April 19, 2024

Daily Club Golf 30 April 2021

NSW & ACT golf results - Tallwoods Country Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney, and Victoria for Friday, 30 April 2021.

NSW FRIDAY

ASQUITH: Men: Stableford White: R Radley (21) 44.

AVONDALE: Women: Stableford: M Stewart (38) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A Spencer 36 cb.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: L Elks (27) 40.

BEXLEY: Veteran: Stableford: Split Six: S Maurice (9) A Yacoumi (33) R Labbate (33) A Demetrios (15) 84. Medley: R Smart (33) 39 cb. A Scr: S Maurice 26. Veteran: R Smart (33) 39 cb.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford IND: J Tennant (14) 40 cb 2B: T Stitt & J Hulbert 45 cb GROSS: J Parkin 34.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Gold: C Chiu (30) 22.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: B Smith (20) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: E Tan (9) L Wiese (25) 78. 2B Scr/Medal: D Bourke S McCosker 40. Men: A: A Merhab (5) 38. B: D Varacalli (19) 36 cb. C: L Wiese (25) 42. Women: L Wilkie (18) 34. Men: Gold: P Pellegrini (29) 25.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: Team: N Walters (13) T Thelwell (19) G Pattison (17) T Strachan (16) 90 cb. G Whyte (20) 41.

CONCORD: Women: Stableford: A: J Dobrijevic (11) 35. B: L Morey (24) 33. C: L Rigg (45) 35. 9-hole: J Bellemore (31) 17.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: T Bradley (2) D McLean (25) 48. D McLean (25) 40 cb. 9-hole: L Brown (36) 17.

CRONULLA: Women: Stableford Gold: Div 1: C Trickett (20) 34 cb. Div 2: R Wynne (26) 44. Div 3: R Russell (34) 41. Scr: J Richardson 22. Medley: Stableford: M Deas (8) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: C Trad (10) R Kellert (6) 47. P Fairbrother (6) P Packer (24) 46. Div 1: T Baker (12) 40. Div 2: P Packer (24) 44. Scr: J Fearnley (-2) 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: F Doherty (17) 41.

ELANORA: Women: Stableford: M Azzopardi (42) 37 cb.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: S Fonti (33) T Sidirougos (17) 73. Scr: B James (1) 36. A: L Bradstreet (8) 40. B: G Davies (18) 37. C: D Duffield (24) 37. D: C Brett (25) 38 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: K Barton (10) 42.

GOSFORD: Medley: Stableford White: Scr: B Martin (2) 37. A: B Martin (2) 39. B: K Kirwood (14) 37 cb. C: G Masters (29) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: E Wiseman (11) 38.

KILLARA: Women: Stableford Green: A: J Rymill (10) 34 cb. B: W Mears (20) 41. C: J Scully (27) 35. D: T Gibbons (30) 34 cb.

LAKESIDE CAMDEN: : Junior Stableford A: M McDonald (9) 38 cb. B: W Avery (13) 41. C: M Murray (18) 38 cb. Medley 2BBB Scr: P Lockyer (4) M Shanahan (9) 37.

MANLY: Men: Stableford: S Walsh (21) 39. White: D Eager (18) 39. Women: K Shepherd (32) 39. Yellow: O Alagich (45) 26. 9-hole: K De Stigter (15) 18. Medley 2BBB: K Weatherstone (13) D Milles (13) 46 cb.

MONASH: Men: Stableford: A Pritchard-Davies (11) 37. Women: H Richards (31) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: M Mahoney (12) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: P Metham (12) 38. Div 2: S Wilkinson (20) 37. Div 3: J Hourigan (24) 39. Women: Div 1: H Atkins (22) 37. Div 2: D Childs (25) 41.

NSW: Medley: Stableford: T Miller (30) 42.

OATLANDS: Medley: Stableford: J Karam (8) 44. A: C Garland (13) 39. B: M Song (45) 43.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: M Canto (35) 43. Women: S Flynn (32) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: A Crawley (26) 39 cb.

ROSEVILLE: Women: Stableford: 4B: S Wong (34) K Bragg (39) A Wall (24) R Tighe (36) 51. 9-hole 4B: V Keenan (45) F Wotherspoon (45) T Wilson (45) K Mitchell-Hill (45) 27.

ROSNAY: Medley: Stableford 2B: White: A: D Ball (2) R Ross (17) 46 cb. Div 1: D Ball (2) 40. Div 2: B Boyd (24) 38.

