Daily Club Golf 23 June 2021

NSW & ACT Club Results - The Springs Golf Club
Image Shows:  The Springs Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 23 June 2021.

NSW WEDNESDAY

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R Ryan J Fleming 49. 2B Scr: L Malcolm (3) B Silwal (6) 42. Team: L Malcolm B Silwal M Law H Chung 136. Men: A: B Silwal (6) 40. B: S Graham (16) 37. C: J Baker (28) 36. D: E Summerson (30) 37.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (31) 31. President’s Trophy: K Clout .

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R McLean (6) 37 cb. B: R Ewing (14) 38. C: D Rodgie (25) 37.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Batger A Joachim 48. A: J Colella (0) 37. B: A Joachim (16) 42. C: B Rowan (22) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford 2B Agg: Black: J Dixon C Higgins 76. A: S Catterick (7) 37. B: C Higgins (14) 43. C: G Walker (32) 39.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: P Stubbs (16) 39. A: M Giannaros (9) 38. B: J Bondin (14) 38. C: D Blyth (36) 38. Scr: B Turner 33.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: R Thomas (19) J Loye (14) 46. 2B Scr: K Francis 37 cb. M Henley 37 cb. A: M McDeed (4) 38. B: K McDonald (12) 35. C: T Poulos (32) 36. Hole in one: M McDeed at 14th.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: P Messer (17) P Kenny (18) 70. B Ranse (4) 38.

BONDI: Men: Stableford: D Johnstone (16) 47.

BONNIE DOON: Stableford: A: B McKay (10) 38. B: S Hayes (12) 42. C: K Odell (28) 37. Scr: A Yeung (+1) 36.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford 2B: T Butler (12) & K Schuhmann (17) 47 PTS IND: R Habgood (16) 39.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Bennett (12) 28.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Nagy (0) J Graham (3) 44. Div 2: I Cramp (25) A Cramp (12) 52. Scr: A Marsh M Dowd 43. A: W Moser (9) 41. B: A Cramp (12) 41. C: B Roma (23) 42.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: S Chapman (9) 37. A Scr: S Chapman 28. B: J Turner (29) 31. B Scr: K Cahill 10. C: D Kingma (33) 40. C Scr: G Wakeling 11 cb.

CAMMERAY: Men: Stableford: K Morton (27) 36.

CAMPBELLTOWN: Medley: Par: 2B: C Wellock (21) D Olsson (23) 10 up. 2B Scr: P King (9) D Shipp (+1) 3 up. A: A Perfect (10) 2 up. B: A Stott (15) 4 up. C: C Wellock (21) 4 up.

CARNARVON: Women: Stableford: Irish Team: C Kim (13) S Oh (32) J Kim (13) J Lee (31) 86. Div 1: C Kim (16) 38. Div 2: O Choi (19) 38. Div 3: A An (29) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: K Kenny (28) B Papandrea (30) 44 cb. A: M Hogg (8) 39. B: D Harlum (18) 36. C: B Papandrea (30) 40. PM 2B: C Yun (4) D Ford (10) 45. PM: A: D Ford (10) 39. B: T Burnett (16) 36. C: T Manago (25) 37 cb. Gold: J Vodanovich (35) 30. 2B Scr: A Johnston M Scuglia 39.

CASTLECOVE: Women: Stableford: A Orrell (43) 36.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: I Jagelman (28) P Barry (11) 47. A: P Barry (11) 40 cb. B: G Gleeson (14) 41. C: A Ellero (25) 39.

CONCORD: Men: Stableford: 2B Agg: D Ryan (28) M Ryan (9) 79. A: W Foung (12) 41. B: R Tracey (20) 40. C: D Ryan (28) 42.

CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: D Gray C Berry 74 cb. A: P Jackson (7) 38 cb. B: C Daly (22) 39. C: J Knutsen (36) 36 cb. Scr: T Edmonds 32 cb.

CRONULLA: Women: Stroke Green: A: M Gilles (19) 66. A Scr: J Thuge 81. B: M Morgan (23) 70 cb. B Scr: C Axford 92. C: J Bayley (31) 71. C Scr: J Bayley 102. D: M Titmuss (38) 71. D Scr: M Titmuss 109.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: H Kim J Park 47. 2B Scr: P Juchau L Holden (Stonecutters) 35. Div 1: D Larsen (13) 37. Div 2: H Kim (20) 37. Div 3: D Angus (26) 35. Scr: P Takla 30.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: M Watts (11) P Roveto (19) 44. Men: M Watts (11) 39. Veteran: A: K Harden (13) 35 cb. B: J Shackleton (18) 39. C: J Lazarus (26) 34. Women: J Martin (28) 30.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: J Elfes (9) W Simmons (20) 48. A: W Lo (8) 41 cb. B: B Taylor (20) 41 cb. C: R Saliba (24) 40. Scr: J Whiteford (1) 37.

