August 16, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 16 July 2022

Campbelltown Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 16 July 2022.

ANTILL PARK: Men: Stableford White: A: G Rodgers (Scr) 38. B: M Carr (14) 41. C: P Rimmer (23) 37. Medley: Split Six: K Smith (15) R Smith (32) 65. Women: Stableford: L MacMillan (23) 38.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: M Taylor (16) J Gardiner (14) 49. 4B Agg: G Bensley (12) C Lindeman (19) M Taylor (16) J Gardiner (14) 111. A: K McCaw (6) 40. B: J Gardiner (14) 43. C: A Herden (23) 40. Scr: D Keith 35.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Asser 41. B: D Byrne 40 cb. C: P Newton 38 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: D Frankish (25) B Spilsted (21) 44. I Westley (13) 38. S Mcgann (33) 34. A Scr: S Lohmann 33.

BARHAM: Women: Stroke: Ambrose: S Hall 71. A Suckling 71. Men: C Morrison 64.5. R Hicks 64.5.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: G Mankey (10) 40 cb. B: R Tuckett (16) 43. C: M Coy (21) 41. Scr: P Clarke 34. Women: Div 1: R Muller (14) 38. Div 2: L Taylor (30) 34. Medley: 2B Agg: R Tuckett (16) R Murphy (17) 82.

BERMAGUI: Men: Stroke C’ship: Black: A: O Reid (12) 72. B: B Simmons (16) 77. C: B Matters (22) 69.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: C Rayner (6) 40. A: R Christie (11) 39. B: G Jahns (18) 39. C: L Byrne (20) 39. A Scr: S Smith 37.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: S Harrington (19) 40. Div 1: K Klem (8) 36. Div 2: D Watt (16) 35. Div 3: D Cunneen (19) 36. Medley: Scr: A Scr: S Capuano 32. B Scr: S Long 22. C Scr: A Crawford 16.

BLACKHEATH: Women: Stableford: 9-hole: P Honeysett (33) 19. Men: G Cope (15) 19. 9-hole 2B: S Tolhurst (9) R Delaney (17) 35.

BONDI: Men: Stableford: L Pearse (22) 39. 2B: L Pearse (22) I Sykes (12) 46.

BONNIE DOON: Stableford: A: M Franks (4) 39. A Scr: B Carrol 38. B: P Jourdain (12) 40. C: J Mueller (23) 40.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Craig (15) C Bushby (18) 47. Div 1 Scr: M Conrades J Hewitt 39. A: T Lovric (14) 44. B: J Svorinic (17) 40.

CAMDEN: Mxd: Stroke: Foursome: A: K Dilucchio P Dilucchio (18.5) 74.5. A Scr: K Hunt G Hunt 82. B: A Brady N Besgrove (19) 70. B Scr: D Johnstone B Johnstone 98. Women: Stableford: Hcp: S Marsh (19) 28. Men: A: D Cummins (0) 38 cb. A Scr: L Hudson 36. B: T Small (15) 39. B Scr: B Bailey 25. C: R Brady (Brighton Lakes) (21) 38. C Scr: M Hobbs 19. 2B Multi: B Bailey (13) K Billinghurst (21) 79. 2B Scr: D Mulley L Hudson 71.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: C Sim (11) 42. B: S Mitchell (14) 38 cb. C: A Stewart (27) 40. 2B: K Healy (17) B Quine (6) 48 cb. 2B Scr: R Bruce (3) A Kable (6) 38 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: P Mcrae (15) L Maggs (16) 78. A: L Mcsweeny (10) 41. B: S Kang (16) 40. C: B Eltakchi (28) 38.

CASTLE HILL: Men: Stableford: Split Six: N Heanes (5) G Heanes (16) 67. A: D Sayer (11) 39. B: G Heanes (16) 40. C: T Losco (25) 37 cb. Scr: J Hatchett 36. Split Six: P Tappenden (15) W Cash (4) 79. A: W Cash (4) 41. B: P Tappenden (15) 40. C: G Bailey (20) 41. 9-hole: K Gosper (28) 19.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: R Ollerenshaw (5) 38. B: T Watson (13) 40 Cb. C: J Monorchio (21) 36 Cb. 2b: J Kayrouz (21) E Tabet (8) 46. 2b Scr: A Maiolo M Thomas 39.

COROWA: Women: Stableford: M Tobin (8) 35. Men: A: A Lockett (5) 38. B: B Taylor (15) 39. C: S Smith (22) 39.

CROMER: Medley: Stableford: 9-hole: A: H Robb (2) 19. B: E Wilkie (11) 21. C: S Benson (20) 22 cb.

