April 24, 2024

Daily Club Golf 30 June 2021

NSW & ACT Club Results - Parkes Golf Club
Image Shows:  Parkes Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 30 June 2021.

NSW WEDNESDAY

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: K Butler K Williams 49. 2B Scr: H DS (0) M Black (2) 41. Team: M Hammond N McDonald A Moradi J Ellam 138. Women: A: S Gooderick (10) 38. B: C Fretwell (17) 41. C: T Liston (23) 37. D: H Wilson (27) 38.

AVALON: Women: Stableford: 2B: C Thompson (23) A Williams (47) 41.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: M Cook (12) 37. B: M Chambers (20) 37 cb. C: D Rodgie (24) 33 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 4B: S Rook P Love 44. A: A Derrig (7) 39. B: O Henry (13) 38. C: A Dookie (28) 37.

BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: J Castle A Castle 50. A: S Colley (7) 40. B: M Alfonso (13) 41. C: I Mcdonald (35) 40. Scr: R Jones (0) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Team: A: J Bondin (14) S Chounding (34) G Jahns (17) P Anderson (15) 86 cb. I McMillan (19) 41. A: M Sullivan (12) 39. B: G Jahns (17) 40. C: P Remfrey (21) 38. Scr: Y Charlupski 32.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: G Pasquale (17) J Tanevski (13) 70. 2B Agg Scr: G Heffernan M Henley 65. A: C Freese (7) 37. B: L Delahoy (14) 35 cb. C: J Bond (19) 37.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: R Dempsey (5) S Caswell (14) 44. S Caswell (14) 38.

BONDI: Men: Stableford: M Pashley (13) 38.

BONNIE DOON: Stableford: A: A Hisato (8) 39. B: P Jourdain (12) 40. C: W Sweeney (32) 42. Scr: J Comerford 39.

BRIGHTON LAKES: Women: Par: D Lowdnes (27) 6 down.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: R Buettner (3) K Sirimanotham (7) 44. Div 2: M Boskovski (8) D Ivanek (22) 47. Scr: T Marlin R McIvor 37 cb. A: M Boskovski (8) 42. B: D Murphy (18) 38 cb. C: K Barnard (19) 41.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B: D Kingma K De Cean 42. Hcp: A: M Thorn (19) 28. A Scr: S Chapman 13. B: L Newcombe (28) 32. B Scr: K DeCean 10. C: M Wackett (39) 33. C Scr: D Kingma 7.

CAMMERAY: Men: Stableford: M Curtis (24) 37.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: M Bak (24) E Kim (33) 46. Div 1: L Kim (11) 37. Div 2: C Tucker (22) 36. Div 3: A Jung (39) 37.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: B Hoare (33) T Davies (23) 48. A: C Toro (6) 38 cb. B: M Gerzanics (18) 41. C: B Hoare (33) 42. Gold: A Booth (34) 33. PM 2B: T Burnett (15) N Turrell (22) 48. PM: A: T Pagliaro (9) 42. B: T Burnett (15) 40. C: B Lim (17) 39. Gold: P Stevens (36) 13. 2B Scr: C Simmons D Cantor 39.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: G Gleeson (14) T Leece (14) 45 cb. A: P McLaughlin (9) 38 cb. B: H Clark (14) 41. C: G Jamgotchian (23) 40.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: R Porfida (10) K Nguyen (21) 46. Scr: H Delis J Protheroe 35. A: J Lim (10) 38. B: A Watson (17) 42. C: K Nguyen (21) 40.

CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: I Guy J Watts 70. A: S Bradstreet (13) 42. B: N Gildon (21) 39. C: B Riches (30) 40. Scr: S Gee 36.

