August 12, 2022

Daily Club Golf Results Wednesday, 29 June 2022

Paterson Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 29 June 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: C Aguasa L Oitzinger 49. 2B Scr: P Lorimer (-1) S Cosgrove (11) 39. Team Agg: R Druce (10) S Bruce (12) M Black (2) M Daniels (7) 106. A: K McCaw (7) 43. B: A Gorrie (15) 39 cb. C: D Turner (22) 41. D: C Chong (28) 38.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: S Painter (3) 37. B: G Phillips (18) 36. C: D Buckner (30) 41.

BARHAM: Women: Stableford: A Ewen (22) 36.

BERMAGUI: Women: Stableford: 2B Agg: A: L Ponsford (20) C Rudneski (18) 63. B: K Collingham (24) B Whiffen (29)

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: C Parkinson (22) 38 cb. A: A Loveday (11) 38. B: J Bondin (14) 37. C: G Eade (23) 37. Scr: K Rae 34.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: M North (Camden Valley 4) B Russell (3) 66. 2B Agg Scr: J Dodds G Heffernan 54. A: P La Vite (9) 33 cb. B: N Munro (13) 36. C: F Harvey (23) 34.

BONDI: Men: Stableford: Hcp: A O’Farrell (11) 42. Veteran: T Williams (20) 33 cb.

BONVILLE: Medley: Stableford: P Campbell (13) 43.

BRIGHTON LAKES: Women: Par: K Parkinson (32) 2 down cb.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Nelson (11) T Hunt (4) 46. Div 2: W Brooking (25) J Tuovinen (29) 51. 2B Scr: J Graham R McIvor 36 cb. A: K Ferry (8) 39. B: W Brown (16) 41. C: W Brooking (25) 38.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B Agg: S Purnell K Cahill 69. Hcp: A: E Giovenco (20) 34. A Scr: W Kozinski 16 cb. B: J Turner (30) 36. B Scr: J Turner 12. C: A Wilson (34) 42. C Scr: A Wilson 9.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 4B: D Shipp (5) K Bradley (43) 47. 4B Scr: K Risk G Dalzell 38. Par: A: D Shipp (5) 3 up. B: G Winnall (14) 3 up. C: J Vance (27) 4 up.

CARNARVON: Women: Stroke: Foursome: D Trevena A Mace (31) 73. Foursome C’ship: A Cho G Lee 179. Hcp: V Kim E Kim (20) 148.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: S Shelton (9) B White (6) 46. A: E Tan (10) 44. B: J Sandilands (16) 38. C: J Kelly (22) 39. PM 2B: B Papandrea (28) G Liddle (13) 49. PM: A: D Harvey (9) 41. B: G Pattison (16) 40 cb. C: D James (36) 38. Gold: J Vodanovich (34) 31. 2B Scr: M Thomson D MacNaughton 42.

CASTLECOVE: Women: Stableford: J Leadle (26) 35.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Medal: A/Medal: J Tom (20) 70. B: E Lloyd (40) 74. Hole in one: T Clouston at 13th.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: T Teoh (20) M Ng (11) 48. 2B Scr: S Crichton I Crichton 36. A: R Shah (9) 41. B: T Palmer (13) 39 cb. C: B Gilroy (30) 41.

COROWA: Women: Stableford: S Barkley (10) 37.

CROMER: Medley: Stableford: Split Six: L Courtney D Sprules 61. Men: A: L Courtney (13) 35 cb. B: P De Gail (15) 39. C: D Chapman (27) 36 cb. Scr: S Gee 31 cb.

CRONULLA: Women: Par Green: A: J Thuge (10) sq. B: L McKinniery (25) 1 up. C: J Nolan (34) 1 down. D: R Francis (43) 3 down.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: B Van Dongen (8) G Rodham (36) 49. Men: B Van Dongen (8) 42. Women: T Jones (28) 40. Veteran: Stroke: G Brown (19) 68 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: P Curran (11) 37. B: B Giannopoulos (14) 36 cb. C: O Lorenz (24) 38. Scr: J Whiteford (0) 36.