CRONULLA: Mxd: Stableford: 9-hole: A: T Bayley (1) 21. B: S Evers (16) 21 cb. C: K Stone (22) 19. Scr: T Bayley 21.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Grey P Burge 47 cb. 2B Scr: T Hill A Welsh 39. Div 1: E Keith (5) 40. Div 2: P Burge (16) 39. Div 3: N Shaw (21) 36. D Scr: T Hill 34.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: O Coletto (2) J Fitzgerald (1) 70. Div 1 Scr: C Williams D Williams 62. Div 2: C Whyms (17) C Thornton (20) 67. Div 1: R Kellam (2) 36 cb. Div 2: G Ebb (18) 39 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: M Xu (7) 39. B: D Burke (16) 37. C: B Brown (26) 39. A Scr: C Hicks (0) 35.

ELANORA: Men: Par: Hcp: A: R Sommerville (10) 4 up. B: P L’Green (16) 4 up cb. C: C Yuncken (28) 6 up. Stableford: Scr: A Reeve-Parker (4) 36.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: B James (3) 36. A: P Martin (9) 42 cb. B: M Smith (17) 40 cb. C: S Vincent (22) 41 cb. D: J Gilbert (25) 39. 2B: P Wright (20) P Bish (16) 50. Hole in one: C Links at 4th. G Outram at 7th.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: D Prasad (6) 46. G Clark (25) 46. P Robertson 37. J Abdisho 37. M Davies (8) 37 cb. R Hankinson (18) 38 cb. M McConnell (24) 39.

GOULBURN: Women: Stableford Green: M Webb (21) 35.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A: M Dickson (10) 72 cb. B: R Mullins (29) 69. Men: Stableford White: A: T Freeland (13) 40 cb. B: M Braithwaite (18) 38 cb. C: A Limbury (26) 40 cb.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A Scr: I Charles (2) 37. A: C Clark (10) 40. B: B Kelly (15) 38. C: C Kitt (24) 39. Hole in one: A Locke at 5th. Women: Stableford Yellow: A: R Stevens (24) 37.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: D Mikkelsen (7) 37 cb. B: M Abel (13) 42. C: S Daher (17) 44. Women: Stableford: N Hellyer (9) 37.

KAREELA: Men: Stableford: A: J Woolley (5) 39. A Scr: J Gibbs (3) 31. B: A Dookie (19) 39. B Scr: G Innes (14) 24. C: P Scarfo (23) 38. C Scr: C Titmuss (20) 17.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: R Timms (3) D Hawkins (3) 70. 2B Scr: J Webb (-1) C Neville (-1) 66. A: R Timms (3) 37. B: B Dixon (14) 38. C: T Tideswell (18) 35. Women: 2B: L Hall (17) S Murray (25) 56. L Strano (25) 29.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: L Alexander (7) 42. B: J Markham (15) 38. C: G Mclaughlin (19) 40. D: H Renny (25) 36. 2B: A: L Alexander (7) I Barnes (6) 47. A Scr: L Alexander I Barnes 40.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: L Edgell 37. A: A OBrien (9) 44. B: N Lucey (20) 41. C: A Kerr (22) 41. Women: J Cheng (27) 31. Mxd: 2B: A Philip (15) 49. A Prinsloo (11) 49.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: Div 1 Scr: A COX (15) 38. Div 2: B FARDY (22) 40.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: Hcp: H Ree (19) 42. P Gay (8) 41 cb. L Long (6) 41. Scr: T Shaw (0) 36.

MASSEY PARK: Men: Stableford: Div 1: R Craig (10) 40. Div 2: J Doig (25) 41. Scr: S Watson 32. 2B: C Baukes (16) S Leslie (26) 46.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Catterall (7) 41. B: C McKegg (13) 41. C: N Gandha (19) 42. Scr: C Bowe (+2) 37. Women: Stableford: R Kimura (29) 35. Scr: L Quilliam (3) 29.

MURRAY DOWNS: Men: Par: A: S Kresojevic (6) 2 up. B: C Grant (17) 1 up. C: J Halligan (20) 2 up. Women: A: J Foster (36) 4 up.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: I Skoda (15) 37. A Pride (14) 35. B: D Herbert (23) 36. C Windon (16) 35. C: J Delaney (31) 39. A Driscoll (33) 39. A: R Fitzgerald (8) 69. M Galloway (15) 70. D Hogan (7) 72. B: M Pisani (20) 70. W Cleaver (16) 71. N Hodges (17) 72. C: G Arndell (24) 71. M Fisher (25) 71. G Mccann (27) 72.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: A Sanchez 38 cb. A Scr: M Gilson 38. B: H Bartlett 41. C: H Melville 39. Women: J MacDonald 40.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: M Peterson (25) 35.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: K Harmes (17) 44. Stableford: A: N Bennett (9) 38 cb. A Scr: J Renshaw 34. B: M Bowman (17) 38. C: C Whitwell (23) 38 cb. Women: Stableford Green: J Cooper (13) 32. Medley: Stableford: 2B: P Woodley (19) S Dunlop 48.

NOWRA: Medley: Stableford: A: M Carney (12) 41. B: M Kable (16) 35 cb. C: P Courtney (29) 42.

