March 4, 2024

Daily Club Golf 8 March 2021

Pennant Hills Golf Club, 2023 NSW Women's Strokeplay, 2023 NSW Amateur

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Monday, 8 March 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Gane (18) G Liddle (12) 49. C Holmes (17) R Wilton (9) 38 cb. A: R Wilton (9) 42. B: I Cooper (17) 42. C: F Alleaume (33) 42.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: J Scott (22) M Pocklington (16) 46 cb. Div 1: D Cronje (18) 39. Div 2: J Scott (22) 38 cb. Div 3: S Choi (27) 37.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Hoagland K Killen 44 cb. A: N Beaven 39. B: B Johnstone 39. C: R Hoagland 36 cb.

BAYVIEW: Men: Stableford White: B Joscelyne (20) 38. Women: S Walsh (20) 33.

BEVERLEY PARK: Snr Stableford White: Div 1: P Booth (15) 41. Div 2: J Flanagan (25) 38. Div 3: D Barrans (29) 38.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: S Slappendel (+1) 40pts – $40 Voucher 2nd: A Marafioti (4) 35 – $30 Voucher 3rd: R Avery (25) 34pts – $20 Voucher Ball comp to 31.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: M Chester (22) 42. N Tusani (12) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: R Guthrie (17) M Mana (15) 84. Men: A: M Faulkner (8) 40. B: R Guthrie (17) 44. C: C Hammond (30). Women: P Scutts (20) 37.

CROMER: Women: Stableford: 2B: E Andrews H Maloney 48. A: S Storer (19) 38. B: E Andrews (36) 41. Scr: S Adams 22. Veteran: D Elliot 38.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 4B: J Len (21) C Lee (26) 49. Div 1: J Len (21) 43. Div 2: J Moulang (26) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: K Weatherby (18) D Collins (25) 83. Div 1: K Weatherby (18) 41. Div 2: D Collins (25) 42. Scr: G Ingleton 35.

EASTLAKE: Stableford: Div 1: J Markezic (2) 42. Div 2: C Molloy (16) 45. Div 3: A Paterson (42) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: Z Grubisa (4) 42. B: N Jones (43) 41. 9-hole: J Donovan (36) 20.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: R Olencewicz (22) J Milton (23) 47. Scr: D King P Homan 34. A: D Gordon (14) 42. B: P Strom (20) 39. C: M Richards (23) 39. Women: Stableford: P Manning (34) 36. Men: Hole in one: White: R Grandemange at 13th.

LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Bedford (14) J Hamish (13) 81. 2B Agg Scr: L Day (4) G Macpherson (3) 64. A: R Thomas (11) 40. B: T Bedford (14) 42. C: N Chan (34) 41 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: A: D Jensen (11) 38. B: R Davies (13) 41. C: D McGrath (26) 42. A Scr: C Hickman 28. Women: G Bennett (26) 44.

MANLY: Men: Stableford: C Bennett (31) 44. Women: 9-hole: N Milne (41) 23.

MONA VALE: Mxd: Stableford: C Buckland (25) 38 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: J Grauds (29) P Goddard (26) 73 cb. O Murray (18) 38.

MURRAY DOWNS: Mxd: Stableford: Div 1: S McMillan (0) 37. Div 2: G Coulter (27) 36.

NELSON BAY: Veteran: Stableford: 9-hole: Div 1: P Backe-Hansen 25. F Mahoney 23. Div 2: N Edwards 23. N Windsor 22.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: H Kim (21) J Kim (15) 50. A: R Green (10) 41. B: F Brus (22) 41. C: F Sinclair (32) 39.

NSW: Medley: Stableford: C Boorman (13) 40. Women: C Monk (13) 40.

OATLANDS: Men: Stableford: C Garland (11) 37 cb. Women: A: L Guthrie (12) 42. B: D White (27) 43. C: M Patterson (50) 43. Hole in one: L Gyzen at 18th.

PENRITH: Medley: Stableford Veteran Men: Gold: W Alchin (Rosnay 15) 40 cb. Veteran Women: P Hatch (27) 40.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Multi: L Hunt (9) J Sullivan (16) 77. G Shiner (19) 39.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: W Fentoullis (24) M Halstead (28) 49. Men: White: A: P Carey (8) 39. B: W Fentoullos (24) 43. Veteran: Green: B O’Neill (26) 37.

ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Championship: Black: A: J Carnuccio (11) 72. Scr: S Puskaric 78.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: K Kim (14) C Myung (18) 43. P Sermanni (21) 38. Veteran Men: G Prochaska (20) 39.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: M Armstrong (39) 39. Div 2: J Hamilton (39) 38. Men: P Proust (20) 42.

STRATHFIELD: Stableford: A: A Kim (11) 39. B: A Ozoux (18) 44. C: I Mitchell (27) 37.

SVGA at Riverside Oaks: Men: Stableford: A: G Francis (Northbridge) 36. B: D Coleman (Bankstown) 37. C: M Ryan (Riverside Oaks) 35.

TALLWOODS: Veteran: Stableford 4B: White: D Brett (15) F Sharpe (19) 46. T Young (27) A Smith (14) 45. Veteran: W Byrnes (13) 40. S Murray (20) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: Div 1: K Crone (13) 2 up. Div 2: S Malouf (22) 2 up. Div 3: S Berman (29) 3 up. Scr: E Kennedy 3 down.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: G Batman (Liverpool 1) 39. B: V Boualibane (16) 42 cb. C: S Rapp (25) 43. Veteran: L Yeoman (15) 42.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: J Macpherson (17) 70. Div 2: K Buckley (26) 38. Div 3: D Melrose (31) 37. Div 4: L Williams (36) 37.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: N Kwanten (9) R Srivastava (32) 50. Men: A: G Brown (10) 40. B: D Yung (17) 42. C: H Vernooy (23) 40. Women: C Brassett (24) 31.

WALLACIA: Men: Stableford White: L Gigg (5) 41.

WOOLOOWARE: Stableford: Veteran Men: A: W Chandler (17) 38. B: G Jeffrey (22) 44. C: G Garnham (29) 41.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: Lake: H Archer (24) sq. Men: Yellow: P Nunn (7) 6 up.

Our Partners