September 27, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 25 October 2021
The Links Shell Cove

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Monday, 25 October 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Hanley (4) W Bergmann (9) 48. A: P Bradley (10) 42. B: L Kilgannon (16) 40. C: C Dawkins (19) 38.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: D Langdon (30) S Park (18) 49. Div 1: J Jeong (13) 41. Div 2: R Babb (22) 38. Div 3: D Shin (28) 41.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: J Bourgiouas (10) 40.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: N Peninton (22) 41.

BOWRAL: Medley: Stableford: J Nicholls (12) 31.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: G Evans (14) 40 cb. P Phathanak (9) 40 cb. Women: L Stanton (26) 35.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 9-hole: M Taylor (42) 22.

CROMER: Men: Stableford: A: M Bunting (4) 40. B: T Irwin (23) 40. Women: A: P Torpy (24) 39 cb. B: K Kelaher (34) 39.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: B Herrenberg B Rushton 48. Div 1: J Moffit (15) 39. Div 2: N Milne (24) 41. Div 3: B Rushton (33) 42. D Scr: J Keith 29.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: P Barker (13) T O’Neill (20) 46 cb. Div 1: D Fuller (15) 41. Div 2: K Marshall (26) 42. Scr: A Isherwood 33 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: C Aquilina (8) 41. B: R Szancer (18) 42. C: K Maddocks (35) 41.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: A: J Fenton-Smith (37) 22.

KILLARA: Men: Stableford: P Quayle (32) 42. Women: Green: S Reid (38) 41.

LEONAY: Men: Stableford White: A: J Kennedy (8) 33. B: M Chenoweth (20) 40. C: P Jones (27) 39. Women: A Scheiler (40) 30.

LONG REEF: Men: Par: A: L Meakins (9) 4 up. B: M Rennix (15) 4 up. C: R Adams (24) 7 up. Women: T Heber (10) 1 down.

MACQUARIE LINKS: Stableford Black: S Moore (11) 39.

MANLY: Women: Stableford: E Duke (39) 39. Men: B Barry (30) 43.

MONA VALE: Medley: Stableford White: K Effenberg (21) 44 cb.

MONASH: Snr Stableford White: A: B Lai (39) 38. Div 1: B Meares-Evins (43) 44 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: J Lee (17) J Soussan (30) 47. E Alexandrow (32) 42.

NORTH RYDE: Veteran: Stroke: A: J Cheeseman (8) 66. A Scr: R Shuttleworth 72. B: S Puz (22) 66. B Scr: M Ironfield 91. C: B Lee (25) 66. C Scr: J Canlas 94.

NSW: Women: Stableford: J Grossberg (26) 38. Medley: J Briggs (23) 42.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: R Scott (22) 36. B: T Frere (33) 38. Men: 4B: Stableford: D Booker (28) R Hay (23) G Shields (26) T Holfert (27) 91. G Shields (26) 42.

PENRITH: Medley: Stableford Veteran Men: Gold: K Murphy (18) 45. Veteran Women: J Robertson (17) 36.

RICHMOND: Veteran Medley: Stableford: Team Multi: I Jordan (9) J Jordan (25) A Della-Porta (30) F Walshaw (23) 111. Veteran Men: A: D Pickering (15) 38. B: M Harrison (21) 39. C: D Shaddick (29) 36 cb. Veteran Women: P Collins (30) 37 cb.

RIVERWOOD: Veteran: Stableford: 2B Multi: J Karam (14) B Currie (29) 58. Veteran Men: I Reeves (27) 33.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: D Owen M Soo Jang 83. A: D Owen (6) 41. B: M Court (15) 42. C: M Wong (23) 39. Snr: M Purnell (26) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Parva (14) S Jo (22) 47. P Adney (25) 41 cb. Scr: J Mccraith 35.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Samarasignhe (34) R Mcdougall (17) 48. A: P Lee (5) 36. B: R Fagg (18) 40. C: S Kwon (32) 39.

TALLWOODS: Stableford: Veteran Men: A: S Williams (8) 35. A Smith (11) 34 cb. B: J New (19) 38. S Innes (16) 37. C: M Elderfield (22) 38. P Edwards (31) 34 cb.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: S Malouf (20) 40. Div 2: J Boyer (23) 37. Div 3: S Walker (43) 41. Scr: E Kennedy 26. Trophy: N McIntosh (21) 36.

THE RIDGE: Stableford: A: G King (8) 39. B: P Wood (16) 41. C: T Allen (26) 39 cb. Veteran: P Schneider (23) 39 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: Div 1: B Roome (17) 39. Div 2: D Richards (37) 40 cb. Women: M Bird (33) 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: A Hyslop (32) M McLean (25) 48 cb. Men: A: P Bull (8) 44. B: P Lamorn (19.5) 43. C: T Jones (23) 44. Women: H Ma (25) 38.

WALLACIA: Men: Stableford White: R Keeley (19) 43.