NSW: Men: Stroke: Medal Jul: A: T Warwick (10) 69. B: C Wing (15) 72. Stroke White: C: I Grossberg (24) 71. Stroke: Scr: Z Mullins 74 cb. Women: J Widarma (6) 79. Men: Medal Jun: A: D Topper (12) 80. Challenge: J Cassimatis A Scott B Swanston H Varner III 142.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: E Eim (12) 41. B: G Hinchcliffe (17) 40. C: D Wahbe (19) 39. D: L Brown (43) 40. A Scr: J Karam (Scr) 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Lester (32) 40. Men: 2B Multi: G Chester (20) 78. C Badger (16) 78.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: R Hellstern (12) 43. A Scr: D Bailey 36. B: D Andrews (16) 39. C: M Carasso (31) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Multi: D Taylor (15) B Taylor (11) 83. A: G Royston (11) 43. B: D Taylor (15) 35. C: T Barron (20) 37. Scr: M Williams 36.

RICH RIVER: Men: Stroke East: White: A: A Loader (O) 70. B: R Byron (14) 72. C: R Lewandowski (18) 70.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: T Savage (9) R Faulkner (12) 46. Women: M Beange (22) 35. Veteran: Stableford Green: A Richards (19) 36. Men: White: A: C Ridley (8) 39. B: H Pauley (19) 41. C: R Cooper (24) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: C Dickson (11) 40. B: F Coulson (15) 41. C: R Mcrae (22) 39. D: D Muirhead (24) 40. Scr: D Wadsworth 33. Split Six: Div 1: R Mwenye (18) G Smith (12) 75. Div 2: S Thompson (21) H Holden (15) 81.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: J Domazetovski (7) 41. B: C Oh Park (13) 41. C: A Spencer (20) 36 cb. 2B: T King (27) A De Manincor (18) 46. Scr: K Walther (2) 34 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford: T Saville (7) 19 cb. S Browne (9) 19 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke White: A: O Davis (1) 69. B: K Brough (13) 70 cb. C: H Dyball (22) 67. A Scr: O Davis 70.

THE COAST: Medley: Stableford: G Hetherington (13) R Simpson (13) 76. A: N Flanagan (13) 37. B: K Hindle (17) 40. C: J McDonald (21) 42. A Scr: C Smith (4) 33. Women: J Ryan (10) 37.

THE LAKES: Stroke: Medal Jul: A: M Dries (3) 69. Scr: A Coull 72. Medal Jul: B: R McMahon (17) 70 cb. C: T Hudson (25) 70. S Rossi (26) 75. Stableford: 9-hole: M Stubbs (22) 15 cb. H Touw (4) 17.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: T Greenberg (10) 41. B: K Ritchard (19) 40. C: M Scarra (29) 41. 2B Agg: T Stubbs (13) T Greenberg (10) 77.

TOCUMWAL: Men: Stroke: Div 1: D Giangualano (14) 71 cb. Div 2: E Brown (24) 70. Women: Div 1: J Brown (23) 74. Div 2: J Loversidge (29) 73. Medley: Stroke Gold: K Morey (21) 79.

TOUKLEY: Men: Stableford: A: C Quin (6) 38. B: K Roberts-Barker (15) 40. C: R Brown (20) 38. Women: K McKinnon (13) 31.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Gold: A: R Kim (8) 67. A Scr: M DeVries 69. B: D Williamson (15) 65. B Scr: K Neat 85 cb. C: S Anderson (20) 68. C Scr: B Lasam 91. Women: Stroke: Div 1: J Kang (15) 73.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: J Seddon (24) N Filacuridi (20) 47. A Scr: S Holland D Adamson 35. Men: A: J Zieisman (12) 39. A Scr: J Chung 31. B: S Hunter (15) 41. B Scr: S Hunter 27. C: N Filacundi (20) 39. C Scr: N Filacundi 20. Women: L Donnelly (19) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Duchnicz (10) M Toohey (20) 48 cb. 2B Scr: N Reitsma B Haynes 43. A: S Small (10) 42. B: D Coombes (17) 38. C: P Sutton (20) 38. Women: Yellow: C Hoppe (39) 39.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: S Kim (11) 38. B: J Felice (13) 40. C: P Soiland (20) 36. D: D Mills (25) 35 cb. Scr: S Springall (1) 32. 2B: M Adams (32) S Femia (22) 46.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: K Dargan (14) 38. 2B Agg: P Wong (16) J McInnes (9) 70.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: M Hegarty (6) M Sear (1) 57.25. Scr: J Cook A Gosby 59.

WYONG: Men: Stableford: 9-hole: A: S Deniet (11) 19. B: R Lord (14) 20. C: W Jones (23) 19.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: G Roome (31) 39. Men: Lake: A: S Kelly (12) 38. B: L Bridgeman (24) 38. Murray: A: F Foley (16) 37. B: T O’Sullivan (25) 37.