ELANORA: Women: Stroke: Foursome: Div 1: H Marich S Brown 86. Div 2: G Butchatsky J Millyard 107. Foursome C’ship: Div 1: H Marich S Brown and K Smith F Warne 181 to playoff. Div 2: J Millyard G Butchatsky 208.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: A Hawes (19) K Gearside (26) 75. A: T Walsh (12) 40. B: J Sheath (17) 38. C: G Kill (19) 40. D: K Gearside (26) 41.

FOX HILLS: Women: Stroke: Canadian Foursome: J Brittain E Edwards (16.13) 80.87.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Div 1: H Roberts (16) 68. Div 1 Scr: W Kelly 79 cb. Div 2: T Jackson (23) 68. Div 2 Scr: S Saunders 89. C’ship: Div 1: W Kelly (10) 283. Div 1 Scr: W Kelly 323. Div 2: T Jackson (23) 278. Div 2 Scr: T Jackson 370. Stableford: P Enriquez (20) 37 cb.

GORDON: Men: Stableford: M Macleod (15) 37.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: P Avenant (12) 37. B: D Small (13) 38. C: D Molloy (21) 39.

GOULBURN: Women: Stroke: Foursome C’ship: A: A Ridley D Bodel (12.5) 184. B: K Stamatellis H Peterson (25) 206.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: D Candy (27) P Inskip (20) 47 cb. Men: A: A McMahon (1) 38 cb. B: C Bellamy (33) 46. Women: D McLauchlan (42) 33.

HORIZONS: Men: Stableford: G Stephenson (21) 40. Women: R Winter (22) 37.

JAMBEROO: Men: Stableford 4B: White: P Lawrence (37) G Tallon (40) 50. G Tallon (40) 40.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: G Stone B Axford 50. A: C Hubbard (6) 42. A Scr: T Seymour (5) 34. B: S Nicholson (18) 36. B Scr: I Colley (20) 17 cb. C: G Brennan (30) 38. C Scr: C Martin (24) 16.

KILLARA: Men: Stroke Ambrose: White: J McLenaghan (18) J Wooster (+2) A Lamble (3) P Robertson (14) 53.875.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J McWhinney (17) G Folcarelli (10) 49. A: J Nikiforidis (4) 38 cb. B: J McWhinney (17) 40 cb. C: I Todd (23) 42. Scr: D Gallagher 36. Veteran: J McWhinney (17) 40.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: A Manticas (25) R Friend (30) 48. A Manticas (25) 40.

LEONAY: Women: Stableford White: A: M Haworth (15) 39. B: T Whiteside (34) 37.

LEURA: Medley: Stableford White: A: A Gorey (25) 38. B: O McDonald (21) 37. C: T Tunkunas (19) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B Agg: R Bockman R Cordaiy 71. A: A Daddo (8) 38. B: S Rorke (17) 37. C: P Bradford (22) 36. Scr: R Bockman 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: A Peters (7) S Harkins (29) 52. Men: Div 1: A Peters (7) 41. Div 2: G O’Neill (25) 46. Scr: F Peters 35. Women: B Williamson (17) 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: L Arthur (-2) R Haywood (3) 71. L Arthur (-2) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: 2B Multi: K Mitchell (16) A Cox (14) 60. S Edwards (PGA +2) 39.

MANLY: Men: Stableford: 2B: D Dixon (36) P Beverley (28) 48. A: T White (10) 43. B: M Hiscock (18) 38. C: C Wood (28) 37. Scr: W Crisp 34.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A Buchan (34) 41. Women: R Woods (30) 38. B Ashton (25) 37.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: G Samuel (19) R Woolveridge (16) 48. A: M Harris (10) 39. B: P Black (18) 40. C: R Munkman (27) 37. Scr: S Cameron 38 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Steele (19) S Tan (16) 77. Div 2: M Jayasinghe (23) B Rosenthal (16) 65. 2B Scr: J Clendining C Abbott 38 cb. Div 1: R Horii (12) 41. Div 2: S Tan (16) 40. Div 3: J Bromham (21) 38. White: R McGovern (35) 29.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Alleyne (7) 36 cb. B: R Whitfield (14) 35 cb. C: J Bell (27) 43. Veteran: S Woolf (19) 40.

