October 8, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 29 September 2021
Brewarrina District Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 29 September 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford Yellow: D Humphries (-4) 36.

ASQUITH: Men: Stableford: A: S Mcglynn (12) 39 cb. B: I Dalziel (15) 37. C: M Barry (21) 43. D: G DeChamps (31) 38.

AVALON: Women: Stableford: 2B: M Whiteman (35) C Rynell (39) 45.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 9-hole: A: N Tse (11) 23. B: S Allum (15) 20. C: D Wilcher (34) 24.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: M Nagi (4) 39.

BERMAGUI: Women: Stableford Yellow: Div 1: P Byrne (18) 39. P Jones (15) 37. Div 2: F Hanks (26) 39. B Tyson (27) 39. Div 3: L Laing (34) 40. J Williams (29) 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: K Halloran (5) 38. B: N Hassapis (11) 39. C: G Bowen (21) 38. A Scr: S Koirala 33 cb. B Scr: G Whitaker 23 cb. C Scr: K Baker 21.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: G Dowdell (8) G Cope (12) 69. R Curtis (7) 39.

BONDI: Men: Stableford: C Casey (28) 44. Hole in one: D Aulsebrook at 8th.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford 2B: P Arnold (16) & B Booth (14) – 48. IND: M Smith (15) – 38c/b.

BOWRAL: Men: Stableford: E O’Sullivan (22) 41.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: K Lee (38) 37.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: C Collins (12) G Cheetham (12) 45. Div 2: W Brooking (29) J Tuovinen (29) 48. Scr: J Graham M Nagy 39. A: A Hansch (9) 39. B: M Olic (15) 40. C: M Holloway (19) 40 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: Split Six: J Page K De Cean 58. A: J Matheson (18) 33. B: J Page (27) 37. C: W Hyndman (33) 31.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: G Burton (12) 34. B: B Woolley (16) 43. C: A Mostyn (Highlands 25) 42.

CARNARVON: Women: Stableford: Div 1: C Kim (16) 40. Div 2: S Heo (Cumberland 23) 41. Div 3: E Chung (Cumberland 26) 42.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: A Oxford (23) D James (36) 49. A: B White (6) 37. B: E Onggo (18) 39. C: A Oxford (23) 42. PM 2B: J Martin (26) P Cassidy (36) 48. S Sun Lee (9) 40. 2B Scr: M Thomson S Goodrum 39.

CASTLECOVE: Women: Stableford: A Orrell (40) 38 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: H Pearce (7) 40. B: P Shea (18) 41. C: B Scott (22) 39 cb.

CROMER: Medley: Stableford: A: A Frost (11) 40 cb. B: J Trathen (24) 39 cb. Scr: J Thomas 34.

CRONULLA: Medley: Stableford: 9-hole: A Shalhoub (15) 21 cb. P Mulqueeney (11) 21. Scr: R Beer 17. M Hargreaves 17. Women: Stroke 9-hole Ambrose: Green: K Tracy (22) L Parris (24) 31.25. J Thuge (10) D Timmins (13) 32.

CUMBERLAND: Men: Stableford: P Spears (16) 3 cb.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A Erickson (23) 42.

DUNHEVED: Medley: Stableford: Div 1: C Millington (11) 37. Div 2: R Franzke (19) 40. Scr: C Fitzsimmons (+2) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: M Stephens (3) 42. B: S Guthrie (16) 41. C: S Praccy (22) 38. Scr: C Hicks (2) 39.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: M Van Epen (5) 38. B: R Mole (13) 41. C: M Smithers (20) 42. D: J Sullivan (27) 40.

FOX HILLS: Women: Stableford: M Quirk (30) 40.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Div 1: D Wilkinson (14) 39 cb. Div 2: P Buttsworth (21) 38 cb.

GIBRALTAR: Medley: Par: D Chandler (10) 3 up cb.

GOULBURN: Women: Stableford Green: G Kennerley (18) 37. Div 1: M Owen (18) 36. Div 2: K Stamatellis (26) 35. Div 3: J Roberts (38) 24.

HORIZONS: Men: Stableford: K Gould (33) 42. Women: J Convoy (11) 41.

JAMBEROO: Men: Stableford White: L Fredericks (21) 39.

KAREELA: Men: Stableford: A: J McLean (7) 43. A Scr: K Mudadana (+2) 36. B: A Smith (17) 44. B Scr: T Robinson (17) 25 cb. C: M Thorsby (25) 41. C Scr: J Anasis (24) 18.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: P Kelly (11) A Reid (25) 47. R Sadler (23) 38.