CRONULLA: Women: Par Green: A: A Bull (4) 7 up. B: C Newman (27) 3 up. C: J Bayley (31) 3 up. D: S Forrest (39) 6 up. Scr: A Bull 3 up.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: T Sherwin A Aviet 53. 2B Scr: H Smith T Sherwin 39. Div 1: T Sherwin (11) 42. Div 2: A Tomiak (NTPGC) (20) 41 cb. Div 3: V Wah (28) 40 cb. Scr: C Paul 32.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: M Campbell (22) B Van Dongen (12) 47. Men: B Van Dongen (12) 42. Women: D Bowen (35) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: L Burgess (8) 39. B: P Moriaty (17) 39. C: I McCallum (21) 40. Scr: I Barr 36 cb.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: T Schuiling (9) P Bish (17) 48. A: T Schuiling (9) 39. B: L Reid (13) 41. C: P Hayworth (19) 40. D: S Bennett (27) 42. Scr: D Beer 32.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: G Lattouf (11) J Marshall (10) 74. Div 1: G Lattouf (11) 38. Div 2: I McNAir (26) 35.

GIBRALTAR: Men: Stableford: G Morgan (10) 35.

GOSFORD: Medley: Stableford White: W Gray (24) 38 cb. G Wilson (13) 38 cb. P Millar (7) 38.

GOULBURN: Women: Stableford Team: Green: M Chaffey A Gilmore G Kennerley 73.

HORIZONS: Men: Stableford: B Francis (6) 37 cb. Women: C Ramsey (20) 35.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: C Holland S Foster 47. A: S Evans (14) 36 cb. A Scr: K Mudadana (3) 32 cb. B: W Walkerden (19) 37 cb. B Scr: J Fraser (16) 21. C: F Khouri (28) 37. C Scr: C Martin (24) 13.

KILLARA: Men: Par 2B: White: R Gordon (14) K Pike (4) 10 up cb. 2B Scr: D Williamson O Knight 5 up. A: R Laidlaw (6) 3 up. B: I McKenzie (14) 4 up. C: R Gordon (19) 4 up.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: M Kift (14) J Riley (10) 78. A: P Spiropoulos (8) 40. B: J Borg (18) 38. C: P Blakley (29) 38. Scr: D Gannon 37 cb. Veteran: P Blakley (29) 38.

LANE COVE: Men: Par: 2B: B Seaman (28) P Johnson (16) 2 up cb. A Reid (25) 2 up.

LEONAY: Women: Stroke: American Foursome: L Haines T Whiteside (26.25) 74.75.

LEURA: Medley: Stableford 2B: White: A: M Donoghue (8) 36. B: J Bednarski (26) 35. C: D Crowther (13) 34 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: P French A Davies 47. A: A O’Brien (9) 37. B: T Smithyman (15) 37. C: M McNee (21) 42. Scr: M Cruise 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Multi: White: S Chang (10) J Ilacqua (20) 95. Div 1: D Owen (15) 42. Div 2: B Meale (30) 45. Scr: D Gibson 30.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: L Arthur (-3) R Haywood (4) 44. A Diciunas (10) 39 cb. Hole in one: R Butler at 11th.

MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B: L Hunt (28) K Burke (5) 93. Men: A: M Burke (10) 40. B: J Dowsett (12) 40. C: T Slater (34) 39. Women: A: K Burke (5) 37. B: L Hunt (28) 45.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford: C Moran (20) 37.

MANLY: Men: Stableford: A: P Green (9) 40. B: M Epper (17) 38. C: P Adams (22) 39. Scr: K Flynn 37.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: M Arnold (11) 40.

MONA VALE: Men: Stableford Irish Team: White: N Fergus (18) R Woolveridge (14) M Sample (18) A Hooper (14) 123. Scr: O Hugill P Mackay B Gross N Abba 109. D Patterson (16) 41.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Smith (17) C Berrell (10) 47 cb. Div 2: E Guz (15) H Perkins (27) 45 cb. 2B Scr: R Scott D Paton 37 cb. A: J Gibson (11) 39 cb. B: M Gilbert (16) 42. C: M Jayasinghe (24) 40 cb. 

