Daily Club Golf Results Saturday, 30 October 2021

NSW & ACT golf results - Aerial view of Oatlands Golf Club
Image Shows:  Oatlands Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 30 October 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: R Davies (7) 37. B: N Hall (13) 37 cb. C: K Smith (20) 40. 2B: C Gibson (17) B Farrell (13) 48.

AVALON: Women: Stableford: S Williams (42) 42.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: M Painter (10) 39. B: L Trevenar (18) 38. C: J Deagan (19) 39.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J O’hearn (26) A Mcgann (15) 47. J Saunders (11) 42. C Noone (19) 33. A Scr: K Beck 34. Div 2: R Morasso (10) 39. L Ritchie (19) 33. Div 2 Scr: B Carr 32.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: A Wongnin (23) 40. 2B: S Hormann (22) A Duggan (25) 53. Men: A: M Riley (3) 36. B: A Kuti (17) 42. C: F Farrington (30) 50.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: K Wilton (10) 37 cb. B: J James (19) 42 cb. C: N Harris (27) 42. Scr: A Scr: B Higgins 33. Women: Stableford: Div 1: H Rickard (18) 42. Div 2: B Alfonso (25) 34. Medley: 2B: H Rickard (18) K Jones (30) 49.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: B Simmons (12) 39. B: R Finch (18) 37. C: M Luland (33) 39 cb.

BEXLEY: Men: Stroke: A: J Martyn (6) 62. B: P McIntyre (13) 57. C: A Chalmers (29) 60 cb. A Scr: G Heffernan 67 cb. Medley: Stableford: A: M Savoldi (9) 36. B: M Symes (16) 40. C: V Costello (24) 39.

BLACKHEATH: Women: Stableford: J Simpson (26) 35. Men: K Newcombe (5) 38 cb. 2B: K Scully (16) A Preen (16) 45 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: D Carroll (20) 40. D Carroll (20) L Furlong (6) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: D Hanafi (0) 40. A: D Hanafi (0) 40. B: M Green (15) 45. C: E Den Hollander (19) 41.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: P Rooney (26) 41, Runner up: G Smede (9) 38.

BOWRAL: Women: Stableford: P Donoghue (35) 35 cb. Men: A De Manincor (15) 42. A: J Pinkstone (5) 41. B: P Cottee (17) 41. G Blanchard (28) 38 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: M Donovan (12) 40. A Scr: B Rouse 32. B: F Lowe (18) 41. B Scr: N Escubio 24. C: D Lee (24) 41. C Scr: M Weller 21. 4B: S Smith (10) M Weller (21) D McLachlan (12) S Byrne (36) 97. Hole in one: G Rogers at 18th.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: A: T Hunt (6) 38. B: V Pham (11) 40. C: O Abdisho (15) 39. D: S Odisho (22) 44. Div 1: G Marsh (13) N Guo (11) 45 cb. Div 2: N Ung (14) V Pham (11) 47. Div 1 Scr: A Marsh J Metuangaro 40.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Nov: A: M Thorn (17) 77. A Scr: M Thorn 94. B: P Dilucchio (22) 74. B Scr: P Dilucchio 96. C: C Pettitt (31) 76. C Scr: P Morrison 106. Men: Stroke Black: A: W Bell (9) 68 cb. A Scr: D Skinner 75. B: R Crowe (19) 66. B Scr: B Hannagan 81. C: I White (22) 66. C Scr: S Doran 91.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: A Kable (9) 44. B: D Starr (15) 42. C: A Stewart (27) 41. 2B: K Kerrigan (22) G Gallaway (15) 48. 2B Scr: P Higgins (2) C Lawson (3) 41.

CARNARVON: Men: Stroke: Cup: A Scr: R Brown (pymble) 76. A: B Byrn (13) 68. 2B Agg: J Kim (18) G Mclennan (14) 142. 2B Agg Scr: J Freeman S Bolger 157.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: J Diggins (11) 37 cb. B: S O’Connor (18) 42. C: A Walsh (21) 44. 2B: B Lambert (20) M Crook (18) 50. Women: Stableford: L MacGregor (31) 39.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: M Kennedy (11) 39 cb. B: J Staples (15) 41. C: C Dyson (26) 37.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: T Wright (9) 41. B: M O’Loughlin (15) 39 cb. C: S Papallo (22) 38 cb. Stableford: 2B: M Tierney (11) M O’Loughlin (15) 47. 2B Scr: White: G Wilson D Sullivan 37. Men: Cup: C Gough (8) 38 cb.

