Daily Club Golf 20 May 2021

NSW/ACT Club Results – Singleton Golf Club
Image Shows:  Singleton Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Thursday, 20 May 2021.

NSW THURSDAY

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: G Stewart (20) M Harrison (17) 47. A: B Higgins (5) 38. B: R Dalibozek (17) 36. C: G Stewart (20) 43.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: G Park (21) 41. Div 2: T Shanahan (50) 38. 9-hole: K Levi (47) 19.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: C Heazlewood J Sheather 48. A: B Lee (12) 39. B: C Prior (16) 39. C: J Sheather (21) 39. A: D McClelland 33.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 9-hole: R Toovey (54) 23.

BANKSTOWN: Women: Stableford: Foursome C’ship: S Gilbert C Harrison 68.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: J Sentas (6) M Churcher (16) 48. G Sheils (15) 39. Hole in one: K Beck at 1st. Women: Stroke: Foursome: K Coldrey (11) L Ritchie (18) 69.5.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: R Leo (12) 36 cb. B: T Higham (18) 42. C: N Speranza (24) 39. D: B Jensen (31) 46.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: W Harrington (7) 40. Div 2: S Mccarthy (28) 37. Gold: A Mckinley (27) 33 cb.

BERMAGUI: Men: Par White: A: P Burckhardt (15) 4 up. B: R Cattanach (19) 5 up. C: J Bryan (28) 3 up.

BLACKHEATH: Women: Stroke: S Mills (45) 63.

BOWRAL: Women: Stroke: L Carroll (23) 73 cb. C’ship: Div 1 Scr: V Wozniak (12) 91. Div 2 Scr: C Stanham (23) 97. Div 3 Scr: J Peters (30) 103.

BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: S Hopkins (13) 66. Div 2: V Higgin (31) 72. Div 3: D Newman (37) 67.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Multi: I Winters R Wilson 76 cb. White: A: P Haim (7) 37. A Scr: S Park (3) 32. B: J Nelson (18) 39. B Scr: B Tancred (13) 24. C: R Mcmaster (24) 42. C Scr: S Barter (23) 20.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: S Nelson (1) 37. Veteran: Div 1: R Armstrong (17) 38. Div 2: S Scott (22) 34 cb. Women: Stroke: C’ship: Div 1: L Thompson (9) 76. Div 2: L Stanton (26) 78. Div 3: R Murray (28) 75. Div 1 Scr: L Thompson 85. Div 2 Scr: L Stanton 104. Div 3 Scr: R Murray 103.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: M Jones (21) R Zelesco (8) 48. 2B Scr: D Cummins R Zelesco 38 cb. Hcp: A: K Bellman (9) 39. B: N Beattie (13) 36. C: B Walker (26) 39. Scr: A Scr: N Hoskin 32. B Scr: S Humphreys 21. C Scr: J Kovacs 16 cb.

CAMPBELLTOWN: Veteran Medley: Stroke: American Foursome: P Casey T Dunlop (29.5) 61.5. J Webber S Lord (25.5) 63.5. Hole in one: White: T Nash at 12th.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: J Meads (24) B Forrester (8) 46. Men: Div 1: S KIm (10) 40. Div 2: M Gibson (24) 38. Women: A Mace (27) 32.

CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: E Blyfield (42) 20. A Benjafield (33) 25.

CHATSWOOD: Women: Stableford: A Gee (40) 38.

CROMER: Medley: Stableford: L Blacker (2) 37. Stroke: Foursome: A: H Haynes K Wang (8) 71. B: M Smallhorn P Doman (33.5) 73.5. C: P Cronan C Stanton (39) 80.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: P DeClauzel (9) J Croker (19) 48. A: C Hunter (10) 39 cb. B: B Francis (17) 37 cb. C: P Dolan (32) 38. Scr: I Macauley 33.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: Team: Y Shin (Oatlands 19) S Jung (12) 81. 2B Scr: B Lee W Kim 38. Men: Div 1: S Jung (12) 44. Div 2: J Hwang (27) 41. Women: G Jung (28) 38.

EASTLAKE: Mxd: Stableford 2B: Black: G Wright (30) M Scott (16) 45 cb. Medley: A: L Kyriazis (9) 38. B: K Stael (15) 41. S Simpson (43) 34 cb. Scr: A Michelsen (-4) 33.