ELANORA: Women: Stroke: Ambrose: A Fantham (19) H Byak (34) 68.75.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: J Welsh (12) 42. B: D Gemmell (17) 41. C: G Evans (20) 39 cb. D: D Van Vliet (28) 43. Scr: M Egan (4) 33.

FINLEY: Men: Stableford White: T McCaw (8) 37. Women: Stroke: H Daniel (23) 73.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: J Tolley (27) W Healy (14) 72. Div 1: S Taranto (15) 38 cb. Div 2: D Roscarel (25) 34 cb.

GORDON: Medley: Stableford: Z Karlssen (9) 40.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: B Robertson (10) 37 cb. B: D Molloy (16) 38 cb. C: B New (19) 40.

GOULBURN: Women: Stableford Team: Green: C Besley (21) G Kennerley (27) V Scarfi (30) 67.

HOWLONG: Women: Par: A: G Krause (21) 1 up cb. B: K Godina (30) 3 up.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: B Hemmett C Elton 48. A: P Bendeich (11) 41. A Scr: W Knight (4) 32. B: G Innes (19) 40. B Scr: R Connon (16) 23. C: R Gair (24) 37 cb. C Scr: D Turner (23) 17.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: D Holtham (23) M Duggan (18) 77 cb. A: M Allan (9) 39. B: C Ferrier (13) 37 cb. C: D Holtham (23) 40. Scr: A Honeysett 35. Veteran: D Holtham (23) 40.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: P Doherty (5) G Webster (26) 40. D Martin (23) 35.

LEONAY: Women: Stableford: Div 1: B Chalmers (30) 36. Div 2: A Scheiler (31) 33.

LIVERPOOL: Women: Stableford: B Allie (35) 35.

LONG REEF: Men: Stableford: 4B: M McNee W Evans 47. A: M Cruise (1) 38. B: G Lovelace (20) 41. C: M Beck (22) 39. Scr: M Cruise 37.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: T Lindsay M Selby 44. Men: S Driver (8) 38. Scr: B Knipler 25. Women: T Lindsay (23) 43.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford: 2B: P Morrow (19) R Waight (15) 46. M Doyle (24) 37 cb.

MANLY: Men: Stableford 2B: White: R Band (18) K Munro (12) 50. A: K Munro (12) 42. B: M Epper (17) 37. C: A Smith (20) 40. Scr: J Jackson 37.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: T Spencer (26) 38. Women: S Cross (35) 33 cb.

MONA VALE: Men: Stableford Team: White: S McNamara R Hampton G Key L Banbury 121.

MONASH: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: B McCabe (14) B Delaney (17) 46. Div 2: R Sloss (31) M Meares (16) 44. 2B Scr: N Barberi (+4) F Campbell (4) 39. Men: A: J Harrison (7) 38. B: B Delaney (14) 42. C: J Kabalan (21) 38. Mxd: White: M Grunstein (25) 33.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: B Choi (9) 39. B: P Matthews (15) 38. C: G Galacio (19) 39. Veteran: M James (21) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J LeBas (28) H Dawkins (18) 47. A: R Crook (6) 39. B: A Haywood (16) 40. C: M Zvirblis (22) 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Robinson (21) K Morgan (21) 44. 2B Scr: T Edwards (11) T Burt (10) 33. A: R Fennell (9) 37. B: B Tysoe (23) 38. C: C Robinson (25) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: D Kinene (23) J Hamilton (20) 48. D Kinene (23) 40.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: N Rosskelly (22) C Reeve (24) 46. A: M Rae (15) 37. B: C Reeve (24) 39 cb.

NSW: Men: Stableford: 2B Agg: A Rachid (0) P Steel (11) 75. P Steel (11) 40. White: J Briggs (24) 31. Gold: E Ellis (18) 30. Women: L Buckley (16) 28.

