October 8, 2022

NSW & ACT Golf Results

– 23 November 2020
Gundagai Services Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Monday, 23 November 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: B Harding (10) P Camer (30) 49 cb. 2B Scr: L Cox D Blacker 36. White: A: L Cox (8) 41. B: R Whelan (17) 37. C: P Camer (30) 42.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: B Dalsto (21) J Eslake (23) 45 cb. Div 1: M Willis (12) 39 cb. Div 2: E Malone (23) 39. Div 3: P Davey (47) 32.

AVONDALE: Men: Stableford: 2B: M Jones (9) N Gibson (22) 47 cb. A Wylie (16) 40 cb. Scr: W Bayliss 38. Women: D Lewis (13) 36.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 2B: Gold: P Conacher P Stirton 53. A: K Warwick (11) 41. B: P Kemp (18) 43. C: T Vineburg (28) 43.

BARNWELL PARK: Mxd: Stableford: H Shaw (17) 45.

BOTANY: Men: Stableford: L Bradd (14) 36.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Yellow: R Eriksson (11) 18.

BWVGA at Gosford: Veteran: Stableford 2B Multi: White: S Buckley R Korff 79. Div 1: B Lear (17) 37 cb. Div 2: G Stephens (21) 44. Div 3: K Bayliss (27) 43. Div 4: S Tierney (34) 40. Trophy: G Stephens (21) 44.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: C Trad (14) 43. B: M Horo (18) 42.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: B Turk (25) E Tan (10) 49. 2B Scr: B McLean M Foley 36. Men: B Turk (25) 43. Women: M Vidler (39) 40.

CROMER: Women: Stableford: A: R Doolan (23) 36. B: C Horne (26) 41. Men: R Conway (22) 33. Veteran: Yellow: J Kolar (22) 41.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Multi: White: A: G Fleeton (20) D Mahood (22) 75. Div 1: A Isherwood (8) 40. Div 2: W McMullan (Gosford 21) 38 cb. Scr: C Dengate 37.

EASTLAKE: Men: Stableford White: Div 1: A Mitchell (16) 44. Div 2: T Tang (27) 40. Women: B Xu (22) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: J Blundell (30) 22.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: D Thompson (20) 42. I Baraldi (20) 37. R Chilby (13) 35. B: C Costello (35) 43. J Robb (27) 40. G Rutledge (31) 37.

KILLARA: Men: Stableford: H Wigham (28) 46. White: G Harris (21) 40. Women: Green: M Kelly (25) 35. 

LEONAY: Men: Stroke Ambrose: White: A Marlin J Kennedy R Henry D Wrigley (8) 53. Medley: K Gordon G Gordon J Brockbank M Cain (8.5) 55.5.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: J Lee (13) M Lee (30) 76. J Todd (0) M Todd (3) 73. A: M Brown (6) 41. B: A Bickerton (15) 41. C: M Lee (30) 42.

MACARTHUR GRANGE: Open Stableford L James (10) 43 pts, A Crawford (22) 42 pts. Open Stableford M Lensing (23) 41 pts.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: P Hayes-Williams (21) 36.

MONA VALE: Mxd: Stableford: B Lubke (24) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: A Madni (24) T Grew (26) 70. G Remoundos (14) 38.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: D Elsley (17) P Westcott (14) 46. A: G Furzer (16) 37. B: K Morgan (21) 39. C: W Lazar (28) 39.

NSW: Women: Stableford: A Davies (31) 40 cb. Medley: C Baird (2) 39.

OATLANDS: Men: Stableford: S Choi (8) 38 cb. Women: G Donnelly (28) 36.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 3B: White: I Anderson (32) P Gilbert (23) M Rowan (26) 87. I Anderson (32) 39 cb. Women: Div 1: S Lennox (28) 40. Div 2: M Ingram (33) 36 cb.

PENRITH: Stableford Veteran Men: Gold: S Yi (23) 42. Veteran Women: C Kenny (28) 32.

PYMBLE: Mxd: Stableford: H Henry (12) 39 cb.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Multi: K Hayward (22) B Jones (29) 72. R McWilliams (17) 36.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: J Hepner B Hunter 48 cb. A: J McKeller (12) 43. B: C Aloisio (23) 38. Snr: D Hollett (24) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: B Sanders (19) H Herman (24) 49. H Herman (25) 42. Veteran: B Sanders (19) 41.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: B McLean (23) 45. Div 2: L Allomes (48) 41. Men: M Burke (7) 41. Women: Hole in one: S Roberts at 10th.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: B North (18) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Hoon (9) J Oh (16) 46. A: M Dane (0) 37. B: T Lee (16) 39. C: E Walters (24) 40.

SVGA at Windsor: Men: Stableford: A: P O’Reilly (Windsor) 42. B: I Morrey (Warringah) 39. C: M Zeidan (Hurstville) 38.

TALLWOODS: Veteran: Stableford White: A: T Kemp (14) 41. D Puxty (10) 39 cb. B: K Lee (15) 38. A Horsell (18) 37 cb. C: N Challis (22) 41. G Meachen (28) 39.

TERREY HILLS: Stableford: T Lee (10) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: K Crone (12) 36 cb. Div 2: L Devine (25) 38. Div 3: S Cantamessa (33) 38. Scr: E Kennedy 28. Stroke: C’ship: B Mapanao bt H McNeill 2-1. S Hall bt C Perkins 1 up. A res: V Jellis bt S Lee 3-1. L Townsend bt J Carrigan 1 up. Bronze: K Osgood bt C Schlipalius 2-1. S Aldridge bt B Skibsted 2 up. Bronze 2: W Brender bt R Fitch 2-1. S Pines bt A Levine 3-2.

THE COAST: Mxd: Stableford Foursome: White: B Fifield C Fifield 162. Foursome C’ship: B Fifield C Fifield 136.

THE RIDGE: Veteran: Stableford: M Vaughan (22) 39 cb. A: J Keane (6) 38 cb. B: S Tierney (20) 42 cb. C: W Ayers (23) 42.

WALLACIA: Snr Stableford White: A Ashby (20) 44. Z Ashby (16) 39 cb. M Asiata (16) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford: J Eagleton (29) 44. 9-hole: J Maher (31) 23.

WINGHAM: Men’s Stroke Betta Cup Craig Harrison 80-14-66 A Grade James Urquhart 76-7-69 B Grade Ted Smith 83-16-67 C Grade Karl Saunders 94-24-68.

WOOLOOWARE: Stableford: Veteran Men: A: G Henderson (19) 38 cb. B: G Keogh (25) 38. C: J Slack (29) 41.