MOSS VALE: Men: Stableford: 2B Agg: P Keavers D Corsie 76. A: B Johnson (8) 39. B: D Corsie (17) 41. C: J Keane (21) 38. D: G Hutchinson (27) 37.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: S Jones (19) R Cobley (7) 8 up cb. A: N Forage (9) sq. B: D Roy (14) 3 up. C: G Lockwood (30) 4 up. Hole in one: I Russell at 6th.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: S Spillane (15) 37. A Pride (15) 34. B: P Osborne (22) 40. T Syme (17) 35. C: L Tunell (27) 37. B Woodhouse (29) 36. A: J Clark (12) 42. R Wright (10) 37. B: M Quirke (21) 36 cb. I Faulkner (18) 36. C: L Arathoon (24) 36. R Bennett (27) 35.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Team: P Town (32) G Edwards (21) B Brown (28) C Jeffers (23) 92. A: G Loone (10) 37. B: M Collier (15) 39. C: C Robinsons (25) 43. D: T Law (30) 41.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: K Shewan (17) A Reisch (25) 47. T Bigeni (16) 39.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: P Roberts (25) 37. Div 2: D Simpson (29) 38. Div 3: L Francis (37) 22. Div 4: M Holz (42) 44.

NOWRA: Men: Stableford: P Rowell (28) 39.

NSW: Men: Stableford: Cup: T Plunkett (22) J Carnuccio (11) 49. Scr: N Murdock P Frankland 41. Holes in one: M Yetman at 11th, B Shofer at 11th.

OATLANDS: Medley: Stableford: 2B: T Lee J Biviano 49. White: A: P Lonard (+3) 38. B: J Muggleton (14) 41. C: T Ang (20) 38. Scr: C Kim 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: I Barker (21) G Hargreaves (12) 50. A: G Hargreaves (12) 40. B: M Golding (13) 36 cb. C: I Barker (21) 38. Scr: D Maguire 35.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: K Fischer (17) S Gibson (7) 53. K Fischer (17) 43 cb. Hole in one: R Corcoran at 15th.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: R Flatters (20) 37. Div 2: K Wheeler (23) 38. Div 3: K Muirhead (30) 39 cb. Div 4: S Cotton (36) 35 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Moss (1) S Simms (3) 79. Div 2: C Watling (17) C Watling (22) 72. A: S Simms (3) 44. B: M John (17) 39 cb. C: P Dawson (24) 39 cb. Scr: C Ellings (-1) 37.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: D Cobcroft (9) 38. B: S Dalton (14) 38 cb. C: D Watson (24) 35 cb. Scr: D Cobcroft (9) 29.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: S Vail (-1) 70. A Scr: M Farr 79. B: E Calixte (16) 70. B Scr: T Newcombe 85. C: R Gim (20) 73. C Scr: B Maike 92. D: R Ronan (29) 71. D Scr: J Bae 99. Medley: Stableford: A Hercus (27) 38.

STRATHFIELD: Par: 2B: P Ross (27) S Rowlings (18) 10 up. 2B Scr: T Green (3) H Kim (1) sq. A: G Hough (12) 3 up. B: S Rowlings (18) 5 up. C: G Tarlinton (26) 5 up.

TALLWOODS: Men: Stableford White: B Shields (9) 37 cb. J Pearson (11) 37 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: J Joppich (12) 38. B: F Liu (18) 40. C: D Lee (26) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: H Finger (23) E Revai (20) 47. Scr: T Williams L Robinson 41.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: Div 1: H McCarthy (13) 37. Div 2: J Buckingham (27) 43. Scr: M Buckingham 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Locke (15) 43. Scr: L Day 34. 9-hole: K Lasky (9) 14. A Marafioti (6) 18. PM: S Beck (9) 42. Scr: A Ryals 30.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: B Hynes (12) 20. B: W Clifford (16) 22. C: C Stokes (27) 18.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Smith (25) C Nowland (25) 52. 4B Scr: R Oliver L Devlin 43. A: B Cook (8) 38 cb. B: E Papesch (16) 41. C: G Plumb (21) 40. D: C Nowland (25) 42.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Black: A: K Samy (12) 36. A Scr: J Wheatley (0) 33. B: P Wiley (16) 38. B Scr: C Choi (14) 20 cb. C: F Tigani (19) 38. C Scr: D Chen (19) 15.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: K Daniels (17) B Daley (23) 45 cb. 2B Scr: G Harkness D Tapper 37. A: V Jang (8) 38. A Scr: D Tapper 32. B: R Peng (14) 40. B Scr: R Peng 26. C: K Jervis (21) 38 cb. C Scr: P Ayres 19.