ELANORA: Men: Stableford: White: R Wright (27) 43.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: T Melnik (18) 36. Div 2: L Swan (28) 38. Div 3: N Smith (45) 43.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Douwes (20) P Anderson (32) 45 cb. 2B Scr: J Han I Harris (Tamworth) 33. A: G Maguire (5) 34. B: K Tabart (19) 36 cb. C: P Anderson (32) 40. Women: G Freys (41) 26. Snr C Pappy (29) 37 cb.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: 2B Agg: A: A Gollan M Crowfoot 59 cb. B: N Jurksaitis P Johnson 59 cb. C: N Jurksaitis S Armstrong 59. Hcp: N Jurksaitis (36) 32. S Frost (31) 31. A Gollan (24) 30.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D McKay (Penrith 13) 37. Div 2: J Eastman (25) 43. Scr: B Clements (Penrith) 32. Women: T Gulli (32) 37.

GORDON: Medley: Par: 2B: B Church (20) J Fletcher (29) 9 up. Men: A: M Singleton (11) 2 up. B: A Treloar (14) 3 up. C: I Tulloch (23) 1 up. Women: B Church (20) 3 up.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: G Turner (31) 34.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: 4B: J McGhie (22) R Longfield (16) 43 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Roberts (6) 36. Div 2: R Milne (22) 38.

KOGARAH: Women: Stableford: Team Multi: S Croft (9) S Kirkright (20) B Lewis (27) 71.

LANE COVE: Women: Stableford: R Antico-Hall (36) 30.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White:  P Savage (29) R Bell (19) 46. 2B Scr: M Cain (4) P Homan (5) 36. A: G Yates (9) 37. B: T Davies (16) 40. C: R Bell (19) 38.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: T Chung (16) T Young (15) 74. 2B Agg Scr: N Hughston R Law 52. A: R Younes (11) 39. B: S Jin (16) 38 cb. C: S Park (21) 39.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: T Moore (3) 38. Div 2: S Hill (30) 34. Div 3: T Tate (39) 37. Scr: T Moore (3) 35.

MANLY: Women: Stableford: L Wrench (24) 38. 9-hole: S Bedingfield (38) 21. Men: Stableford White: C Newman (28) 39.

MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: Div 1: J Sheedy (18) 43. Div 2: S Mooney (36) 47.

MASSEY PARK: Medley: Par: 2B: G Moss (32) R O’keefe (19) 8 up cb. A: V Fonseco (13) 2 up. B: R O’keefe (19) 4 up. C: B Hall (21) 3 up. Scr: N Hayes 1 down.

MONA VALE: Women: Stroke: Ambrose: J Castleton (26) M Tierney (36) S Hughes (37) M Blagg (19) 65.25.

MOORE PARK: Men: Stableford White: M Appleford (17) 42. Women: C Billaud (22) 43. Veteran: Gold: B Gork (36) 43.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Foursome C’ship: Div 1: S Chung (19) K Chang (7) 76. Div 2: J Hilditch (24) S Wild (30) 70. Div 3: J Yang (34) S Park (36) 75. Medley: M Sherwood (4) 38.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: P Bowden (23) 33. Div 2: D Buckley (40) 38. Men: S Brown (9) 37.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J MacDonald 31. Div 2: S Buraschi 39. Div 3: C Williams 34.

NORTH RYDE: Women: Stableford: S Whang (40) 40.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: J Lusher (36) 33.

NOWRA: Women: Stableford: Split Six: D Pritchard (40) L Trusler (29) 53.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: G Blomeley (27) K Nelson 85. R Porter (23) 40. Women: J Middleton (27) 36. 9-hole: C Sablatnic (48) 21 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: P Wilson (28) 40. B: J Eyles (29) 35 cb. Scr: C Golding 21 cb. 9-hole: S Tribe (38) 18 cb.

PENRITH: Women: Stableford: K Hill (42) 39.

PYMBLE: Women: Stroke: Div 1: P Von Behr (21) 75. Div 2: S Kimberley (22) 79. Div 3: L Mcburnie (35) 78.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: P Stack (16) 40. Div 2: M Ford (22) 38.