MOORE PARK: Medley: Stableford 4B: White: R Payten (26) R Szancer (16) 44. Men: P Cohen (16) 38 cb. Veteran: A Golombick (15) 38.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: I Battersbly (3) 38 cb. B: S Brabyn (17) 39. C: D Lyons (24) 40. D: R Dalgleish (31) 37 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: D Shaw D Button 47 cb. A: D Forrest (1) 41. B: W Cashmore (18) 40. C: L Grima (22) 38 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: C Fallan (3) 38. B: C Hernandez (20) 41. C: K Woodley (27) 38. Gymea Lily: A: K Oberman (15) 35. B: B Bisset (19) 35. C: R Baunach (25) 34.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B Agg: T Crawford (10) J Doolan (8) 69. T Crawford (10) 39.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: P Dalmazzo (15) F Bowman (15) 46. P Dalmazzo (15) 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: M Milosevic (15) C Carnegie (27) 47. Men: White: A: B Mcdonald (7) 37. B: D Fiarweather (14) 39. C: A Novakovic (24) 39 cb. Scr: J Wimalaratne 32.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: J Mansfield (11) C Mansfield (18) 47. A: J Mansfield (11) 39. B: W Davison (17) 42. C: C Rogge (20) 37 cb. Scr: G Naylor 36.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Daley (27) T Spain (8) 47. 2B Scr: J Gadd J Gadd 48. A: C Tichurst (7 Howlong) 40. B: G Johnson (17) 36 cb. C: J Fog (42) 37.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: G Patterson (20) S Fletcher (34) 50. 2B Scr: M Boyd C Green 36 cb. P Baird (26) 38 cb.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: C Phibbs (14) 63. Div 2: H Catelotti (24) 60. Div 3: C Sims (31) 54. Div 4: A Dobbie (36) 63. Medal: Div 1: C Phibbs (14) 63. Div 2: P Maple (27) 63. Div 4: A Dobbie (36) 63.

RICHMOND: Medley: Stableford: 4B: A: J Walden (+4) C Lawrence (2) 42. B: M Carruthers (14) B Carruthers (27) 29 cb. Par: 2B: A: T Farmer (14) C Cheyne (18) 12 up. B: K Lozier (15) K Stuart (28) 10 up cb. A: G Loos (4) +5 up cb. B: K Lozier (15) +4 up cb. C: Z Wong (24) +5 up.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: B Laing (13) B Kusto (12) 47. Div 2: C Zhang (30) L Zhang (17) 49. A: J Kwon (11) 38. B: D Minarik (16) 39. C: P Wells (23) 38. D: C Zhang (30) 40. Scr: I Kim 32.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: 2B Agg: P Howes (53) P Price (36) 72. Div 1: T Lynton (26) 38. Div 2: P Howes (53) 37.

STRATHFIELD: Men: Stableford 2B: White: J Yim (14) J Park (21) 45. 2B Scr: H Kim (1) T Green (2) 39. Team: E Kim (12) J Park (21) J Yim (14) T Park (16) 52. A: H Kim (1) 37. B: J Yim (14) 36. C: Y Kim (27) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Gallie (10) 43. B: J Walters (15) 47. C: E Kim (19) 40.

THE COAST: Medley: Stableford White: Div 1: G Kennedy (8) 40. Div 2: S Ashby (17) 38. Scr: M Buckingham 36.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: H Levy (13) B Levy (11) 45 cb. 4B Scr: A Pemberton K Trenorden 37 cb. B Xu (6) 42. 4B: D Royal (20) A Martin (14) 48. 4B Scr: T Coroneo A Coull 41. N Groome (12) 40.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: L Grant (1) 20. B: D Baxter (16) 21 cb. C: C Stokes (26) 20.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: P Robertson (6) B Cook (8) T Steedman (14) N Aiken (6) 90. A: M McKinnon (9) 38 cb. B: B Cranston (15) 41. C: L McDonald (19) 36 cb. D: I Collier (28) 39.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Split Six: Gold: C Song (11) Y Ko (14) 75. Men: A: C Song (11) 44. A Scr: J White (1) 37. B: H Pondekas (15) 40. B Scr: R Lee (13) 23. C: V Capolupo (20) 45. C Scr: C Lee (22) 17.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Ke (17) B Sertbas (13) 48. 2B Scr: K Akyurek G Brown 37. A: R De Beer (10) 39. A Scr: S Holland 33. B: N Coyle (19) 40. B Scr: C Caruana 26. C: M Robbins (25) 42. C Scr: M Robbins 17.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: J Thorpe (16) 39.

