Daily Club Golf 26 June 2021

NSW/ACT Club Results – Yenda Golf Club
Image Shows:  Yenda Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Saturday, 26 June 2021.

NSW SATURDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: W Bergmann (10) 38 cb. B: N Hall (13) 40. C: J Coccamo (33) 41. 2B: M Maddison (21) A Austin (16) 51. A Scr: K McGuire (3) N Hall (13) 36 cb.

ASQUITH: Medley: Stableford: 4B Agg: G Bramwell (18) M Hunter (9) K Rigby (12) A Hall (14) 109 cb. A: W Jung (10) 39 cb. B: R Tremain (16) 41. C: S White (19) 39. Men: Scr: A Williams 34.

AVALON: Women: Stroke: Foursome: S Malchin-Barford (27) C McDonald (29) 67. Foursome C’ship: S Malchin-Barford C McDonald 195.

AVONDALE: Men: Stroke Gold: A: J Weaver (1) 69. C: W Elrdige (9) 67. B: M Jennings (6) 68. Scr: W Bayliss (+8) 62.

BALGOWLAH: Men: Stroke: Foursome C’ship: E Jenkins (8) S Thomson (22) 62.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 4B: P Madigan K Kotsapas 35 cb. 4B Scr: B Daley A Seymour 41 cb. A: F Murugan 37 cb. B: K Kotsapas 42. C: K Johnson 37 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: Invit Team: K Ferguson (33) S Mcgann (40) J O’hearn (36) D Griffiths (41) 126. Irish Team: J Abrantes (29) 41. Invit Team: A Scr: B Forsythe 35.

BARNWELL PARK: Women: Par: C Fozzard (29) 1 up. Men: Stableford: A: J Hong (+1) 37. B: M Rose (16) 37. C: K Dignan (26) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: R Jones (+2) 41. B: P Lewis (19) 38. C: D Capel (23) 41. Scr: A Scr: R Jones 43. Women: Div 1: R Muller (17) 35. Div 2: J Reed (21) 36. Medley: 2B: P Ryder (19) G Walker (29) 48.

BERMAGUI: Men: Par: A: W Fowler (13) 1 up cb. B: W Burke (18) sq. C: P Hanks (26) 1 down cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford Black: P Higgins (4) 42. A: R Lynch (9) 41. B: P Emslie (17) 41. C: H Raju (21) 40. A Scr: E Smith (Scr) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: S Halloran (10) 40 cb. B: P Keogh (12) 41. C: P Wood (24) 37. Scr: J Dodds 33 cb. 2B: S McKay (16) L Moles (18) 48. Hole in one: P Wu at 3rd.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: J Robertson (15) 35. Women: Stroke: Y Murray (25) 65.

BONDI: Men: Par: F Austin (10) 6 up.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: J Comeford (0) 38. P Sarkies (10) 37 cb. Hole in one: T Terley at 15th.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: E Jones (11) T Felan (5) 68. G Barnes (9) 36 cb. T Schoeffel (6) 35. D Johnson (13) 34 cb. C Lang (6) 34.

BOWRAL: Women: Stableford: J Deane (18) 28. Men: O Turner (26) 35.

BRIGHTON LAKES: Par: A: D Kaiki (12) 3 up. A Scr: D Burge 2 down. B: B Coupar (13) 3 up. B Scr: F Simone 6 down. C: J Muscat (22) 3 up. C Scr: P McGing 12 down. 2B: J Claridge (15) R Wilson (22) 9 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: B Luu (7) D Simpson (10) 43. Div 2: M Ngo (18) J Karan (12) 48. Div 1 Scr: R Buettner N Kitchen 36. A: J Hewitt (8) 38 cb. B: J Karan (12) 40. C: A Rovetto (18) 41. D: J Misitano (25) 36 cb.

CAMDEN: Men: Stroke: Matchplay: D McDermott bt L McLaren 2-1. Women: American Foursome: K Hunt A Brady (10.5) 72.5. Men: J Winsor R Stomber (5.25) 63.75. J Hislop L Hudson 69.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: M Pearce (9) 41. B: C Mccorey (15) 39. C: D Mcgregor (20) 37 cb. 2B Agg: A Davis (12) N Bagot (19) 73. 2B Agg Scr: A Anderson (4) A Weeks (3) 57.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: I Mendens (36) W Georgeson (19) 74. A: M Lee (11) 38. B: J Kim (14) 40. C: K Kim (28) 40.

CASTLE HILL: Men: Stableford: S Barbara (14) D Rossi (3) 47. A: R Hadden (11) 41. B: B Marsden (13) 37. K Hymes (27) 38. 2B: M Scuglia (1) J Camilleri (15) 47. A: M Fitzsimons (3) 39. B: J Camilleri (15) 39. C: J Power (20) 36. 2B Scr: M Scuglia J Camilleri 40.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: N Burchall (16) 37. B: R Hilmer (26) 38. Split Six: A Machetto (19) C Leadle (7) R Whyte (11) P Cummings (9) 85. Women: Stableford: G McFarlane (40) 32 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford Black: A: B Jarvis (5) 40. B: J Hibbett (18) 38. C: A Sayers (25) 38. 2B: C Jack (19) R Derbidge (17) 45 cb.

