September 26, 2023

Daily Club Golf 1 March 2021

Moruya Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Monday, 1 March 2021.

South Coast Open – Moruya: Final Scores:
134¬†–¬†Rick Kulacz¬†68 66
136¬†–¬†Daniel Gale¬†68 68
137¬†–¬†Aaron Wilkin¬†70 67, Michael Wright¬†69 68, Deyen Lawson¬†68 69, Daniel Fox¬†67 70, Matthew Millar¬†67 70, Martin Dive¬†65 72
138¬†–¬†Brett Rankin¬†71 67, James Conran¬†69 69, Jay Mackenzie¬†68 70, Neven Basic¬†68 70, Bradley Doherty¬†67 71
139¬†–¬†Brendan Jones¬†73 66, Derek Ackerman¬†71 68, Matt Dowling¬†68 71, Josh Armstrong¬†67 72
140¬†–¬†Matias Sanchez¬†70 70, Daniel Kolar¬†69 71, Charlie Dann¬†71 69, Mitchell Gannon¬†67 73, Anthony Choat¬†67 73
141¬†–¬†Mitch Davis¬†71 70, Jordan Zunic¬†71 70, James Grierson¬†69 72, Dylan Perry¬†71 70, Dale S Williamson¬†68 73, Christopher Wood¬†72 69
142¬†–¬†Doey Choi¬†75 67, Marcus Fraser¬†74 68, Steven Jeffress¬†73 69, Jordan Widdicombe¬†71 71, Nathan Barbieri¬†71 71, Brady Watt¬†71 71
143¬†–¬†Kade McBride¬†76 67, Tom Power Horan¬†70 73, Tim Hart¬†70 73
144¬†–¬†Kyle Underwood¬†76 68, Chris Campbell¬†75 69, Peter Martin¬†73 71, Lucas Higgins¬†73 71, Linus Yip¬†70 74, Christopher Akers¬†70 74, Bradley Kivimets¬†72 72, Jordan Mullaney¬†72 72, Andrew Evans¬†72 72
145¬†–¬†Peter Lonard¬†77 68, Gavin Fitzgerald¬†75 70, Luke Humphries¬†71 74, Patrick Joseph¬†70 75, Alexander Simpson¬†71 74
146¬†–¬†Jayden Cripps¬†76 70, Dominic Falk¬†74 72, Hayden Webb¬†74 72, Jack Walden¬†71 75, Kristopher Mueck¬†70 76, Damien Jordan¬†71 75
147¬†–¬†Jordan Mackay¬†77 70, Dylan Thompson¬†76 71, Joshua Page¬†75 72, Robert Hogan¬†75 72, Jeffrey Pullen¬†73 74, Danny Nesbitt¬†71 76, Sebestian Seow¬†69 78
148¬†–¬†David Bransdon¬†78 70
149¬†–¬†Andrew Kelly¬†74 75, Jack Kessell¬†75 74, Peter Wilson¬†72 77, Stefan Tuionetoa¬†72 77, Harry Peterson¬†72 77
150¬†–¬†James Gleeson¬†73 77, Joel Wheatley¬†72 78, Jason Perkin¬†72 78
151¬†–¬†Larry Austin¬†74 77
152¬†–¬†Aaron Walters¬†73 79
153¬†–¬†Rohan Blizard¬†78 75, Alex Edge¬†74 79, Jackson Fearns¬†75 78, Zinyo Garcia¬†72 81, Harvey Remfrey¬†71 82
154¬†–¬†James Edge¬†76 78, Samuel Price¬†74 80
155¬†–¬†Brent Hull¬†74 81
156¬†–¬†Matthew Howell¬†82 74, Zac Telfer¬†76 80, Andrew Booth¬†76 80, Darren Robel¬†75 81
157¬†–¬†Paul Andrijczak¬†79 78
158¬†–¬†Luke Porritt¬†78 80, Ricky Kato¬†75 83
159¬†–¬†Coopar Nianios¬†81 78, Jamie Krzyszczak¬†79 80, Stuart Edwards¬†79 80, PJ Grant¬†77 82
160¬†–¬†Kayne Carmichael¬†80 80, Bruce McLean¬†82 78
161¬†–¬†Glen Haynes¬†76 85
164¬†–¬†Rhett McIvor¬†82 82, Jason Cawthray¬†79 85
168¬†–¬†Liyuan Chen¬†85 83
171¬†–¬†Damian Goff¬†88 83
175¬†–¬†Samuel Fung¬†86 89

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Hanley (4) P Nicoll (7) 58. P Bunga (15) P Hanley (4) 72. A: H Davies (9) 38. B: P Bunga (15) 36. C: M Diebold (24) 38.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: M Bolger (10) S Aung (17) 44 cb. Div 1: P Sekula (13) 40. Div 2: D Nair (26) 37. Div 3: M Winspear (24) 36.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 4B: N Wilson R Tilling 46. A: P Saroukos (4) 37. B: P Conacher (13) 37. C: M Kenneally (34) 37.

BARNWELL PARK: Mxd: Stableford: B Macaulay (12) 35.