WARRINGAH: Men: Stableford Irish Team: White: S Moore (6) P Longworth (8) P Hayes-Williams (15) S Gray (9) 90. A: J Mason (13) 39. B: K Dean (18) 46. C: B Smith (22) 42. D: D Prince (31) 40. 9-hole: G Schwarz (19) 14.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford Yellow: R Kendall (31) 38. R King (14) 37 cb. J Waite (21) 37. T Newman (26) 36.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: L Gavin (12) 37. B: G Mahlberg (19) 38. C: F Pecar (25) 38. Scr: J Rogan 32.

VICTORIA WEDNESDAY

BACCHUS MARSH WEST: Stableford White: P Storer (16) 36 cb.

BAIRNSDALE: Women: Stableford: Doris Chambers Foursome: B: J Obst (28) K Wyndham (28) 35. A: S Brook (22) M McCallum (22) 34.

BARHAM: Women: Stableford: Div 1: F McNaughton (27) 37. Div 2: S Windridge (29) 33.

BAY VIEWS: Women: Par: A Bates (39) 4 up.

BENALLA: Men: Stableford: A: G Smith (5) 36. B: R Squires (15) 36 cb.

BENDIGO: Men: Stableford White: A: L Needs (3) 39. B: C Nisbet (13) 37. C: H O’Loughlin (26) 39.

BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: S Wilkinson (28) 27.

BLACK BULL: Men: Stableford: A Ross (22) 41.

BOX HILL: Women: Par: Div 1: S Bilston (24) 6 up. Div 2: M Ransom (27) 2 up. Div 3: D O’Shaughnessy (37) 2 down. Stableford: 9-hole: D Graham (29) 18.

BRIGHT: Women: Stableford: A: T Cook (16) 35. B: K Etherton (25) 31.

BUNDOORA PARK: Women: Stroke: Medal Jul: Medal: S Cassidy (15) 85. Stableford: Shield: W Macdonald (30) 29.

CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: S Van Strien (8) 37.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Women: Stableford Yellow: A: F Pitman (25) 34. B: K Biggins (34) 29.

CHALAMBAR ARARAT: Women: Stableford: G Rowe (22) 31.

CHELTENHAM: Women: Par: R Moore (45) 4 up. Stableford: 9-hole: G Pascoe (26) 12 cb.

CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stableford: Endeavour Hills: A: J Ward (17) 37. B: D Huf (40) 33.

CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A: A Franklin (19) 72. B: P McConaghy (32) 76. C: S Griffin (36) 74.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: H Aston (29) 35. B: K Fisher (37) 37.

COHUNA: Women: Stroke: L Richardson (22) 72. C’ship: R Dunne (19) 281. R Ballard (14) 285. Hcp: C Murchie (30) 319.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: M Scholz (13) 39. B: J Young (19) 38.

COMMONWEALTH: Women: Stroke: A: J Kempster (17) 72 cb. B/Medal: T Biggin (22) 71. C: W Steenholdt (35) 74.

COROWA: Women: Stableford: M Playford (28) 40.

CRANBOURNE: Men: Stableford: N Lincoln (11) 40.

DEVILBEND: Stableford: A: M Anderson (11) 36 cb. S Smith (9) 36. B: K Griffiths (19) 38. G Wilkins (15) 37. C: D McDonald (21) 38. T Alpine (21) 37 cb.