CONCORD: Mxd: Stableford: A: M Gordon (11) 39. B: K Turner (19) 36 cb. C: B Lim (23) 40. 2B: M Purcell (17) J Massad (12) 49. A Scr: M Purcell (17) J Massad (12) 33.

CROMER: Medley: Stableford: A: D Bennett (12) 38 cb. B: G Kent (22) 38. C: L Astley (23) 36. Scr: L Blacker (2) 33 cb. Split Six: G Kent (22) M Brownlow (18) 73.

CRONULLA: Medley: Stableford: A: M Hargreaves (4) 38. B: B Taper (20) 43. C: P Larssen (23) 38. Scr: T Wood 35.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: I Pemble J Freeman 151. A: J Madeleine (7.5) P Nicholls 146. B Scr: P Pestanp D Bowen 173. B: C Wering (22.5) I Sampson 149. C Scr: J Bermingham J McLean 191. C: T Hurley (26.5) T Lappeman 153. Stableford: Foursome: A: T Tomic (14) S Greene 69. A Scr: I Pemble J Freeman 73. B: T Lee (18.5) S Hwang 69.5. B Scr: F Daoud M Nabhan 86. C: A Rahnel (24) H Ranniko 70. C Scr: F Faro M Mai 97. Par: G Friedrich (18) 3 up cb.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Hay (13) S Cochran (18) 49. Div 1 Scr: L Rodger D Neill 41. Div 2: J Plumpton (32) L O’kelly (9) 53. Div 1: D Neill (3) 41 cb. Div 2: J Plumptom (32) 53.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Perks (2) 38 cb. B: H Leng (13) 38 cb. C: J James (24) 42. A Scr: C Hicks (1) 36 cb. 2B Agg: H Leng (13) C Fong (11) 73.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: S Taylor (21) 39 cb.

EVERGLADES: Medley: Stableford Black: A Scr: B James (+1) 37. A: B Walters (9) 43. B: R Williams (15) 38. C: C Allen (22) 39. D: J Young (29) 35.

FORSTER: Medley: Stableford: A: D Hansen (40) 12 cb. J Condon (40) 12. B Dormor (38) 8. B: R Dormor (40) 19. B Ellis (37) 21. B Hayman (36) 29. K Farrar (32) 8. B: B Lidbury (19) 19.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: R Wakeham (32) H Pene-Roycroft (20) D Simpson (20) S Frost (33) 86. A: P White (11) 37 cb. B: G Joe (15) 39. C: D Simpson (20) 36 cb.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: A Prophet (11) 34.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: C Horne (8) 40. Div 2: D Bailey (16) 37. Div 1 Scr: A Robb 37.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: D Bosley (4) 37. A: D Bosley (4) 41. B: D Robertson (15) 41. C: B Orman (21) 40.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: L Ross (19) 38. B: A Clipperton (40) 36. Men: Stableford White: A: G Greentree (13) 40. B: P Jackson (22) 40.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: D Hancock (7) 37. B: S Dyson (10) 40. C: K York (23) 39. Women: L Joseph (40) 33 cb. Men: Hole in one: A Cooper

KAREELA: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: K Mudadana G Emery 141. B: J Lumb T Nicholls 170. C: S Climie J O’Brien 187. A Scr: J Gibson G Stone 141. B Scr: G Scherini S Spooner 138. C Scr: H Shalala F Khouri 142. Foursome: A: P McIlwraith C Arnold 68. B: C Farrugia J Nicholson 67. C: H Shalala F Khouri 67. Div 1 Scr: K Mudadana G Emery 68. Stableford: A: A Beazley (10) 37. A Scr: C Hubbard (5) 26. B: B Hammond (19) 35. B Scr: R Overhall (15) 19. C: A Alijagic (20) 37. C Scr: P Stroud (20) 15.

KIAMA: Medley Stableford : A: S Malin (9) 39 cb Scr: J Hartgerink (4) 30 cb. B: D O’Connell (14) 40 Scr: C McMillan (14) 22. C: T Bourke (32) 39 Scr: S Harrod (21) 15.

KILLARA: Men: Stableford White: A: D Kirby (6) 39. B: G Smith (13) 37. C: A Dupont (18) 40. A Scr: K Pike 34.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Morrison (11) D Morrison (6) 45. A: J Morrison (11) 38 cb. A Scr: S Ali 36 cb. B: D Williams (14) 37. C: J Quill (22) 36 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: A Manticas (23) 41. 2B: A Manticas (23) D Duncan (11) 43. Hole in one: I Butters at 4th.

LEONAY: Men: Stroke Foursome: White: A Scr: A Brennan (2) A Wright (2) 72. A: D Wrigley (8) D Grosse (8) 69. B Scr: J Kemble (19) I Blackwood (19) 88. B: R Thomas (20) S Jenson (20) 68. Foursome C’ship: B: G Thompson (20) T Muller (20) 139. B Scr: B Baker (18) R Woodley (18) 175. A: J Kennedy (14) C King (14) 138. A Scr: A Brennan (2) A Wright (2) 148.

LEURA: Medley: Medley Stableford Singles – A: S Park (10) 36 cb, P Moylan (16) 36, B: M Lovatt (24) 37, T Oakley (28) 36, Scratch: S Park (10) 26, 2B Multiplier: P Eastment (10) and GS Webb (5) 61.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: P Hsiung (30) W Buckley (4) 45. 2B Scr: G Batman (3) T Brown (4) 37. A: C Hagarty (9) 38. B: K Mills (16) 36 cb. C: D Cole (22) 36.

