April 24, 2024

Daily Club Golf Results 12 November 2020

Aerial view of Jamberoo Golf Club
Image Shows:  Jamberoo Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for Thursday, 12 November 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: N Neary (18) G Steptoe (21) 74. 2B Agg Scr: N Wood B Willingham 64. A: N Wood (5) 38 cb. B: D Smith (17) 39. C: G Steptoe (21) 42.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: R Hanchard (22) 38. Div 2: J Nedov (28) 37. 9-hole: B Munday (30) 21.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: A Asawa S Gilbert 45. A Asawa (20) 37.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Hooker (24) D Williams (12) 49. G Doyle (14) 38. Women: K Coldrey (14) 44.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: R Leo (10) 39. B: I McAllister (20) 42. C: N Speranza (25) 43. D: M Khan (31) 47. 

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: D Sainty (11) 36. Div 2: H Owens (23) 37. Div 3: P Formston (33) 41. Gold: A Buckle (45) 35.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: S Murphy (14) 37 cb. B: R Stephens (17) 38. C: R Lye (24) 38.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: S Sing (20) M O’Sullivan (18) 49. Men: A: G Pincham (12) 36. B: S Sing (20) 44. C: C Parkinson (21) 41. Women: L O’Neill (’43) 36 cb.

BLACKHEATH: Women: Par: S Draper (27) 9 up.

BOWRAL: Women: Stroke: Div 1: L Poulton (16) 71. Div 2: J Whittaker (30) 75. Medal of Medallists: J Whittaker (30) 75.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Agg: White: C Borquin M Mcdonald 74. A: R Trenear (9) 41. B: C Brown (18) 41. C: P Holland (28) 39. A Scr: K Stegbauer 35. B Scr: G Cooper 27. C Scr: F Katf 19. 

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: G Chong (37) 43 cb. C Trad (15) 40. Veteran: A: J Byrne (15) 41. B: J Ennis (23) 40. Women: A: M Chester (21) 43. Veteran: Stroke Matchplay: White: P Smith bt R Whitehouse. Women: Stroke: Canadian Foursome: A: K Lee L Thompson (17.25) 72.75. B: I Kelson D Lavender (18.75) 75.25.

CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: D Freeman M Palmer S Baker B Bull (Mollymook) (5.125) 53.875. Scr: R Bolton G Paddock H Al Salemi N Hoskin 63 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: A Kadir (33) 41. M Watson (22) 40. Veteran Women: B Regan (24) 37 cb. R McKimm (26) 37 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: F Walker (20) C Gellatly (24) 48. Men: Div 1: S Choi (14) 39. Div 2: C Gellatly (24) 42. Women: K Kim (10) 41.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B Multi: S Mulligan (26) J Thrower (26) 88. 2B Scr: K Romer B Kil 63. Div 1: K Drummond (19) 41 cb. Div 2: G Mahony (30) 39 cb. Div 3: K Song (38) 37.

CHATSWOOD: Veteran: Stableford: Team Multi: J Wong (29) A Allsopp (23) L Meli (40) C Boorman (16) 131. Women: Div 1: K Wilson (19) 39. Div 2: J Wong (29) 44. Div 3: D Cowling (34) 43.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: N Milligan (15) 4 up. B: J Hodges (26) 4 up. Women: S Vogel (+2) 1 up.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stroke: Medal of Medallists: M McDonald (14) 71.

COROWA: Medley Stableford 1st B. Parr (10) 45, 2nd J Cawthray (3) 43 pts, 3rd B Playford (16) 41, 4th M Hooper (12) 41.

CRONULLA: Men: Stableford: A: G Mawson (13) 41. B: D Givney (15) 41. C: W Coman (33) 43 cb. Scr: I Macauley (Scr) 36.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: N Cain (8) 36.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: C Fuller (22) 37. B: S Aitken (24) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Hazali (9) 39. B: T Morgan (14) 40 cb. C: B Maree (25) 42 cb. Women: K Webster (37) 41.