DROUIN: Men: Stableford: K O’Brien (11) 37. Women: A: L Pollard (11) 30. B: J Stone (29) 28.

EASTERN: Mxd: Stableford: South: A: B Graham (32) 39 cb. North: A: P Bartling (13) 40. East: A: R Jardine (12) 38. B: T Malone (19) 33.

EASTERN SWARD: Men: Par: Div 1: G Orr (22) 6. Div 2: R Carpenter (33) -2.

EASTWOOD: Mxd: Stableford: A: G Hallawell (12) 42. B: A Jordan (13) 37. C: K Brasher (32) 40.

EUROA: Men: Stableford White: Div 1: K Seeber (13) 36. Women: Div 1: M Eddy (17) 29. Div 2: R Lied (26) 30.

FINLEY: Men: Stableford: C McNamara (8) 37. Women: Stroke: K Sutton (18) 77.

GREEN ACRES: Medley: Stableford White: A: K Rafferty (15) 39. B: M Wright (20) 36. C: E Foster (35) 38.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: G Emmerton (20) 34. A Pitman (14) 33. T MacDonald (12) 32.

HAMILTON: Women: Stableford: J Forsyth (16) 32. F McMeel (27) 29.

HEIDELBERG: Men: Par: A: G Fork (5) 2 up. B: F Caruso (12) 4 up. C: W Pustol (20) 2 up.

HILLTOP TATURA: Women: Stableford: R Butler (41) 38.

HORSHAM: Men: Par White: Div 1: M Munn (13) 2 up. Div 2: R Sleep (14) 2 up. Div 3: M Talbot (22) 1 up.

HOWLONG: Women: Par: A: G Hoskin (9) 4 up. B: G Reid (24) sq. Stableford: 9-hole: G Arthur (35) 15 cb.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: G Keane (5) 39 cb.

IVANHOE: Women: Stableford: A: A Ferguson (14) 32. B: C Scholes (27) 35. C: M Kinch (38) 29.

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: J Schonafinger (8) 34. B: I Willett (15) 38. C: P Ockwell (19) 35.

KERANG: Stableford: M Baker (22) 36.

KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: A: S Cope (+1) 39 cb. B: T Horvat (16) 38 cb. C: P Marsh (21) 40.

KILMORE: Stableford: S Banon (34) 28 cb.

KINGSTON HEATH: Men: Stableford 4B: White: R Mclean (15) P Mason (14) 45. Women: J Crothers (38) S Fairlam (31) 40.

KOORINGAL: Medley: Par: A: S Shaw (6) 1 up. B: M McCullagh (19) 4 up.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford White: A: D Kuiper (11) 40. B: M Sullivan (16) 37. R Brady (20) 34.

KYABRAM VALLEY VIEW: Women: Stroke: A: J Bauerle (13) 81. B: J Johnstone (22) 85. C: R Curnow (37) 82.

KYNETON: Men: Stableford: A: T Ho (19) 35. B: P Kewniuk (21) 29. Women: T Davies (27) 29.

LAKES ENTRANCE: Women: Stroke: Ambrose: R Percival J Rowe M Holmes S Wilson (11.375) 61.625.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Medal Jun: C: V Phan (24) 66. B: C Gamvrellis (14) 70. A: R Predl (9) 76. W: J Casanelia (28) 71.

LATROBE: Stableford: A: C Serdenes (13) 40. B: G Lennox (17) 36 cb. C: R Khatib (26) 35.

MAFFRA: Men: Stableford: A: N Tacey (11) 37. B: G Meldrum (20) 37. C: B Nicholl (22) 37.

MALVERN PARK: Women: Stableford: 4B: J Kelly (24) J Goode (34) 40. M Goble (20) E Peers (34) 38.

MANSFIELD: Women: Stroke: M Mitchell (26) 79 cb.