LONG REEF: Women: Stableford: S Gillies (23) 37. Men: A: R Thomas (12) 39. B: C Daddo (15) 38. C: B Way (22) 36. A Scr: J Knox (2) 34. Mxd: 4B: P Rhodes (22) 49. G Dousset (14) 49.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: A: F Sultana (10) 42. B: M Powell (13) 39. C: M Seal (21) 41. A Scr: G Sheppard (2) 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: L Galluzzo (26) V Galluzzo (26) 68. A: J Murphy (12) 35. B: J Dass (15) 40. C: S Ju (27) 37. Stableford: R Butler (11) 33.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Par: 2B Agg: J Riley (3) G Groizard (10) 3 down. Men: C Moran (21) 1 up.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Johnson (13) 46 cb. P Stafford (10) 46 cb. 2B Scr: G Jarvie 37 cb. J Dunn 37 cb. Hcp: K Heath (13) 41 cb. Scr: D Cremin 32.

MASSEY PARK: Men: Stroke: Shield: C Mattthews (14) 61. Stableford: G Bain (5) 37. Women: Par: C Ferrington (32) 2 up.

MONA VALE: Men: Stableford: A: O Renz (13) 39. B: G Key (18) 39. C: S Johnston (23) 39. 2B: D Holst (25) B Henry (16) 49. Scr: A Hugill 36. Stroke Foursome C’ship: Black: A: T Chambers S Albinski 152. B: S McNamara L Taylor 189. C: J Agostino B Whitney 212.

MONASH: Men: Stableford: A: C Hunt (6) 38. B: R Holmes (13) 39. C: B McNamara (24) 39. Mxd: W Harrington (8) 30. 2B: Div 1: D Brown (19) A Howell (13) 45. Div 2: E Peirce (26) B Vegh (14) 45. 2B Scr: G Inglis (8) C Hunt (6) 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Warner (5) 36 cb. B: G Thattil (12) 37. C: S Sheard (27) 38. Stableford: Scr: J Boaz 34. Women: E Pathmanathan (13) 34.

MUIRFIELD: Men: Stableford: Foursome: A: R Cobley (10) A Folkard (12) 67. B: S Sutton (11) C Giles (13) 71. C: K Rezek (16) C Hammond (22) 68. Medley: Par: C Nelson (23) 6 up. Men: Hole in one: S Sutton at 6th.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: G Spake (15) 45. C Mawson (12) 38. B: I Faulkner (18) 41. A Bailey (19) 38. C: J De Ridder (36) 35. L Arathoon (24) 34. A: P Gibson (7) 38. R Barker (3) 35. B: G Arndell (19) 36. N Russell (18) 35. C: M Brunt (33) 36. N George (26) 36 cb. 4B: R Moore (18) 47. G Spake (15) 47. A Bailey (19) 45. S Bowden (15) 45. M Brunt (33) 47. G Woods (29) 47. D Rann (15) 46. L Van Niekerk (18) 46.

NEWCASTLE: Men: Par: A: B Barton (9) 3 up. A Scr: A Haig 2 down cb. B: B Chakos (19) 1 up. C: J Griffiths (26) 4 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: G Howe (7) 42. B: N Shackle (18) 36. C: S Yeung (20) 35. D: T Radovanic (28) 36. Irish Team: R Sugden (19) B Starr (16) P Findlay (18) J Lin (2) 85.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: S Hughes (13) 37. Men: M Child (23) 41. Mxd: 2B Agg: M Child (23) P Hannan (23) 80.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: P Beckton (11) 35. Medley: 2B: J Richards (10) S Carter (12) 47. Men: Trophy: J Richards (10) 41. A France (13) 40. A: T Ryan (9) 38. B: P Lotz (14) 37. S Urwin (21) 38.

NOWRA: Medley: Stableford: A: S Ashton (12) 39. B: N Brown (15) 37. C: B Dixon (37) 35.

OATLANDS: Men: Stableford: Cup: V Isaia (14) 42. Medley: A: C Choi (12) 39 cb. B: V Isaia (14) 42. C: D Gaffaney (22) 38. D: M Rushwan (29) 38. A Scr: R Easterbrook 36.

PALM BEACH: Women: Par: M Hoffmann (32) 1 down. Men: Stableford: 2B: M Kadwell (20) I Sablatnig 49. A Kanja (15) 39. Hole in one: I Sablatnic

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: P Murphy (10) 39. A Scr: G Ormaechea 37. B: C Pragnell (18) 37 cb. C: P Fabian (21) 39.

PENRITH: Men: Stableford: 2B: J Townsend (21) P Adams (11) 46 cb. 2B Scr: J Scott D Hughes 42. Stroke: Captain’s Trophy: Z Button bt J Organ 1up. Stableford: A: A Villanueva (11) 38. B: T Utakea (14) 38. C: S McManus (26) 39.

RANDWICK: Men: Hole in one: M Todd at 8th. Stableford: 2B Agg: R Williams (16) M Brooks (26) 73. A: A Pearce (9) 35. B: R Williams (16) 42. C: A Langtry (25) 36. Scr: S Todd 33.

