April 24, 2024

Daily Club Golf 21 May 2021

NSW/ACT Club Results – Trundle Golf Club
Image Shows:  Trundle Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Friday, 21 May 2021.

NSW FRIDAY

lAVONDALE: Women: Stableford: M Booth (35) 38. Men: Stableford White: C Liney (10) 35.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: B Low (10) 39.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: P La Vite (8) 44. B: K MIlham (13) 38. C: I Hutchinson (26) 38 cb. A Scr: K Halloran 33. Veteran: Div 1: P La vite (6) 42. Div 2: A Kumar (17) 37. Div 3: S Donnellan (24) 39. Medley: Hole in one: P La vIte (14th)

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Gold: G Blanchard (28) 23.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: D Han (22) S Kwuen (16) 44 cb. Men: J Han (16) 40. Women: A Jung (41) 36.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Kim (17) J Lee (5) 45. Men: A: A Micallef (3) 42. B: F Kim (15) 38. C: F Zhu (22) 37. Women: R Perkins (37) 36. Men: Stableford Gold: P Pellegrini (30) 25.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: I Blake (13) R Blake (18) 46. R Derbidge (18) 37.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: L Bates (20) 41. Div 2: P Langeluddecke (22) 37 cb. Div 3: A Phillips (30) 33 cb. 9-hole: D Stacey (35) 16.

CROMER: Medley: Stableford: T Birkett (11) 37 cb. 2B Multi: S Corcoran (11) T Birkett (11) 73.

CRONULLA: Women: Stableford Gold: A: L Bamford (17) 35 cb. B: A Beare (26) 36 cb. C: R Rhodes (32) 32 cb. D: N Gray (38) 36 cb. Scr: D Rann 26. Medley: Stableford: R Aggett (11) 35.

DUNHEVED: Medley: Stableford: Div 1: D Fuller (16) 36. Div 2: B Teale (23) 38. Div 1 Scr: C Fitzsimmons 33. 2B: K Weatherby (20) B Teale (23) 45.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: T Birch (15) 42.

ELANORA: Women: Stableford: Hcp: J Armati (11) 30.

EVERGLADES: Men: Stableford Black: A: M Van Epen (9) 40. B: M Wilson (14) 41. C: B O’Brian (23) 40. D: G Barstow (36) 38.

FOX HILLS: Medley: Stableford: V Sharma (18) 36 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford White: M Turner (11) 38 cb G Wilson (14) 41 E Finnie (29) 43.

HURSTVILLE: Women: Stableford Gold: Div 1: D Brickwood (23) 31. Men: White: Div 1: G Hitti (8) 37. Div 2: P Theo (20) 37.

KILLARA: Women: Stableford: K Hutchinson (16) L Sexton (30) A Gleecher (27) J Wright (17) 85 cb.

LAKESIDE CAMDEN: Medley Stableford A: P King (9) 35. B: W Avery (13) 39. C: L Upton (27) 40. Medley 2BBB Scr: M Shanahan (10) P Lockyer (4) 33. Medley 2BBB: R Robertson (15) L Upton (17) 48 cb.

MANLY: Women: Stableford: K Cistulli (23) 33. Stableford 9-hole: Yellow: J McAlpine (21) 16. Men: White: B Champion (29) 37 cb.

MONASH: Men: Stableford: R Brown (7) 34 cb. Women: K Mayoh (19) 33. Mxd: 9-hole: D Evins (25) 20.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: F Giudes (16) 37. Div 2: J Rowland (26) 38. Men: A: P Mentis (11) 39. B: R Moodie (23) 37. C: G Kennett (25) 39.

OATLANDS: Medley: Stableford: P Ree (29) 46. A: A Stuart (11) 33. B: J Noh (20) 38.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford White: J Overa (21) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: L Cross (9) 37.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: R Gerlach (11) 38. B: V Sikwila (15) 38. C: G Muscat (25) 37. 2B: G Mesiti (17) . S Muir (18) 45.

ROSEVILLE: Women: Stableford: 9-hole 4B: L Brungs (43) M Breden (42) M Kinsella (45) A Hart (42) 26. 4B: J Stratton (28) L Targ (41) J Hole (25) B Morton (35) 51.

ROSNAY: Men: Stableford 2B: White: R Teaken (17) M Chin 47. Div 1: F Johnson (12) 41. Div 2: R Teaken (17) 40.

ROYAL SYDNEY: Veteran: Stroke C’ship qlfrs: White: G Thomson (23) 76. Stableford: Championship: G Lister (33) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: PM: P Robson (12) 41. Medley: 9-hole: D Wappett (29) 20. Men: S Lee (28) 41. Women: M Son (27) 37. Scr: J Warwick 27. 2B: Div 1: R Gim (17) J Kwon (12) 44. Div 2: K Evans (28) J Warwick (9) 47. Women: M Son (27) G Choi (18) 43.