MARYBOROUGH: Women: Stableford: A: M Cassidy (10) 35. B: J Davey (42) 30.

MEDWAY: Men: Stableford: White: K Owen (14) 38.

MERBEIN: Stableford: G Kerr (19) 38. F Crouch (11) 35.

METROPOLITAN: Men: Par: C Shearn (17) 3 up cb.

MILDURA: Men: Stableford White: A: M Warn (5) 38. B: C Kolpin (19) 37.

MOE: Women: Par: A: K Middlemiss (13) 1 up. B: J Beath (33) 4 down cb. Stableford: 9-hole: L Stewart (45) 16.

MORNINGTON: Men: Stableford White: A: P Hedger (5) 39. B: T Short (14) 38. C: B Mckay (24) 37.

MORTLAKE: Veteran: Stroke: 12-hole: A Hunger (9) 56.

MORWELL: Women: Stableford: I Yoshimura (25) 28.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: P Lawn (9) 40.

MT MACEDON: Stableford: A: M Hoiles (14) 36. A: I Golden (16) 31. B: R Devereux (20) 30 cb. B: J Clare (20) 30. Plate: K Taylor (20) 19.

MT MARTHA: Men: Stroke: Medal: A Collins (13) 70. A: J Miller (16) 73. B: M Liddell (22) 75. C: G Gay (31) 72 cb. 9-hole: J DeVeer (36) 37.

MURRAY DOWNS: Women: Par: N Domaille (21) 5 up. G Douglas (28) 2 up.

MYRTLEFORD: Men: Stableford: A: D Matthews (13) 33.

NORTHERN: Stableford: A: P Constable (10) 37. B: C Isherwood (16) 39. C: A Brkovic (20) 40. D: P Roberts (25) 42.

PATTERSON RIVER: Mxd: Stableford White: B Adams (25) 38.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: F Peacock (17) 38. B: I Hollick (20) 37. PM: A: S Cumming (15) 41. B: A Kozaric (20) 39. Peninsula South: A: H Kim (17) 40. B: B Chalk (23) 45. PM: A: A Hunt (12) 35 cb. B: M Seers (18) 42.

PORTARLINGTON: Women: Par: 2B: D Roede (27) G Barnett (26) 8 up.

PORTLAND: Women: Stableford: 2B Multi: J Foster (22) L Cumming (20) 67.

QUEENSCLIFF: Men: Par: A: M Lewis (10) 2 up. P Shay (8) 1 up. B: M Fitzgerald (19) 6 up. P Merriman (19) 2 up. C: N Pike (28) 4 up. J Sang (33) 1 up.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Par Black: A: G Wood (18) 3 down cb. B: G McCall (21) 1 down.

RANFURLIE: Women: Par: A: K Grant (16) 3 down cb. B: H Sims (27) 2 up.

RINGWOOD: Men: Stroke White: A: E Engelbogen (13) 73. B: B Canet (14) 71 cb. C: P Maunder (21) 75.

RIVERSDALE: Women: Stableford: A: B 16 (16) 36. B: K W (22) 36. C: B S (33) 39. Trophy: S Bourke 75.

ROSANNA: Women: Stroke: Medal Jun: A: L Rose (9) 69. B: G Mitchell (25) 71. C: J Snooks (34) 68. Medley: Stableford: F Campbell (8) 41. Women: 9-hole: J Ireland (41) 16.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: T Thiele (6) 37 cb. B: J Lovett (13) 39. C: M Manson (20) 38 cb. South: A: A Thornton (12) 40. B: J Wynde (15) 41. C: K Hills (29) 38. Hole in one: North: P Hancorne at 13th.

ROYAL MELBOURNE: Women: Par: East: A: L Cooper (20) sq. B: R Thompson (26) sq. West: A: V Bartlett-Bragg (8) 3 up. B: K Sadler (36) 3 up.

ROYAL PARK VETERANS: Men: Stroke 9-hole Ambrose: White: S Foster (9) I Absolom (12) 32.7.