RICHMOND: Men: Stroke: Foursome: A Scr: J Moss (2) D Dennis (3) 69. A: C Ellings (0) S Simms (2) 71 cb. B Scr: L Hulett (18) K Trefoni (19) 91. B: J Horne (13) P Horne (33) 69. Foursome C’ship: A Scr: J Moss (2) D Dennis (3) 145. B Scr: M Cerone (16) C Holland (32) 181. Medley: Stableford: A: W Cunninghame (8) 37 cb. B: M Kluska (14) 37 cb. C: M Ready (21) 32.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: D Rostron (18) 34. Women: Stableford: R Napier (31) 43. Men: Stableford White: A: P Doerner (11) 38. B: I Cooper (16) 38. C: M Seeto (22) 37. Medley: Stableford: 2B: B Sennitt (22) G Bent (16) 47.

ROSNAY: Mxd: Stableford: 2B: J Nicita (16) G Hornery (18) 46. A Scr: M Woodhouse J Marks 36. Div 1: J Wright (12) 38. Div 2: R Child (18) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: B Stcherbina (12) 37. B: B Beattie (17) 36. C: T Nelson (23) 37. D: A Pendlebury (32) 36. A Scr: M Bang 33. 2B: Div 1: B Beattie (17) K Barnes (15) 44. Div 2: T Dea (28) T Newcombe (13) 43.

SEFTON: Men: Stableford: A: T Glynn (9) 35. B: J Glynn (13) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: R Webster (8) 40. B: B Clements (16) 40 cb. C: G Finnigan (20) 39. Women: Div 1: E Hartzell (24) 38. Medley: 2B: R Evatt (27) B Appleyard (15) 45 cb. Men: M Rooney (18) S Lang (24) 48 cb.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: G Pottenger (11) T Cassinelli (20) 47. A: P Harris (4) 40. B: W Merchant (13) 35. C: M Cooke (28) 41. A Scr: M Johnston (+1) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: White: R Ferguson (14) K West (14) 69. A Scr: M Hagerty H Wilde 55. A: M De-Brito (11) 40. B: S Wilde (14) 44. C: K Baker (22) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: A Holster (4 Kew) 35 cb. M Farrow (4) 35. B: D McMillan (18) 36 cb. L Junghans (19) 36. Women: Stableford: F Lane (45) 27 cb. B Lane (31 Manly) 27.

TERREY HILLS: Stableford: A: B Tran (7) 42. B: H Wubben (18) 38. C: R Walsh (24) 39 cb. A Scr: B Tran 35.

THE COAST: Stableford 4B: White: S Gaynor (15) A King (17) 47. A: J Lloyd (6) 39. A Scr: N Buckingham 34. B: H McCarthy (12) 38 cb. B Scr: H McCarthy 26. C: J Johnson (29) 35 cb. C Scr: J Back 18. Women: Stableford: Div 1: K Parker (23) 33 cb. Div 2: M Grant (28) 36 cb.

THE LAKES: Stableford: Trophy: R Birrell (13) 40. Scr: J Zieme 33.

THE RIDGE: Medley: Stroke: Ambrose: B Bentley (15) S Adams (13) S Pearce (10) P Bailey (10) 58. Stableford: P White (13) 34.

TWIN CREEKS: Men: Hole in one: Black: M DeVries at 2nd. Stroke Medal Jun: A: A Chen (6) -3. A Scr: M Pearce (-3) 70. B: T Green (18) -4. B Scr: J Lee (13) 86. C: E Yi (23) -2 cb. C Scr: K Neat (19) 92 cb. Women: S Yoo (21) -2.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: G Gregory (12) 38. A Scr: D Tapper 28. B: T Yeomans (17) 40. B Scr: T Yeomans 26. C: W Lee (20) 38. C Scr: W Lee 18. Women: S Threlfo (36) 35. Mxd: 2B: P Woodward (18) T Yeomans (17) 48. 2B Scr: D Hurley G Wood 35.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: N Dowler (10) 35 cb. B: J Power (16) 38. C: P Heffernan (23) 45. D: K Triffitt (29) 37 cb. Scr: D Richards (2) 32. Irish Team: C Sheehan (27) G Macdonald (20) G Murdocca (27) G Bell (19) 90.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stroke: A: N Hook (10) 70. A Scr: D Bishop (2) 75. B: G Underwood (13) 70. B Scr: T Lowe (13) 89. C: R Galotta (22) 68. C Scr: F Olsen (20) 91. J Meaney (35) 34.

WINGHAM: Medley Stableford Winner Russell Pattison 41 Points A Grade Barry Brown 37 Points C/B B Grade Corey Franklin 39 Points C Grade Daryl Heywood 34 Points.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A: C Jamieson J Rogan 158. Stroke: A: G Soames M Rugless 162. B: A Fisher B Rogers 186. B: M Samios T Mercuri 192. C: J Prowse L Rollings 194. C: I Urquhart A Lohman 195. D Smith (13) R Smith (13) 67. Scr: J Muhs D Gray 80.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Williams-Davis (21) C Tribbia (23) 47. A: K Pitty (11) 38. B: T Ryan (17) 38. C: S Darragh (30) 40. A Scr: E Forsyth 35.

VICTORIA SATURDAY

ALEXANDRA: Men: Stableford: B Smith (10) 33. Women: R Worland (17) 21.

ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: B Taia (7) 68 cb. B: F Gigliotti (18) 70. C: S Kuzmanovic (20) 73. C Patrick (24) 77.

BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: Canadian Foursome: P Rowley (16) B Taylor (20) 69. Women: Stableford: C Barrett (30) 37.

BAIRNSDALE: Men: Stroke: Foursome C’ship: D Fairhall (4) G Black (8) 71. Hcp: D Fairhall (4) G Black (8) 71. Medley: Stableford: A: G Trewin (12) 36. B: D Clack (16) 39.

BARHAM: Men: Par: Div 1: R Thompson (3) 2 up. Div 2: S Boorer (18) 2 up. Women: Stableford: Div 1: S McConnell (28) 32.

BAY VIEWS: Women: Stroke: Cup: C Tiedgen (Winter Cup) (18) 159. A Sadler (22) 73. Scr: A Sadler 95. Men: Cup: R Brown (Winter Cup) 150. Stroke White: S Elbourne (16) 73. Scr: J Martell 87 cb.

BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: S Sheedy (0) 37. B: I Kellett (18) 38. C: W McGough (23) 38. Women: A: C Thomas (25) 32. B: J Warren (29) 35.

BENALLA: Stableford: A Brown (29) 34. Men: A: G Smith (5) 36. B: B Dosser (19) 35.

BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: J Peak (12) 33 cb. B: N Kemp (32) 36.

BOX HILL: Mxd: Stableford: Div 1: S Rogash (9) 42. Div 2: B Clark (14) 38. Div 3: J Wang (24) 40.

BRIGHT: Men: Stableford White: A: J Dodd (4) 37. B: N Aloizos (20) 29. C: D Pangrazio (23) 28 cb. Women: Stableford: A: S Furnell (22) 38.

BRIGHTON: Medley: Stroke: A: K Pearce (12) 66. B: G Rudin (16) 68 cb. C: S Camara (22) 63. Men: President’s Trophy: A Salmon (1.5) 148.

CAMPERDOWN: Men: Stableford: Hcp: D Frost (10) 37.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Mxd: Stableford 4B: White: F Hamilton (30) M Demarte (35) 48.

CASTERTON: Stableford: S Koch (22) 37. G Carlin (24) 33.

CASTLEMAINE: Medley: Par: A: J Bottomley (4) 4 up. B: M Jenkins (11) 2 up. C: D Carroll (27) 4 up.

CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: A Diggle (6) 38.

CERBERUS: Men: Stroke: A: S Thurstans (8) 69. B: B Thompson (19) 73. C: M Balik (27) 72. Women: Stableford: K Slocombe (24) 31.

CHELTENHAM: Mxd: Stableford: A: R Whittaker (7) 38. B: A Walker (20) 36 cb.

CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stroke: Medal Jun: A: A Quinn (12) 71. B: A Auld (18) 70 cb. C: M Harvey (28) 68. A Quinn (12) 83.

CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: M Broberg (9) 38. Mxd: Rowville: R Pearce (15) 39 cb.

CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: F Watach (13) 74. K Hayden-Brooks (19) 76 cb. M Hickey (32) 76. Men: E Kelly (8) 71 cb. A: K Paddon (5) 71. B: P Smith (14) 72 cb. C: R Anderson (18) 73. D: S Mills (29) 71.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: M Wallace (19) 36. Men: Stableford White: A: A Storer (0) 38. B: B Kennedy (14) 38 cb. C: R Lavery (27) 39.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: R Mclachlan (5) 38. P Brown (16) 38. D Braak (19) 38. B Elers (20) 37.

COMMONWEALTH: Men: Par: A: B Blaich (0) sq cb. B: T Tyndall (15) 5 up. C: J Leadbeater (19) 1 up cb. Women: K Balazs (32) 1 up.

COROWA: Men: Stableford: T Davidson (7) 37 cb.

CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: B Raj (10) 36. B: J Hatzindinas (19) 44. C: C Kelly (20) 41. D: J Vassiliou (34) 42.

CRANBOURNE: Men: Stableford: A: K Donaldson (6) 36 cb. B: A Levin (16) 37 cb. C: J Borowski (30) 42.

DEEP CREEK: Mxd: Par White: B Nowlan (13) sq.

DEVILBEND: Men: Stableford: Medal Jun: A: N Perry (3) 37 cb. B: R Murphy (20) 37. C: S Ellsmore (24) 35.

DORSET: Mxd: Stableford Hcp: White: A: B Pratt (3) 40. B: J Rostron (17) 35 cb.

EASTERN: Mxd: Par: South: A: S Wirth (7) 3 up. B: R Scott (18) 3 up. North: A/Medal: J Drew (11) 5 up. East: A: C Elward (5) 2 up. P Filshie (19) 2 up.

EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: J Riordan (8) 38. B: L Marr (15) 36 cb. C: B Mccombe (22) 36. Cup: L Marr (15) 72.

EASTWOOD: Men: Stableford White: A: M Lennon (12) 42. B: D Prentice (15) 38. C: K Brasher (32) 39.

EILDON: Mxd: Stroke: A/Medal: K Power (9) 70. B: J Gysberts (21) 75.

EUROA: Men: Par: A: F O’Conner (13) 1 up. Women: Stroke: Div 1: R Lied (26) 82.