BAYVIEW: Men: Stableford: J Hennessy (17) 37. Women: P Wise (26) 32.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: T Smith (3) 40 – $45 Voucher 2nd: D Owens (16) 38 – $35 Voucher 3rd: D Dosen (+6) 36pts – $25 Voucher 4th: T Punnett (+1) – $15 Voucher Ball rundown to 31.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Yellow: E Jones (13) 20.

BWVGA at Kooindah Waters: Veteran: Stableford 2B: White: G Wilkock J Wilcock 48 cb. Div 1: D Schultz (18) 42. Div 2: M Crehan (21) 33 cb. Div 3: B Dokter (40) 37.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: J Greig (12) 37. B: R Wilks (23) 37.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: S Lee (7) K Rah (6) 72. Men: A: K Rah (6) 37. B: M Mana (14) 36 cb. C: J Kelly (21) 35. Women: S Ryan (33) 40. Men: 2B Agg Scr: S Lee K Rah 59.

CROMER: Women: Stableford: A: V Younger (26) 39. B: J Bluett (32) 41. Scr: H Haynes 25. Veteran: T Lyndon 40.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B Agg: S Lee J Hwang 80. Div 1: R Selleck (18) 40. Div 2: J Hwang (32) 41.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: D Goldthorpe (24) P Andary (15) 45. Div 1: W Beard (10) 36. Div 2: R Metcalfe (20) 36. Scr: P Argyriou (3) 33.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: Div 1: D Ropper (15) 40. Div 2: B Bower (26) 39. D: B Xu (20) 38.

GOSFORD: Medley: Stableford White: K Barnett (19) 41.

KILLARA: Men: Stableford White: T Tobin (17) 42. Women: Green: R Braude (30) 33.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: P Law (18) S Archer (14) 48. 2B Scr: K Gordon M Cain 39. A: J Kemble (15) 39. B: A Marlin (18) 38. C: K Bakon (29) 37. Women: M Mccormick (24) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: A: R Bockman (2) 43. B: R Davies (14) 37. C: T Buchan (25) 40. Scr: R Bockman 41. Women: T Heber (13) 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: P Hayes-Williams (22) 42.

MANLY: Men: Stableford White: D Tennent (12) 37. Women: 9-hole: H McMurray (30) 20.

MONA VALE: Medley: Stableford: D Agostino (32) 37 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Lynne (22) G Craven (25) 47 cb. M Blumire (25) 43.

NSW: Medley: Stableford: G Ishizaki (17) 38 cb. Women: A Doctor (44) 42 cb.

OATLANDS: Women: Stableford: A: L Guthrie (13) 38. B: K Longworth (30) 39. C: C Tait (35) 37. Men: P Park (32) 43.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: M Rowan (25) G Martin (33) G Lynch (10) 86. M Rowan (25) 38. Women: Div 1: M Suviste (25) 36. Div 2: J Cover (34) 38.

PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: P Lock (17) 39. Veteran Women: L Roberts (32) 40.

RIVERWOOD: Men: Stroke: Medal Mar: A: P Goulbourn (12) 72 cb. A Scr: L Hunt 82. B: P Paoli (26) 66. B Scr: B Pearce 94.

ROSEVILLE: Men: Stableford 4B Agg: White: A Russell M Ryan M Tillbrook R Baker 130 cb. A: D McAleer (17) 42. B: N Metcalf (22) 40. Snr Green: A Russell (22) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: S Smith (12) P Tkachuk (18) 47. P Tkachuk (18) 36. Veteran: T Watson (35) 42.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: P Proust (21) 38. Women: Div 1: J Scott (20) 42. Div 2: S Bendeich (35) 40.

ST. MICHAEL’S: Men: Stroke: B North (19) 71.

STRATHFIELD: Stableford: 2B: J Samarasignhe (34) J Ford (18) 49. A: J Kim (10) 38. B: M Dwyer (20) 42. C: J Samarasignhe (34) 46.

TALLWOODS: Veteran: Stableford White: A: R Anderson (7) 38. M Farrow (3) 36. B: G Ball (15) 36. B Munro (15) 35. C: B Livermore (20) 36. S Stephens (20) 35. Hole in one: B Livermore at 6th.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: F Mackenzie (8) 38. B: H Kim (14) 38. C: Y Booth (21) 32.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: E Smaller (18) 35. Div 2: C Kennedy (26) 38. Div 3: S Ellis (37) 34. Scr: E Kennedy 30.

TOUKLEY: Men: Stableford Gold: T Call (24) 37. Women: K McKinnon (7) 36.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: A Talbot (30) M McLean (27) 48. Men: A: P Byrne (9) 39. B: G Hatch (16) 38. C: A Talbot (30) 38. Women: F Wu (21) 34.

WALLACIA: Men: Stableford White: D Duguid (2) 39 cb. T Brady (16) 39. H Proctor (14) 38 cb.

WOOLOOWARE: Stableford: Veteran Men: A: T Eastburn (16) 40. B: P Corbett (25) 39. C: G West (32) 35.

Our Partners