August 13, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 2 July 2022

Merewether Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 2 July 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: J Ellam (11) A Handel (15) 44. A Handel (15) 40.

BARHAM: Men: Stableford: A: L Harry (9) 38 cb. B: G Smith (14) 38. C: T Caven (25) 37. Women: S Thompson (25) 31 cb.

BAYVIEW: Men: Stroke Black: N Kelly (Royal Sydney 21) 70 cb.

BERMAGUI: Men: Stroke Medal Jul: Black: I Stazicker (19) 69. A: L Moresi (14) 71. B: S Roberts (19) 79 cb. C: G Wright (24) 71.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal Jul: Div 1: T Le (9) 61. Div 1 Scr: J Dodds (3) 70 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stroke Black: K Hoon Lee (11) 70.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Jul: A: F Murugan (9) 71. A Scr: L Markovski 80.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: P Ellison (3) M Brooks (22) 59. M Brooks (22) 37.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: T Piskulich (11) 71. B: S Dyson (13) 71. C: G Hannigan (21) 71.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: C Chandler (12) 1 up. Men: A: A Lowndes (10) 2 up. B: G Boyer (21) sq. C: C Ryan (25) 1 down.

COROWA: Women: Stroke: Medal: A Scr: S Barkley (9) 79. A: S Barkley (9) 70. Men: A Scr: P Glidden (0) 77. A: G Rowe (9) 71 cb. B Scr: R Webster (13) 85. B: R Webster (13) 72. C Scr: P Whyte (21) 95. C: P Whyte (21) 74.

CRONULLA: Men: Stroke: Medal Jul: A: M Frith (2) 67. B: M Keenan (15) 71.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Jul: A: E Keith (8) 60. B: M Cross (18) 71. C: B Lee (21) 73.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Jul: A: W Micallef (11) 71. B: J Perrin (13) 77. C: C Pritchard (22) 77. D: J Spiers (25) 76. Div 1: M Clohesy (25) 31.

EASTLAKE: Medley: Stroke Black: A: H Holohan (1) 75. B: T Morgan (13) 77. C: M Whelan (31) 82.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: T Blackburn (8) 36.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Jul: A: G James (12) 62. B: S Manfredotti (15) 64. C: D Boursnell (21) 70. A Scr: S Wilson (4) 71. B Scr: S Manfredotti (15) 79. C Scr: D Boursnell (21) 71.

FINLEY: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: T McCaw (7) M Taylor (9) 63. Div 2: S Singleton (10) B Perkins (11) 65.

FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: C Sutanto (3) 69. A Scr: M Tolhurst 73. B: M Potts (18) 70. B Scr: K Davy 85. C: K Bartle (22) 69 cb. C Scr: R Chand 92 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: R Morgan (13) 42. A Scr: M Buckley (-1) 39.

HAWKS NEST: Men: Stableford: S Hyde (24) 38.

HOWLONG: Women: Stroke: A: S Mitchell (16) 74. Men: A: T Murphy (14) 68. B: R Bingham (19) 65. C: J Whittle (26) 66.

LEONAY: Mxd: Stroke: Medal: A: D Watson (6) 68. A Scr: D Watson 74. B: A Burns (12) 64. B Scr: A Burns 76. C: D Mallard (19) 69. C Scr: D Mallard 88. D: M Ingram (25) 68. D Scr: M Ingram 93.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: S Blair (16) 38.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: K Doulkeridis (21) 36.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: S Oesterreich (13) D Wonnocott (5) 43. Hcp: D Jones (3) 39.

MASSEY PARK: Men: Stableford: C Lepre (9) 33.

MONA VALE: Men: Stroke Black: A: A Hugill (0) 70. B: R Cattuae (21) 72. C: G Roney (22) 72.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Jul: A: D Waugh (12) 67. A Scr: N Miller 73. B: J Walsh (16) 74. C: C Butt (24) 70.

NELSON BAY: Men: Stableford: P Kent (10) 42. J Fitzgerald (21) 37 cb.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: D Fahey (5) 69. A Scr: D Fahey 74. B: D McInnes (18) 69. C: A Ryan (21) 69 cb.

NORTH RYDE: Men: Stroke: A Sghabe (1) 74.

OATLANDS: Medley: Stableford: C Jackson (16) 39.

PALM BEACH: Men: Stroke: M Connors (23) 60.

PENRITH: Men: Stableford: Hcp: A George (13) 39 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: M Hewitt (10) 35 cb.

RICH RIVER: Men: Stableford Cup: East: Black: A: J Watson (9) 41. B: R Gentle (14) 39 cb. C: N Toohey (20) 36. Women: Stableford: A: K Fitzgerald (14) 37.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: D Swirski (10) 37. B: D Carter (16) 31. C: J Sainsbury (22) 38. 2B: D Miller (-1) R Davies (0) 41.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Jul: A: B Gilzean (9) 59. B: K Brake (11) 60.

TALLWOODS: Men: Stroke: D Clarke (11) 73. N Patchett (19) 74.

THE LAKES: Stableford: M Glatter (14) 34.

THE RIDGE: Medley: Stableford: M Nesbit (23) 29.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: D Rowe (6) 36. Div 2: J Simm (25) 37. Women: Div 1: H Crilly (17) 32 cb. Div 2: A Clement (27) 33. Mxd: Stableford Gold: K Morey (21) 24.

TOUKLEY: Men: Stableford: J Bennett (4) 37.

TWIN CREEKS: Men: Stableford: P Calopedis (22) 39.

WALLACIA: Men: Stroke: J Calrow (9) 71. Scr: J Pagett 72.

WARRINGAH: Men: Stroke: M Lander (15) 78.

WYONG: Men: Stableford: A Daniel (12) 37.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A/Medal: G Cooper (11) 39. B: T Wright (17) 38. Murray: A/Medal: L Scerri (4) 38. B: G Runnalls (22) 37. Women: A: N Moore (24) 36. B: R Ferguson (30) 37.