CROMER: Men: Stableford: Trophy: E Stratton (31) 39. Medley: A: B Lalli (13) 38. B: B Morgan (17) 36 cb. C: E Stratton (31) 39. 2B: N Jennens (34) E Stratton (31) 47. Scr: C Rae (+3) 36.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: T Wood (10) 66. B: L Axford (17) 64. C: J Beardsley (31) 64. A Scr: T Wood (0) 70. B Scr: J Large (15) 80. C Scr: S Amy (21) 88.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Jones (8) 41. Div 2: T Pearson (21) 38. Div 3: J Bermingham (23) 40. A Scr: P Barton (6) 33. 2B: S Jeong (15) D Kim (15) 50. A Scr: M Andrew (3) J Russo (2) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: R Jones (4) B Turner (24) 47. Div 1 Scr: J Fearnley S Andrews 40. Div 2: J Delaney (17) F Vincent (27) 50. Men: Div 1: M Rose (12) 38. Div 2: J Delaney (17) 44.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: H Azar (16) 35. Stroke Black: A: D Crawford (6) 69. B: N Zafiris (16) 72. C: J Bagnall (28) 72. A Scr: S Robertson (+3) 77.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: M Dawson (20) 45.

FORSTER: Men: Stableford White: A: S Le Rougetel (9) 39. G Bianco (7) 38 cb. A Scr: T Reed (2) 31. B: G Greentree (17) 42. N Fox (20) 39. B Scr: D Buchanan (19) 21.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: P Swatridge (13) 68. Div 2: J Eastman (22) 70 cb. Div 1 Scr: S Zingle 76. Stableford: N Guillaume (8) 38.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J Buttrey (20) 37 cb. B: S Raine (30) 36. Men: Stroke: A: G Gillard (8) 69. G Acret (16) 69. C: L Campton (25) 70. Stableford: A: C Bagnall (12) 39. B: E Simcox (16) 34 cb. C: S Hyde (32) 39.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: J White (6) 38. B: L Aquino (11) 41. C: C Tanner (`17) 43. Women: N Scerri (21) 38.

JAMBEROO: Women: Stableford White: K Dorahy (10) 39. Men: A: K Bradley (10) 37. B: G Clough (17) 39. C: D Crockford (35) 41.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: C McCarry J Gibson 75. A: C Hubbard (6) 42. A Scr: K Mudadana (+1) 36. B: D Macfarlane (13) 41. B Scr: G Geraghty (14) 24. C: J O’Brien (22) 40. C Scr: P Kyriazis (21) 18. Trophy: T O’Shea (23) 36. Hole in one: C Hubbard at 18th.

LAKESIDE: Men: Stableford: Team: D Kilgour (8) W Carrett (15) S Granger (9) M Ng (14) 87. 4B Scr: S Spink (3) B Petersen (6) D Theunissen (3) J Webb (1) 75. A: D Kilgour (8) 39. B: S Reading (12) 38 cb. C: R Corben (15) 41. Women: Div 1: J Jacka (11) 36. Div 2: M Irvine (22) 39.

LAKESIDE CAMDEN: Women’s Stableford Div 1: J Jacka (11) 36. Div 2: M Irvine (22) 39. Men’s Split Six D Kilgour (8) W Carrett (15) S Granger (9) M Ng (14) 87. en’s 4BBB Scr S Spink (3) B Petersen (6) D Theunissen (3) J Webb (1) 75. Men’s Stableford A: D Kilgour (8) 39. B: S Reading (12) 38 cb. C: R Corben (15) 41.

LANE COVE: Stroke C’ship: White: P Doherty (6) 69. G Carrick (15) 76. G Webster (24) 85. Men: Hcp: D Pritchhard (17) 60.

LEURA: Medley Stableford Singles, A: GS Webb (4) 41 cb, M Vinski (17) 41, B: E Scullion-Stewart (35) 39 cb, M Lovatt (23) 39, Scratch: GS Webb (4) 37 gross, 2BBB: D Perrin (12) and M Lovatt (23) 48.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: A Bourgonjen (3) 42. B: Y Han (15) 42. C: J Sutton (25) 42. 2B: I Kim (15) Y Han (24) 48. 2B Scr: B Davies (1) D Shepherd (-1) 43.

LONG REEF: Women: Stableford: J Hagan (18) 38. Men: A Scr: C Wu 36. A: L Brown (9) 40. B: L Bates (17) 42. C: A Morisset (23) 44. 2B Agg: A Morisset 84. J Steuart 84.