FINLEY: Men: Stableford: B Wilson (18) 36. Women: S Pyle (17) 29.

FLINDERS: Men: Stableford: American Foursome: G Barnett J Milledge 70.25. Women: S Cutten S Miller 71.875.

FOREST HILLS: Men: Stroke: A: B Pearce (12) 65. B: E Radchenko (22) 67.

GARDINERS RUN: Stableford: A: J Knights (5) 40. B: P Higgins (12) 40. C: S Kenealy (23) 38 cb.

GARFIELD: Women: Stableford: A Mclure (16) 35. Men: A: D Mouser (8) 38. B: J Tonso (15) 38. C: D Sheehan (22) 35.

GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: S Makey (11) 40. B: R Kumar (22) 38. Women: J Crosbie (44) 40.

GOONAWARRA: Men: Stableford: A: B Bruns (6) 37. B: P Cochrane (12) 35 cb. C: B Rose (15) 37. D: G Knight (29) 38 cb. Women: P Murphy (19) 33.

GREEN ACRES: Men: Stroke: A: D MacRae (12) 68. B: B Tan (18) 67. C: P Wraith (24) 65. Women: Stableford: C Matthews (26) 35.

HEIDELBERG: Stableford: A: K Aitken (4) 38. B: P Leonard (16) 40. C: D Stuart (18) 37.

HEYFIELD: Men: Stroke: A/Medal: J Sherrin (4) 74. B: K Evelyn (20) 74. A Scr: J Sherrin (4) 78.

HORSHAM: Men: Stroke: Div 1/Medal: D Carter (13) 67. Div 2: J Phelan (16) 68. Div 3: B Broadbent (21) 70. Women: Stableford: M Toy (27) 38. J Buckley (23) 34. L Nield (45) 34.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: F Barnes (14) 43. Men: Black: A: B Baring (8) 40. B: R Outen (20) 36 cb. C: N Collins (28) 35.

HUNTINGDALE: Men: Stroke: Medal Jun: P Quattro (8) 69. A Baltas (11) 69. A Nguyen (23) 69. S O’Connor (14) 69. S Poole (18) 69. P Ho (15) 69 to playoff. A: P Quattro (8) 69. B: A Baltas (11) 69 cb. C: A Nguyen (23) 69 cb. Scr: J Lindsay 72. Medley: Stableford: J Hall (22) 39. Women: Stroke: Medal: R Moss (21) 75.

KEYSBOROUGH: Men: Par: A/Medal: R Keighery (11) 4 up. B: J Pemberton (14) 2 up. C: M Jago (21) 1 up. Women: J Giuffre (15) sq.

KINGSTON HEATH: Women: Stableford: C Cazaly (14) 36. Men: A: D Kristof (11) 38. B: L Oelofsen (14) 40 cb.

KOORINGAL: Medley: Par: A: M Wood (0) 3 up cb. B: A Gort (12) 3 up. C: G Walmsley (14) 4 up. D: T Bolger (27) 3 up.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: P Barrette (9) 53. B: M McInnes (14) 53. C: H Teasdale (18) 54. Women: A: N Arnold (16) 59. B: B Howard (27) 56. C: P Laidlaw (28) 60.

KYABRAM VALLEY VIEW: Par: 4B: P Dickens (19) B Scott (28) 5 up. Stableford: H Emery (16) 32.

KYNETON: Men: Stableford: A: S Overdon (3) 36. B: M Archer (18) 36. C: M Hogan (27) 40. Women: R MacRae (26) 39.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford Black: A: L Teh (6) 40. C: B Holloway (22) 39. B: S Collins (11) 36. L Blockley (13) 34.

LATROBE: Par White: A: B Whitmore (11) 2 up cb. B: D Madigan (14) 3 up. C: C Robertson (19) sq. Par: President’s Trophy: C Hocking (3) 5 up.

MAFFRA: Men: Stroke: A: P Lee (10) 74. B: D Alexander (16) 74. C: M Daley (23) 74.

MALLACOOTA: Men: Stroke: Medal Jun: C CaigerWatson (32) 72 cb. Women: Stableford: M Allan (8) 31.

MANSFIELD: Men: Stroke: Medal Jun: D Seccull (9) 68. Women: A Marsden (14) 73.

MARYBOROUGH: Men: Par: 4B: A McIvor (15) M Egan (23) 7 up. Women: S Stoneman (21) A Strain (22) 1 up.

MEDWAY: Men: Par: Hcp: A: C Tripodi (11) 4 up. B: D Roder (12) 3 up. C: J Beyer (19) 3 up. Women: E Mackenzie (20) 4 down.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: R Lim (15) 65. B: A Nambiar (22) 68. C: M Fry (29) 69.

MELTON VALLEY: Medley: Stableford: A: J Neilson (11) 37. B: W Morris Jnr (16) 39. C: A Malinov (28) 39.

METROPOLITAN: Men: Par White: B Dickson (25) 4 up. Women: Par: C Wu (8) 3 up.

MILDURA: Medley: Stableford: A: G Poriazis (10) 38. B: C Wright (16) 42. C: I Brodie (28) 37.

MIRBOO NORTH: Stroke: Medal Jun: Medal: F Connon (16) 70.

MOE: Men: Par: A: S O’Mara (7) 2 up. B: G Panozzo (19) 3 down.

