February 28, 2024

Daily Club Golf Results Sunday, 17 October 2021

NSW/ACT Club Results – 9th hole at Liverpool Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 17 October 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R Hill (12) M Li (8) 47. A: R Hill (12) 42 cb. B: H Taguchi (17) 40 cb. C: H Chung (20) 40. Mxd: 2B: S Kim (16) S Ham (14) 47. Women: T Chung (19) 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J Giokas (24) J Ammit (47) 44. C Jones (13) 39. J Beasley (38) 34. Scr: B Carr 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: 4B: D Salt (21) B Hinley (20) K Isomoto (8) R Fellows (10) 52 cb. A: D Kalamaras (7) 41. B: G Pilarinos (15) 38. C: D Gilligan (20) 41. Scr: N Miller (Muirfield) 34 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: L Furlong (6) C Marshall (10) 75. C Marshall (10) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B Agg: C Murray (4) R Ennis (10) 79. A: C Goth (10) 41. B: P Monforte (15) 42. C: P Martin (34) 40. Scr: T Newlin 40. Hole in one: D Harris at 15th.

BOWRAL: Medley: Stableford White: B Hayden (26) 37.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B: White: A Derbas (2) A Derbas (21) 49. A: R Frankham (9) 38. A Scr: A Derbas (2) 36. B: S Halim (14) 38. B Scr: J Bennett (13) 22. C: E Hamilton (26) 40. C Scr: A Derbas (21) 19.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: D Blachura (27) A Blachura (17) 49. A: M Luxton (5) 39. B: D Robinson (15) 40. C: M Henry (21) 43.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Duke (27) S Nagle (17) 48. 2B Scr: S Kari N Sagdic 37 cb. A: A Walker (11) 39 cb. B: P Cramer (14) 39 cb. C: J Tan (21) 38 cb. Mxd 2B: G Loughnan (8) D Graham (33) 49. Women: 2B: E Kim (21) A Jung (32) 46 cb. Div 1: T Yoon (13) 33 cb. Div 2: J Lee (23) 38. Div 3: H Chung (33) 39.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: T Cover (9) B Gray (24) 51. Men: T Cover (9) 42. B: R Anderson (19) 40. C: K Hayes (25) 41. Women: B Gray (24) 37 cb. Medley: PM 2B: N Hammond (9) L Judd (25) 53. Men: A: D Hornby (10) 38 cb. B: S Yuan (14) 38. C: N Clarke (23) 43. Women: E Tudor (16) 38. Medley: 2B Scr: E Vassallo (5) T Camilleri (2) 41.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: D O’Donnell (20) 43. S Drane (28) 39.

CROMER: Medley: Stableford: A: J Thomas (1) 39. B: M Redshaw (20) 40. C: Z Toole (32) 44. Scr: J Thomas 38.

CRONULLA: Men: Stableford: L Mullaly (31) 41 cb. Scr: S Liddy 39. Women: Green: M Pierce (27) 34 cb. Scr: D Rann 24. Mxd: Stroke: Canadian Foursome: P Schuberg (45) G Schuberg (20) 70.625.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: R Giltinan W Mitchell 53. 2B Scr: A Barakat J Bannerman 40. Men: Div 1: B Jack (4) 39. Div 2: T Bragg (19) 39. Div 3: W Mitchell (28) 43. Scr: J Ross 33. Women: E Farrar (35) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford White: Div 1: W Beard (12) 39 cb. Div 2: G Hennessy (19) 41. Scr: J Wright 38. Women: B Harrison (28) 40.

EASTLAKE: Stableford: A: J Pantaleone (8) 38. B: P Chadwick (18) 38. C: L Adamou (23) 45. Scr: J Whiteford 36.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: D Grimish (7) A Grimish (6) 48. A: D Grimish (7) 42. B: D Yeend (16) 41 cb. C: G Crane (23) 40. D: T Godley (30) 37. Div 1: J Duffield (14) 38. Div 2: J Cooper (31) 43.

FINLEY: Men: Stableford White: Div 1: R Daniel (8) 40. Div 2: E Dean (20) 42. Women: S Simpson (19) 36 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: K Barton (11) 38. B: J Micallef (17) 39 cb. C: G Wehbe (32) 39. Women: C Lee (18) 38.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: P Summerfield (23) P Summerfield (26) 46. S Olver (18) 39. Women: P Summerfield (26) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: C May (12) 39. B: B Watson (16) 37. C: H Blight (31) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: G Gibson (8) 38.

KAREELA: Women: Stableford: N Maughan (17) 36. Men: A: P Galvin (7) 39. B: S Crane (14) 40. C: D Turner (22) 37. Medley: Stroke: Canadian Foursome: J Gibson D Dodd 64.375.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Heron (3) J O’Connor (13) 45. Men: R Mitchell (14) 39 cb. Scr: D Gallagher 38. Women: M Hronis (7) 38.

LANE COVE: Mxd: Stableford White: C Tan (24) 39.

LONG REEF: Men: Stableford: C Yates (10) 41. Women: H O’Connell (26) 39.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: Link Trophy: S Bowhill (14) C Bowhill (33) 56. Men: White: A: M Clancy (10) 37. B: S McCarthy (15) 40. C: J Murphy (20) 40. Women: Stableford: M Holmes (15) 43. Women: 9-hole: J Stacey (42) 20. Men: White: T White (9) 17 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: M Thompson (18) 39. Scr: H Salmon 34.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: B Chisholm (13) 38. Div 2: R Meaney (18) 38.

