August 16, 2022

Daily Club Golf Results Thursday, 30 June 2022

North Ryde Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Thursday, 30 June 2022.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Peters (5) G Mccabe (18) 75. A: K McGuire (5) 39. B: G McCabe (18) 39. C: E Wyszynski (20) 36 cb.

AVONDALE: Men: Par White: A: J Phelan (21) 9 up. B: T Tucker (22) 4 up. Scr: D O’Donovan (+3) 1 up.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: E Zadravec (22) P Dickson (22) 48. Men: I Westley (12) 37. Scr: B Meyn 31.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B Agg: C Conder (11) P Waring (30) 85.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Haase (12) 40. B: S Rees (21) 39. C: A Watson (22) 35 cb.

BLACKHEATH: Women: Par: R Allen (29) 1 down.

BRIGHTON LAKES: Par: 2B: R McMaster (22) D Hawkins (19) 9 up. A: W Grace (12) 2 up. A Scr: D Hawkins 4 down. B: C Bourquin (19) 3 up. B Scr: J Campbell 9 down. C: R McMaster (22) 5 up. C Scr: A Derbas 3 up.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: P Lockyer (7) 41. Veteran: J Casey (21) 37. Women: Stroke: Ambrose: L Thompson (10) K Lee (36) 68.50.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: I Goodall (25) C Zanoni (4) 75 cb. 2B Agg Scr: S Walda (Lakeside) B Cook 51 cb. A: A Daley (7) 38. A Scr: G Matheson 34. B: T Roberts (18) 36. B Scr: N Bradbury 22. C: I Goodall (25) 41. C Scr: G Eamens 16.

CAMPBELLTOWN: Stableford: Veteran Men: White: T Hibbert (13) 39 cb. K Nichol (21) 39 cb. Veteran Women: L Black (30) 39. B Regan (21) 35.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: D Tucker (28) B Lynch (39) 49. Men: White: Div 1: D Kim (13) 38. Div 2: D Tucker (28) 40 cb. Women: S Lee (15) 41.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: M Vidler (38) K Song (33) 47. Div 1: J Yoo (19) 36. Div 2: L Jenkins (28) 37. Div 3: K Song (33) 38. Hole in one: S Hunt at 17th.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: J Diggins (9) 39. Women: R Harrison (42) 13.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: L Jarjoura (Scr) 72 cb. B: J Florance (19) 70. C: G Hocking (34) 71. Women: M Kania (36) 74.

COROWA: Medley: Stableford: G Nicholls (14) 39 cb.

CROMER: Women: Stableford: Split Six: D Meyer R Buizen 63. Medley: Q Nguyen (16) 37. Women: A: S Pham (18) 39. B: J Paterson (35) 40. Scr: R Buizen (14) 22.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: D Glenn (22) C Schweighoffer (16) 44 cb. A: T Wood (9) 41. B: C Schweighoffer (16) 37. C: J Chahine (24) 35. Scr: M Hargreaves (5) 34.

ELANORA: Men: Stableford White: R Ford (20) 38 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: L Kembrey (27) K White (45) 47. 2B Scr: M Harry G Maguire 30. A: B Noorbergen (10) 37. B: D Worthington (14) 37. C: L Kembrey (27) 40. Women: K White (45) 33.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: S Frost (32) 35. A Gollan (25) 33. R Rorison (26) 28. C Kirby (35) 27.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: M Marcer (8) B Evenden (14) 45 cb. Men: A: J Fleming (8) 34. B: L Heinrich (17) 41. C: G White (23) 39. Women: M Bright (23) 37.

GOSFORD: Medley: Stableford: Trophy: D Rogers (22) 36. Women: S Whitehill (43) 43.

HOWLONG: Men: Stableford: A: M Hibberson (12) 36 cb. B: I Doig (22) 41. Medley: T Jelbart (20) 37.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: B Ridley (12) 39. Div 2: J Rudd (15) 39.

KILLARA: Men: Stableford: M Musgrave 34 cb. Women: J Crichton 31.

KOGARAH: Women: Stroke: Canadian Foursome: J Gannon (19) D Bates (39) 54.25.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: J Viney (26) P Blazek (17) 46. Scr: L Cupples D Stevenson 37. A: P Homan (5) 38. B: O Brennan (19) 41. C: G Aiken (28) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Multi: E Vikirtzis (4) J Vakirtzis (19) 79. 2B Scr: A Naaman J Hoang 65. A: S Seo (12) 37. B: K Le-Campanaro (16) 40. C: I Neilson (21) 36.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 4B: Div 1: D Sebbens (24) C Forrester (29) 50. Div 2: P Sultana (26) T Keelty (18) 47. Div 1: G Johnson (19) 47 cb. Div 2: P Shumack (20) 39.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B Multi: D Buda (31) J Englaro (29) 82. Div 1: L Waterhouseuse (10) 38. Div 2: M Silvia (14) 38. Div 3: J Englaro (29) 42. Scr: S Carroll 39.

