October 7, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 21 February 2021
NSW Daily Club Results Shelly Beach Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Sunday, 21 February 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B Agg: C Kim (12) S Lee (21) 80. Mxd: G Suen (35) F Lui (31) 70. Men: Div 1: C Kim (12) 40. Div 2: J Park (23) 42. Women: S Kwon (29) 36.

AVONDALE: Medley: Stableford 4B Agg: White: A: F Tobin M Bloxham J Tobin M Bloxham 89. B: A Dobrijevic D Lloyd S Andrews M Andrews 87. Men: A: S Martin (19) 43 cb. B: J Upton (12) 43. Scr: C Wong. Women: Stableford: A: S Simes (25) 38 cb. B: M Bloxham (17) 38 cb. Scr: M Betts.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: E Kingston P Mcelligott 47. 2B Scr: T Sayers R Baldwin 41. A: J Kirgan 38 cb. B: Y Yeoh 41. C: P Mcelligott 39. Women: C Platt 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: R Leu (45) H Heron (46) 46. R Winney (15) 42. Scr: K Beck 30. Hcp: J Saad (11) 37.

BARHAM: Mxd: Stableford: D Lolicato (17) 38.

BAYVIEW: Medley: Par: 2B: D Fletcher (26) I Smith (12) 10 up. Men: Div 1: J Whiteside (16) 4 up. Div 2: D Fletcher (26) 2 up. Women: J Pearce (41) 2 down. Medley: Scr: B Sims (0) 7 down.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: B Port (13) R Gray (19) 48. A: M Cran-Crombie (10) 40. B: L Ellery (17) 40. C: R Purcell (22) 39. Scr: T O’Donnell (2) 35. Medley: 2B: M King (27) R Parker (23) 45 cb. C Mitchell (12) 38 cb. R Parker (23) 39.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: G Robertson (12) F Stellatos (22) 70. A: G Snowden (14) 36 cb. B: B Petanceski (21) 37. Women: V Costello (22) 33.

BONDI: Medley: Stableford: 2B: E Martin (19) J Sullivan (20) 50. E Martin (19) 42.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: A Wihardja (24) T Wijaya (8) 47. A: B Maystorovich (5) 39. B: S Parkinson (12) 39. C: W Yip (24) 39. Scr: J Buck 37. Women: S Limbrick (31) 36.

BONVILLE: Medley: Stableford: N Gallagher (5) 35. B Parker (0) 33 cb.

BOTANY: Men: Stableford: A Fleming (6) 36. Hole in one: F Christiaans at 2nd.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: N Saroufim (13) G Pollard (9) 88. A: G Pollard (9) 39. A Scr: A De Sousa 27. B: N Saelao (13) 41. B Scr: N Saroufim 27. C: J Roberts (30) 45. C Scr: B Cherry 17.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: C Andrews (7) P Baker (15) 47. Div 2: H Glenday (27) G Cahill (3) 44. 2B Scr: M Wilson (2) G Khalil (9) 34. A: J Cordingley (8) 33. B: H Le (15) 38. C: D Ho (26) 34. Women: BM Kwoun (22) 35.

CARNARVON: Men: Stableford 2B Multi: White: J Walters (19) D Kim (9) 74. A: P Song (12) 40. B: J Walters (19) 46. C: Y Choi (32) 36. Mxd: P Song (12) H Oh (19) 87. Women: M Park (16) M Choi (Cumberland 21) 79. Div 1: M Park (16) 37. Div 2: M Choi (Cumberland 21) 39. Div 3: K Song (29) 36 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: V Lee (23) I Wilkie (25) 46. Men: A: J Lee (8) 39. B: J Xiao (15) 36 cb. C: W Gray (20) 38. Women: V Lee (23) 44. Medley: PM 2B: M Fitzsimons (2) J Ha (4) 45 cb. Men: PM: A: W Cash (4) 39. B: J Lim (18) 40. C: M Taig (26) 37. Women: M Young (37) 40. 2B Scr: M Fitzsimons J Ha 42.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 2B: L Day (3) A Sayers (28) 50. L Day (3) 42.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: A: M Haddrell (7) 39. E Wisniewski (20) 38.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: I Li (13) S Hao (23) 48 cb. A: T Guthrie (14) 41 cb. B: R Rooke (17) 41. C: S Watson (30) 42.

COROWA: Medley: Stableford: T Cull (51) 49.

CROMER: Medley: Stableford: 4B: G Hastings M Langer 67. Mxd: P Vere M Vere 39. Men: G Hastings (13) 37 cb. V Quin (35) 39.

CRONULLA: Men: Stableford: N Perry (14) 43. Scr: B Simpson 32. Women: K Battye (25) 39. Scr: J Richardson 17.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: M Sing Y Kim 50. 2B Scr: G Walker J Ross 36. Men: Div 1: G Walker (11) 37 cb. Div 2: B Jung (15) 41. Div 3: M Lamerton (23) 45. Scr: B Jack 32. Women: M Song (42) 42.