MORNINGTON: Stableford: A: G Fitch (3) 40. B: B Lawson (17) 37. C: L Edwards (20) 35.

MORTLAKE: Men: Stableford: Hcp: D Ranken (37) 38.

MORWELL: Medley: Stableford White: A Scr: P Brown (-3) 69. A: A Postlethwaite (14) 38. B: N Vitale (36) 36. A Scr: P Brown (-3) 69.

MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: T Hie (8) 40 cb. B: P Grima (17) 41. C: H Burley (24) 36 cb.

MT MARTHA: Men: Par: N Mallcott (13) 1 down. 9-hole: M Darch (16) 3 down. Women: K Johnston (30) 4 down.

MYRTLEFORD: Men: Stableford: A: K Batt (15) 42.

OAKLEIGH: Men: Stableford: C’ship: D Devlin (16) 34.

PATTERSON RIVER: Women: Stableford: S Baker (14) 37. Men: A: B Roberts (3) 38. B: M Callander (19) 39. C: M Chaffey (28) 36 cb.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: A: D Miles (2) 39. B: B Chalk (24) 40. Peninsula North: A: S Oh (8) 37. B: J McMahon (18) 34 cb. Women: Stableford: A: G Franklin (23) 32. Men: Stableford PM: White: A: P McCarthy (17) 39. B: P Saunders (19) 39. Women: Stableford: Peninsula South: A: A Blencowe (17) 36. B: C Rule (36) 31. Men: Stableford PM: White: A: R Stewart (17) 41. B: A McCartney (21) 39.

PHILLIP ISLAND: Men: Stableford: A: L Hayhurst (11) 35 cb. B: M Fitzmaurice (17) 37 cb. C: N Firth (23) 39. Women: T Cooksey (40) 35.

PORTARLINGTON: Men: Par Black: S Myers 10 up. D Scott 10 up. Women: Par: S Gregory 6 up. J Rowe 6 up.

PORTLAND: Men: Stableford: A: M Smail (6) 40. B: T Bibby (12) 35. C: C Finlayson (27) 40. Women: L Anderson (16) 34 cb.

QUEENSCLIFF: Mxd: Stableford: A: P Kleindienst (10) 39. G Brown (6) 38. B: D Kilfoyle (16) 38. J Mastin (15) 37. C: G Anderson (21) 37. D Belsar (21) 36.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: T Handasyde (22) 39.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke Black: J Heywood (14) 67. G Cosham (16) 70. J Mills (+1) 71.

RANFURLIE: Men: Par White: A: J Mulligan (6) 3 up. B: W Baptist (11) sq. C: J Rowcroft (26) 1 up.

RICH RIVER: Men: Stroke Medal: West: Black: A: S Kresojevic (4) 65. B: A Tewhata (13) 67 cb. C: A Bronsgeest (23) 65. A Scr: P Hannon (6) 66. B Scr: D Kulbars (13) 79. C Scr: S Palling (22) 87. Women: Stroke: A: G Smith (21) 74.

RINGWOOD: Men: Stroke: A: G Duxson (8) 69. B: B Van Ree (16) 74 cb. C: W Barnes (25) 75. Women: S L (17) 77 cb.

RIVERSDALE: Men: Stroke: Foursome: S Barnett (27) R West (26) 68.5. Stableford White: A Chaudhary (25) 40.

ROCHESTER: Men: Stableford: J Wright (5) 34.

ROSANNA: Medley: Stroke Medal Jun: Black: A: J Robertson (10) 67. B: L Thomas (12) 67. C: O Mcconville (18) 64. O Mcconville (18) 64.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Par: North: A: T Sullivan (5) 2 up. B: D De Bonde (12) 5 up. C: D Walsh (24) 1 up. South: A: D Peoples (14) 2 up. B: J Owens (25) 3 up. Women: L Wellard (29) sq.

ROSSDALE: Men: Stableford: A: P O’Gorman (1) 34 cb. B: G Ruthven (15) 34. C: M Fryer (32) 35. Women: J Howe (15) 36.

ROYAL MELBOURNE: Stableford: East: A Thomson (37) 49. Men: Par: Trophy: P Jarnestrom (13) 3 up. Stableford East: White: M Walter (9) 38. Par: West: A: T McCurdy (8) sq. B: J Russell (16) 4 up. C: S Trumble (20) 1 up.

SALE: Men: Stroke: Medal: A: T Millar (7) 68. L Dowsett (13) 69. B: K Curtis (17) 69. A Smith (17) 70. Women: A: N Mckenzie (53) 96.

SANCTUARY LAKES: Stableford: A: S Jordan-Legg (7) 38. B: T Moore (12) 39. C: J Damin (27) 41.

SANDHURST: Men: Stableford: North: A: R Galjar (8) 42. B: W Jones (19) 42. C: J Cocking (26) 43. Women: A: D Lozo (9) 35. B: J Mynard (16) 33. Champions: A: J Brooks (6) 35. Men: A: C Paguio (9) 37. B: A Franes (15) 39. C: J Paterson (20) 39.

SETTLERS RUN: Medley: Stableford Black: A: H Whykes (1) 38. B: D Millican (17) 39. C: B Coleman (36) 39. Stableford: N Thomas (34) 30.

SEYMOUR: Men: Stableford: M Fountain (7) 39.