RICHMOND: Women: Stableford: A: L Peers (22) 35. B: R Phillis (31) 34.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Sambrook (19) B Timmony (11) 49. White: A: B Timmony (11) 38. B: G Shepheard (19) 38. C: R Jones (21) 42. Green: J Livingstone (19) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Scr: S Hall (+4) 77. Hcp: M Westgarth (14.6) 70. Stableford: E Scott (38.4) 38. Centenary: C Bischoff (33.6) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: G Ratjens (17) 66. R Kirk (14) 66. A: G Doherty (9) 38. B: G Turnbull (17) 40. C: D Newman (22) 39. D: T Cameron (30) 37.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: R Kemp (31) P Mason (20) 47. A: I Boo (10) 38. B: P Pascoe (15) 41. C: R Kemp (31) 38. Scr: M Smith 34.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: R Hayes (19) S Morrison (2) 74. 2B Scr: M Williams (Randwick) R Cooper 70. A: D Beck (+4) 40 cb. B: A Belcher (13) 38. C: R Hayes (19) 38. Scr: J Curran (Moore Park) 38. B Clementson (PGA) 37. Visitor: I Barr (Eastlake 3) 37 cb. 2B: Gold: B Gates (21) M Fearon (15) 70 cb. W Kilcran (26) 37.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: A: M Castillon (10) 6 up cb. B: N Walker (12) 4 up. C: S Westerweller (18) 1 up cb. Div 1: L Holden (2) L Gillespie (18) 8 up. Div 2: J Patton (19) D Patton (21) 8 up. A Scr: K Webber (-1) A Payne (1) 6 up.

STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: A Yoon (22) 69. Div 2: J Seo (30) 70. Stableford: J Kim (49) 31. Men: J Han (15) 40.

TALLWOODS: Women: Stroke: M Melick (32) 75. J Hicks (32) 78.

THE COAST: Women: Stroke: S Choy (24) 71. C’ship: Div 1: C Fukushima (20) 190. Div 2: K Parker (25) 202. Div 3: U Dold (36) 235.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: M Herbert (17) S Trevitt (9) 75. Men: A: S Trevitt (9) 40. B: T Phillips (22) 39. C: G Daly (25) 39. Women: M White (27) 35 cb. Scr: T Schulz 38.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: S Douglas (18) 34. B: C Hadwen (36) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: S Blundell (7) S Coleman (3) 72. 2B Agg Scr: B Gibbons S Coleman 54. A: W Husband (9) 36. B: P Cromer (13) 37. C: P Sutton (19) 35 cb. Veteran: S Blundell (7) 38. Super Veteran: T Brady (15) 36.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: S Greenland (24) 36. Stableford: 9-hole: A Mathieson (33) 20.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: P Wong (14) 36 cb. Split Six: P Wong (14) J Kelley (18) 60.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: P Gothelf (43) 34.

WORRIGEE VETERANS: Stroke 54-hole C’ship: Black: Div 1: C Kennedy (15) 72 cb. J Peters (12) 72 cb. B Herring (6) 72 cb. Div 2: G Dwyer (20) 70 cb. D Reid (18) 70 cb. J Black (18) 70. Div 3: P Gatt (29) 69. W Beckenham (25) 72 cb. C Hoffman (24) 72.

WYONG: Women: Stableford: 2B: M Brown (34) G Roser (28) 44. Men: C Stebbing (22) 35. Women: Div 1: J Kidd (16) 35 cb. Div 2: G Roser (28) 39. Div 3: B Nielsen (54) 36.

VICTORIA THURSDAY

ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: G Chase (6) 16.

BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: R Lucas (9) 37. B: P Baldwin (19) 40. C: R Van Elden (25) 39.

BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: J Brunt (8) 39. Div 2: A Peel (16) 41. Div 3: H Bowen (22) 43.

BARWON HEADS: Women: Par: A: L Stinson (19) sq. B: R Cottrill (24) 3 up.

BAY VIEWS: Men: Stableford White: B Brown (16) 39.

BENALLA: Women: Stroke: A: A Haskell (22) 72. B: S Noble (40) 71.

BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: H Faeller (26) 39.

BOX HILL: Stableford: Div 1: R Morrissy (13) 40. Div 2: A Whittle (14) 37. Div 3: J Burke (23) 39. Div 4: N Kay (27) 39.

BRIGHT: Men: Stableford White: A: M O’Shea (15) 33 cb. B: J Forbes (20) 29. C: R Borschmann (22) 42.

BRIGHTON: Medley: Stroke White: J Muir (17) 71 cb. Mxd: Ambrose: J Karlovsky S Wilmoth V Gattuso S Lindsay (15.88) 57.12.

CAMBERWELL: Men: Stroke: A: L Filippin (19) 67. B: J Du Plessis (24) 71.

CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: C Whiting (2) 40. B: M Keily (11) 40.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford White: A: R Sinclair (16) 36. B: G Briggs (19) 36. C: N Mattingley (41) 40.

CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: J OBrien (-2) 37 cb. B: B Ashby (21) 35.

CENTENARY PARK: Men: Par: A: I Hoskins (16) sq. B: M Wright (28) 1 up. Women: J Furtado (34) 6 up. Stableford: 9-hole: J East (25) 18 cb.

CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: D Dunford (13) 39. B: S Todd (5) 34. C: H Page (24) 34. D: J Heard (11) 33.

CHELTENHAM: Men: Par: B Kaczorowski (22) 3 up.

CHURCHILL WAVERLEY: Snr Stableford: Rowville: G Adams (19) 37. Mxd: Endeavour Hills: R Karan (18) 38 cb.

CLIFTON SPRINGS: Medley: Stableford: A: M Higgins (22) 41. G Newling (30) 40. B Levick (7) 38.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: R Stringer (12) 38. B: A Liepaskalns (20) 38. C: D Matthews (22) 39. Women: R Jackson (21) 30.

COMMONWEALTH: Men: Par: A: C Cuthbert (1) 2 up. B: P Whitty (15) 3 up. C: A Cooper (33) 5 up.

COROWA: Men: Stableford: D Cogger (12) 40.

CRANBOURNE: Mxd: Stableford White: T Hamilton (21) 37. Women: Stroke: Foursome: S Stone L Rotberg (26.5) 72.5.

CURLEWIS: Stableford: A: G Sanders (22) 38. B: D Simonsen (38) 40. 9-hole: R Slimmon (28) 16.

DEEP CREEK: Stableford: L Barker (26) 33.

DEVILBEND: Mxd: Stableford: D Warden (21) 35.

EASTWOOD: Stableford White: A: J Fleming (3) 39. B: L Huysmans (14) 40. C: A Grant (23) 38. Women: C Birney (38) 31. Stableford 12-hole: Yellow: J Jenkins (25) 27.

FLINDERS: Men: Par: A: J Angwin (28) 1 up. Women: A: J Lawson (35) 1 up. Men: Stroke: Medal May: A: P Hurley (8) 68. B: E Wright (15) 70. C: M Sutcliffe (22) 64. Women: A: J Clark (4) 70.

GARDINERS RUN: Stableford: M Brownlie (8) 34.

GARFIELD: Men: Stableford White: A: F Hyett (5) 39. B: P Kaye (16) 35. C: T Gargan (21) 34.

GISBORNE: Men: Stableford: A: J Wood (5) 37 cb. B: R Johns (12) 38. C: R Fowler (19) 36.

GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: S Lee (17) 43. B: M Wylie (28) 39.

GREEN ACRES: Women: Stableford: A: J Scott (23) 40 cb. B: P Grierson (34) 44. Medley: White: T Cox (7) 38. Women: Stroke: Foursome C’ship: A: D Guilmartin V Cariss bt J Fisher M Pratt 2-1. B: J Grover J Moorhead bt B Mackenzie A Johnson 3-2.

HEATHCOTE: Mxd: Stableford: A: S Hudson (16). B: T Shiels (23).

HORSHAM: Women: Par 4B: White: M Moore T Parker 9 up.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: M Hibberson (12) 38 cb. B: K Shannon (22) 40. C: D Charles (25) 36. A: I Williams (11) 38 cb.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: S Broun (10) 40. Women: Medal: M Fox (21) 39.