TERREY HILLS: Medley: Stableford Black: A: C Woo (16) 39. B: Z Chen (22) 38. C: D Jones (28) 37. Scr: A: C Harris 30.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: A Middleton (31) 36.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: A: D Lester (10) 38. B: S Green (17) 38. C: T Von Der Heyden (19) 43. Div 1: D Giles (25) S Spiro (18) 75. A Scr: C Matthews 34.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: A Moya (Dunheved 11) 40. B: N Peacock (Links Shell Cove (22) 35. C: S Harris (25) 35 cb.

TUNCURRY: Women: Stroke: A: D Blanch (7) 71. A Scr: J Richardson 89. B: E Matheson (28) 70. B Scr: M Cusack 97 cb. C: D Sharpe (35) 74. C Scr: J Styles (33) 110 cb.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: W Sawtell (14) 37.

VICTORIA FRIDAY

 COMMONWEALTH: Men: Stableford: B Teal (16) 37 cb. Women: C White (23) 40.

CRANBOURNE: Mxd: Stableford White: A Bell (15) 39.

DEEP CREEK: Stableford: T Marshall (21) 30.

DORSET: Mxd: Stableford: 9-hole: K Combridge (25) 17. Snr Stableford Hcp: Black: A: P Swain (5) 35. B: I Mc Callum (14) 39. C: R Carter (18) 38 cb. Women: Stroke: Foursome: H Oakman (23) A Hill (27) 76.

EASTWOOD: Stableford: M Grice (31) 34. Snr Par Green: J O’Dwyer (29) 1 up cb.

GARDINERS RUN: Stableford: A: H Gillies (13) 38. B: P Moore (16) 36. A: H Gillies (13) 38. B: P Moore (16) 36.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: I White (19) 39.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: M Russell (6) 38. M Aldrich (33) 37. L McKinnon (25) 36.

HILLTOP TATURA: Women: Stableford: Bowl: S Moore (17) 28. F Hand (27) 34. H Sleep (31) 43.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: K Freeman (11) 36 cb. B: G Flynn (36) 40. Women: 9-hole: Y Sheather (35) 23. Men: J Donohoe (19) 20 cb.

HUNTINGDALE: Medley: Stableford: J Cowell (18) 42.

IVANHOE: Men: Stableford: M Krstic (12) 36.

KEW: Mxd: Stableford: D Nelson (19) 38.

KEYSBOROUGH: Men: Stableford: B Coyne (24) 40. Women: L Shannon (13) 37.

KOORINGAL: Medley: Par: A: G Weightman (15) 6 up. B: L Purdon (25) sq.

MOE: Women: Stableford: 4B: A: M Dear S Caldwell 46. B: J Woznica H Stanlake 45.

MORTLAKE: Snr Stroke 12-hole: White: K Murley (18) 50.

NORTHERN: Stableford: R Owen (16) 43.

PATTERSON RIVER: Medley: Stableford White: A: G Palmer (12) 36. B: L MacCorquodale (19) 36.

ROSANNA: Medley: Stableford: A: A Monteleone (8) 46. B: M Alderman (17) 46. C: D Harding (33) 43.

ROSEBUD COUNTRY: Mxd: Stableford: North: A: M Fitzgibbon (10) 35. B: P Wilson (14) 38 cb. C: I Dobson (29) 42.

SANDHURST: Medley: Stableford: Champions: A: J Doria (11) 40. B: R Bembenuto (19) 37.

SCOTCHMANS CREEK: Men: Par White: J Baird (24) 3 up.

SOUTHERN: Mxd: Stableford: A: W Williams (16) 39.

SPRING VALLEY: Mxd: Stableford Trophy: White: B Lovelock (23) 43. J Doran (14) 34.

THE DUNES: Men: Stableford: 9-hole: The Cups: G Bethell (18) 21. The Dunes: M Henke (10) 37.

THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: C Wilson (33) 68.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: B McKeegan (21) 35.

TORQUAY: Men: Stableford: A: M McKinnon (7) 40. B: D Rae (18) 36. Women: A Staig (23) 38.

TRAFALGAR: Stableford: A: J Winters (14) 42. B: A Cunningham (22) 37 cb.

VICTORIA: Men: Stableford: S Doherty (10) 40. Women: M Deane (25) 39.

WARRAGUL: Women: Stroke: Trophy: A De Villiers (14) K Golding (19) bt S Herbel (23) D Corstorphin (16) 4-3.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: H Johansen (38) 31 cb.

Our Partners