LEONAY: Women: Stableford White: A: L Cupples (15) 37. B: C Chitty (32) 43.

LEURA: Medley Stableford Singles Handicap: C Harris (9) 36, A Gorey (27) 35 cb, P Eastment (9), Scratch: GS Webb (5) 30 gross..

LONG REEF: Men: Stableford: A: M O’Connell (12) 41. B: N Lucey (20) 42. C: S Thorn (27) 44.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: P Mahoney (12) 40 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: B Alexander (21) 41.

MANLY: Men: Stableford: A: I Graham (13) 42. B: S Defina (14) 41. C: J Smith (21) 40. Scr: M Hill 33 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: M Liubinskas (14) 41 cb. Div 2: B Webb (36) 40 cb. Scr: A Connolly 33.

MONA VALE: Men: Stableford 2B: White: B Harris (15) S Jacek (21) 47 cb.

MONASH: Men: Stableford: A: L Grose (8) 39 cb. B: J Bliss (15) 40. C: B Strauss (23) 39.

MOORE PARK: Mxd: Stableford White: D Copp (31) 39 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: M Sherwood (2) 39. B: A Van Dyk (19) 36 cb. C: M Hollins (25) 36 cb.

MURRAY DOWNS: Women: Stroke: Medal Sep: A: S Clark (21) 74. B: J Lynas (28) 71.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: K Flanagan (25) T Lofts (30) 48. 2B Scr: M Gordon (+1) A McKie (1) 37. A: A Sambrook (12) 40. B: C Lawrenson (16) 40. C: A McIntosh (22) 40. D: I Merrick (31) 35.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: D Vieira (11) C Currie (9) 46. D Vieira (11) 42.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: S Bernasconi (16) 40. A: S Meagher (22) 37. B: C Wilson (26) 38. C: L Burke (32) 38. Black: S Sutherland (31) 43.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: G Simek (17) A Smith (14) 48. Div 1: G Simek (17) 42. Div 2: D Pickup (25) 37 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: V Isaia (12) 45. B: T Hayek (14) 37. C: G Sih (23) 44. Scr: G Lomas 36.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: G Hargreaves (7) 41 cb. B: D Kivell (19) 38. Scr: R Richards 37.

PENRITH: Men: Stableford White: A: R Carthey (10) 38 cb. B: B Gadd (18) 40. C: A Thurlow (22) 42. Scr: J Gadd 39.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Mckissock (5) B Story (13) 75. Div 2: R Appathurai (21) B Leggatt (18) 74. A: B Mckissock (5) 39. B: B Leggatt (18) 39. C: N Chen (20) 37. D: A Shah (29) 37. Scr: T Popov 35.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: M Nesbitt (35) H Fisher (51) 52. Men: R Bowman (17) 41. Women: Div 1: J Kearsley (16) 37. Div 2: J Bennett (27) 40. Div 3: M Nesbitt (35) 42. Medley: 9-hole: D Wedes (43) 24 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: D Frith (7) 39. I Miller (5) 35 cb. B: B Colvin (29) 40. B Munroe (22) 32.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: T Garrett (12) 43. B: G Lovett (17) 38 cb. C: P Donnelly (22) 43.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: Div 1: M Pellegrini (16) 43. Div 2: C Weber (23) 43. Scr: A Powys 32.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: D Heslehurst (6) 38 cb. B: P Wood (17) 40. C: J Clemensen (32) 39.

TOCUMWAL: Men: Par: A: J Henry (15) 1 down. B: J Scandrett (35) sq.

TOUKLEY: Men: Stableford: A: A Deane (3) 39. B: R Mackaway (14) 41. C: S Kemp (19) 42. D: D Brown (30) 43.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: C Seeto (13) J Li (16) 50. 2B Scr: C Butler A Sutton 39. A: G Ross (9) 42. A Scr: A Sutton 36. B: J Li (16) 42. B Scr: C Seeto 28. C: K Richardson (35) 43. C Scr: S Daly 24.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: C Wong (22) 36 cb.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: W Pascoe (15) N Hobbs (5) 75. A: W Pascoe (15) 41. B: G Short (17) 37. C: J Matulin (25) 41. D: C Susans (26) 38. Trophy: W Pascoe (15) 41 cb. 9-hole: M Adams (20) 24.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P McColl (4) 38. B: L Ryanhart (20) 41. C: R Lombo (23) 42. Scr: J Rogan 35.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Chadwick (22) D Lamb (22) 49. A: K Vaughan (11) 40. B: S Garnam (17) 41 cb. C: D Lamb (22) 40 cb. Scr: D McClelland 33.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Medal: Lake: N Moore (23) 70.