WALLACIA: Women: Stroke: Salver: J Thorpe (20) 73.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: G Britton (8) D Cripps (14) 72. A: P Bass (12) 37. B: S Soiland (19) 38. C: M Roberts (21) 34. D: D White (28) 34. 9-hole: L Schofield (17) 20.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: N Power (14) 39. I Thorncroft (6) 38. W Bailey (14) 37 cb. T Bellamy (9) 37. G Scott (18) 36 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: B Cooke (8) V Ying (9) 45. A: J Hammond (17) 40. B: R Smith (23) 38. Scr: D Strong 33.

WYONG: Men: Stableford: 2B: L Wilson (22) N Mundey (26) 47. A: J Liddle (7) 40. B: R Cross (16) 36. C: N Mundey (26) 41 cb. A Scr: J Liddle 33 cb.

VICTORIA WEDNESDAY

BACCHUS MARSH WEST: Stableford White: M McHugh (19) 35 cb.

BAIRNSDALE: Women: Stroke: Medal Jun: A: S Gannon (15) 76. B: M Gleave (24) 75. C/Medal: K Broomfield (34) 74.

BARWON HEADS: Men: Par: A: K Shiels (12) 1 up. B: R Noone (14) 1 up cb. C: G Hawkins (26) 2 up.

BAY VIEWS: Women: Stroke: Medal Jun: C McDougall (32) 75. Scr: A Sadler 99.

BENALLA: Men: Stroke: Ambrose: T Squires R Close (3) 64.

BENDIGO: Men: Stableford White: R Black (17) 36.

BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: Medal Jun: S Harper (27) 30.

BOX HILL: Women: Stableford: Div 1: C Edwards (23) 38. Div 2: J Stevens (27) 34. Div 3: D Whitelaw (43) 31 cb. 9-hole: S Bradley (45) 17.

BUNDOORA PARK: Women: Stroke: Medal Jun: A: S Cassidy (15) D Ryan (22) 86 to playoff. B: M Svikulis (33) 87.

CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stroke: Ambrose: Rowville: R McQuillan J Bramich K Pittman I Pereira 65.625.

CLIFTON SPRINGS: Women: Par: A: A Franklin (19) sq. B: M Williams (39) 1 up.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: L Baldwin (24) 1 down cb. B: H Adkins (30) sq.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: P O’Dwyer (15) 38.

COMMONWEALTH: Women: Stroke: A: J Bull (17) 76. B: J Hardy (19) 73. C: P Rahilly (35) 73 cb.

COROWA: Women: Stableford: F Hudson (26) 38.

CRANBOURNE: Men: Stableford: H Procel (23) 44.

DEEP CREEK: Mxd: Stableford: Medal Jun: A: L Sua (11) 37 cb. B: R Jobling (26) 35.

DEVILBEND: Par: A: D Riddell (13) 5 up. J Szonyi (16) 1 up. B: C Peters (30) 5 up. T Ryan (26) 4 up. Trophy: T Alpine R Rich bt M Dale L Williams 4-2.

DROUIN: Men: Stableford: A: S Appleby (5) 40. B: T Gargan (21) 38. C: V Bibby (27) 36. Women: Stroke: A: L Pollard (11) 78. B: M Gidley (36) 84.

EASTERN: Mxd: Stableford: North: B Mills (13) 37. South: C Ikosidekas (13) 37. East: G Kearton (12) 34 cb.

EASTERN SWARD: Men: Stableford: Div 1: H Hiksz (20) 39. Div 2: T Hawksworth (29) 30 cb.

EASTWOOD: Men: Stableford White: A: S Pettyfor (7) 35. B: G Harrions (18) 35 cb. C: M Grice (28) 42.

GARDINERS RUN: Par: A: J Sykes (8) 2 up. B: J Irish (12) 5 up. C: P Furness (17) 1 up.

GLEN WAVERLEY: Women: Stroke: Medal Jun: J Bravo (22) 69. A Tanner (23) 72. Stableford: 9-hole: M Harper (43) 17.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: R Wise (15) 38 cb. B: D Parkin (21) 36 cb. C: D Tang (24) 36. 9-hole: J Moorhead (33) 17.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: L Liddle (23) 34. A Boyce (16) 33. M Stapleton (8) 31.

