyk (36) 40. I Barr (-1) 32. Women: Stroke White: J Tieck (19) 73.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: C Hodgkinson (24) L Hattersley (34) 46. Men: H Mortlock (6) 38. Women: C Hodgkinson (24) 38.

EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: D Eastwood (20) N Moseley (15) 48 cb. Men: A: T Mullen (7) 39 cb. B: B Rosewarn (17) 41. C: R Bickley (24) 41. D: G Marks (27) 38. Women: Div 1: L McMurray (13) 40. Div 2: S Lomax (38) 45.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: D Kim (7) 37 cb. B: D Schell (15) 38. C: R Wilson (31) 40. Women: G Pont (32) 35.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: P Knock (11) 40.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: G McFarlane (37) S Makin (24) 47. G McFarlane (37) 42. Men: X Culbert (21) 38.

HAWKS NEST: Men: Stroke: A: W Jones (4) 67. B: P Olsen (19) 69. C: P Forsyth (21) 73. Stableford: T McClure (24) 35 cb. Women: S Pritchard (36) 34 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: M Deller (32) 45.

KILLARA: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: Scr: R Crittenden K Wood 79. Hcp: T Little (22) L Little (39) 66.5.

KOGARAH: Women: Stroke: Div 1: M Booth (13) 70. Div 2: D Polychrone (24) 69. Men: Stableford White: N Cody (21) 42. Scr: S Hronis 31.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Agg: B Lowe (11) G Lowe (9) 79. A: J Murua (7) 39. B: B Lowe (11) 43 cb. C: J D’elia (18) 39.

LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: J Hannay (31) R Glover (29) 65. Scr: J Hannay R Glover 95.

LEONAY: Men: Stableford: P Pearson (28) 39 cb.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: T Chea (24) K Thon (36) 78. 2B Agg Scr: B Davies R Catherall 67. A: E Ryu (11) 39. B: J Coluccio (13) 42. C: L Nguyen (20) 42.

LONG REEF: Medley: Stableford: M O’Connell (10) 43. M Russell (30) 40.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A: P Lavelle (9) 39. B: K Kajima (17) 40 cb. C: H Muljana (26) 43.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: C Rudd (17) M Rudd (14) 47. Men: A: W Dempsey (12) 37. B: C Rudd (17) 42. C: G Noritis (24) 38. Women: A Peterson (21) 40.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: M Sterndale-Smith (21) 39. Scr: D Fletcher 36. Women: Stroke: J Wallas (11) 60 cb. Scr: A Wilson 75. Medal of Medallists: N Fairfax (14) 64. Veteran: A O’Shea (27) 63. D Thompson (31) 67 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: D Mackay (14) 39 cb. Div 2: S Trousdale (23) 42. Scr: R Viola 37. Hole in one: D Mackey at 11th.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: B Creagh (19) J Van der Meer (30) 48.

MONASH: Mxd: Stableford: 4B: L Gray (29) P Tully (10) Y Lee (34) M Gray (22) 55. Men: D Burton (21) 42. Women: G Gordon (31) 41. Mxd: 2B Scr: M Perry G Breusch 38.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: A Connor (25) A Clifford (20) 47. Men: White: A Connor (25) 43. Women: T Hioki (23) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Kim (15) C Kim (19) 47 cb. Men: P Heaton (23) 40 cb. Women: M Kim (15) 40 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Lalor (11) 39. B: G Walker (22) 39. C: T Good (29) 36. Women: Div 1: R Rocher (20) 37. M Good (24) 36. Div 2: B Suska (36) 33. A McGee (27) 32.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: O Martin (16) N Shoebridge (31) 47. Men: A: P Dunne (4) 36. B: J Jee (16) 34. C: S Ford (25) 41. D: T Brick (32) 34. Women: A: K Hinde (22) 35. B: K Coales (35) 34. Stroke: A: H Lee (12) 71. B: K Doughan (29) 72. C: M Feltham (31) 73. D: E Yang (42) 69. Jnr: J Mah Chut (24) 69.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: S Batchelor (12) 39 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: B Mason (25) B Mason (19) 81. Men: White: A: R Kamper (8) 42. Scr: R Kamper 34. B: B Mason (19) 40. C: T Kennedy (20) 40. Women: Green: M Myers (30) 39 cb. Medley: Black: H Lloyd (41) 41.