IVANHOE: Women: Stroke C’ship: Black: A Brookes (18) 286.

KERANG: Stableford: T Turvey (13) 42.

KEYSBOROUGH: Men: Par White: R Pydde (21) 6 up.

LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: L Rodgers (23) 42.

LATROBE: Medley: Stableford: J Mumford (22) 40. A: J Gale (9) 39 cb. B: T Leverington (27) 37.

LONSDALE LINKS: Women: Stroke: 9-hole: A: J Cordner (14) 30. B: M Burgin (42) 29.

MAFFRA: Women: Stableford: Doris Chambers Foursome: C Munday (18) J Robbins (25) 37. L Templeton (18) R Walker (5) 34.

MALVERNDALE: Women: Stroke: A: S Kiddie (16) 70. B: G Hawkins (33) 71. C: A Williams (41) 78. 9-hole: L Fielding (32) 34. 54-hole C’ship: A: S Kiddie (17) 275. B: G Hawkins (33) 331. C: A King (37) 357. 9-hole C’ship: H Hayes (29) 111.

MANSFIELD: Men: Stableford White: Div 1: A Scherini (9) 40. Div 2: P Norris (25) 37. Gold: G Smith (23) 42. Women: 9-hole: N Friday (42) 15.

MEDWAY: Men: Stableford: Medal May: A: J Heanly (7) 41. B: P Brday (14) 40. C: R Bromley (19) 40.

MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke White: A: M Barnes (12) 71. B: T Ollerenshaw (22) 71. C: D Hurley (28) 70.

MELTON VALLEY: Snr Stroke: 9-hole: B McLeod (14) 32.

MENTONE: Women: Stroke: A: J Hunter (29) 67. B: G Rankin (35) 67. C: R Smith (41) 68. Stableford: 9-hole: L Bampfield (21) 17.

MIRBOO NORTH: Men: Stableford: A: R Matthews (10) 33 cb. B: J Smeriglio (17) 37.

MOE: Men: Stableford: A: W Yeomans (7) 34. B: B Harland (15) 40. C: R Williams (21) 34.

MOONAH LINKS: Men: Stableford Legends: White: A: P Whitehouse (10) 39 cb. B: G Seedsman (16) 39. C: J Hunter (25) 33. Women: G Bardini (12) 34 cb.

MOORABBIN: Women: Stroke C’ship: Gold: E Witchell 315. H Grenfell (30) 241. E Witchell (27) 71. Stableford 9-hole: White: B Cain (24) 15 cb.

MT DERRIMUT: Mxd: Par: A: P McNish (9) 1 up. B: M Masendycz (19) 2 up cb. C: D Vince (20) 1 up cb.

MT MARTHA: Men: Stableford: 9-hole: R Whiting (18) 22. Women: A Scott (32) 18.

NEWRY: Veteran: Stableford: A: J Barnett (17) 39. B: B Adams (18) 37.

NORTHERN: Women: Par: 4B: C Robson (31) J Pennell (42) 13 up. 4B: U Almond (44) M Mcfarlane (35) 5 up. Mxd: Stableford White: A: J Rojas (17) 41.

NUMURKAH: Men: Stableford: A: G Sprunt (13) 42. B: R Peterson (25) 36.

OAKLEIGH: Veteran: Stroke: 9-hole: A: R Seach (8) 25. M Patterson (8) 27. B: P Green (10) 29. R Leoncio (10) 30. Hole in one: M Patterson at 3rd.

OLD BOYS SOCIAL: Stableford: A: S Jolley (14) 34. B: R Joy (22) 23.

PATTERSON RIVER: Men: Stableford: T Thoburne (23) 43. Women: 4B: L Sheehan (15) J Mirams (24) 43.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: L Curtis (+2) 37. B: S Thomas (19) 37. Women: J Hatherley (35) 35. Stroke: A: J Kemp (13) 72. B: R Galbraith (27) 74. C’ship: M Takle (24) 144. Snr Trophy: P Shaw (25) 149. Veteran: M Takle (23) 145. Men: Stableford Peninsula South: White: A: L Giles (14) 38 cb. B: P Anthony (22) 38. Women: J Newham (36) 39. Stroke: A: J Spargo (19) 70. B: K Aldridge (32) 73.