DUNEDOO: Men’s Stroke 1st: J Healey (30) 69cb 2nd: J Scifleet (16) 69 3rd: B Yeo (16) 70.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: B Hanshaw (28) W Hickman (16) 106. Men: B Hanshaw (28) 45. Scr: J Robertson 34.

EASTLAKE: Medley: Par Black: A: C Hicks (+3) 3 up. B: J Turner (15) 5 up. C: K Baker (23) 7 up. Scr: J Whiteford (-4) 43 up.

ELANORA: Men: Stableford White: P Barraket (11) 41.

EVERGLADES: Mxd: Stableford Irish Team: Black: Div 5: S Heggen (23) C Biddolph (15) J Moore (17) R Biddolph (26) 97. A: J Fleming (12) 39. B: C Biddolph (15) 41. C: E Dowling (19) 38. D: A Richardson (28) 41. Div 1: M Rickit (20) 39. Div 2: M Burton (42) 32.

FINLEY: Medley: Stableford: J Crowley (11) 36.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: D Kim (12) 39. B: D Goodman (16) 41. C: S Ndeeira (35) 40. Women: M Quirk (31) 31.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: C O’Rorke (10) C Brooks (21) 42. Mxd: J Kipwambok (Northbridge 14) 37. Women: D Phuah (GenY 18) 32.

GOSFORD: Mxd: Stableford 2B: White: M Friend (13) M Smith (22) 45. Men: M Cheetham (12) 37 cb. Women: G Ge (16) 35.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: P Dibley (3) 36.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B Agg: T Bush (11) A Cran-Crombie (23) 73. Men: P Lennon (19) 39. Women: C Graham (21) 34.

KIAMA: Medley Stableford : R Martens (32) 45 Scr: P Fairall (Russell Vale Scr) 33 cb.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: C Adamsas (32) G D’Arbon (22) 46. Mxd: E Cheung (18) R Arimado (41) 49. Men: R Gleecher (9) 44. Women: Green: E Wells (22) 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Mourad (7) M Seygh (14) 45. Men: G Levy (20) 39 cb. Scr: R Davis 34. Women: Stroke: Medal Feb: M Booth (13) 70.

LANE COVE: Mxd: Stableford: B Du toit (31) 48.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: R Moiler (19) B Vuong (33) 49. 2B Scr: K Lyou J Kim 34. A: S Jung (11) 38. B: J Kim (13) 42. C: D Park (23) 38. Women: R Stockwell (22) 32.

LONG REEF: Stableford: 4B: T Jones T Duffy 46. Medley: M Smiles (16) 40. C Piper (21) 39.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: K Miles (22) G Yeates (18) 71. A: N Mainhoff (11) 41. A: A Zahra (2) 33. B: R Teale (22) 41.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: N Hawker (34) T Liddell (9) 49. N Hawker (34) 43.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B Multi: M Benfield (15) M Byrne (14) 86. Men: White: A: D Watkins (7) 39. B: M Benfield (15) 42. C: J Gomola (22) 35. Women: P Ewing (23) 38.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: Hcp: M Lauricella (36) 43. Scr: C Harrington 30. Women: 2B: M Souden (24) M O’Halloran (36) 42. C Forrester (24) 34 cb. Veteran: K Loosley (15) 34. Women: Stroke: Matchplay: L Yang (26) D Wilson (19) 3-2 to playoff.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D De Silva (20) M Bolton (11) 47. Div 1: M Silvia (16) 38 cb. Div 2: D De Silva (20) 39. Scr: R Wood 31.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: D Gooding (19) J Gooding (26) 45 cb.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: G Neff (18) R Kelly (12) 48. 4B Scr: W McManus J O’Hare 37. Men: White: J O’Hare (8) 42. Women: E Pathmanathan (13) 35 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Yoo (22) D Lim (9) 50. Mxd: J Yoo (35) D Lim (9) 48. Men: P Shin (19) 43 cb. Women: S Kim (14) 37 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: G Nunan (14) 38. B: A Hewson (20) 40. C: B Clark (25) 34. Women: Div 1: R Rocher (22) 39. Div 2: A Levonpera (25) 34.

NORTH RYDE: Women: Stableford: 2B: R Fazzolari (32) J White (27) 49. Jnr: C Cheng (13) 40. Men: 2B: W Scutts (27) C Titmuss (28) 48. Mxd: K Baron (25) P Mather (34) 44. Men: A: B Hyland (7) 39. B: J Dolan (17) 39. C: D Heffernan (20) 36. D: C Titmuss (28) 37. Women: Div 1: J Irons (21) 39. Div 2: J White (27) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: A Zecchinati (25) M Lensink (15) 50. A Horsman (36) 40. Women: Stroke: J La Peyre (21) 63.

NSW: Medley: Stableford: 2B: S Boatswain (23) T Uher (20) 48. A Mount (22) 41. White: S Boatswain (23) 42. Red: A Brightling (21) 42. Scr: D Stoloff 33.

OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: A Walkerden (14) C Walkerden (5) 44. Medley: D Squire (24) S Ruxton (12) 48. Men: White: A Ko (16) 39. Women: Yellow: L Gyzen (5) 37.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: A Wang (45) J Sherry (26) W Wang (24) L Wu (40) 94. Men: A Mcdonald (9) 41. Women: L Wu (40) 41.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Bayliss (22) H Railz (21) 47. Men:J Carroll (8) 39 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: C Mcmahon (17) P Mcmahon (20) 46. R O’Linn (13) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: L O’Loughlin (12) 37. Div 2: T Gastin (18) 39. Scr: M Todd 32. Women: Stroke: Div 1: M Blake (26) 54. Div 2: G Carroll (29) 67 cb. Captain’s Trophy: M Sakakibara (19) 126.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: M Powell (11) K Powell (13) 47 cb. A: M Powell (11) 41. B: C Hughes (33) 43.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: A Forester (16) L Hess (40) 44. White: A: M Blake (17) 36. B: D Hum (22) 36. Green: C Porter (31) 37. Women: D McAleer (12) 39.

ROSNAY: Medley: Stableford: Div 1: O Biswas (13) 41. Div 2: B Boyd (22) 33.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: H Vans Holst (28) 37 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Lee (17) C Lee (36) 47. Mxd: T Chen (13) C Fairclough (14) 46 cb. Men: T Chen (13) 39. Women: C Fairclough (14) 39. Scr: K Kang (5) 29.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: S Uptin (24) G Oliver (21) 78. A: S White (8) 38. B: G Thomas (15) 39. C: S Uptin (24) 47.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke: 4B: Div 1: B Goshn (12) M Ryan (12) 47. Div 2: G Dwyer (17) R Neville (26) 47.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: 2B Agg: C Moses (19) K Magnay (22) 77. A: W McKern (7) 37 cb. B: P Krieg (15) 38 cb. C: P Banton (19) 43. Red: K Moses (17) 40. Gold: K Magnay (22) 40. Scr: M Walsh 32. Women: Div 1: C Davies (15) 37. Div 2: M Krinker (34) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg:  B Penfold (24) D Basha (22) 81. Scr: G Kaba M Yates 62. A Moore (7) 40. B: M Kim (16) 43. Scr: B Ellis Jnr (26) 49. Women: D Munro (21) 37 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Nice (34) A Cassell (21) 50. Men: A Aravanis (18) 39. Women: J Shin (17) 34.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Kwon (7) 39. B: H Song (19) 41. C: W Quirante (19) 35.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: D Duggan (29) 38.

THE COAST: Medley: Stableford Irish Team: White: P Kham (8) H Lovibond (22) L Gittoes (26) S Royds (24) 43. D Smith (16) 43. L Burgess (12) 41. P Kham 34. B Hall (22) 40. 

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: K Morris (25) K Yao (33) 50. Scr: D Levy J Ribarovski 40. PM: J Davis (12) 41. A: S Fenton (29) D Fincher (26) 48. Scr: J Bennett D Godfrey 38.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: B Solomon (10) 21. B: M Smith (15) 19. C: C Stansell (25) 20.

TOCUMWAL: Women: Par: A: H Bourne (25) 2 up. Men: Gold: G Sharp (24) 6 down. Par: A: D Rowe (8) 4 up. B: B Benbow (20) 3 up. C: P Ryan (26) 7 up.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: J Mitchell (21) D Griffin (17) B Evans (27) B Evans (15) 91. Men: Div 1: B Holman (14) 40. Div 2: R Brown (24) 37. Women: C Walters (23) 38.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: C Choo (15) S Choe (30) 68. Men: A: I McLean (6) 41. B: M Pellen (13) 37. C: S Choe (30) 45. Women: Green: J Jeong (39) 42.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G McClellan (24) J Bitcon (23) 48. Men: A: B Ku (6) 39. B: G McClellan (24) 41. Women: A: J Bitcon (23) 39. B: E Ramsden (39) 34.

WARRINGAH: Medley: Stableford: White: S Kim (9) 39 cb. 9-hole: G Gillies (31) 19 cb.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: T Bellamy (11) 39. W Bailey (18) 38. J Thompson (15) 37 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: D Gleeson (20) B Cass (17) 49. Div 1: C Elliott (7) 42. Div 2: B Cass (17) 40. Div 3: D Fihrer (26) 40. Women: F Boyer (42) 29. Medley: 9-hole: V Chong (25) 18. K Moss (30) 16 cb.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 2B: D Dean (25) J Sandahl (12) 46. Men: J Morrison (13) 39 cb. Women: S Moulang (21) 40. Jnr: R Lancaster (8) 38.

WYONG: Men: Stroke: Div 1: D Connolly-Jackson (15) 68. Div 2: N Russell (18) 65. Women: C Ford (24) 74 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: A: K Lambert (10) 40. B: R Dickson (30) 45 cb.