NSW: Medley: Stableford: 2B: T Kotsonis (24) J Ryba (17) 51. T Kotsonis (24) 42. White: J Briggs (22) 34. Red: Z Ticehurst (7) 37 cb. Scr: A Grzetic 37. Women: Stroke: C Lee (25) 73. Stableford: M Kinal (45) 40 cb.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Chudleigh (17) S Schneider (44) 49. Men: P Moraitis (18) 42. Women: S Schneider (44) 41.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Hamilton (Deniliquin 17) C Moore (33) 75 cb. Men: B Miller (6) 40 cb. Women: T Jung (22) 37.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Young (23) S Fairlie (14) 50. A Dunlop (35) 41.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: G Wilkinson (15) 40. Div 2: N Waller (22) 39. Scr: M Williams 33. Women: Stroke: Div 1: M Fitzgerald (27) 56. Div 2: M Roden (31) 59. Gold Medal: P Litten (25) 58 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Shedden (20) D Evans (9). Div 2: L Mackenzie (36) B Mackenzie (10). A: G Aldacour (11) 39. B: S Dodd (13) 40. C: N Collier (22) 40.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: S Baker (30) L Baker (36) 49. Veteran: Green: D Hum (18) 35. Women: P McVean (27) 38. Men: White: A: D Leahy (12) 40. B: H Chapman (17) 37. C: E Thompson (22) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Multi: P Cho (15) J Song (8) 75. J Choi (19) 39. Mxd: 2B Multi: B Chung (2) M Bang (1) 75. Women: H Ma (21) 43. Stableford: Scr: J Song 31. Men: Stroke: A Hogg (9) 65. Women: Stroke: N Doig (24) 75. Scr: H Kim 73.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: M Brown R Baillie 47 cb. Men: A: R Edwards (2) 41. B: D Murphy (13) 44. C: R Fleeton (25) 40 cb. Women: Div 1: A Gale (9) 38 cb. Medley: 9-hole: A: C Keanelly (25) 19.

ST MICHAELS: Medley: Par: 2B: E Eklof (16) A Gavan (11) 12 up. A: M Hudson (10) 6 up. B: E Eklof (16) 5 up. C: S Orleow (25) 8 up. Scr: A Radevski 3 up cb. Red: B Maunsell (36) 4 up. Gold: B Gates (16) 8 up.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: Y Bell (24) F Wernicke (19) 74. 2B Agg Scr: A Song J Shin 60. A: M Yates (6) 39. B: C Bonney (17) 44. C: Y Bell (24) 42. Husband/Wife: K Fryer (15) P Fryer (17) 70.

TALLWOODS: Men: Stableford: Captain’s Trophy: A: G Baker (9) 40. T Gillogly (13) 37. B: B Griffin (19) 39. P Hanna (15) 36. C: M Maurer (34) 39 cb. C Beauchamp (24) 39. Women: K Edwards (12) 34. D New (22) 33 cb. H Innes (33) 33 cb. J Lowey (42) 33.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Trophy: Black: T Heaton L Roberts 149 to playoff.

THE COAST: Mxd: Stableford White: A: J Dunphy (7) 36. B: A Brady (14) 41. C: H Mcguire (27) 40. Scr: C Matthews. Div 1: S Garlick (41) 33.

THE LAKES: Medley: Stableford: R Zhao (1) 41. Scr: A Pemberton 32. Women: Div 1: S Lee (20) 37. Div 2: M Cole (24) 37. Medley: 4B: A: E Chan (30) R Chan (27) 46. 4B Scr: J Rayner S Beck 41. J Rayner (4) 42.

THE RIDGE: Stableford: A: D Heslehurst (4) 42. B: R Madden (15) 41. C: R Kimpton (28) 44.

TOUKLEY: Medley: Stableford: 4B: A Deane (1) J Deane (47) 50. Men: H Blanchfield (41) B Howell (19) 50. Div 1: R Hawkshaw (15) 41. Div 2: T Buxton (21) 41. Women: J Deane (47) 46.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: G Woodcroft (8) 4 up cb. A Scr: B Byrne (0) 3 down cb. B: A Bell (18) 3 up cb. B Scr: B Behnke (14) 11 down. C: J Lee (27) 7 up. C Scr: J Kang (21) 17 down. Women: Green: M Youm (21) 3 up.

WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: L Mather (20) D McIntosh (45) 48. Men: A: A Mercer (10) 39. B: A Bhalla (16) 41. C: M Pocknee (35) 37. Women: A: J Choi (19) 38. B: D McIntosh (45) 39.

WALLACIA: Men: Stableford White: C De Krester (17) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: L Archer (28) 42. 9-hole: J Myers (24) 22. Hole in one: M Clare-Nazer at 5th.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: G Anderson (21) P Sulman (16) 45. Div 1: T Crowe (13) 37. Div 2: D Abbott (19) 39. Div 3: T Kinsella (21) 41. Women: K Lobb (27) 37. Medley: 9-hole: R Nahum (13) 17. V Chong (25) 18.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: R Canham (18) 41 cb. Women: S Shaw (40) 40. Jnr: E Vo (18) 35 cb.

WYONG: Men: Stableford: 2B: M Williams (9) P Woodridge (20) 48 cb. Mxd: N Baldwin (25) K Connolly-Jackson (14) 50 cb. Men: Div 1: J Toomey (13) 43. Div 2: S Wade (21) 44. Women: K Connolly-Jackson (14) 43.