HORSHAM: Men: Stableford White: G O’Brien (17) 30. T Dymke (15) 30. R Dodds (21) 29. B Neumann (28) 29.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: D Tyrell-Miller (17) 38. B: N Carmosin (26) 40.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: B Hawker (7) 38 cb.

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: S McNaughton (11) 38. B: J Hemphill (17) 37. C: N Holmes (24) 33.

KEW: Men: Par: A: M Davies (9) 4 up. B: A Tooth (16) 4 up. C: S Weller (29) 7 up.

KEYSBOROUGH: Men: Par White: A: B Heap (8) 1 up cb. B: G Voss (16) 2 up. C: J McMahon (35) 5 up cb.

KINGSTON HEATH: Men: Stableford White: A: R McLean (15) 39. B: N Macleod (20) 36. Women: S Nicholson (31) 37.

KOORINGAL: Medley: Stableford: K Morley (22) 38.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke White: B Weaver (24) 54.

KYNETON: Men: Stableford: D Austin (27) 34.

LAKES ENTRANCE: Women: Stroke: Medal Jun: A: B Wall (20) 74. B: L Bennett (32) 69.

LAKESIDE at Albert Park: Men: Stableford Black: C: K Tzimokas (23) 37. B: C Philpott (14) 36. A: A Seddon (2) 33. W: L Seddon (17) 31.

LATROBE: Men: Par White: A: T Smith (14) 2 up cb. B: A Vujovich (20) 1 up. C: D Madigan (34) 2 down cb.

LONSDALE LINKS: Men: Stableford: A: S Newing (16) 42. B: M Birch (22) 38. C: V Maciulaitis (26) 41.

MAFFRA: Men: Stableford: A: S Murray (7) 34. B: C Merlo (18) 35. C: P Anderson (22) 31.

MALLACOOTA: Women: Stableford: M Allan (8) 34. Men: 9-hole: D Donnon (15) 18.

MALVERN PARK: Stableford: M Pawsey 28. B Blackston 30. M Goble 28.

MELTON VALLEY: Stroke: A: M Kaufman (5) 65. B: R Goodacre (1) 72 cb.

MILDURA: Men: Stableford: 2B Agg: G Harrington (15) R Ford (13) 67.

MOE: Stroke: Medal Jun: A: K Shaw (22) 78. B: H Stanlake – M/Medal (31) 71. Women: Stableford: 9-hole: S Tulau (47) 13.

MT MACEDON: Par: Bisque: K Taylor (20) 3 up cb. Plate: P Sinclair (7) 5 down.

MT MARTHA: Men: Par: B McCrae (26) sq.

MYRTLEFORD: Mxd: Stableford: C Piazza (4) 30.

NORTHERN: Stroke Yellow: A: A Mitchell (3) 70. B: J Armstrong (6) 67. C: J Perrett (13) 69. D: L Doolan (16) 66.

NUMURKAH: Women: Stableford: K Hepworth (27) 34.

OAKLEIGH: Women: Stroke Medal Jun: Black: M O’Dwyer (30) 60. Stableford 9-hole: J Carroll (43) 16.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: R Leech (15) 38. B: G Ross (25) 41. PM: A: G Cotterill (4) 37. B: R Molloy (27) 40. Peninsula South: A: V Mignone (11) 41. B: A McKimm (18) 39. PM: A: P Sandilands (10) 41. B: D Fox (32) 39.

PORTARLINGTON: Women: Par: 4B: A Foott (9) J Champion (20) 6 up.

PORTLAND: Women: Stableford: Silver Spoon: A: T Heaphy (13) 36. B: J Burke (27) 35 cb.

PORTSEA: Par: D Bristow (35) 7 up.

QUEENSCLIFF: Men: Stableford: A: A Webber (15) 37. P Jacobs (15) 34. B: I Butteriss (19) 36. R Sharp (18) 33. Women: Par: J Welsh (26) 1 down.

RACV CAPE SCHANCK: Stableford: P Florence (20) 44.

RANFURLIE: Women: Stableford: Medal Jun: A/Medal: U Moller (22) 36. B: H Sims (27) 33.

RICH RIVER: Women: Stableford: East: L De Ravin (23) 38.

RINGWOOD: Men: Par White: A: E Engelbogen (13) sq. B: D Knaggs (19) sq. C: R Alford (22) 1 up.