MONA VALE: Women: Stableford: A: J Tebbutt (22) 36. B: C Ewing (27) 37. C: W Hayter (36) 39.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: W Cary (29) D Starr (25) 48. Men: P Connelly (31) 40. Women: W Cary (29) 38.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Smith (14) 37. Div 2: M Byun (26) 43. Div 3: J Kim (39) 36.

MURRAY DOWNS: Stableford: J Cotter (16) 42.

NELSON BAY: Men: Stableford: H Payne (23) 41. S Brown (10) 33. Veteran: 9-hole: R Daniels 24. D Curtis 19. Women: Par: A: D Woodruff (33) 3 up. B: J O’Reilly (37) 2 down.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: S Bates (29) 40. Div 2: K Clark (33) 39.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Lotz B Benson 47 cb. 2B Scr: P Lotz B Benson 39. Men: White: A: B Benson (3) 37 cb. B: S Carter (13) 38. C: R Del-Grande (27) 39. Women: P Beckton (11) 34.

NOWRA: Women: Stableford: Div 1: J Brown (26) 37. Div 2: E Ryan (37) 37. Div 3: K Themsen (41) 37 cb.

OATLANDS: Women: Stroke: Medal: S Ferm (29) 70. A: L Gyzen (8) 71. B: S Ferm (34) 70. C: T Garniss (36) 75. Men: P Lee (18) 38 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: D Langley (25) R Quin (14) 50. Women: 9-hole: C Reid (22) 21.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: Irish Team: A Chan (37) S Sham (35) S Ip (34) T Lee (21) 92. 9-hole: C Skillicorn (21) 19.

PENRITH: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: J Berg (13) 74. Div 2: J Porter (27) J Schuler (23) 75 to playoff. Div 3: M Procter (37) 75. Stableford: J Schuler (23) 37.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: R Barker (28) L Lane (17) 43. P Reid (20) 37.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Multi: B Trippas (17) R Towers (20) 87. White: A: D Owen (6) 40. B: J Screen (14) 39. C: R Towers (20) 43. Scr: D Owen (6) 34. Green: C Lewis (17) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: R Smith (9) P Tkachuk (21) 47. C Han (5) 44.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: R Ridley (37) P Wilkinson (21) 46 cb. A: J Swanson (1) 39. B: M Sheldon (18) 37. C: H Cope (20) 37. D: J Griffiths (34) 41.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: D Loumanis (+3) J Pullen (+2) 71. 2B Agg Scr: S Gibson (4) L Furlong (+2) 76. A: C Kourt (7) 41 cb. B: M Fearon (16) 41. C: J Byrnes (23) 36 cb. Visitor: S Woolf (26) 36. Scr: L Furlong (+2) 39. D Beck (+4) 40. Women: K Moses (15) 32. Men: 2B Agg: Gold: R Crowe (15) R Gates (19) 65. J McEntee (36) 36.

TALLWOODS: Women: Stroke: Medal Jun: J Hicks (33) 72. R Murray (18) 75.

THE COAST: Women: Stableford: G Chance (36) 32.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Rixon (28) H Lindsay (21) 48. Men: A: J Lucas (4) 40 cb. B: T Starr (17) 45. C: J Teuma (26) 38 cb. Women: S Schwarz (25) 37 cb. Scr: M Gibson 35.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: E Scicluna (21) G Bright (17) 46. 2B Scr: K Walker G Lehn 35 cb. A: J Mansfield (10) 39. B: G Bright (17) 39 cb. C: R Shackley (22) 38. Veteran: G Joukador (20) 40. Super Veteran: T Malicki (19) 42.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Baker (26 Killara) 44. 9-hole: S Wallace (34) 22.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: B Norris (29) 36. B: C Caws (40) 33.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: P Wallace (9) 39. C Pender (15) 38. A Steeden (15) 37. Div 2: P Conlon (17) 35. I Cockburn (16) 32. S Dossetor (21) 31. Div 3: R Wolfenden (22) 36. C Fripp (25) 31. W Ryan (22) 30.

WYONG: Men: Stableford: A Spartalis (2) 40. Women: Div 1: J Kidd (20) 38. Div 2: C Parker (26) 34. Div 3: J Roache (34) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: 4B: Murray: M Grant (22) M Currie (15) 22. Lake: M Lawless (12) J Wilson (5) 44.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole Ambrose: Blue: T Shead P Taylor (4.75) 30.25. Red: Boers J Kapp (3.5) 31.5.