OATLANDS: Men: Stroke Black: A: J Wimalaratne (4) 68. B: G Matheson (10) 65. C: C Robertson (13) 68 cb. D: J Chiang (23) 65. Scr: R Easterbrook 73.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: O McMorran (24) N Coulton (18) 49. A: B Bell (9) 44. B: T Borham (13) 38. C: M Carasso (33) 41. Scr: A Munro 36.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Stoakes (14) R Chowdhary (3 Lynwood) 47 cb. 2B Scr: B Gadd J Gadd 45. A: A Kirk (12) 36 cb. B: M Sinclair (14 Glenmore) 38 cb. C: J Mejia (26) 37 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: D West (21) 47 cb. M Smith (11) 47 cb. P Beveridge (7) 40.

RANDWICK: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Langridge (14) 63. Div 2: S Hall (22) 63. Div 3: C Shean (32) 68. Div 4: C Sutton-Brady (35) 66.

RICHMOND: Medley: Par: 2B: P Airey (30) R Dunn (24) 9 up. A: Y Mudiman (12) 2 down cb. B: K Lozier (15) 4 up. C: P Airey (30) 3 up.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Totaro (11) J Elchah (18) 45. Div 2: A Don (14) B Roylance (23) 45. A: S Helmich (13) 38. B: M Lanciano (16) 36. C: T Stafford (20) 34. D: B Lidbury (24) 36. Scr: M Green 34.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: N Patchett (16) 36. G Baker (2) 33. B: B Colvin (26) 35. M Gaffey (24) 32 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: P Davis (8) 35. B: J Russo (16) 36. C: R Yoon (20) 33 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: 2B: G Patterson (7) P Sudarma (17) 12 up. Scr: T Williams L Robinson 5 up.

THE COAST: Stableford: A: R Rignall (1) 35. B: L Lipman (22) 40. Scr: R Rignall 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 2B: T Berg (23) K Teo (14) 48. 2B Scr: A Coull E Sissian 41. J Chang (9) 41. PM 2B: J Rubenstein (3) T Finney (10) 46. PM: M Hendler (9) 37 cb. Scr: J Murphy M Dries 40. 9-hole: Men: M Flynn (7) 17. Women: J Daivis (31) 17.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: G Giblett (3) 19. B: G Avery (16) 20. C: M Van Uffelen (33) 24.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: S Halloran (10) 39. Div 2: R Clark (13) 38. Div 3: P Quirk (18) 36. Div 4: M Saisai (25) 42. Gold: P Lovelace (18) 38.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: A Zacka (15) L Laird (37) R McGuire (19) K Pellett (22) 90. A: M McKinnon (8) 37 cb. B: R Eggleton (18) 39. C: R McGuire (19) 40. D: T Brebner (27) 39.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: A: M Pich (9) 36 cb. A Scr: M Madan 34. B: M Lovelock (16) 40. B Scr: T Lee 22 cb. C: N Myint (22) 39. C Scr: P Fitler 17.

WAKEHURST: Men: Stableford: Irish Team: D Goodrich P Martin G Blacklaw D Strachan (17) 96. A: J Cho (11) 41. A Scr: J Edward 33. B: D Goodrich (17) 44. B Scr: D Goodrich 28. C: J Seddin (24) 38. C Scr: J Seddin 15.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: J Thorpe (17) 41.

WARRINGAH: Men: Stableford Irish Team: White: G Deegan (10) L Zanella (21) I Cumming (18) J Toro (3) 86. A: P Bass (13) 38. B: R Peard (16) 36. C: D Mills (25) 34 cb. D: J Gale (28) 34. 9-hole: G Benbow (6) 20.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P Owen (13) 40. B: P Coates (20) 35 cb. C: G Smith (27) 40. Scr: D De Traubenberg 33.

WYONG: Men: Stableford: 2B: W Micallef (10) P Wallace (11) 46. A: W Micallef (10) 39 cb. B: D Honeysett (20) 41. C: M Hobson (27) 41. Scr: M Williams 31.