RIVERSDALE: Women: Stroke: Medal Jun: A/Medal: R Peschke (17) 74. B: T Kim (20) 75. C: J Fraser (29) 76. Silver Spoon: C Shallue (17) 76.

RIVERVIEW: Women: Stroke: A: H Jones (15) 72. B: D Bradley (32) 73. C: L McFarlane (39) 75. Stableford: 9-hole: S Green (35) 13.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: Medal Jun: South: A: R D’Arcy (12) 71. B/Medal: C Ciastkowski (13) 68. C: G Pinney (22) 66. Stableford: North: A: B Harrington (12) 35. B: C Horne (16) 38 cb. C: A Chatto (30) 41.

ROSSDALE: Women: Stroke: Medal Jun: A: J Adams (14) 76 cb. B: K Rahilly (27) 73 cb. C: K Morris (40) 73.

ROYAL PARK VETERANS: Men: Stableford 9-hole: White: P Oxman (23) 23.

SALE: Men: Stableford: A: D Gaskill (11) 40. L Dowsett (13) 39. B: J MacLachlan (24) 39. K White (18) 38 cb.

SANDHURST: Medley: Stableford: Champions: G Nyssen (21) 36. North: A Sombekke (10) 43.

SORRENTO: Mxd: Par: A: F Coker (7) 1 down cb. B: M Wright (33) 1 up.

SOUTHERN: Par: Div 1: D Penhall (6) 2 up cb. Div 2: K Akers (14) 2 up cb. Div 3: P Grima (28) 4 up.

STRATHALLAN: Men: Stableford White: B Box (28) 34.

THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: A: A Greenlees (8) 41. B: S Cunningham (19) 36. The Cups: R Broun (17) 35.

THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: G Vernon (7) 39. B: C Ellis (20) 38. C: M Mosca (25) 36. St John: A: C McKenzie (8) 39. B: J Allen (19) 34. C: C Stevenson (22) 36.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: L Ballard (24) 41.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: A: A Salvino (8) 37. B: K Donchi (19) 37.

THE VALLEY: Stableford: D Blackmore (25) 40.

THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: J Collins (9) 37 cb. D Rainey (5) 37 cb. J Crabtree (7) 37 cb. B: T Chitty (14) 36 cb. P Bongiorno (11) 36 cb. P Proctor (11) 36 cb. C: A Robertson (29) 38. J Amos (16) 37. P Duke (23) 36 cb. Women: A: A Hills (27) 40. A Bouchier (17) 36.

TIRHATUAN: Women: Stableford: N Patrizi 28.

TOCUMWAL: Men: Stroke White: A: J Taylor (10) 69. B: W Mithen (15) 71. C: J Scandrett (32) 72. Stableford Gold: W Atkins (35) 28.

TORQUAY: Men: Stableford: A: T Sinnott (4) 39. B: R Fish (17) 39. C: R Costin (19) 38. Resort: R Ball (19) 28. Visitor: C Hanson (19) 32.

TRAFALGAR: Women: Stableford: B Wallace (21) 35.

VICTORIA: Men: Stableford: S Noble (18) 33. Women: V Andrew (18) 39.

WARBURTON: Mxd: Stableford White: R Hottes (17) 42.

WARRAGUL: Women: Stroke: Medal: A: K Golding (19) 75 cb. B: B Davidson (25) 80 cb. C/Medal: K Wendt (41) 73.

WARRNAMBOOL: Women: Stableford: Doris Chambers Foursome: D Rix T Sullivan (11) 37.

WERRIBEE PARK: Women: Stroke: Medal Jun: A: R Ballan (24) 75. B: J Jones (32) 71.

WODONGA: Men: Stableford: A: J Murch (3) 35 cb. B: T Smith (16) 38 cb. C: J Gray (21) 38 cb.

WONTHAGGI: Women: Stroke: Medal Jun: A/Medal: M Johnson (13) 69. B: M Ryan (27) 74. C: A Poulton (34) 79.

WOODLANDS: Women: Stableford: Foursome: K Smith (13) S Thomas (25) 34.

WOORAYL: Women: Stableford: M Tuckett (28) 31.

YARRA YARRA: Women: Stroke: A: S Severino (21) 76. B/Medal: R Schafer (26) 73. C: K Lefevre (36) 75. Stableford: L Falconer (32) 33.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Medal: Lake: Div 1: K Reeves (25) 76. Div 2: G Roome (28) 73.

YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: A: C Hatton (9) 37. B: P Dolphin (23) 37.

Our Partners