LYNWOOD: Men: Stableford: 4B: A: I McLennan (8) 37. B: C Van Zyl (12) 40. C: H Khor (31) 38. A Scr: G Shepherd (0) 35 cb. Women: Div 1: M Williamson (10) 40. Div 2: T Lindsay (27) 35.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: Div 1: S Reed (15) 36. Div 2: J Smith (20) 40.

MASSEY PARK: Men: Stableford: Div 1: D De Silva (12) 38 cb. Div 2: R Andreoni (16) 38. Div 3: G Keelty (24) 36 cb. Scr: R Wood 33. 2B: H Van Reyk (34) G Peart (11) 46. Women: 4B: U Wood (10) B Ashton (25) M Peterson (39) M Holly (9) 90.

MONA VALE: Men: Stableford: A: G Nes (2) 39 cb. B: J Stevenson (17) 42. C: A Stanford (30) 40. A Scr: G Nes (2) 37. 2B: B Simpson H Jones 48.

MONASH: Men: Stableford: A: D Maciver (6) 39 cb. B: P Morley (17) 42. C: F Vescio (28) 42. Mxd: Stableford White: M Li (27) 37. Stableford: 2B: Div 1: P Tully (12) A Farrar (14) 44. Div 2: G Sutton (25) A Novis (16) 48. 2B Scr: S Patel R McClelland 36.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Paisley (5) 41. B: C Ryan (13) 38 cb. C: S Sadokierski (26) 37 cb. Stableford: Scr: K Warner 33. Women: K Janik (19) 36. Scr: L Quilliam 29.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: A: B Rollo (3) 69. B: A Babu (9) 65. C: C Hardman (18) 64. D: T Howe (22) 64. Par: J Druce (19) 5 up.

NELSON BAY: Women: Stableford: J McClymont (21) 29. B Frost (18) 27. Men: A: R Wright (11) 38. L Gordon (12) 36. B: G Shorter (19) 40. B Justice (21) 38. C: J Maslen (30) 42. S Jones (29) 40. A: S Bowden (14) 41. T McGee (14) 37. B: P Buckley (19) 35. P Rigby (20) 33. C: J Geoghegan (30) 34. R Graystone (26) 30.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: T Momsen (8) 41. A Scr: H Ellison 36. B: A Macansch (17) 40. C: P Menzies (29) 46.

NORTH RYDE: Men: Stroke: A Scr: L Cincotta (Scr) 68. A: P Cumberland (11) 68. B: M Boyle (18) 64. C: J Canlas (25) 69. D: R Ah Hee (30) 70.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: N Robinson (24) 41. Men: R Ballard (16) 41.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A Scr: T Ryan (6) 37. A: T Ryan (6) 43. B: R Chan (14) 42. C: C Dawson (25) 44. Medley: Stableford Black: V Margetts (36) 31. Women: Stableford: J La Peyre (22) 42. Medley: 2B: O Lester (28) D O’Sullivan (19) 52.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: J Rosskelly M Hinkley (4.5) 60.50.
NSW: Men: Stableford: C Wilson (20) 42. Scr: A Rachid 34. Stableford White: T Ellis (28) 42. Gold: O Berman (25) 37. Women: Stableford: G Dooley (5) 32 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: P Reece (10) 41. B: P Day (16) 40. C: C Taylor (20) 39. D: M Cuming (28) 39. A Scr: L Mason 33 cb.

PALM BEACH: Men: Stroke C’ship: Black: A: J Upton (3) 64. B: G Warner (19) 64 cb. C: P Bourne (21) 64 cb. A Scr: T Hunt (1) 69 cb. B Scr: T Ellis (14) 80. C Scr: M Kadwell (22) 88. Women: Par: E Moore (28) 1 up.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: T Davey (4) 41. A Scr: T Davey (4) 37. B: I Nicol (18) 41. C: J Pittard (21) 38.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: S Barton (18) B Gadd (18) 74. 2B Agg Scr: G Sales A Horseman 51. A: K Hedge (12) 38 cb. B: A Brownlie (18) 42. C: T Coyle (21) 43.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Oct: A: R Royston (9) 58. A Scr: M Williams 60. B: J Hunt (16) 53. B Scr: J Hunt 69. C: T Ryan (19) D Wright (22) 58 to playoff. C Scr: T Ryan 77. Jnr: N Todd (24) 59 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: G White (12) 44. B: B Tynan (15) 43. C: J McIntosh (28) 43. Scr: J Moss (0) 38. 2B: Div 1: D Nichols (13) G White (12) 47. Div 2: J McIntosh (28) J McGraw (34) 55.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: R Van Der Westhuizen (11) 42. B: W Rowland (18) 41. C: P Brooks (19) 39. D: W Bass (25) 40. Scr: B Ellem 38. 2B: Div 1: M Stevens (18) S Spackman (12) 47. Div 2: C Dickson (9) B Dickson (36) 47.