PORTARLINGTON: Mxd: Stableford: 4B: G Strachan (23) P Newland (8) 44.

PORTLAND: Men: Stableford: A: D Callaghan (9) 36 cb. B: B Aldous (17) 37.

PORTSEA: Par White: A: T Richards (10) 2 up cb. B: K Stringer (27) 5 up.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: A: G Newbery (5) 39. T Purdie (14) 35. L Tormey (14) 34. B: M Donovan (19) 37. I Callen (24) 36. M Prior (32) 32.

RANFURLIE: Men: Stableford White: A: M Weeding (8) 36. B: A Clarke (17) 38.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: K Saillard (7) 42. B: L Scott (10) 41. C: G Davies (24) 40.

RINGWOOD: Women: Stroke: B: H Alford (29) 70.

RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: J Kim (7) 42. B: M Larkin (18) 41 cb. C: D Marshall (28) 42.

ROSANNA: Men: Stableford: A: D Losionek (10) 41. B: T Kerkoff (15) 42. C: J Burns (19) 42. D: R Jenkins (25) 44.

ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: South: A: S Saunders (15) 36 cb. B: M Knudson (25) 35 cb. C: L Gray (32) 39.

ROYAL MELBOURNE: Men: Par West: White: D Elder (8) 2 up. East: C McKimm (16) 1 up cb.

SCOTCHMANS CREEK: Men: Stableford White: B Gray (22) 39.

SETTLERS RUN: Men: Stroke Gold: A: N Ridley (11) 66. B: M De Weerd (17) 66 cb. C: W Cotter (27) 69. Women: J Hamilton (36) 77 cb.

SHEPPARTON: Men: Par White: A: A Brown (10) 1 up cb. B: B Florence (21) 5 up.

SOUTH PINES: Women: Par: Hcp: M Sampson (26) 2 down.

SOUTHERN: Mxd: Par: A: M Osborne (10) 3 up cb. B: J Parton Carro (16) 3 up. C: L Hughes (41) 6 up.

SPRING PARK: Men: Par: E Caulfield (21) 1 up.

SPRING VALLEY: Women: Stableford: A: L Wilson (18) 38. B: C Chen (26) 40.

THE DUNES: Women: Stableford: The Dunes: W Dudley (23) 38. The Cups: J Odermatt (28) 37. 9-hole: N Chapman (28) 21.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: S Webb (12) 40.

TORQUAY: Mxd: Stableford: T Sztefek (23) 43.

TRARALGON: Mxd: Stableford White: S Petty (17) 41.

TRENTHAM: Stableford: A: J MacLeod (12) 36. B: B Holmes (16) 36. C: T Murray (37) 30.

VICTORIA: Men: Stableford: 4B: J McLennan (16) D Howard (21) 44 cb. W De Vos (23) 42.

WANGARATTA: Women: Stableford: C Coghill (25) 35. E Smith (34) 35. 9-hole: S Read (33) 20. R Webb (23) 20.

WARRAGUL: Mxd: Stableford: A: M Gargan (13) 35. B: J Robson (20) 37.

WATSONIA RSL: Stableford: B Macpherson (24) 34.

WERRIBEE PARK: Men: Stableford: A: J Lavan (9) 39. B: A Tsilibakis (17) 44. C: B Preston (44) 40.

WODONGA: Women: Stroke: Foursome: J Lanford J Surman (9.5) 85.

WONTHAGGI: Men: Stableford White: A Macfarlane (11) 37.

WOODLANDS: Men: Stableford Medal May: White: A: G James (5) 40. B/Medal: J Bresnan (19) 40. C: B Wilson (24) 37. Women: J Rumbold (15) 37.

YARRA YARRA: Men: Stableford White: D Collett (21) 42.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: O Walsh (9) 40. B: D Bishop (20) 38. C: R Norton (36) 41. Murray: A: L Clarke (10) 38 cb. B: B Clarke (14) 37. C: N Moule (27) 38 cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: S Ambrose (12) 22. Red: P Taylor (8) 19.

YERING MEADOWS: Mxd: Stableford: Homestead: L Ollaik (29) 41.

Our Partners