ROYAL SYDNEY: Veteran: Stableford: Championship: J McCaan (31) 46.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: S Park (-1) C Lee (14) 44. Div 2: J Long (36) K Naidoo (12) 57. Men: J Long (36) 53. Scr: J Patel 31. Women: 2B: S Cho (27) S Chung (35) 47. S Chung (35) 41. Medley: PM: H Harris (28) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: V Barilla (18) P Aloe (19) 47. A: P Lee (10) 40. B: J Ford (18) 37. C: L Rasiah (21) 41. Veteran: C Stephandellis (11) 40.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Lee (12) 39. B: N Moran (15) 39. C: T Xu (21) 41.

THE AUSTRALIAN: Stroke: Hcp: S Wiggins (The Lakes 7) 73 cb. Scr: K Bennett (St Michaels) 73 cb. Women: 36-hole: K Bennett (St Michaels) 145. S Hall 145. B Mapanao 145. Hcp: C Han (Ryde-Parramatta 6) 148.

THE COAST: Medley: Stableford White: A: J Southall (8) 38. B: B Perry (13) 37. C: B Moran (21) 37. A Scr: J Southall 30. Div 1: . 2B Agg: D Williams (11) E Theodore (18) 72.

THE LAKES: Women: Stableford: 4B: The Lakes 4 Killara 4 (D Baker (20) 34. J Loveday (11) 40). Medley: D Lazarus (15) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Heurich (7) 37. B: M Morrison (15) 40. C: C Galwey (25) 36.

TUNCURRY: Women: Stableford: Div 1: G Hahn (20) 37. Div 2: G Salmon (27) 36 cb. Div 3: H Rouse (37) 40.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: G Monkhouse (31) 40.

VICTORIA FRIDAY

COMMONWEALTH: Women: Stableford: J Gray (23) 38. Men: C Ryan (23) 39.

DORSET: Women: Stableford: J Park (24) 34 cb. Snr A: K Toogood (7) 37. B: I Kelleher (16) 35. C: J Rostrum (18) 37. Mxd: 9-hole: B Newman (29) 18.

EASTWOOD: Men: Stableford: A: R Healey (16) 37.

GREEN ACRES: Medley: Stableford: A Clarke (12) 41. 9-hole: B Beaumont (21) 22.

GROWLING FROG: Medley: Stableford: R Kovacic (27) 42. N Christie (7) 38. B Robinson (10) 37. P Keegan (24) 37.

HEIDELBERG: Men: Stableford White: A: J Heggie (9) 41. B: M Currie (13) 41. C: D Taylor (29) 39.

HUNTINGDALE: Medley: Stableford: A Xu (11) 41.

IVANHOE: Men: Stableford: B Lade (26) 39.

KEW: Medley: Stableford: S D’Alessandro (24) 41.

KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: A: F Rooney (4) 36. B: J Livera (14) 37. C: N Chaves (26) 38. Women: G Manners (26) 40.

KOORINGAL: Medley: Stableford: J Ford (28) 37 cb.

LONSDALE LINKS: Mxd: Stableford: T Fennell (2) 38.

MANDALAY: Mxd: Stableford White: F Zumbo (16) 38.

MORTLAKE: Veteran: Stroke 12-hole: White: R Dore (10) 52.

NORTHERN: Stableford: A Tortarella (26) 43.

PATTERSON RIVER: Medley: Stableford White: A: T Little (15) 40. B: S Pickering (20) 43.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: B Andrew (14) 37.

ROCHESTER: Women: Stableford: 4B: D Gallagher (21) J Kneebone (22) 44.

ROSANNA: Medley: Stableford: A: T Cook (17) 39 cb. B: I Robinson (23) 45. C: G Di Pietro (26) 40. 9-hole: J Miles (30) 18 cb.

ROSEBUD COUNTRY: Mxd: Stableford: South: A: A Young (17) 40. B: G Scerri (23) 42. C: J Daborn (33) 36.

SANDHURST: Medley: Stableford: North: A Chan (12) 41. Champions: N Lenny (30) 36.

SCOTCHMANS CREEK: Men: Stableford White: J Cotter (18) 38.

THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: C Graham (18) 35. 9-hole: The Cups: G Bethell (22) 21.

THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: I Hamilton (9) 64.

TORQUAY: Men: Stableford: A: R Clark (11) 40. B: G Ellen (17) 41. Women: D Shoesmith (18) 34. Men: Visitor: S Prasad (GSM 19) 42.

TRAFALGAR: Stableford: A: L Wilson (5) 39. B: L Snowball (22) 39.

Our Partners