SEFTON: Men: Stroke: A: J Watts (7) 52. B: P Bacon (11) 56.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: A Jacobs (2) 39. B: R French (17) 45. C: P Rynehart (22) 43. A Scr: R Hennessy (5) 33.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: A: M Morrissey (10) 42. B: S Dowd (15) 44. C: C O’Brien (20) 39. S Dowd (15) P Doyle (4) 80. A Scr: C Baird R Cadle 49.

STRATHFIELD: Stableford: 2B Agg: J Erian (17) 71. B Moroney (9) 71. 2B Agg Scr: J Kang (4) 64. Y Kim (+2) 64. A: B Moroney (9) 41. B: L Vickery (13) 39. C: D Kent (28) 43. Scr: Y Kim (+2) 37.

TALLWOODS: Men: Stableford: Captain’s Trophy: A: G Baker (9) 40. T Gillogly (13) 37. B: B Griffin (19) 39. P Hanna (15) 36. C: M Maurer (34) 39 cb. C Beauchamp (24) 39. Women: Div 1: K Edwards (12) 34. D New (22) 33 cb. Div 2: H Innes (33) 33 cb. J Lowey (42) 33.

TERREY HILLS: Stableford: A: G Giga (11) 39. B: G Cave (14) 38 cb. C: P Goudie (28) 41. A Scr: M Gibson 34.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke White: A: B McMillan (10) 65. B: N Nikas (13) 64. C: W Stevens (25) 67. A Scr: M Mulcahy 72. Hole in one: A Walsh at 2nd.

THE COAST: Men: Stableford: 2B: A: M Relph (9) 41. Stableford White: B: G Dedden (15) 36. Women: Par: Div 1: C Bright (45) 70 up.

THE LAKES: Stroke: Trophy: M Joseph (7) 66.

THE RIDGE: Mxd: Stroke: Ambrose: C Willis (3) S Grant (9) J Becker (12) P McLaughlin (15) 55.13. Par: G Karagiannis (31) 1 up.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: M Fitzgerald (8) T Steedman (14) E Whitmore (13) N Aitken (5) 93. Men: A: D Carrigan (11) 43. B: D Prest (18) 40. C: M Van Ryn (21) 43. Women: K McKinnon (11) 31 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stroke C’ship: Black: A: J Van Leerdam (11) -2 cb. A Scr: C McMillan (2) 36. B: A Boudville (17) -3 cb. B Scr: J Lewin (16) 22 cb. C: N Moreton (20) -5. C Scr: P Blunt (19) 19 cb. Women: Green: D Borg (21) -7.

WAKEHURST: Men: Stroke: C’ship: A: R De Beer (9) 74. A Scr: J Edward 81. B: M McNamara (13) 70. B Scr: M McNamara 83. C: B Fitzsimmons (20) 73. C Scr: B Fitzsimmons 93. Stableford: A: P Ramsden (11) 39. B: G Black (13) 41. C: B Linnane (28) 42. Women: J Morris (15) 35.

WALLACIA: Mxd: Stroke: Foursome: Div 1 Scr: J Farkas P Low 82. Div 1: D Chant (28) R Chant 73. Men: Stableford 2B: White: C Vidigal (2) D Visser (9) 47. 2B Scr: J Pagett S Lear 44. A: S Lear (4) 39. B: J Casis (13) 37. C: G Bell (27).

WARRINGAH: Men: Stableford: A: J Phillis (7) 39. B: G McLeod (17) 40. C: A Thompson (24) 42 cb. D: D Prince (29) 40. Scr: J Phillis (7) 32. 2B: A Thompson (24) A Greenland (28) 49.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stroke: D Marcer (12) 56. D Cullen (7) 60.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: D Deemer (2) 39. Div 2: P Menzies (17) 37 cb. Div 3: J Lawler (24) 38 cb. 2B: P Menzies (17) S Coutts (18) 47. Hole in one: R Nahum at 9th.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: J Economos (28) 43. A: C McKenzie (13) 39. B: M Beare (17) 38 cb. Scr: J Rogan 36.

WYONG: Men: Stableford: A: C Coorie (7) 38. B: J Tabor (18) 39. C: C Glover (23) 42 cb. A Scr: C Wickham 73 cb. 2B: N Oven (35) J Oven 47. S Loughnan B McNay 37 cb.

Our Partners