ELANORA: Men: Stableford: R Luscombe (20) 42.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: K Ivory (31) J Wallace (27) 49. 2B Scr: G Maguire D Flannery 34. A: G Maguire (4) 34. B: J Dyball (13) 40. C: B McCann (20) 44. Snr: H Neumann (26) 41.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: 2B Agg: A: S Armstrong D Simpson 68. B: F Chin M Campion 66 cb. C: F Chin P Johnson 66.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: C Weir (4) 36 cb. Div 2: S Rankmore (21) 49. Scr: C Dalzell 33. Women: T Gulli (32) 42.

GOSFORD: Women: Stableford: A: M Maclachlan (20) 36 cb. B: K Walker (32) 37 cb.

HARRINGTON WATERS: Women’s Monthly Medal A Grade: C Moran (21) 72. B Grade: S Pirello (38) 74. Stableford: M Hartley (31) 30. Women’s Medal of Medals Winner 2020: L Iredale (34) 75 cb.

HOWLONG: Men: Stableford White: A: K Gray (14) 41. B: D Anthony (17) 41. C: J Foley (26) 38 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford: Div 1: K Kerrigan (4) 35 cb. Div 2: G Gibson (11) 40.

KIAMA: Medley Stableford : 1st B White (28) 46 2nd S Bell (19) 38 cb 3rd L Green (12) 38 cb 4th S Dougan-Jones (4) 38 cb 5th J Cooper (14) 38 cb. Scr: C Kenning 33.

KOGARAH: Medley: Stableford White: A Borg (13) 39. Women: Par: Team: W Goodwin (19) C Doyle (35) M Duggan (21) 11 up.

LANE COVE: Women: Stableford: R Hurford (37) 39.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: C Malvern (11) J Malvern (15) 47 cb. Scr: A Wright C Faico 42. A: M Savage (15) 43. B: P Mackie (19) 39. C: P Bell (24) 37 cb.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: M Thomaidis (20) P Jones (17) 49. 2B Scr: White: S Reid (3) R Kim (3) 41. White: A: R Peters (9) 40. B: K Berthon (14) 41. C: S Schomberg (25) 38. 

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: L Malcolm (20) 41. Div 2: J Nell (27) 44. Div 3: K Perks (44) 38. Scr: E Thurlow. 9-hole: C Thompson (37) 19.

MANLY: Men: Stableford White: B Pilbeam (29) 40. Women: J Stacey (45) 41. 9-hole: Yellow: K Collier (26) 18.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B Agg: P Coleman (21) C Schofield (20) 87. Div 1: J Patane (17) 43. Div 2: D Cole (23) 50.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: F Settineri (7) M Lanza (14) 86. A: V Morrison (12) 42 cb. B: M Wilson (16) 42. C: P O connell (22) 41 cb. Scr: R Baker 35. Hole in one: P Canty at 14th.

MONA VALE: Women: Stableford: 4B: J Pearson (30) J GoddenChang (38) 49.

MOORE PARK: Men: Stableford White: C Keenan (20) 42. Veteran: Gold: R Perry (24) 37. Women: R Lee (28) 38. Men: Matchplay: C Woodley bt S Bracken.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: R LeNevez (21) B Paviour-Smith (30) 12 up. J Tourlas (33) 10 up. Hole in one: J Mullan at 9th.

MURRAY DOWNS: Stableford Gold: A: V Foott (13) 42. B: I Read (14) 41. C: F Violi (27) 43.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: C Beattie (16) 37. A Turner (30) 37. Div 2: H Durie (35) 40. M Conway (39) 39.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: T Kim (28) 39. B: T Kim (32) 37.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: T Martin (29) 40.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: G Campbell G Fish 46 cb. G Fish (20) 39 cb. A: R Thomas (10) 37. B: F Fink (18) 39. C: D Roberts (27) 38. Women: L Murphy (26) 32. L Robertson (20) 30.

PALM BEACH: Men: Stableford: T Way 47. Women: 9-hole: J Warner (36) 20.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: Foursome: A: B Archer (15) N Howlett (14) 71.5. B: A De Carvalho (26) J Eyles (26) 70. C: M Fairfax (34) J Spears (42) 70. Foursome C’ship: C Whitehouse M Herman de Groot 178. Stableford: B Winters (22) 41.