SALE: Men: Stableford: A: R Walker (3) 38. S Harrap (5) 37 cb. B: B Renou (16) 41. K White (17) 36 cb. C: T Gillett (32) 38 cb. R Smalley (21) 37 cb.

SANDHURST: Medley: Stableford: North: D Wigney (22) 42. Champions: B Golic (17) 38.

SEYMOUR: Men: Stableford: A: G Pell (4) 38. B: B Stevens (21) 35. Women: Medal: J Fletcher (6) 31. Mxd: 9-hole: D Chisholm (37) 16.

SORRENTO: Men: Par: A: K Richards (16) sq cb. B: K Mier (27) 3 up.

SOUTHERN: Men: Stableford White: A: C Nolan (6) 40. B: C Cullen (15) 37 cb. C: R Fenton (24) 39.

SPRING VALLEY: Men: Stableford: A: W Earle (10) 37. B: M Vaughan (21) 36. A Ashcroft (4) 38. B: D O’Brien (16) 39.

STAWELL: Women: Par: 4B: L Johnston (15) A Sullivan (23) 3 up.

STRATHALLAN: Men: Par White: S Montagnese (23) sq cb.

THE DUNES: Men: Stableford: The Cups: B Woiwood (22) 43. The Dunes: A: M Robinson (18) 34. B: P Moore (23) 42.

THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: G Berry (7) 36. B: J Burnet (21) 42. C: G Davidson (21) 41. St John: N May (26) 36.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: C Hespe (15) 41.

THE VALLEY: Stableford: W Ashley (15) 39 cb.

THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Beach: A: D Richards (7) 37 cb. G Ross (10) 37 cb. S Bourke (10) 37. B: N Mayes (13) 38 cb. G Taylor (13) 38. E MacLeod (11) 37. C: L Strauch (17) 41. P Sieradzki (16) 36 cb. T Hassett (18) 36. Women: A: J Rayson (20) 36. A Canty (16) 35. E Doyle (12) 34 cb. B: M Earles (22) 34 cb. B Epstein (22) 34. L Stewart (22) 33.

TIRHATUAN: Women: Stableford: 4B: R Benavides (27) I Bettonvil (34) 33.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: K Dunn (11) 40. B: K Waller (17) 38. C: W Youlten (23) 39. Stableford Gold: W Atkins (35) 26.

TORQUAY: Men: Stableford: A: R Papworth (9) 36. B: M Franklin (16) 37. C: D Rae (18) 33. D: R Hutchins (29) 37. Resort: I Lawson (19) 36. Visitor: M Brown (10) 33.

TRARALGON: Women: Par: M Wylie (23) 1 up. Stableford: 9-hole: D O’Brien (38) 19.

VICTORIA: Men: Stableford: A Bethune (14) 38 cb. Women: K Matsumoto (1) 35.

WARBURTON: Stableford: 4B Agg: N Leckenby (17) S Spenceley (15) 68.

WARRAGUL: Women: Stableford: A: L Morrison (15) 35. B: D Campbell (25) 36. C: B Whitehead (42) 37. 9-hole: J Johnson (43) 17.

WARRNAMBOOL: Women: Stableford: A: L Higgins (13) 37. B: O Porter (22) 38. C: N McArlein (35) 33.

WERRIBEE PARK: Women: Stroke: A: L Borg (14) 79. B: M Burt (27) 73.

WONTHAGGI: Women: Stableford: A: R Wilkinson (23) 30 cb. B: P Britt (35) 31.

WOODLANDS: Women: Stableford White: W McEniry (18) 37.

WOORAYL: Women: Stableford: 2B Agg: E Berryman (13) J Fennell (35) 55.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: Murray: Div 1: H Baxter (21) 1 up cb. Div 2: K Forge (36) sq cb.

YERING MEADOWS: Men: Stableford: A: B Stanyer (10) 38. B: A Straughan (20) 41.

Our Partners