SHEPPARTON: Women: Par: 4B: V Harding & N Pollock 7 up. Men: J Myles & K Dalziell 8 up.

SORRENTO: Women: Stroke: Medal Jun: S Addison (17) 71. Men: Stroke Black: J Sitch (30) 65.

SOUTH PINES: Medley: Stroke 4B: White: Div 1: P Smith (12) B Smith (14) 64.

SOUTHERN: Men: Stroke: Trophy: R Pearson (8) bt J Davis (8) 1up. Stableford: A: H Besley (4) 40. B: T O’Bree (14) 38. C: N Hansen (18) 39.

SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal Jun: J DeeBeer (17) 68.

ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford Visitor: White: H Rogers (22) 40.

STAWELL: Men: Par 4B: White: I Sibson (10) M Rooke (10) 7 up. Women: Par: K Skinner (13) J Dunn (35) 4 up.

THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: R Paciocco (12) 17. B: J Keogh (36) 19. Women: The Dunes: T Higginbottom (17) 34. Men: A: H Proos (6) 36. B: S Aloizos (13) 38. C: T Everist (24) 34.

THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: C Turvey (3) 31 cb. B: A Guglielmi (15) 31. C: P Dunford (22) 43. Women: T Fraser (13) 32. Mxd: St John: R Sankey (13) 40.

THE NATIONAL: Medley: Par: 4B: Long Island: D Adams, Timms 9 up.

THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: A: G Kruger (21) 37. Men: A: P Thompson (10) 40. B: G Wijayasinghe (16) 39. C: J Wilson (25) 35.

THE VALLEY: Mxd: Stableford: A: J Mullan (13) 43. B: L Gregory (31) 42. Cup: J Mullan (13) 43.

THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Beach: A: W King (1) 3 up cb. B: H O’Brien (11) 3 up. C: S Jackson (15) 6 up. Women: A Bradnam (10) 2 down cb.

TIRHATUAN: Men: Stroke Yellow: T Barnicoat (20) 70. Stroke: Cup: G O’Neill (17) 138. Women: Stableford: N Patrizi (30) 24.

TORQUAY: Men: Stableford Black: A: D Armour (14) 38. B: I Dunn (22) 36 cb. Stableford: A: W Richard (17) 37. B: E Robertson (23) 34. Women: K Naoumidis (8) 34. Mxd: Visitor: D Paidoussi (Green Acres GC) (21) 27 cb.

TRAFALGAR: Stableford: 2B Multi: J Hasthorpe (6) J Robinson (28) 79.

TRARALGON: Men: Stableford: A: W Moon (6) 39. B: M Warne (15) 37. C: T Slavin (16) 36. D: S Lever (32) 36. Women: R Stewart (25) 32.

VICTORIA: Medley: Stroke: Ambrose: A Scr: K Ciupek A Majstorovic B Kivimets O Dunning 53. D Bunnett (9.625) W Baker (Rossdale) M Aldrich (Growling Frog) O Petrovic (Huntingdale) 52.375.

WARRACKNABEAL: Women: Stableford: M Barber (27) 27 cb. Men: Par: A: M Cheney (15) 4 up. B: J Peters (27) 2 up.

WARRAGUL: Men: Stableford: A: M Stephenson (9) 37. B: A Runnalls (19) 35 cb. C: S Macaloney (25) 38. Women: C Christie (33) 36.

WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: C Telford (11) 38. T Kelson (13) 41. S Bethel (19) 35. Women: L Higgins (13) 38.

WERRIBEE PARK: Women: Par: A: S Yap (29) sq. Men: A: D Hawkey (7) 2 up. B: S Hodge (17) sq. C: M Duke (20) 1 down. D: B Landolina (25) sq.

WODONGA: Men: Stableford: A: A Whitehead (6) 41. B: C Moxey (15) 38. C: C Holzer (23) 40. Women: M Barnes (20) 32.

WONTHAGGI: Men: Par White: A: S Judd (12) sq. B: I Buadromo (15) sq. C: P Dynes (19) 1 down.

WOODEND: Men: Stableford: M Long (7) 39.

WOODLANDS: Men: Par: A: J Mcdonald (8) 1 up cb. B: D Cochrane (12) 4 up. C: J Hagan (20) 4 up cb. Women: L Epperlein (21) 1 up.

YARRA PARK: Men: Stableford White: C Murphy (13) 34. Women: Stableford: M Sinnot (23) 31.

YARRA VIEW: Stableford: A: I Stubbings (8) 39. B: M Dawes (19) 41.

YARRA YARRA: Men: Stableford: Hcp: A: C Maurel (5) 38. B: B Collins (15) 40 cb. C: M Voon (20) 40. D: J Finkelstein (34) 40. Women: K Smith (13) 35.

YARRAM: Men: Stableford White: A: D Rash (6) 38. B: N Underwood (16) 36. C: B Bennett (25) 31.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: J Hillis (11) 2 up. B: D Ampfea (16) 1 up. Murray: A: R Carroll (13) 3 up. B: M O’Bryan (24) 2 up. Women: Stableford: Lake: A: H Archer (24) 34. B: H Johansen (38) 36.

YERING MEADOWS: Men: Stableford: A: G Kenway (8) 39 cb. B: R Tobias (17) 38 cb. Women: J Scane (11) 38.

Our Partners