PYMBLE: Women: Stableford: Canadian Foursome: F Durant L Bayliss 33. Hole in one: A Beaumont at 11th.

RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: R Walton (12) 57. Div 2: T Morelli (20) 53.

RICHMOND: Women: Stroke: Medal of Medallists: Div 1: L Manczak (26) 67. Div 2: D Clark (31) 63.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: D Pearson (1) 38 cb. B: D Cockroft (17) 40. C: G Jasch (19) 37.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Wu (11) C Tozer (17) 49. White: A: H Hollier (13) 42. B: A Pretyman (19) 44. C: B Sennitt (34) 42. Veteran: Green: T Leahy (32) 41.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: N Barrett-Lennard (19) 36. Div 2: S Roberts (38) 43. Centenary: R Clune (33) 43.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: L Scarano (25) O Beattie (32) 46. O Beattie (32) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: P Linnet (14) K Roberts (14) 77. A: I Fennel (6) 42. B: B Appleyard (17) 42. C: G Knutson (22) 39. D: J Anderson (27) 38.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: A McCracken (21) T Khanna (13) 48 cb. Div 1: M Dunn (10) 41. Div 2: J Bogart (WW Falls) (27) 41. Scr: D Limbach 35.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: V Schejnin (8) 40. B: P Freeman (13) 42. C: L Jones (22) 40.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B Agg: White: J Shein (20) E Lurie (13) 73 cb. 2B Agg Scr: H Crowe D Shneier 60. A: M Sher (8) 40. B: I Strous (14) 39. C: J Shein (20) 41. Visitor: M Ebb (24 The Ridge GC) 34 cb. Scr: H Crowe 42. 2B Agg: Gold: J Keane (19) E Karp (21) 67. E Karp (21) 35 cb. Women: K Moses (17) 35.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: D Burazin (Dunheved 3) 37. A Scr: J Bodeker (Eastlake) 34. B: P Bridge (14) 37 cb. B Scr: P Calderara 23 cb. C: B Verma (18) 39 cb. C Scr: A Abit (Dunheved) 20. Women: M Park (Carnarvon 22) 36 cb.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Jang (14) 38. Div 2: K Higgins (26) 38. Div 3: H Kwon (38) 34.

THE COAST: Women: Stableford: S Pickering (36) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: P Gray (37) J Knight (35) 78. Men: A: R De Beer (10) 42. B: R Ashley (19) 40. C: P Gray (37) 42. Scr: G Booby 38. Women: A Allcock (15) 41.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Keeley (7) R Keeley (15) 44 cb. 2B Scr: B Bobbin M Scicluna 38 cb. Men: A: B Bobbin (8) 38 cb. B: G Dennis (17) 36 cb. C: S Muscio (37) 37. Super Veteran: T Sharpe (14) 38 cb. Veteran: B Hazell (13) 39. 

WARRINGAH: Medley: Stableford: S Lugsdin (32) 39. Stableford 9-hole: White: P Soiland (21) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Team Multi: M Zikan (16) P Cowan-Lunn (16) V Smiley (13) P Nagle (11) 124. Men: M Zikan (16) 42. cr: L Redman (5) 31. Women: M Cawthorne (13) 37.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B Multi: K Armstrong (21) K Donelly (25) 72. Mxd: K Rooke (28) R Wells (26) 81. Women: I Gilbert (29) D Haigh (30) 66. Men: R Bell (18) 37 cb. Women: J Terzo (38) 40.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: M Kennedy (32) 70. Stableford: S Zerby (34) 36.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Black: A: C Brigstock (7) 70 cb. B Herring (7) 70. B: K Bailey (19) 67. D Reid (16) 69. C: L Elliott (22) 70. E Bain (23) 71. Medal of Medallists: C Brigstock (7) 70 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: J Davies (11) 38. B: R Mountney (16) 42. C: R Stapleton (27) 38. Lake: A: G Monteith (9) 39. B: J Faulkner (20) 38. C: B Steele (22) 38.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stroke: 9-hole: Blue: J Sciberras (13) 28. Red: T Strickland (10) 37.

Our Partners