MONA VALE: Medley: Stableford: R Baker (17) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: B: S Lee (7) 68. C: R Checkley (14) 68. Men: Stableford: M Marshall (36) 34 cb. Women: J Yoo (31) 37.

MURRAY DOWNS: Stableford: L Bishop (14) 39. Black: S Bulmer (21) 42.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: J Frost (10) 40. D Moon (24) 36. B: R Birss (32) 38. V Lalor (33) 37. Men: A: P Hazer (13) 41. B: S McGrath (21) 40. C: D Hall (29) 35.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: S Kim (39) C Kim (16) 49. Men: A: D Seo (12) 39. B: T Boyd (19) 37. C: A Etmekdjian (21) 38. D: A Curdie (32) 36. Women: A: K Fennell (19) 37. B: B Nolan (23) 37.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: J Galuzzo (28) 50.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: R Carson (12) E Frino (22) 49. Men: White: A: E Brentnall (4) 36 cb. B: L Domingue (14) 38 cb. C: A Leslie (23) 40. Scr: M Pritchard (3) 33. Women: Green: M Myers (30) 36 cb. Medley: Black: J Goodman (29) 40.

NOWRA: Men: Stroke: A: T Johnston (14) 63. B: N Dinnie (16) 68 cb. C: C Hatton (23) 73 cb. C’ship: A Scr: J Francis 294. B Scr: N Dinnie 330 to playoff. C Scr: T Hunter 378.

OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: D Joukhadar (10) L Liu (20) 46. Medley: R Williams (30) C Kim (40) 47. Men: White: G Hennessy (16) 38. Women: Yellow: C Kim (40) 37.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: J Barrat (28) K Moraitis (45) 47. Men: C Twomey (22) 40. Women: M Coulton (26) 40.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: K Todd (14) N Todd (26) 80. K Todd (14) 41. Scr: C Mcmahon 36. Women: Stroke: Div 1: J Dunn (26) 56. Div 2: L Culbert (32) 60.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: S Gazzoli (28) J Gleeson (37) 78. Women: S Gazzoli (28) 40. Men: White: A: R Farrell (6) 37. B: A Beard (17) 38. C: D Smith (20) 38. Veteran: Green: L Chan (17) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: P Effeney (10) S Clifton (15) 73. A: S Tukaki (12) 39. B: C McKenna (18) 41. C: D Pearce (22) 40. D: C Lim (25) 42. Mxd: 2B Agg: Y Lei (12) P Johnston (14) 72. Women: G Mercer (33) 40. Medley: Scr: H Kim 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: Div 1: M Domingo (19) A Maikap (14) 81. Div 2: A Maikap (14) J Lee (16) 79. 2B Scr: L Lavelle M Horton 52. A: N Ferrer (4) 38 cb. B: J Lee (16) 38 cb. C: S Tait (27) 45.

TALLWOODS: Medley: Stableford: D Clarke (12) 36. A Smith (13) 35. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: B Livermore P Livermore (26.5) 73.5 to playoff. R Aldham K Aldham (19.5) 73.5. R Ezzy M Farrow (16.5) 71.5. J Colvin B Colvin (32.5) 75.5.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: F Mackenzie (9) 39. B: N Staras (14) 43. C: K Hill (32) 41.

THE COAST: Medley: Stableford White: A: N Mainhoff (11) 39. B: B Perry (13) 39. C: I Mcloughlin (23) 43. Scr: J Wachman. Div 1: L Dambrosio (19) 37.

THE LAKES: Medley: Stableford: A Bonynge (13) 39. Scr: C Glenday 32. PM: G Irving (17) 42. Scr: C Hartas 36.

THE RIDGE: Stableford: A: E Psarras (12) 42. B: G Sandstrom (14) 39. C: J Lou (23) 37 cb.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: D Rowe (7) 40. B: B Benbow (20) 40. C: G Owen (23) 40. Women: H Crilly (14) 38. Medley: Gold: R Eaton (29) 33.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: J Bennett (6) D Jones 48. Div 1: A Small (13) 40. Div 2: A Pomeroy (28) 41. Medley: 4B: A Deane (2) J Deane (48) 51. Women: S Taylor (35) 39.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: M Youm (7) 4 up. A Scr: S Woodcroft (5) 3 up cb. B: J Sidoti (13) 4 up cb. B Scr: P Tutton (13) 2 up cb. C: D Park (24) 2 up. C Scr: D Berry (19) 13 up. Women: Green: M Youm (21) 1 down.

WAKEHURST: Mxd: 2B: T Suzuki (35) S Cathcart (6) 47. Men: A: J Reid (12) 39. B: G Rosa (13) 39. C: J Rudkin (32) 41. Women: A: M Bowler (29) 40. B: A Chung (37) 39.

WALLACIA: Men: Stableford White: B Treak (20) 37 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford: . Red: G Watson (26) 36 cb. Stableford 9-hole: White: H Delaney (16) 18 cb. G Hooper (36) 22.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: T Browne (7) W Innes (27) 72. Div 1: A Koch (4) 38 cb. Div 2: R Pollak (19) 39. Div 3: W Innes (27) 37. Women: S Britton (23) 32 cb. Medley: 9-hole: D Ragg (11) 20. S Denenberg (35) 18.

WYONG: Men: Stableford: 2B: A Daniel (12) C Glover (23) 49. Mxd: G Brown (13) N Brown (23) 44 cb. Men: Div 1: A Daniel (12) 40. Div 2: M Dunn (25) 39. Women: L Calleja (26) 39.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: T Collier (10) 39. T Crozier (17) 38. Women: C Abbott (26) 36.

Our Partners